PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez benzowiec84 21 mar 2016, 17:58
proszę:
Wiki:

Pharmacodynamics[edit]
Fluoxetine is a selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI) and selective brain steroidogenic stimulant (SBSS) and does not appreciably inhibit norepinephrine and dopamine reuptake at therapeutic doses. It does, however, delay the reuptake of serotonin, resulting in serotonin persisting longer when it is released. Large doses in rats has been shown to induce in a significant increase in synaptic norepinephrine and dopamine.[61][62][63][64] Thus, dopamine and norepinephrine may contribute to the antidepressant action of fluoxetine in humans at supratherapeutic doses (60–80 mg) .[63][65] This effect may be mediated by 5HT2C receptors, which are inhibited by higher concentrations of fluoxetine.[66]

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12464452
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19298831

fluo jest słabo selektywna , dodatkowo ma agonizm σ-1 i jest w dawkach powyżej 60mg słabym NRI + blokada 5ht2c

więc przy fluoksetynie zwiększenie dawki ma duże znaczenie . nie wiem jak w z 20 do 40 (choć czytałem wiele opini ludzi że dopiero na nich podziałała 40mg) ale od 60mg wzwyż napewno , tak wiem że nie zwiększy zasadniczo,albo wcale okupacji sert , ale chozi własnie o inne mechanizmy , dlatego przy malo selektywnych jak fluoksetyna jest to istotne

przez tictac 21 mar 2016, 18:04
Czuje się znacznie lepiej po poludniu, widać że jeszcze mam zaburzenia serotoniny bo kombinuje z dawkami i może faktycznie za krótko biore. Libido mam na razie w dupie bo muszę się poczuć lepiej a na razie zamulam okropnie. Ale jak będą problemy z tym dalej i problemy ze snem to poprosze psychiatre o minseryne. Paro mam benzo mam jeszcze na miesiąc więc szpikuje się dalej.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Grabarz666 21 mar 2016, 18:10
Ponadto dodam porównanie okupacji SERT przez fluoksetynę i RS-cytalopram:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24121201

Obrazek

When compared to the striatum, higher SERT occupancy in the midbrain and lower values in the thalamus were reported. This indicates that occupancy might be differently distributed throughout the brain, which is supported by preclinical findings indicating a regionally varying SERT activity and antidepressant drug concentration.
Compared to the mean occupancy across cortical and subcortical regions, we detected increased SERT occupancies in regions commonly associated with antidepressant response, such as the subgenual cingulate, amygdala and raphe nuclei. When acute and prolonged drug intake was compared, SERT occupancies increased in subcortical areas that are known to be rich in SERT. Moreover, SERT occupancy in subcortical brain areas after prolonged intake of antidepressants was predicted by plasma drug levels. Similarly, baseline SERT binding potential seems to impact SERT occupancy, as regions rich in SERT showed greater binding reduction as well as higher residual binding. These findings suggest a region-specific distribution of SERT blockage by SSRIs and relate the postulated link between treatment response and SERT occupancy to certain brain regions such as the subgenual cingulate cortex.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 21 mar 2016, 18:25
a mi nikt nie odpowiedział... ale spoko dziś już jest lepiej....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Grabarz666 21 mar 2016, 18:26
benzowiec84 napisał(a):https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12464452
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19298831

O, teraz tak :D

benzowiec84 napisał(a):fluo jest słabo selektywna , dodatkowo ma agonizm σ-1 i jest w dawkach powyżej 60mg słabym NRI + blokada 5ht2c

Zgodzę się, ale jej agonizm do rec. sigma-1 jest nieistotny klinicznie:

Obrazek

natomiast w przypadku fluwoksaminy już tak, aczkolwiek badania nie potwierdzają wyższej skuteczności przeciwdepresyjnej fluwoksaminy nad innymi SSRI jeśli chodzi właśnie o ten aspekt. Aczkolwiek ich agonizm ma istotne implikacje kliniczne, o czym sam się przekonałem i uważam to za ogromny plus tego leku.
Natomiast blokada rec. 5-HT2c, no cóż jakoś ani nie przesądza to o wyższości fluoksetyny nad innnymi SSRI w zakresie skuteczności przeciwdepresyjnej, ani nie poprawia snu, ani nie zmniejsza anhedoni (zwiększając ilość dopaminy w PFC), ani nie zmniejsza zaburzeń seksualnych., mało tego badania mówią, że fluoksetyna jest najbardziej lękotwórczym SSRI.

benzowiec84 napisał(a):więc przy fluoksetynie zwiększenie dawki ma duże znaczenie . nie wiem jak w z 20 do 40 (choć czytałem wiele opini ludzi że dopiero na nich podziałała 40mg) ale od 60mg wzwyż napewno , tak wiem że nie zwiększy zasadniczo,albo wcale okupacji sert , ale chozi własnie o inne mechanizmy , dlatego przy malo selektywnych jak fluoksetyna jest to istotne

Nie wątpię, tylko pamiętaj, że im wyższa dawka SSRI, tym większe prawdopodobieństwo anhedonii. Dlatego lepsza jest augmentacja lekami o innym mechanizmie działania.

