PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Ricah 14 kwi 2016, 18:23
feniksx, jezeli chcesz miec pewnosc, ze BCAA nie bedzie zaklocac Twojej kuracji paroksetyna, to tak. Nie powiem Ci jednak w jakich proporcjach, bo w badaniach nie widzialem takich przeliczen, jedynie gdzies bylo wspomnienie o 10ml BCAA/kg (w sensie, tyle podawano chyba zwierzetom lub ludziom, nie pamietam juz dokladnie), ale nie znam/nie byla podana gestosc tej cieczy, takze tez nie przelicze tego na mg/g. Sam trening rowniez podwyzsza poziom serotoniny (i innych neuromodulatorow). Jak wspominalem, warto tez dolozyc tyrozyne, bo BCAA blokuje rowniez jej transport.

Vengence, u mnie fluoksetyna byla pierwszym lekiem, pogorszyla wszystkie moje objawy, bylem tez bardziej senny, wiec tak, mulila. Brzmi ciekawie ten afobazol, masz duze problemy z lękami? No i zycze by bupro jak najpredzej wystrzelilo :)
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Vengence 14 kwi 2016, 18:30
Ricah napisał(a):feniksx, jezeli chcesz miec pewnosc, ze BCAA nie bedzie zaklocac Twojej kuracji paroksetyna, to tak. Nie powiem Ci jednak w jakich proporcjach, bo w badaniach nie widzialem takich przeliczen, jedynie gdzies bylo wspomnienie o 10ml BCAA/kg (w sensie, tyle podawano chyba zwierzetom lub ludziom, nie pamietam juz dokladnie), ale nie znam/nie byla podana gestosc tej cieczy, takze tez nie przelicze tego na mg/g. Sam trening rowniez podwyzsza poziom serotoniny (i innych neuromodulatorow). Jak wspominalem, warto tez dolozyc tyrozyne, bo BCAA blokuje rowniez jej transport.

Vengence, u mnie fluoksetyna byla pierwszym lekiem, pogorszyla wszystkie moje objawy, bylem tez bardziej senny, wiec tak, mulila. Brzmi ciekawie ten afobazol, masz duze problemy z lękami? No i zycze by bupro jak najpredzej wystrzelilo :)
Dzięki za dobre słowo i wzajemnie.

-- 14 kwi 2016, 18:31 --

Ricah, A ile czasu brałeś tą fluoksetyne??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 14 kwi 2016, 18:34
Okolo 6 miesiecy, tak naprawde 'wypalila' dopiero po 3ch miesiacach. Wtedy kompletnie sie na tym nie znalem i zaufalem psychiatrze.

#feniksx
Jezeli chce Ci sie doglebniej poszukac, to tutaj jest dosc obszerny artykul z wykresami, tabelkami, moze doszukasz sie konkretniejszych wartosci.
http://epublications.marquette.edu/cgi/ ... medsci_fac
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 kwi 2016, 18:38
Ricah napisał(a):Okolo 6 miesiecy, tak naprawde 'wypalila' dopiero po 3ch miesiacach. Wtedy kompletnie sie na tym nie znalem i zaufalem psychiatrze.

#feniksx
Jezeli chce Ci sie doglebniej poszukac, to tutaj jest dosc obszerny artykul z wykresami, tabelkami, moze doszukasz sie konkretniejszych wartosci.
http://epublications.marquette.edu/cgi/ ... medsci_fac
Ale ogólnie było jakieś działanie przeciwdepresyjne po tych 3 miechach??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 14 kwi 2016, 18:43
I tak i nie. Wtedy nie mialem az tak nasilonej apatii i anhedonii, bylem troche przygnebiony. Przygnebienie zniklo, ale dwa pierwsze objawy (na ktore od poczatku sie skarzylem, to drugie to pikus przy tym) mocno sie pogorszyly. Mimo wszystko wolalbym nie brac tego leku.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez tictac 14 kwi 2016, 18:54
Jest coś co można brać razem z paro co poprawia nastrój ? Bo czuję się taki zdołowany , rzadko się uśmiecham, mało co mnie cieszy i ogólnie taka obojętność i to poranne wstawanie no normalnie nie chce mi się zacząć dnia.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez cranberrries 14 kwi 2016, 18:57
Myślicie, że nerwica lękowa i wegetatywna może wynikać z nadużywania kofeiny (kawa) i tauryny (energy driniki)?
i czy po paro przejdzie walenie serducha i lekki ból głowy?

przez Ricah 14 kwi 2016, 19:03
tictac, jezeli zaczynasz odczuwac apatie i anhedonie, to czym predzej bym odstawil ten lek.

cranberrries, na pewno te dwie rzeczy moga sie przyczyniac. Ciezko stwierdzic jednoznacznie czy tauryna jest pobudzajaca (jest rowniez agonista GABA-A), w energy drinkach najwieksze dzialanie pobudzajace ma wciaz kofeina.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez tictac 14 kwi 2016, 20:28
Ricah, ale mi pomaga na lęki, ataki paniki, jestem po nim spokojniejszy i praktycznie nie mam żadnych skutków ubocznych.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Vengence 14 kwi 2016, 20:33
tictac napisał(a):Ricah, ale mi pomaga na lęki, ataki paniki, jestem po nim spokojniejszy i praktycznie nie mam żadnych skutków ubocznych.
No bo na to ci pomoże, prawdopodobnie kosztem apatii, braku motywacji, anhedonii, itd.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 14 kwi 2016, 21:01
tictac, jest wiele innych lekow, ktore nie powoduja obojetnosci, a dzialaja anksjolitycznie. Najprotszym przykladem jest tianeptyna, mirtazapina czy moklobemid. Mozesz ewentualnie dolozyc do paro bupropion lub metylofenidat (ale pewnie nie masz kasy/nie wydebisz od psychiatry), ale to i tak nie jest najlepszy pomysl.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez ladywind 14 kwi 2016, 21:14
Dzisiaj mija 4 tygodnie na paro i nie odczuwam zadnej poprawy w depresji i lękach:/
Z normalnego snu też nici.....

-- 14 kwi 2016, 20:26 --

Kalebx3 napisał(a):
Kot to dobry pomysl sam mam w domu,i zastanawiam sie nad drugim

dobre rady .
mam w domu trzy darmoizjady > Kiedy je karmię mam poczucie bycia bogiem . ;)

:mrgreen:

przez Zielona87 14 kwi 2016, 21:33
Jestem załamana moim brakiem snu. Polecacie coś na sen zamiast zolpidemu? Słyszałam o tritico, znacie coś jeszcze co pomogło by mi zasnąć?
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez cranberrries 14 kwi 2016, 21:44
nie wiem co by pomogło w zaśnięciu.
Może melisa albo ciepłe mleko? (żeby się nie truć innymi lekami).

Ja bym chciał coś na wydłużenie snu, ale chyba nikt nic takiego nie wymyslił.

Sortuj wg