PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez sebo001 10 kwi 2016, 19:44
Ludziska dajcie jakaś radę bo mnie /cenzura/ strzela. Biorę 3 tygodnie esci. Mam bardzo duże odrealnienie odkad rozpocząłem kurację lekiem, widzę otoczenie jak po 0,5. Przed lekiem również miałem ale to niebo a ziemia. Słabo ograniam to co pisze i tv. Brać to cholerstwo dalej czy nie ? Co byście zrobili ?

przez Ashton 10 kwi 2016, 19:44
benzowiec84 napisał(a):Witam tu benzowiec wracam do fluoksetyny . brałem już paroksetyne,fluoksetyne,sertaline,wenlafaksyne,duloksetyne,bupropion,tianeptyne,selegilinine,amisulpiryd itd. narzekałem na ssri , myślałem że to zmęczenie od nich ,więc szukałem czegoś dopaminowego bez serotoniny ,ale zmęczenie miałem nawet na wellbutrine i selegilininie . teraz jestem pół roku bez leków w ogole ,bo zwątpiłem w nie i nadal nie wierze , ale jednak inaczej się czuję jak biore antydepy ,niż całkiem bez leków . z lekami źle ,bez leków jeszcze gorzej . "i tak wraca do SSRI z braku alternatyw" na fluo byłem bardziej pewny siebie i mniej ciapowaty ,depresji to nie leczy , ale inaczej się człowiek czuję. po za tym brałem tylko dawkę 20mg , mam zamiar ją wykorzystać do dawki 80mg. :)

Jak widzisz piszesz różne opinie na temat leków zależnie od punktu siedzenia :smile:

przez elo 10 kwi 2016, 19:51
benzowiec84 napisał(a):elo ty duzo leków bierzesz :)

ale nie biore tylu od zawsze i z tego zestawu co mam teraz to na samym poczatku leczenia mialam tylko paro i ona mnie wyciagnela z deprechy totalnej

benzowiec84 napisał(a):elo cie raczej nic nie powali , widzę że ładny arsenał masz leków to ci nie grozi raczej :) dodatkowo ty masz shize to inaczej masz , masz nadmiar dopci :)

jak slusznie zauwazyles mam schize ale ja mi zdiagnozowali dopiero w 2k14 [czyli dosc pozno] i wtedy tez wlaczyli mi inne leki

benzowiec84 napisał(a):
Vengence napisał(a):elo, Rzeczywiście dużo bierzesz tego wszystkiego, jak ty się na tym czujesz powiedz?? :P

elo na shize to inaczej , ma nadmiar dopci :) nic jej nie powali .

wiecie z ta dopamina to bywa smieszne bo w schizie wystepuje i nadmiar i niedobor [ten pierwszy wywoluje objawy pozytywne a ten drugi negatywne i takie mi sie tez przytrafily]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 10 kwi 2016, 19:51
sebo001 napisał(a):Ludziska dajcie jakaś radę bo mnie /cenzura/ strzela. Biorę 3 tygodnie esci. Mam bardzo duże odrealnienie odkad rozpocząłem kurację lekiem, widzę otoczenie jak po 0,5. Przed lekiem również miałem ale to niebo a ziemia. Słabo ograniam to co pisze i tv. Brać to cholerstwo dalej czy nie ? Co byście zrobili ?
Ile dni dokładnie bierzesz??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 10 kwi 2016, 19:59
16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

przez benzowiec84 10 kwi 2016, 19:59
elo napisał(a):wiecie z ta dopamina to bywa smieszne bo w schizie wystepuje i nadmiar i niedobor [ten pierwszy wywoluje objawy pozytywne a ten drugi negatywne i takie mi sie tez przytrafily]

czaje .

-- 10 kwi 2016, 19:01 --

Ashton napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Witam tu benzowiec wracam do fluoksetyny . brałem już paroksetyne,fluoksetyne,sertaline,wenlafaksyne,duloksetyne,bupropion,tianeptyne,selegilinine,amisulpiryd itd. narzekałem na ssri , myślałem że to zmęczenie od nich ,więc szukałem czegoś dopaminowego bez serotoniny ,ale zmęczenie miałem nawet na wellbutrine i selegilininie . teraz jestem pół roku bez leków w ogole ,bo zwątpiłem w nie i nadal nie wierze , ale jednak inaczej się czuję jak biore antydepy ,niż całkiem bez leków . z lekami źle ,bez leków jeszcze gorzej . "i tak wraca do SSRI z braku alternatyw" na fluo byłem bardziej pewny siebie i mniej ciapowaty ,depresji to nie leczy , ale inaczej się człowiek czuję. po za tym brałem tylko dawkę 20mg , mam zamiar ją wykorzystać do dawki 80mg. :)

