PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Zielona87 10 kwi 2016, 22:09
Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

przez edytka1976 10 kwi 2016, 22:43
Tictac super wieści! !!! Myślę że twoje problemy z biegunką były również objawem nerwicy. Teraz będzie tylko lepiej. Ja miałam myśli że zemdleje albo zwymiotuje w sklepie np.ale nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. To tylko nasze lęki. Będzie jeszcze lepiej więc głowa do góry :smile:

-- 10 kwi 2016, 22:45 --

Zielona87 napisał(a):Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

przez slawas 10 kwi 2016, 22:55
Edytka1976
A ty jaka dawke bierzesz?czulas roznice miedzy 20a 30?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zielona87 10 kwi 2016, 23:07
edytka1976 napisał(a):
-- 10 kwi 2016, 22:45 --

Zielona87 napisał(a):Mam czasami takie momenty ze nie ogarniam gdzie jestem... patrzę w lustro i nie wierzę że to ja, jakbym się widziała pierwszy raz. Czuję się jakbym się nagle obudziła w środku dnia... w środku życia.

Normalna rzecz na początku brania leku. Jakieś pierwsze 4 tygodnie może być dziwnie ale potem nadejdzie błogi spokój.

Jejku strasznie bym chciala wreszcie normalnie zyc i funkcjonowac.

Macie problemy z zaparciami po paro?

przez edytka1976 10 kwi 2016, 23:29
Zielona 87.możesz mieć i zaparcia i rozwolnienie i gazy.jednak wszystko jest do przeżycia :D
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Vengence 10 kwi 2016, 23:31
edytka1976 napisał(a):Zielona 87.możesz mieć i zaparcia i rozwolnienie i gazy.jednak wszystko jest do przeżycia :D
Zaparcia są bo paroksetyna ma działanie antycholergiczne, polecam dulcobis w aptece, brałem jak brałem anafranil i było ok, a zaparcia po anafranku były tragiczne. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez edytka1976 10 kwi 2016, 23:33
Slawas.
Obecnie jestem na 20 mg.do lutego brałam 30mg.czułam każde podwyższenie dawki. Mi lekarz raz każe wchodzić raz schodzić 8)
Gdy redukuje dawkę to przez 2 tygodnie biorę lek na przemian.
Każde podwyższenie dawki wywołuje lekkie symptomy choroby. Po około 2 tygodniach już wszystko jest wgrane

przez slawas 11 kwi 2016, 12:05
W sobote diabel mnie pokusil i wypilem z zona butelke wina,poczulem sie fantastycznie i kupilem puszke piwa,za to wczoraj masakra,stany depresyjne,leki sie pojawily.mojo motto teraz brzmi,albo sie leczysz albo pijesz,i stanowczo wybieram to pierwsze.zegnaj alko baj baj.dzis na szczescie czuje sie dobrze

przez rulonnpk 11 kwi 2016, 13:00
Witam proszę o pomoc mam nerwice lekową z bezsennością i natrętnymi myślami od 5 tygodni biorę elicea obecnie 10mg wcześniej przez pierwszy tydzień 5mg na sen dostałem olanzapine w dawce 5mg ten escitlopram jak na razie bardzo średnio na mnie (głównie chodzi mi o problem z bezsennością) działa dzisiaj mam wizytę u lekarza i nie wiem czy nie zmienić paroksetyne . Escitlopram pomógł mi na lęki ale bezsenność i natrętne myśli nadal mnie męczą nie usnę bez olanzapiny do tego wybudzam się w nocy i mam jakieś piski i szumy w uszach później ciężko jest mi znowu zasnąć. Czy paro byłoby lepsze na nerwice i moją bezsenność proszę o pomoc ????????????????

przez edytka1976 11 kwi 2016, 13:42
Rullonpk nie mam doświadczenia z tym lekiem który bierzesz. Jednak Paro mi bardzo pomogło na natrętne myśli i lęki. Najlepiej skonsultuj swoje odczucia z lekarzem
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez slawas 11 kwi 2016, 14:17
Hejka rulonnpk
Tez lecze sie na nerwice lekowa,a na bezsennosc to juz 15lat…ja biore paro,a na spanie miansaryne,i poki co spi mi sie na niej znakomicie,ale mozesz na niej przytyc.mozesz poprosic o tritico,bo mam wielu znajomych co spia na niej rowniez dobrze

przez cranberrries 11 kwi 2016, 14:34
Witam,
od początku roku cierpię na zaburzenia lękowe. Martwię się o przyszłość, najmniejsze problemy mogą powodować kołatanie serca, duszności itp.
Początkowo ratowałem się ziołami i innymi tego typu lekami, ale na dłuższą metę nie pomagały. Najgorsza w tym wszystkim była bezsenność. Zasypiałem normalnie (o 23 albo o 0:00), ale budziłem się ok. godz. 4:00 czy 5:00 i już nie mogłem zasnąć. Po 2-3 miesiącach byłem osłabiony, głównie przez niedobór snu. W tym roku spałem maksymalnie 7 godzin nieprzerwanie. Najgorsze w tym wszystkim było postępujące osłabienie koncentracji. Pracuję wolniej i mniej wydajnie.
Zgłosiłem się do lekarza i otrzymałem paroxinor. przez pierwszy tydzień miałem brać pół tabletki, a potem całą (20 mg).
Początki były nieciekawe - pierwsze dni - totalna bezsenność, potem nieco lepiej, aż w 5 albo 6 dniu - duża poprawa (spanie przez 7 godzin - brak przygnębienia i złego nastroju). w 7 dniu zwiększyłem dawkę i wówczas zaczął się niesamowity koszmar.
nie mogłem spać wcale, pojawiły się drgania ciała, nadmierna potliwość, zawroty głowy i wysokie ciśnienie i kołatanie serca cały czas. wczoraj minął tydzień od zwiększenia dawki i spałem nieco lepiej, ciśnienie trochę spadło, nawet zacząłem się uśmiechać. Dziwi mnie tylko ten brak koncentracji (może to też przez tą pogodę?). Myślicie, że to przejdzie?
Pozdrawiam.

przez Grabarz666 11 kwi 2016, 14:38
cranberrries napisał(a):Dziwi mnie tylko ten brak koncentracji (może to też przez tą pogodę?). Myślicie, że to przejdzie?

Prawdopodobnie to przez nieprzespane noce oraz działanie antycholinergiczne paroksetyny.

przez cranberrries 11 kwi 2016, 14:48
Kurde, nie mam problemów z pamięcią ani nic.
Tylko teraz zamartwiam się tym, jak ja będę się uczyć :cry:

Sortuj wg