PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Vengence 15 mar 2016, 20:15
benzowiec84 napisał(a):
Vengence napisał(a):
monapayne napisał(a):No, takie objawy jak opisuje tictac to chyba trochę utrudniające porządna randkę.
No z pewnością tak jest jak mówisz, ale ja nigdzie nie napisałem, źe ma iść na randkę w tym stanie, poza tym z czasem nerwowość przejdzie i zostanie pewność siebie.

ale pała nie stanie , miałem na paro ,gadatliwość,pewnośc siebie i dużo koleżanek , mogłem uprawiać sex a tego nie robiłem bo mi nie zależało na tym , dziewczyny były chętne bo byłem pewny siebie,sympatyczny,witalny,gadatliwy,uśmiechnięty i ogolnie zajebisty , a jak juz się zbliżalismy to ja rezygnowałem , nie chciałem sexu bo mi się nie chciało i też ze strachu że mi nie stanie .
Także dziewczyn się dużo kreciło ale nici z tego były . teraz jestem przeciwieństwem siebie z tamtego okresu i nikt się koło mnie nie kręci . a z pałą to po tej fluo boję się że mi się coś na stałe zjebie w prąciu. :)
Mi normalnie stawał, tylko zjechać się nie mogłem bardzo ciężko, musiałem jakieś tablety wrzucać by się zjechać, ale generalnie i tak to wszystko jest /cenzura/ warte,
strasznie się skurwiale czuje, cały dzień prawie leżałem i oglądałem filmy, lipa na maksa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 15 mar 2016, 20:32
Po paro tak cywiałeś w łóżku nad filmami ? Czujesz się tak nadal czy zmieniłeś lek ? Jaki okres brakes ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Vengence 15 mar 2016, 20:35
tictac napisał(a):Po paro tak cywiałeś w łóżku nad filmami ? Czujesz się tak nadal czy zmieniłeś lek ? Jaki okres brakes ?
No na paro przez 2 lata chodziłem tylko do pracy bo musiałem wiadomo - życie i 3 razy w tygodnui na siłkę, sporadycznie do kina jak się odmuliłem bieganiem i siłka naraz, a tak to nic poza tym, z resztą teraz też nie jest lepiej, brałem prawie wszystkie leki nawet anafranil i wszystkie działają podobnie - zamulają i tyle.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 15 mar 2016, 22:51
Vengence napisał(a):
tictac napisał(a):Po paro tak cywiałeś w łóżku nad filmami ? Czujesz się tak nadal czy zmieniłeś lek ? Jaki okres brakes ?
No na paro przez 2 lata chodziłem tylko do pracy bo musiałem wiadomo - życie i 3 razy w tygodnui na siłkę, sporadycznie do kina jak się odmuliłem bieganiem i siłka naraz, a tak to nic poza tym, z resztą teraz też nie jest lepiej, brałem prawie wszystkie leki nawet anafranil i wszystkie działają podobnie - zamulają i tyle.

i tak dobrze. i chociaż filmy interesowały . ja dzis zasypiam , spalem tera 4h w dzien . nie ogladam tv ani nic . nic nie robie

-- 15 mar 2016, 21:55 --

jak bedziecie w powaznej depresji , nie bedziecie mieli siły nawet na zwykłe czynności jak wyjście ze śmieciami czy umycie się , a co dopiero pracować.

-- 15 mar 2016, 21:56 --

u mnie nie jest lepiej tylko jest gorzej . czym wiecej sie tego bierze tym jest coraz gorzej ,az wkoncu nie wstaję się z łóżka i nawet się nie myję . leży tylko w łozku i patrzy w sufit .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez dr. Psycho Trepens 16 mar 2016, 00:06
Czy Paroksetyna bardziej zamula niż Escitalopram ?
Np. 20mg PARO vs 10mg ESCI ?

Jak oceniacie Paro względem ESCI pod kątem nastroju i zamulenia/energii ?
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez tictac 16 mar 2016, 12:11
Ja nie wiem ale wątpię w ten lek coraz bardziej, druga noc nie przespana w pysku sucho jak nie wiem , oczy czerwnone, zamulone ryj taki smutny jak by mnir ktoś głównem obrzucil. przecież tak sie nie da żyć jak w takim stanie jechać autem czy wyjść do ludzi jak wyglądam jak bym jadł benzo bez przerwy. W dodatku libido to już jest porażka na całej lini zero nawet myśli o tym. Dobija mnie to wszystko , chude, wyglądam jak cpun, nie mogę się wyspać, czuje się ciągle otumaniony i nacpany. Po jakim czasie uzależnia paroksetyna ?

przez Vengence 16 mar 2016, 13:08
tictac napisał(a):Ja nie wiem ale wątpię w ten lek coraz bardziej, druga noc nie przespana w pysku sucho jak nie wiem , oczy czerwnone, zamulone ryj taki smutny jak by mnir ktoś głównem obrzucil. przecież tak sie nie da żyć jak w takim stanie jechać autem czy wyjść do ludzi jak wyglądam jak bym jadł benzo bez przerwy. W dodatku libido to już jest porażka na całej lini zero nawet myśli o tym. Dobija mnie to wszystko , chude, wyglądam jak cpun, nie mogę się wyspać, czuje się ciągle otumaniony i nacpany. Po jakim czasie uzależnia paroksetyna ?
Nie uzależnia, ale odstawienie tego po pewnym czasie jest masakrą. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez tictac 16 mar 2016, 13:36
Ale po jakim czasie mniej wiecej ? Znowu wróciłem do łóżka nie moge się ogarnąć dziś po tym leku. Dołuje mnie jeszcze bardziej, w nocy spac nie idzie w dzień zmeczony otumaniony i ziewam .