Jak widzisz piszesz różne opinie na temat leków zależnie od punktu siedzenia :smile:

jak widać pobrałem i pogorszyło mi sie , jak pisałem tego posta miałem siłe by coś robić , myślałem że już mi fluo nie zaszkodzi , niestety po kuracji totalny brak sił

-- 10 kwi 2016, 19:03 --

sebo001 napisał(a):Ludziska dajcie jakaś radę bo mnie /cenzura/ strzela. Biorę 3 tygodnie esci. Mam bardzo duże odrealnienie odkad rozpocząłem kurację lekiem, widzę otoczenie jak po 0,5. Przed lekiem również miałem ale to niebo a ziemia. Słabo ograniam to co pisze i tv. Brać to cholerstwo dalej czy nie ? Co byście zrobili ?

miałem tak na fluo jak wskoczyłem na 30mg , zeszłem na 20 bo myślałem że zeświruje , to odrealnienie to masakra , też oglądałem tv i nei wiedziałem o czym mówią i co sie dzieje , człowiek świruje , czuję się jak na jakims transie narkotycznym... odstawiałbym.

przez Zielona87 10 kwi 2016, 20:04
feniksx napisał(a):
Morfeusz92 napisał(a):Wrażenie nacpania,nieustanna sennosc ,zalety paroksety. Jesli chodzi o emocjie ,to jedyne co bedziecie czuli to zapach swoich perfum .O libido zapomnijcie ,na paro sie seksu nie da uprawiac .Na poczatku bedziecie sie czus happy,bo faktycznie pewnosc siebie wzrosnie ,ale raczej na krotko,potem bedzie ahedonia ,i brak motywacji ^^

Wiekszych bzdur jeszcze nie widziałęm... pamietaj że leka na każdego działa inaczej ;-)...
Ja na parogenie mam najlepszy seks jaki mógł być ;P brak motywacji to zalezy do czego ;P... powiem tak nie zwalaj wszystko na leki :P
a może to po prostu Twoje zwykłe lenistwo ?? :P Wrażenie naćpania ?? chyba nie wiesz o czym mówisz....

Ja właśnie czuję przypływ motywacji, zrobiłam dzisiaj wszystko co miałam do zrobienia, rozmawiałam z obcymi ludźmi i nawet ruszyłam mgr.
Tylko jakaś taka rozdygotana jestem, ale nie nacpana. Oczy wyglądają normalnie;)
Koniecznie muszę spróbować tego tritico na sen, bo stilnox mnie wykonczy kiedyś :/

przez benzowiec84 10 kwi 2016, 20:05
sebo001 napisał(a):16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

zejć do 10mg , i dłużej pobierz 10 aż się organizm przyzwyczai , nie zwiększaj bo dopadnie odrealnienie , poczekaj na 10mg aż się zaklimatyzuję , odrealnienie się zwiększa ze wzrostem dawki

przez Vengence 10 kwi 2016, 20:11
Zielona87 napisał(a):
feniksx napisał(a):
Morfeusz92 napisał(a):Wrażenie nacpania,nieustanna sennosc ,zalety paroksety. Jesli chodzi o emocjie ,to jedyne co bedziecie czuli to zapach swoich perfum .O libido zapomnijcie ,na paro sie seksu nie da uprawiac .Na poczatku bedziecie sie czus happy,bo faktycznie pewnosc siebie wzrosnie ,ale raczej na krotko,potem bedzie ahedonia ,i brak motywacji ^^

Wiekszych bzdur jeszcze nie widziałęm... pamietaj że leka na każdego działa inaczej ;-)...
Ja na parogenie mam najlepszy seks jaki mógł być ;P brak motywacji to zalezy do czego ;P... powiem tak nie zwalaj wszystko na leki :P
a może to po prostu Twoje zwykłe lenistwo ?? :P Wrażenie naćpania ?? chyba nie wiesz o czym mówisz....

