PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Vengence 30 mar 2016, 11:20
Martiszon, Ja na twoim miejscu spróbowałbym tej wenlafaksyny, ona na niektórych działa bardzo dobrze, na pewno nie będzie tak mulić jak paroksetyna, bo ona jest w tym mistrzem. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 30 mar 2016, 11:26
Vengence napisał(a):na pewno nie będzie tak mulić jak paroksetyna, bo ona jest w tym mistrzem. :mrgreen:

A brałeś fluwoksaminę > 100 mg? :D

przez Vengence 30 mar 2016, 11:28
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):na pewno nie będzie tak mulić jak paroksetyna, bo ona jest w tym mistrzem. :mrgreen:

A brałeś fluwoksaminę > 100 mg? :D
Nie nie brałem, nie gadaj, że muli jeszcze bardziej? :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 30 mar 2016, 11:33
Mnie po prostu zabijała, gorzej niż początki z NaSSA.
Przyznam się, że kusi mnie żeby zmienić escytalopram 5 mg na fluwoksaminę 50 mg, ale musiałbym zmniejszyć dawkę mirtazapiny, bo fluwoksamina hamuje jej metabolizm i zwiększa jej stężenie we krwi od 4 do 2 raza, poza tym nie wiem jakim jestem metabolizerem CYP.
Ogólnie dobrze wspominam fluwoksaminę ze wzgl. na agonizm rec. sigma-1 , co mega poprawiało funkcje kognitywne, niestety w dawkach > 100 mg mega zmuła, a wręcz zombie-mode.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Martiszon 30 mar 2016, 11:52
Ricah napisał(a):Martiszon, California Rocket Fuel. Bierzesz aktualnie niska dawke mirtazapiny (typowo nasenna), a tym samym sedacja jest bardziej odczuwalna (generalnie czym wieksza dawka, tym bardziej mozna odczuc dzialanie noradrenalinowe). Zgaduje, ze dawka wenlafaksyny tez jest niska poki co? Pewnie bedziesz wchodzic na wieksze dawki (dobrym pomyslem byloby zapytac sie o to lekarza), wiec musisz troche 'przetrzymac'.

PannaNatalia, zawsze lepiej jest sie upewnic :)

Póki co biorę paro+mirtę i czekam na kolejną wizytę, żeby podjąć decyzję. Dlatego właśnie pytam i zbieram informacje. Mówisz, że podniesienie dawki mirty mogłoby pomóc?

-- 30 mar 2016, 11:07 --

Vengence napisał(a):Martiszon, Ja na twoim miejscu spróbowałbym tej wenlafaksyny, ona na niektórych działa bardzo dobrze, na pewno nie będzie tak mulić jak paroksetyna, bo ona jest w tym mistrzem. :mrgreen:

Dzięki! Brałeś wenlę? Ja się kucze obawiam tego sztucznego nakręcenia :bezradny:

przez Vengence 30 mar 2016, 14:03
Martiszon, Brałem wenle, troszkę mnie muliła, ale to nic w porównaniu z paroksetyną, wenla z założenia powinna aktywizować, na początku z pewnością będzie cię pobudzać, ale to minie i powinna zostać czysta energia i chęci do jakiejś aktywności.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Martiszon 30 mar 2016, 14:24
Vengence napisał(a):Martiszon, Brałem wenle, troszkę mnie muliła, ale to nic w porównaniu z paroksetyną, wenla z założenia powinna aktywizować, na początku z pewnością będzie cię pobudzać, ale to minie i powinna zostać czysta energia i chęci do jakiejś aktywności.

A rzuciłeś, bo...? :-)

Zastanawiam się nad tym co napisał Rich - podniesienie dawki mirty. Może to jest jakieś rozwiązanie? Nie zrobi takiej burzy w moim organizmie podniesienie dawki jak zmiana leku. A może się mylę? A właśnie! Jak to jest przy zmianie paro na wenlę? Mocno da mi po tyłku? :-)

przez Grabarz666 30 mar 2016, 14:33
Obrazek

Tutaj porównanie noradrenergiczne wenlafaksyny i paroksetyny w zależności od dawki. Noradrenergiczne pod względem hamowania NET, co można przełożyć na aktywizację (napęd).

przez Vengence 30 mar 2016, 15:32
Martiszon napisał(a):
Vengence napisał(a):Martiszon, Brałem wenle, troszkę mnie muliła, ale to nic w porównaniu z paroksetyną, wenla z założenia powinna aktywizować, na początku z pewnością będzie cię pobudzać, ale to minie i powinna zostać czysta energia i chęci do jakiejś aktywności.

