PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez HoyaBella 11 kwi 2016, 18:05
Ma ktoś po paro przyśpieszone bicie serca? I takie dziwne akcje "zamroczenia"-"ciemno w oczach" i napad kołatania po zbyt szybkim wstaniu z krzesła/łóżka/etc ????

przez cranberrries 11 kwi 2016, 18:21
HoyBella, chyba większość ma :)
Doczytałem się, że paro ma bardzo słabe właściwości antycholinergiczne - tak jest na ulotce.
Więc pewnie moje problemy ze skupieniem się i koncentracją uwagi wynikają z braku snu...

Ponadto, na ulotce jest napisane, że obserwacje kliniczne wykazały, że leczenie paroksetyną nie jest związane z zaburzeniem funkcji poznawczych i psychomotorycznych., więc problemów ze skupieniem uwagi raczej być nie powinno :great:

przez tictac 11 kwi 2016, 18:26
U mnie dziś tragedia, wystarczyła jedna noc nie przespana, zmiana pogody, samotność i występują okropne myśli natrętne, ból głowy, okropne znużenie, brak nastroju sił totalny flak, czuje się , jak bym obudził sie w 3dniu brania paro, nie do ogarnięcia samoloczucie. Myślałem że to wina papierosów bo próbuje rzucić ale jak zacząłem palić koło południa to niewiele to dało. Chyba będę zmuszony się nakarmić dziś melatonina bo jak się nie wyspie , nie mam ciekawego zajęcia i kontaktu z ludźmi to wszystko mi się wywraca w głowie.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 11 kwi 2016, 18:32
Ludzie zdrowi też miewają kiepskie dni, te cukierki nie rozwiążą wszystkich naszych problemów.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez cranberrries 11 kwi 2016, 18:42
to można łączyć melatoninę z paroksetyną?
melatonina chyba nie działa też od razu tylko po paru tygodniach...

ja wczoraj spałem 7 godzin i liczę, że dziś ta tendencja się utrzyma :)
najważniejsze to myśleć pozytywnie i cieszyć się z drobnostek - np. obiadu czy fajnej nowej piosenki.

przez Vengence 11 kwi 2016, 18:48
Ashton napisał(a):Ludzie zdrowi też miewają kiepskie dni, te cukierki nie rozwiążą wszystkich naszych problemów.
Kiepskie dni, to nie to samo, co dzień depresyjny u depresantów, kiedyś przeczytałem, jak ktoś komuś kto nigdy nie miał depresji tłumaczył co to jest depresja i jak się wtedy człowiek czuję no i ten co tłumaczy zapytał tego drugiego. Miałeś kiedyś taki dzień w życiu, że nie miałeś siły na nic i miałeś kiepski nastrój!?, a on no tak miałem!, no to teraz pomnóż to razy 1000 i otrzymasz namiastkę tej choroby.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez edytka1976 11 kwi 2016, 19:01
Święte słowa Ashton. Niektórzy powinni naprawdę trochę wziąść się w garść a nie tylko kwękać,widzieć wiwcznie negatywy. Moje zdanie.
Mi też jest czasem okropnie ale nie jęczę z powodu byle pierdoły. Sorry jeśli kogoś urazilam

-- 11 kwi 2016, 19:06 --

Vengence tylko zauważ że na tym forum to może jakieś 10 procent ma depresję. Reszta ma nerwicę lękową.inaczej zaburzenia lękowe. Tu nikt nie opisuje typowych objawów depresji.
Ludziska kochane. Zajmijcie się czymś. Jak was dopadają natrętne myśli zacznijcie oglądać bajki dla dzieci lub je czytać,róbcie treningi relaksacyjne, dziergajcie na drutach. Róbcie wszystko by odwrócić uwagę od waszego ciała
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez cranberrries 11 kwi 2016, 19:25
Czasami cięzko jest odwrócić uwagę, gdy nie można się skupić na czytaniu czy oglądaniu TV.

przez edytka1976 11 kwi 2016, 19:30
cranberrries napisał(a):Czasami cięzko jest odwrócić uwagę, gdy nie można się skupić na czytaniu czy oglądaniu TV.

Nie pisałam że jest łatwo. ...
Ale trzeba próbować.
Ja ostatnio odkryłam że robienie na drutach fajnie blokuje durne myśli. Chociaż nie umiem dobrze dziergać to jakiś tam szalik mi wychodzi.
Ważne jest odwracanie uwagi. Jak ha się źle czuję to nawet przy bajkach usypiam albo wrzucam kanał disco polo bo tam nie trzeba się zastanawiać

przez HoyaBella 11 kwi 2016, 19:30
edytka1976 napisał(a):Jak was dopadają natrętne myśli zacznijcie oglądać bajki dla dzieci lub je czytać,róbcie treningi relaksacyjne, dziergajcie na drutach. Róbcie wszystko by odwrócić uwagę od waszego ciała

ja polecam rozwiązywanie krzyżówek.

przez cranberrries 11 kwi 2016, 19:39
Krzyżówki to jest to. Też polecam,
rebusy też są fajne.
mam też pytanie czy komuś paroksetyna pomogła wydłużyć sen i poprawić jego jakość?

przez Vengence 11 kwi 2016, 19:49
edytka1976 napisał(a):Święte słowa Ashton. Niektórzy powinni naprawdę trochę wziąść się w garść a nie tylko kwękać,widzieć wiwcznie negatywy. Moje zdanie.
Mi też jest czasem okropnie ale nie jęczę z powodu byle pierdoły. Sorry jeśli kogoś urazilam

-- 11 kwi 2016, 19:06 --

Vengence tylko zauważ że na tym forum to może jakieś 10 procent ma depresję. Reszta ma nerwicę lękową.inaczej zaburzenia lękowe. Tu nikt nie opisuje typowych objawów depresji.
Ludziska kochane. Zajmijcie się czymś. Jak was dopadają natrętne myśli zacznijcie oglądać bajki dla dzieci lub je czytać,róbcie treningi relaksacyjne, dziergajcie na drutach. Róbcie wszystko by odwrócić uwagę od waszego ciała
No akurat ja mam depresje i znajduje się w tych 10%.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez edytka1976 11 kwi 2016, 20:04
Vengence fluo jest akurat skierowany bardziej na depresję. Masz rację. Moja koleżanka też go bierze ale większą dawkę. Też ma złe dni które mijają. Ale nie jęczy non stop. To zaleta :D nerwicowcòw.
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Vengence 11 kwi 2016, 20:05
edytka1976 napisał(a):Vengence fluo jest akurat skierowany bardziej na depresję. Masz rację. Moja koleżanka też go bierze ale większą dawkę. Też ma złe dni które mijają. Ale nie jęczy non stop. To zaleta :D nerwicowcòw.
Przecież ja nie jęczę, kobieto! :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg