PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez sen123 05 kwi 2016, 18:55
Tictac,
Możesz iść do psychologa, ale on raczej skieruje Cię do psychoterapeuty, bo to on zajmuje się nerwicą lękową.
Terapia pomaga, ale nie od razu, trzeba czasu, ale w moim przypadku, pomogła z natrętnymi myślami o tragicznych przeżyciach (szczegolnie koszmary), otwartość i większa akceptacja samego siebie, ale też radzenie sobie ze stresem trochę, chodziłem w sumie tylko 3 miesiące, ale tak coś udało, więc warto spróbować.
Mi lekarz powiedział, ze w przypadku leków to 6-8 tyg czasami nawet, jeśli po tym czasie nie ma poprawy to lek nie działa, u mnie ta poprawa przychodzi stopniowo, ale po teraz tych 35 dniach wróciłem kompletnie do starego życia, więc warto czekać i myśleć pozytywnie. Jakbyś mógł powiedzieć o tym wszystkim dziewczynie, ona by na pewno Cię wsparła i to by pomogło, mój partner bardzo mi pomógł w tym najgorszym okresie, ale nie wiem jak to jest u Ciebie jest.

przez tictac 06 kwi 2016, 16:23
Pomaga mi ale ma też dużo swoich obowiązków i problemów więc czasem mi to nie wystarcza i czuje się samotny ale tak wygląda życie, niestety ale prawda jest taka , że większość możemy zmienić sami , tabletki , czy nawet wsparcie to za mało i to dużo za mało , nie mam do niej o to żalu bo wiele razy przez chorobę ją zawiodłem a ona dalej mnie kocha i chce i widzi szanse że kiedyś będzie lepiej , tez jest jej trudno ma mało czasu i dużo obowiązków bo c chce do czegoś dojść w życiu.

Mam straszne problemy ze snem wczoraj musiałem wziąć benzo bo już trzecią noc nie spałem u i w dzień brak nastroju , siły i motywacji. Kupiłem melatonine w aptece bez recepty mam nadzieję że coś pomoże, w ulotce piszę żeby zachować ostrożność u chorych na depresje . Próbował ktoś tego specyfiku ? Nie chce żreć benzo na sen. Bo to jest zbyt blachy problem w porównaniu z innymi wyzwaniami jakie mnie czekają.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Kalebx3 06 kwi 2016, 18:45
Kużwa , już sam nie wiem czy obecna niemota i przymulenie we łbie ( ostatnimi czasy ) jest wynikiem nadmiaru lekarstw , czy ich niedoboru .
Zszedłem dziś na 2,5 mg paro + 2,5 mg esci , dołożyłem moklo . Z koncentracją i skupieniem do duuupy, nerwowośc . Njaważniejsze ,że lęków nie mam . W ogóle chcę sie pożegnać z paro .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tictac 06 kwi 2016, 19:00
Kalebx3,
A ile brales paro i jaką dawkę ? I czemu rezygnujesz z paro ?

przez edytka1976 06 kwi 2016, 19:04
Odnośnie terapii. Chodzę na nią od 10 lat z przerwami. Czy mi pomogła? ??? Ciężko powiedzieć. Napewno zmienia podejście do choroby i pozwala przemyśleć i posortować swoje życie. Jeśli ktoś z was myśli ze terapia wyleczy nas z choroby jest niestety w wielkim błędzie. My nigdy nie będziemy zdrowi. Niestety. Choroba może odpuści na jakiś czas ale zawsze wraca w jakimś natężeniu z powrotem. U mnie dzieje się tak gdy przez dłuższy czas nam stresy w domu lub w pracy.ale musi to naprawdę trwać kilka tygodni. Napewno terapia nauczyła mnie obchodzić się ze sobą ulgowo.nie wariować. Jeśli czegoś nie zrobię dziś to zrobię jutro lub pojutrze. I nie naciskam już tak na siebie. Nie muszę być doskonałą żoną i matką. Mam być sobą i lubić siebie.

przez Kalebx3 06 kwi 2016, 19:09
Kalebx3,
A ile brales paro i jaką dawkę ? I czemu rezygnujesz z paro ?

rezygnuje , bo przez 4 lata brania tego leku , ów lek zrobił swoje i teraz już niewiele mi daje .
Przez 4 lata brałem max 20 mg , ale średnio jechałem głównie na 10 mg .
Bardzo dobry lek , ale i jego kadencja w końcu musi sie skonczyć .
Ty nie rezygnuj .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tictac 06 kwi 2016, 19:23
Nie rezygnuje u mnie się wkręca ładnie już, czuje się jakiś taki zmotywowany do działania, nawet bym powiedział pobudzony do pracy, wcześniej nie chciałem wychodzić z domu bo się bałem , a teraz chce wychodzić z domu i coś robić mimo ze dalej się boje. Mam tylko problemy ze snem od 4 dni, wgl jest 22 i ja mam ochotę coś porobić z kimś pogadać . Zastanawiam się czy nie lepiej by było brać paro na noc. Kupilem melatonine na sen ale nie wiem czy zadziała i jak bede się czuł rano. Jeśli chodzi o nie przejmowanie się to paro zadziałała słabo , dalej mnie irytują szczegóły , przemysluje wszystko, jakieś dźwięki, coś sie popsuje juz mam nerwy. I okropne parcie na fajki mam , chociaż rano się po nich źle czuje z brzuchem. Głównym problemem jest nadal ból brzucha ( od trzech dni próbuje zaryzykować wizytę u fryzjera i nie widzę się w tym) , poranne biegunki , lekkie naspeedowanie które nie zawsze jest miłe i potrzebne, szczególnie wieczorem. Generalnie na serce pomogło bardzo , na ataki paniki też, podniosło pewność siebie, depresjie też mam mniejszą, koncentracja w miarę. Z negatywów to na 1 miejscu libido słabiutkie, bezsenność, słabe działanie na niektóre objawy somatyczne oraz na natrectwa które mi dokuczaja okropnie , szczególnie jak schodzi benzo. Wgl mam takie coś że jak wezmę benzo na noc to przez 1 godzine po obudzeniu zmula, potem do południa istna petarda , pewność siebie , luz , gadatliswosc , super nastroj, a po południu jak zaczyna schodzić to nerwowość delikatna, myśli natretne, pobudzenie takie dziewne jak bym chciał zaraz zrobić coś złego , niemal agresja.