Ja właśnie czuję przypływ motywacji, zrobiłam dzisiaj wszystko co miałam do zrobienia, rozmawiałam z obcymi ludźmi i nawet ruszyłam mgr.
Tylko jakaś taka rozdygotana jestem, ale nie nacpana. Oczy wyglądają normalnie;)
Koniecznie muszę spróbować tego tritico na sen, bo stilnox mnie wykonczy kiedyś :/
No to dobrze, że ci się poprawia, nikt nie twierdzi, że te leki w ogóle nie działają, po prostu po pewnym czasie ludzi dopadają skutki uboczne ciągłego sztucznego podwyższania serotoniny i może nie było by tak zle, ale obniża się transmisja dopaminergiczna, stąd apatia, zamulenie i brak chęci do życia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 10 kwi 2016, 20:20
Witam,
U mnie trochę lepiej w sumie minęło już około 5 tyg jak biorę paro i jest dobrze. Lek pomaga na lęki, uspokaja, człowiek nie chodzi taki spięty, mimo bólów brzucha i stresów udało mi się wysiedziec u fryzjera bez biegunki bez ataku paniki bez benzo. Wychodzę bardziej do ludzi, wszystkie skutki uboczne minęły, pozostało zmniejszone libido, ale ostatnio jest większe. Rano mi się ciężko zwlec z łóżka i czasem ciężko zasnąć. Z całego złego lek pomaga, szczególnie na ataki palniki, silne lęki, wiadome że coś daje i coś zabiera , ale mimo wszystko nie żałuję, że go wziąłem i dziękuję wszystkim tym którzy mnie przekonali żeby poczekać. Daleko mi do stanu z przed kilku lat, myślę ze lek pomógł mi w 30% , reszta to jest własna praca nad sobą , tak jak wiele osób piszę że się siedzi w domu to się lęków nie pokona, mi się wydaje ze w nerwicy można sobie tak wkręcić lęk, że człowiek w pewnym momencie musii brac benzo po wyjściu po schodach ( bylem na takim etapie) bo lęk przed atakiem serca jest tak silny.ważne jest też mieć kogoś bliskiego, zrobić coś co się lubi robić i uwierzcie lub nie , ale nawet błachy lęk jak się pokona to jest ogromna radość.

przez sebo001 10 kwi 2016, 20:41
benzowiec84 napisał(a):
sebo001 napisał(a):16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

zejć do 10mg , i dłużej pobierz 10 aż się organizm przyzwyczai , nie zwiększaj bo dopadnie odrealnienie , poczekaj na 10mg aż się zaklimatyzuję , odrealnienie się zwiększa ze wzrostem dawki

Brałem 10mg 16 dni i była dupa. Na wizycie pomimo tego, że bardzo podkreśliłem ten problem, kazała zwiększyć dawkę i dać sobie kilka dni na aklimatyzacje do nowej dawki i depakiny a jeśli będzie dalej dupa to zadzwonić.

przez feniksx 10 kwi 2016, 20:54
tictac napisał(a):Witam,
U mnie trochę lepiej w sumie minęło już około 5 tyg jak biorę paro i jest dobrze. Lek pomaga na lęki, uspokaja, człowiek nie chodzi taki spięty, mimo bólów brzucha i stresów udało mi się wysiedziec u fryzjera bez biegunki bez ataku paniki bez benzo. Wychodzę bardziej do ludzi, wszystkie skutki uboczne minęły, pozostało zmniejszone libido, ale ostatnio jest większe. Rano mi się ciężko zwlec z łóżka i czasem ciężko zasnąć. Z całego złego lek pomaga, szczególnie na ataki palniki, silne lęki, wiadome że coś daje i coś zabiera , ale mimo wszystko nie żałuję, że go wziąłem i dziękuję wszystkim tym którzy mnie przekonali żeby poczekać. Daleko mi do stanu z przed kilku lat, myślę ze lek pomógł mi w 30% , reszta to jest własna praca nad sobą , tak jak wiele osób piszę że się siedzi w domu to się lęków nie pokona, mi się wydaje ze w nerwicy można sobie tak wkręcić lęk, że człowiek w pewnym momencie musii brac benzo po wyjściu po schodach ( bylem na takim etapie) bo lęk przed atakiem serca jest tak silny.ważne jest też mieć kogoś bliskiego, zrobić coś co się lubi robić i uwierzcie lub nie , ale nawet błachy lęk jak się pokona to jest ogromna radość.

brawo tictac !! trzymam kciuki za dalsza kuracje !!!

przez Morfeusz92 10 kwi 2016, 21:01
feniksx miales moze i najlepszy swoj sex w zyciu,ale Ty bierzesz 3 leki

Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
trittico zostal Ci dodany na sen,i zeby paro Cie nie skasowalo w sferze seksualnej. Fajna rozpiska leków ^^

-- 10 kwi 2016, 21:04 --

Vengance bardzo dobrze to podsumowal.Elegancko ^^ Jak SSRI przestana dzialac, to wtedy wspomnicie moje slowa,i dostaniecie leki na dopaminke ^^

-- 10 kwi 2016, 21:06 --

Vengence napisz jakie leki mozesz odstapic na priv ,i daj jakis kontakt .Masz moze metylo?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

przez Kalebx3 10 kwi 2016, 21:07
sebo001 napisał(a):
16 dni bralem 10mg od 17 dnia do dzisiaj czyli 19 dnia dawka zwiększona do 15mg. Proszę o wypowiedzi też inne osob.

- ja również bym zszedł z dawką do 10 mg .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg