PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez faeton 16 mar 2016, 20:26
Lęk, duszności i bule mięśni kończyn. Sulpiryd i wszystkie nowe neuroleptyki idą w tycie, na początku czujesz się dobrze dopóki tyjesz a potem jesteś gruby i w dodatku czujesz się źle.

przez Judelaw 16 mar 2016, 20:27
faeton napisał(a):Na pewno nie przez Wenlafaksynę, brałem ją kiedyś nawet 300mg dziennie i czułem się normalnie. Mam zaburzenia afektywne dwubiegunowe, miałem manię przez rok i było tak zajebiście :105: . Teraz faza się odwróciła i mam deprechę na maksa. U mnie lęki wywołuje głownie ujadanie psa teraz, normalnie aż coś mi się dzieje i od razu mi to wchodzi w ramiona. W skrócie 4 tygodnie przespałem, czasem nawet po 22 godzin, teraz senność się zmniejszyła do 12 godzin dziennie, ale lęki zostają, nie mam w ogóle ochoty na nic.

Poprawiłeś mi humor.Tym że nie sam jestem teraz w ciężkiej depresji po przeszłej hipomanii.Hipomania była tak piękna :great:

przez tictac 16 mar 2016, 20:29
Musze coś zjeść bo zaraz zwymiotuje od picia wody i nudności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 16 mar 2016, 20:38
tictac napisał(a):Doktor oraz inni co sadzicie o Sulpirydzie ?

Sulpiryd oraz Solian można dodać do SSRI celem aktywizacji, zwiększenia energii.
Skoro cierpisz na zaburzenia stricte nerwicowe to tak czy siak SSRI musisz przyjmować,
bo same neuroleptyki jak Sulpiryd to za mało, a nawet w monoterapii by tylko zwiększały lęki i niepokój.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez tictac 16 mar 2016, 20:41
A ktore SSRI najmniej uwala libido ? Sulpiryd chciałem na poprawe humoru, myśli natrętne i ogolnie na fobie społeczną sporo osob go polecalo tez na IBS czyli zespół jelita drazliwego ktore mi dokuczalo wiele lat zanim zaczęły się inne problemy.
Ostatnio edytowano 16 mar 2016, 20:43 przez tictac, łącznie edytowano 1 raz

przez Judelaw 16 mar 2016, 20:42
tictac napisał(a):A ktore SSRI najmniej uwala libido ?

Fluwoksamina(Fevarin)

przez dr. Psycho Trepens 16 mar 2016, 21:07
tictac napisał(a):A ktore SSRI najmniej uwala libido ? Sulpiryd chciałem na poprawe humoru, myśli natrętne i ogolnie na fobie społeczną sporo osob go polecalo tez na IBS czyli zespół jelita drazliwego ktore mi dokuczalo wiele lat zanim zaczęły się inne problemy.

kwestia indywidualna, u mnie escitalopram niewiele szkodzi w tej kwestii, ale nikt nie da ci pewnej recepty w tym temacie tylko poda lek który sam zażywa.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez tictac 16 mar 2016, 21:12
Doktor,
Jesteś już bodajże drugą osobą ktora poleca esci na mniejsze problemy z libido jeśli chodzi o leki SSRI.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez JERZY62 16 mar 2016, 21:16
dr. Psycho Trepens, można wiedzieć jak długo zażywasz Esci? Jak długo to można zażywać... wesz ile ktoś najdłużej to żywał?
♪♪♪

przez feniksx 16 mar 2016, 21:22
tictac i co na podstawie 2 osob chcesz zmienić lek ?? uwierz mi, że każdy ma jakieś objawy i skutki uboczne....
ja też przeklinałem Parogen potwierdzi Ci to Kalebx3.... zapytaj jego jak narzekałem, stekałem na serducho, mówiłem, ze chyba umieram....
z każdą pierdołą leciałem na forum... dzieki kolegą i dobremu lekarzowi wytrzymałem.... bo Parogen za 3 razem wkrecil sie u mnie dopiero po 2 miesiącach i podwyższeniu dawki z 20mg na 30mg po czym kolejny przeskok na 40mg.... i jak to Kalebx kiedyś powiedział aktualnie jestem chodzącą reklamą tego leku... mimo, że chciałem też zmienić.... i narzekałem na niego... 2x dostałem na nim ataku paniki.... myślałem już że przestał na mnie działać... a jednak.... po pół roku zaczełem normalnie żyć... zmulenie miałem pierwsze 2-3miesiące... ale zacząłem ćwicyzć i z dnia na dzień ono mijało... leki za nas wszystkiego nie zrobią... musimy też chcieć i czasami się wysilić... owszem Parogen bardzo znieczula uczucia te dobre i te złe... ale po pewnym czasie człowiek uczy się z tym żyć.... powiem tak wole żyć tak jak teraz czyli normalnie, chodzić do pracy wychodzić do sklepów, iść na piwko... niż tak jak ich nie było siedzieć zamknięty w domu... libido tak jak mówiłem miałem równe 0.... po kilkunastu porażkach wkońcu wróciło do normy... ale nawet lekarz mi mówił, że przy 40 to moge liczyć na 0.... i czy z tym się pogodze... uprzedził mnie... zgodziłem się bo nie chce być ciężarek dla rodziny i chce żyć.... po podniesieniu owszem kolejne 4 miesiace libiodo było równe 0.... teraz po roku jestem normalnie sprawnym facetem.... i prowadze normalne zycie jakie prowadziłem przed chorobą....

przez dr. Psycho Trepens 16 mar 2016, 21:28
JERZY62 napisał(a):dr. Psycho Trepens, można wiedzieć jak długo zażywasz Esci? Jak długo to można zażywać... wesz ile ktoś najdłużej to żywał?

ESCI 7 lat biorę, a Citalopram też 7 lat, więc razem izomery Citalopramu 14 lat biorę.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez feniksx 16 mar 2016, 21:30
i nie musisz się obawiać, jak masz dobrego lekarza, to szybko i skutecznie zejdzie z tego leku.... nawet za 2 miesiące.... i wymieni Ci na coś innego...
Niestety te leki działają tak, że musisz się nimi nasycić.... i organizm nim uzupełni serotonine lub ją podwyższy to trochę trwa...
ja moge powiedzieć, że za 1 i 2 razem jak wchodziłęm brałem benzo codziennie był to wtedy Xanax... ale musisz wiedziec i chcieć z niego zejśc musisz mieć silną wole... ja jestem z tego typu, że im mniej leków tym lepiej... więc jak miałem dołożyć co kolwiek nowego odbierałem to jako porażke....
cofnij sobie ten temat do Marca/Kwietnia zeszłego roku zobaczysz co ja pisałem....

przez Judelaw 16 mar 2016, 21:33
Zrobiłem rozeznanie po internecie i z tego co wyszło najmniej na funkcje seksualne negatywnie oddziałuję fluwoksamina.Również na angielskich forach bardziej fluwo>Esci jeśli chodzi o to.
Ostatnio edytowano 16 mar 2016, 21:39 przez Judelaw, łącznie edytowano 1 raz

przez tictac 16 mar 2016, 21:37
Feniksx,
Liczę się z każdą opinią tą dobrą i tą złą również. Po prostu rozmawiamy na kazdego działa lek inaczej a do tego dochodzi jeszcze góra ubokow i nie koniecznie wszystkie są winą leku. Dużo zależy od myślenia, otoczenia, rodziny życia na codzień, zdrowia fizycznego innych chorob czy dolegliwości.

Sortuj wg