przez sebo001 06 kwi 2016, 19:31
Kalebx3, jak porównał byś esci do paro ?

przez feniksx 06 kwi 2016, 19:45
brawo tictac ;-) i kto miał racje ?? :D
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Vengence 06 kwi 2016, 19:54
edytka1976 napisał(a):Odnośnie terapii. Chodzę na nią od 10 lat z przerwami. Czy mi pomogła? ??? Ciężko powiedzieć. Napewno zmienia podejście do choroby i pozwala przemyśleć i posortować swoje życie. Jeśli ktoś z was myśli ze terapia wyleczy nas z choroby jest niestety w wielkim błędzie. My nigdy nie będziemy zdrowi. Niestety. Choroba może odpuści na jakiś czas ale zawsze wraca w jakimś natężeniu z powrotem. U mnie dzieje się tak gdy przez dłuższy czas nam stresy w domu lub w pracy.ale musi to naprawdę trwać kilka tygodni. Napewno terapia nauczyła mnie obchodzić się ze sobą ulgowo.nie wariować. Jeśli czegoś nie zrobię dziś to zrobię jutro lub pojutrze. I nie naciskam już tak na siebie. Nie muszę być doskonałą żoną i matką. Mam być sobą i lubić siebie.
W tej kwestii się nie zgodzę, bo za jakiś czas wejdą takie leki, że ssri będzie można wyjebać do kosza, tam gdzie ich miejsce. :brawo:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez feniksx 06 kwi 2016, 19:57
tej Vegence zdradz mi co to za leki ?? masz jakies przecieki ?? :D ze wyjdzie cos nowego ??
nie opłaca się nas wyeczyć nas trzeba leczyc caly czas bo w ten sposob wszyscy zarabiają....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Vengence 06 kwi 2016, 20:03
feniksx napisał(a):tej Vegence zdradz mi co to za leki ?? masz jakies przecieki ?? :D ze wyjdzie cos nowego ??
nie opłaca się nas wyeczyć nas trzeba leczyc caly czas bo w ten sposob wszyscy zarabiają....
Nie mam przecieków, te substancje są już nawet u nas na forum w dziale leki, choćby ta substancja GLYX-13

-- 06 kwi 2016, 20:05 --

http://www.actavis.com/NEWS/News/Thomso ... mine-or-PC
tutaj masz!

-- 06 kwi 2016, 20:07 --

tutaj masz też jak działa http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25782764

-- 06 kwi 2016, 20:24 --

Tu jeszcze jeden lek - http://mentalhealthdaily.com/2014/08/05 ... ilability/
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez edytka1976 07 kwi 2016, 00:58
Vengence. W tym artykule nie jest napisane że wyleczy całkowicie,tylko że złagodzi objawy depresji. A u mnie bynajmniej typowa depresja to najmniejszy problem
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez HoyaBella 07 kwi 2016, 08:26
Mam to brać (na ataki paniki, fobię społeczną i pani doktor mówi,że mam depresję) ...ale... :? nie umiem się przymusić... :?
boję się, że będzie jeszcze gorzej. To jest moje "któreśtamjuż" podejście. Przez uboki ( czy tam coś, co ja biorę za ubok, a wynika z mojego nakręcania się i naczytania ulotki) jestem jeszcze bardziej panikarska, wybuchowa, uciążliwa i wkurzająca dla otoczenia :?

Jakoś od paru miesięcy porobiło mi się tak, że jak wyjdę z domu ( po konsumpcji hydroksyzyny, przymuszona Koniecznościami, po atakach paniki), to mam takie napady złości, gonitwy myśli i kołatania serca --- takiego trudnego do opanowania w sobie szało-złościo-strachu ( niee, nic nie odwalam, po prostu na zewnątrz cała się trzęsę ze strachu, a w środku się gotuję. z wkurzenia. na siebie i świat). Mam wrażenie, że każdy się ze mnie podśmiechuje (jest z czego), że jestem najgorszym człowiekiem na świecie i tylko jak siedzę w domu to jestem "bezpieczna". Wychodzę z domu i to cały czas we mnie rośnie. :(
To jest panika absolutna i "wścieknięty strach" i zarazem czasem. :? Pomogła komuś ta Paro na takie coś? :?
Na moją niechęć do Paro pani doktor powiedziała, że może Sedam :?

Sortuj wg