przez Vengence 16 mar 2016, 13:46
tictac napisał(a):Ale po jakim czasie mniej wiecej ? Znowu wróciłem do łóżka nie moge się ogarnąć dziś po tym leku. Dołuje mnie jeszcze bardziej, w nocy spac nie idzie w dzień zmeczony otumaniony i ziewam .
Z pół roku, rok, im dalej tym gorzej i z działaniem w sumie jest podobnie, na mnie działał dobrze kilka miesiecy z czasem byłem coraz bardziej zamulony i nic mi się kompletnie nie chciało.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bedzielepiej 16 mar 2016, 13:55
tictac napisał(a):Ale po jakim czasie mniej wiecej ? Znowu wróciłem do łóżka nie moge się ogarnąć dziś po tym leku. Dołuje mnie jeszcze bardziej, w nocy spac nie idzie w dzień zmeczony otumaniony i ziewam .

A bierzesz ten lek rano czy wieczorem?

Ja od kilku dni jestem na dawce 20 mg, źrenice mam wielkie, aż się wstydzę patrzeć w oczy ludziom. Poza tym wielka fala zmulenia i obojętności, ale ta obojętność to dobrze, bo nie przejmuje się już tak niepowodzeniami i głupimi ludźmi.
Chociaż wolałabym mieć jaśniejszy umysł.

przez tictac 16 mar 2016, 14:16
Rano biorę , nic mnie nie cieszy ani nie interesuje za bardzo, niby jestem spokojniejszy, ale nie umiem się śmiać, żartować nic kompletnie mi się nie chce . Biore już 12 dzień chyba. Pogoda jak dzwon, a ja wygladam jak zoombie, suche wary i zmuła.

przez feniksx 16 mar 2016, 15:14
tictac... niestety takie są początki i obojetnie czy weźmiesz esci, fluo, wenle każda ma swoje uboki nie które wrecz podobne... wiec ja bym sie nie poddawał po 12 dniach..... jak wytrzymasz 6 tygodni i powiesz ze jest do dupy to ok... wtedy powiem faktycznie ze mozesz cos zmienić....

-- 16 mar 2016, 15:15 --

ja biore Paro z przerwami 4-5 miesiecznymi już 3 lata.... i działa tak samo cały czas... jedyna wada to każdy powrót trwał dłużej, za każdym razem lek dłużej się wkrecał....

-- 16 mar 2016, 15:22 --

bedzielepiej napisał(a):

A bierzesz ten lek rano czy wieczorem?

Ja od kilku dni jestem na dawce 20 mg, źrenice mam wielkie, aż się wstydzę patrzeć w oczy ludziom. Poza tym wielka fala zmulenia i obojętności, ale ta obojętność to dobrze, bo nie przejmuje się już tak niepowodzeniami i głupimi ludźmi.
Chociaż wolałabym mieć jaśniejszy umysł.

Nie ma czego się wstydzić.... fala zmulenia zawsze na początku jest.... lub po podniesieniu dawki... mi ona minela po 2 miesiacach.... czasami ta faza zmulenia przechodzi jak zaczniesz po prostu ćwiczyć weź idź na ulubiony trening lub ćwiczenia zapodaj sobie po witaminki... i powinno duzo szybciej ustąpić....
Bo do zmulenia organizm też się może przyzwyczaić i jak pozwolisz sie sama sobie rozleniwić to będziesz długo się z tym męczyć....

przez tictac 16 mar 2016, 15:34
Tylko nie wiem czy po tych 6 tygodniach uda mi sie to odstawić jeśli nie zadziała. Zajęcia obecnie nie mam to fakt ale ja się wstydzę podobnie jak koleżanka wyjść fo ludzi czy gdzieś jechać autem bo wyglądam jak by mi się życie złamało. Muszę iść na badania może część skutków ubocznych jest wynikiem jakiejś choroby.

przez Judelaw 16 mar 2016, 16:36
Myślę że jeśli przestaniesz się skupiać na tym czego nie możesz teraz a zaczniesz na tym co możesz.To będzie znacznie łatwiej.Nic nie poradzisz lek tak się wkręca i tyle ,trzeba swoje przeczekać tego nie przeskoczysz.Zaakceptuj że tak po prostu jest i tyle.Każdy na ssri to przechodził ale po dłuższym czasie ludzie bez żadnego lęku i myśli negatywnych wychodzą z domu i cieszą się życiem.Nawet jeśli ktoś coś zauważy to chyba leczysz się dla siebie i bierzesz po to żeby tobie było lepiej a nie dla ludzi.Łatwo się mówi? Też mi się tak kiedyś wydawało ale jak się przestawiłem na takie myślenie,jestem szczęśliwszy i mam w dupie co ludzie powiedzą, po myślą.To moje życie nie ludzi oni za mnie się leczyć się nie będą i życia za mnie też nie przeżyją.Wstyd to kraść i pod mostem spać :D

Sortuj wg