PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez feniksx 07 kwi 2016, 08:57
HoyaBella mi pomogło.... miałem identyczne objawy....
pierwsze 14dni jest najgorsze skutkow i ubokow jest duzo ale potem mijaja.... i zaczyna sie robic o wiele lepiej...
trzeba wytrzymac... wielu lekarzy zeby zniwelowac uboki.... daje benzo na czas wkreca sie leku moze zaproponuj to lekarzowi...

-- 07 kwi 2016, 08:59 --

Vegence ale w obu tych lekach pisza o glebokiej depresji....a co z nerwicą i lękami ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez sebo001 07 kwi 2016, 09:57
Z tymi 14 dniami to nie tak do końca. Jestem 16 dzień na esci i jest fatalnie. Dobrze, że dzisiaj idę do lekarza...

przez Vengence 07 kwi 2016, 11:46
sebo001 napisał(a):Z tymi 14 dniami to nie tak do końca. Jestem 16 dzień na esci i jest fatalnie. Dobrze, że dzisiaj idę do lekarza...
Te 14 dni to mit, nawet na ulotce napisane, jest, że minimum 14 dni, czasem więcej, jak dla mnie to miesiąc minimum, najczęściej uboki mijają i zaczyna się coś dziać.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 07 kwi 2016, 12:29
Vengence, w moim przypadku chodzi nie tyle o uboki co o nasilenie samej nerwicy i depresji.

przez Vengence 07 kwi 2016, 12:31
sebo001 napisał(a):Vengence, w moim przypadku chodzi nie tyle o uboki co o nasilenie samej nerwicy i depresji.
No rozumiem cię, bo ja miałem to samo na tym leku, naprawdę bałem się wtedy o swoje życie, jak ogólnie jestem ryzykantem tak wtedy bałem się strasznie. :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 07 kwi 2016, 12:33
Niestety ale reaguje tak na każdy lek - paro, cital czy wenla. Taka moja natura, źle toleruje leki teko typu.

przez Vengence 07 kwi 2016, 12:36
sebo001 napisał(a):Niestety ale reaguje tak na każdy lek - paro, cital czy wenla. Taka moja natura, źle toleruje leki teko typu.
Ja mam to samo po tych lekach, jedynie fluo póki co odpukać dobrze znoszę, aż jestem zdziwiony bo tyle się naczytałem o prozaku, że strasznie męczy na początku.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 07 kwi 2016, 15:13
Kalebx3, jak porównał byś esci do paro ?

Esci jest bardziej energetyczne i zdecydowanie bardziej antydepresyjne od Paro .
Paro jest za to lepsze , gdy dokuczaja lęki i obsesje ( paro na początku nasila obsesje , gdy sie wkręca - to dobry ogólnie znak, znaczy to ,że leczy ten obszar )
U mnie najlepsze efekty daja niskie dawki esci + paro ,,, a jak one są za "słabe" ( szczególnie zimą przy nislkim nasileniu światła ) dodaję moklo , lub radiole lub ( serię Afobazolu ) i jakoś żyje .Leki mi pomagają , gdyby nie one chyba bym dziś raczej w czarneej dupie siedział .
"Cierpiałem" na ADHD , niby mam je dalej . 4 lata na metylo sprawiło ,że moje ADHD nie jest nawet w połowie tak silne jak przed braniem leku , a leku obecnie nie biore . Leki pomagaja , a czasem leczą .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 15:23
Kalebx3 napisał(a):Paro jest za to lepsze , gdy dokuczaja lęki i obsesje ( paro na początku nasila obsesje , gdy sie wkręca - to dobry ogólnie znak, znaczy to ,że leczy ten obszar ).

Odnośnie zaburzeń lękowych (GAD, SAD) escytalopram w badaniach wypada statystycznie lepiej niż paroksetyna, w równoważnych dawkach:

http://bjp.rcpsych.org/content/bjprcpsych/189/3/264.full.pdf

Escitalopram10 mg was significantly more efficacious than paroxetine 20 mg (in GAD treatment).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16075658

After 24 weeks of treatment, mean changes in HAMA scores were -15.3 and -13.3 for escitalopram and paroxetine, respectively (p = 0.13)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20067433

Patients with severe depression together with comorbid anxiety symptoms responded significantly better to treatment with escitalopram 20 mg compared with paroxetine 40 mg. Contrary to paroxetine, escitalopram maintained its efficacy with increasing baseline anxiety levels.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17459976

Escitalopram 10 mg daily is more effective than paroxetine and placebo for generalised anxiety disorder.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17407626

Given that escitalopram 20 mg/day was associated with an earlier onset, higher response and remission rates, improved functioning, and better tolerability than the reference drug, escitalopram deserves to be considered as one of the first-line agents in the pharmacotherapy of OCD for longer-term treatment periods.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16014329

Escitalopram 20 mg was significantly more effective than paroxetine 20 mg on 5 of the 6 symptom dimensions.

przez tictac 07 kwi 2016, 20:44
Dam radę rzucić palenie przy braniu już paro 35 dni bo palę dość dużo i wiecej jest z tego problemów niż pozytku wowoluje sobie bóle brzucha papierosami a w nastepstwie biegunki. Natomiast boje się zbyt niskiego poziomu dopaminy w orgazmie i chciałbym ją jakoś naturalnie uzupełnić. Nie wiem czy dam radę rzucić , czy kupić może desmoskan , czy jakąś dietę wprowadzić żeby się tego pozbyć .Boje się rozdrażnienia , przy rzuceniu , spadku jeszcze bardziej libido, natretnych myśli , bezsenności i jeszcze bardziej trzesacych się dłoni. Ale samo palenie jest bez sensu. Nie mam na to kasy mam zęby i zatoki do leczenia i rano biegunki przez fajki.

Czy paro mi pomoże w rzuceniu czy dopamina jeszcze bardziej się obniży jak bym rzucał bez paro , czy ktoś rzucał papierosy na lekach ssri ?

przez Ashton 07 kwi 2016, 20:57
Ja rzuciłem na escitalopramie. Nie palę już ósmy rok.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez tictac 07 kwi 2016, 21:14
Ashton ,
Gratulacje i jak szło ? Brałes jakies tabletki ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Ashton 07 kwi 2016, 21:18
Rzuciłem z dnia na dzień bez żadnych wspomagaczy. Po prostu nie widzę żadnego sensu w paleniu. Szkoda kasy i zdrowia.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez Morfeusz92 07 kwi 2016, 21:22
Rzucalem palenie na paroksetynie dwa razy.W sumie to troche ciezko,bo na paro palilem o wiele wiecej,niz bez lekow. Ja rzucilem z pomoca e -papierosa,przechodzac na 18mg liquid, potem 14-12- obecnie jestem na 6 mh i wogole nie chce mi sie palic.Desmoxan odpada ,testowalem. Bedzie Ci brakowalo dymku ^^

-- 07 kwi 2016, 21:24 --

Jest mozliwe,zeby paroksetyna przestala dzialac po 2 latach stosowania ?Jesli tak,to czy przejscie na inny lek np wenlafaksyne przyniesie oczekiwane skutki ?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Sortuj wg