PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez aree1987 20 lip 2010, 18:55
trój-czteropierścieniowce i moklobemid..

Ja biore paro juz 21 dni i też nic pozytywnego raczej nie mogę napisać.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez wazniak 20 lip 2010, 18:58
tzn ja atakow paniki juz nie mam, ale ta nieobecnosc, mdlosci..
jak tu wyjsc z domu gdy czujesz sie strasznie niepewnie...

przez love_caffeine 20 lip 2010, 22:41
Ja biorę już ponad 3 tygodnie, początkowo z benzo teraz z Convulexem i czuję się fatalnie... Fizycznie niby nic mi nie dolega (oprócz braku apetytu i zmęczenia), ale psychicznie - są dwa stany: otępienie albo lęk. Autodestrukcyjne myśli też nie zniknęły. Nie wiem co robic, czekac, aż może zacznie działac?
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 20 lip 2010, 23:07
mi na seroxacie było okrooooopnie. lękowo się poprawiło ale czułam się fatalnie jeśli chodzi o nastrój czułam taki ciężar..nie wiem co to było..odstawiłam w cholere bo pomagał tylko na początku. odstawianie było okropne. jak nigdy nic nie czułam przy odstawianiu leków to w tym wypadku wahania nastrojów lęki, źle było. czuję się lepiej bez niego choć lękowo jest ciężko.
dogomaniaczka

przez wazniak 20 lip 2010, 23:12
a co zamiast seroxatu bierzesz? jakis inny SSRI?

przez dogomaniaczka 21 lip 2010, 05:24
nie..przygoda z seroxatem mnie zniechęciła. radzę sobie bez :)
dogomaniaczka

przez wazniak 21 lip 2010, 16:36
no jak dalej pojdzie tak jak idzie to ja chyba tez go odstawie..w ogole odstawie SSRI na zawsze..

okropnie mnie mdli i jestem bardzo slaby :/ zimne nogi i te sprawy

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez nie88 23 lip 2010, 22:11
Witam, jestem tu pierwszy raz. Od 5 miesięcy biorę parogen, muszę przyznać że działał na mnie super. Jednak teraz sama nie wiem czy te lęki w jakimś stopniu nie wracają. Wcześniej miałam zajęcie, studia, sesja itd., teraz mam więcej wolnego czasu, za duzo... więc myśle, dużo myśle:( Sama nie wiem czy ten powrót lęków nie jest wytworem mojej wyobraźni, wiem jedno jestem przerażona, że to wróci, a to co przeżywałam i pewnie część z nas przeżywała nikomu bym nie życzyła. Czy ktoś z was, kto też dosyć długo zażywa ten lek, miał nawroty lęków?? Mam nadzieję że nie.... Bardzo proszę o szybko odpowiedź:) Pozdrawiam

przez Lili-ana 23 lip 2010, 22:31
Ja też mam czasem nawroty lęków, biorę paro również od 5 miesięcy. Ale ja biorę małą dawkę, bo 15mg i nie chcę więcej, bo chodzę na terapię i chcę jak najbardziej być naturalna(czuć) teraz będę schodzić do 10mg na dobę. Taka dawka powoduje, że nie mam deprechy i silnych lęków, jesli już się pojawiają to są one raczej na średnim poziomie i mam lepszy kontakt z uczuciami. Gdy brałam większą dawkę to czułam się trochę jak robot, a to mi przeszkadzało w terapii.
Lili-ana

przez cytrynka84 23 lip 2010, 22:54
Moze dobrym pomyslem byloby zwiekszenie dawki,to powinno pomoc,spytaj o to lekarza to napewno ,wiedzial ,co zrobic,jesli to mozliwe idz wczesniej do doktora,po ,co masz sie meczyc.

Jak dlugo trwa ten strach u Ciebie przed nawrotem i to subiektywne,badz obiektywne zwiekszenie stanow lekowych? Jesli kilka dni to to sie zdarza i bardzo prawdopodobne,ze samo minie i nie bedzie potrzeby zwiekszania dawki,na lekach tez mamyzle dni,czasem b.zle chwile to normalne,to nie jest tak,ze jak bierzemy leki to zawsze czujemy sie dobrze,to po prostu niemozliwe,to nie sa tabletki cud,ze bierzesz i problemy znikaja ,jak za dotknieciem cczarodziejskiej rozczki,ale dzieki lekom zle dni,doly,podly nastroj trwaja po prostu krocej

Jesli Twoj zly stan trwa kilka tygodni,wtedyinna sprawa,trzeba dzialac,zwiekszyc dawke,czasem zmienic lek

Wiem tez sie balam zawsze nawrotow ,zwlaszcza,jak bralam pierwsze leki na depresje,teraz tez czasem to tak mam.

przez aree1987 23 lip 2010, 23:24
Lili-ana, jak Ty to dzielisz że masz 15mg? Tak idelanie równo kroisz?

U mnie po 24 dniach raczej nic się pozytywnego nie dzieje, mam nadzieje ze jeszcze nie..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Lili-ana 24 lip 2010, 19:14
aree1987 napisał(a):Lili-ana, jak Ty to dzielisz że masz 15mg? Tak idelanie równo kroisz?

Moja psycholka zapytała mnie o to samo... Normalnie biorę pół tabletki i przepaławiam na pół ręcami ;)
Nie wiem czy to idealnie wychodzi 15mg, czy może 15,3mg albo 14,7mg ale coś koło tego jest :smile:
Lili-ana

przez 19_latek 26 lip 2010, 21:17
Mam zwiekszyc dawke do 40mg jednak na poczatku mam brac 30 (teraz biore 20), boje sie ze moze wystapic zespol serotoninowy - akurat ogladalem jakis program na zone reality i byl taki przypadek. Czy przy 40mg jest to mozliwe, czy raczej sie nie obawiac?
19_latek

przez Paranoja 26 lip 2010, 21:29
19_latek, ja biorę 40 mg parogenu + 1 mg afobamu i nie czuję jakis specjalnych efektów ubocznych. Jak juz cos to podejrzewałabym predzej benzo niż paroxetyne.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Sortuj wg