A rzuciłeś, bo...? :-)

Zastanawiam się nad tym co napisał Rich - podniesienie dawki mirty. Może to jest jakieś rozwiązanie? Nie zrobi takiej burzy w moim organizmie podniesienie dawki jak zmiana leku. A może się mylę? A właśnie! Jak to jest przy zmianie paro na wenlę? Mocno da mi po tyłku? :-)
Rzuciłem bo miałem już dość antydepresantów, poza tym mnie wenla nie aktywizowała specjalnie, nastrój był w miarę, ale z energią kiepsko, ale na mnie nie patrz, bo ja dość specyficznie reaguje na ssri/snri.

-- 30 mar 2016, 15:34 --

Martiszon, Przy zmianie na zakładkę nie powinno być zle, oczywiście będą jakieś skutki uboczne, ale nie aż takie jakbyś miała zejść na 0.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Martiszon 30 mar 2016, 15:46
Vengence - wielkie dzięki. Niestety moja psychiatra karze mi zejść do zera z paro i wchodzić dopiero później na wenlę :( więc nie ma mowy o zakładce...

przez Vengence 30 mar 2016, 15:48
Martiszon napisał(a):Vengence - wielkie dzięki. Niestety moja psychiatra karze mi zejść do zera z paro i wchodzić dopiero później na wenlę :( więc nie ma mowy o zakładce...
to dziwne i głupie z jej strony!, ja bym zostawił dawkę paro 10 mg i wchodził na wenle, obejdzie się bez zjazdu z paroksetyny, no ale lekarzą jak zwykle brakuje wyobrazni.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 30 mar 2016, 15:52
Psychopharm,
Podbijanie daweki średnio mi się uśmiecha z uwagi na już bardzo obniżone libido, dziś było trochę załatwień i jakoś sobie poradzilem, jeśli chodzi o sulpiryd to widzę, że problem może być z prolaktyną więc na razie odpuszczę. Dziwna sytuacja bo wczoraj wziąłem 3 mg benzo i nie mogłem zasnąć mimo że paroksetyne biorę rano. Czy mianseryna w jakimś stopniu uspokaja w ciągu dnia ? Czy działa tyko na spanie, apetyt i libido. ? Bo jak ze spaniem będę miał problemy to muszę to załatwić. Ataków paniki już nie mam, żadnych zawrotow, bólów glowy, apetyt jest w miare ( najgorzej rano coś wmusić). Generalnie wszystkie uboki paro zniknęły , poczekam jeszcze kilka dni i tak myślę wystartować do fryzjera bo to mnie miażdżyło zawsze . Muszę mieć cos na uspokojenie , doraznego co szybko działa , myślałem o hydroksynie w syropie , lub jakimś benzo o profilu przeciwklekowym. Jestem jeszcze bardzo antyspoleczny, bałem się dziś w małym miasteczku przejść 300m przez rynek żeby nie zejszczać sie w majty jakie to jest głupie . Może psychoteriapia by coś pomogła, tylko że mieszkam w ciemnej dupie i wszędzie daleko, autobusami nie jeżdżę wiec musiał bym na samym paro dojeżdżać bo po benzo to nie pojadę za duży kisiel w dupie by był przy niebieskich na kontroli. :D

przez Psychopharm 30 mar 2016, 19:26
Z czasem będzie coraz lepiej, zobaczysz :) Mianse sobie daruj lepiej teraz, jeszcze za wcześnie by ocenić działanie paro.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Don Corleone 30 mar 2016, 21:14
Witam wszystkich serdecznie ;)

Martiszon , po 3 latach brania paro w dawce 40mg musisz byc bardzo ostrozna. Tak jak Ricah napisal, bardzo wolno wyeliminowac paroksetyne. Ja dalbym sobie na to nawet kilka miesiecy. Ja kilka lat temu chcialem zamienic paro na prozak, tak po prostu z dnia na dzien, i wyladowalem na odwyku alkoholowym. Tylko przy pomocy alkoholu potrafilem zniesc skutki odstawiennicze paroksetyny. Wiem, ze reaguje na zmiane dawki tego leku bardzej dotkliwie niz inni, znam osoby ktore "skacza" sobie po SSRI i nic im nie jest, ale 3 lata 40mg, to nie bedzie latwo. Jedynym warunkiem na zmniejszenie symptomow odstawienniczych, jest bardzo wolne zejscie z paroksetyny.

Pozdrawiam ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Sortuj wg