-- 21 mar 2016, 18:30 --

Aha, dodam, że sertralina jest ANTAgonistą receptorów sigma-1. Escytalopram natomiast jest ich agonistą, dla Ki ~ 120 nM, co ma już pewne implikacje kliniczne.

-- 21 mar 2016, 18:34 --

Grabarz666 napisał(a):Ponadto dodam porównanie okupacji SERT przez fluoksetynę i RS-cytalopram:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24121201

Zwróć ponadto uwagę jak różnią się stopnie okupacji SERT u zdrowych i chorych (z depresją) osób. Jest to bardzo interesujące, niestety nie posiadam dostępu do całości publikacji.
Wynika z tego wniosek, że być może podczas depresji zmienia się albo powinowactwo leku do SERT (być może w wyniku zmiany jej natywnej konfiguracji), albo zmienia się jej stężenie i proporcje w określonych obszarach mózgu.

przez tictac 21 mar 2016, 19:09
feniksx,
Raczej nikt Ci nie będzie podpowiadał ile musisz wziąć benzo żeby się przenieść na drugą stronę , oczywiście nie ma drugiej strony. Ważne, że jest już lepiej i jesteś z Nami i walczymy dalej.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

przez feniksx 21 mar 2016, 19:59
nie chodziło mi o to by ktoś podpowiadał ile i co.... ale właśnie ostrzegł przed najwieksza głupotą.... bo słyszałem o ludziach co biorą 6mg i nic im nie jest.... choć może masz racje lepiej zyć w niewiedzy.... po prostu sie zastanawiałem jakei są/mogły by być skutki głupoty ludzkiej... czyt. mojej
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez tictac 21 mar 2016, 20:28
A ja mam inne pytanie, potrzebuje czegoś silnego co mnie otepi na maksa lub uspokoi , chciałbym iść do dentysty ale lęk jest ogromny a leczenie pod narkozą chyba nie jest zbyt tanie. Co mogę dostać od psychiatry/dentysty lepszego niż benzo?

przez Vengence 21 mar 2016, 20:41
tictac napisał(a):A ja mam inne pytanie, potrzebuje czegoś silnego co mnie otepi na maksa lub uspokoi , chciałbym iść do dentysty ale lęk jest ogromny a leczenie pod narkozą chyba nie jest zbyt tanie. Co mogę dostać od psychiatry/dentysty lepszego niż benzo?
ćwiara wódki. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 21 mar 2016, 21:22
Słabe, potrzebne mi jest coś ala David After Dentist.

przez sebo001 21 mar 2016, 21:25
Heroina ;)

przez Grabarz666 21 mar 2016, 21:35
tictac napisał(a):A ja mam inne pytanie, potrzebuje czegoś silnego co mnie otepi na maksa lub uspokoi , chciałbym iść do dentysty ale lęk jest ogromny a leczenie pod narkozą chyba nie jest zbyt tanie. Co mogę dostać od psychiatry/dentysty lepszego niż benzo?

Fentanyl, fencyklidyna ;)

A tak serio to Grabarz GAD Heroic Combo:

Escytalopram 10 mg (1-0-1) , Opipramol 50 mg (1-1-2), Pregabalina 150 mg (1-1-1)

doraźnie:

Alprazolam 0.5 mg (1-0-1)

przez tictac 21 mar 2016, 21:40
Heroina by dała radę, ale to za mocne może 18 mg bromazepamu by dało radę . Dzięki za odpowiedzi.

P.S. A tak zwany glupi Jaś to jaki lek ? Grabarz na pewno będzie wiedział.

przez Lord Kapucyn 21 mar 2016, 21:53
P.S. A tak zwany glupi Jaś to jaki lek ? Grabarz na pewno będzie wiedział.

Różnie- najczęściej midazolam(Dormicum) czyli benzo albo fentanyl. Względnie mogą być inne benzo niż midazolam.

-- 21 mar 2016, o 21:55 --

Jeżeli już o tym mowa to byłem właśnie dzisiaj u dentysty i 2mg alpry spokojnie dało radę. No i poprosiłem o znieczulenie na wejściu. Jak taki skrajny dentofobik jak ja dał radę to Ty też dasz radę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg