PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez feniksx 12 mar 2016, 01:41
Paro ruszy ale jak bedziesz tak dodawać i odejmowac coś to nigdy sie nie uregukujesz... bo dorzuciles mianse cyz coś tam i nawet nie zorientujesz sie e paro przestalo dawac skutki uboczne i np nowe sa juz od mianseryny czy tam czegos innego.... te leki potrzbueja czasu neistety duzo czasu... tak jak Ci napisałem to nie jest ibuprom, ketonal ktory po 30minutach zacznie działać...

czesto mamy duze niedobory serotoniny które potrzebują kilku, kilkunastu dni by się ustabilizować....
Paroksetyna nie podnosi ani nie obniza dopaminy.... ona podnosi serotonine do poziomu równego z dopaminą byśmy przestali czuć to wewnetrzne napięcie lub czasami wyżej... niestety nie da się tego tak prosto zbadać... wiec lekarze i inni specjaliscie czesto bazują na Twoim samopoczuciu....

powiem Ci ze zachowujesz sie dokladnie tak jak ja... analizowałem każde pukniecie, stuknięcie serca, każdy ból, ukłucie zastanawiałem się czy to mój koniec.... przestań tak robić bo to Ci nie pomoze.... nie lubisz czytać zacznij grać na kompie... lub ogladac jakies filmy... grunt byś skupił się na czymśinnym byle nie na swoim ciele....

a co do benzo... ja np. 3 miesiace brałem xanax dzien w dzień i jak parogen sie ustatkował to zjechałem z benso i po sprawie....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez benzowiec84 12 mar 2016, 02:26
oj Tictac , tictat , trochę cierpliwości :), potem ci odpisze na pw.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez tictac 12 mar 2016, 09:14
feniksx,
Nic nie dodawałem na razie i nie będę biore 15 mg paroksetyny (docelowo wejdę na 20) i doraźnie bromazepam w dawce 3mg i to wszystko. Jestem okropnym panikarzem jesli chodzi o serce to moja pięta Achilless. To jest też kwestia 8lat nerwicy, której nie leczylem .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 12 mar 2016, 12:26
feniksx napisał(a):Paroksetyna nie podnosi ani nie obniza dopaminy.... ona podnosi serotonine do poziomu równego z dopaminą byśmy przestali czuć to wewnetrzne napięcie lub czasami wyżej...

Możesz mi to dokładniej wyjaśnić?

przez benzowiec84 12 mar 2016, 13:10
poprzez wpływ serotogeniczny: obniża dopaminę i podnosi prolaktynę , nie wyrównuje do jakiegoś poziomu , jest raczej nierównowaga hormonalna , zawyżona serotonina kosztem dopaminy.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez sen123 12 mar 2016, 14:03
Czy może ktoś też miał trochę odwrotny skutek? Po 9 dniach na parogenie zamiast mniejszego libido mam 2x większe xd może trochę dłużej dochodzę, ale ochotę mam non stop. Czy jest szansa, że ten lek mnie nie wykastruje wg? Czy po dłuższym stosowaniu jednak to nastąpi? :/

przez Grabarz666 12 mar 2016, 14:13
benzowiec84 napisał(a):poprzez wpływ serotogeniczny: obniża dopaminę... zawyżona serotonina kosztem dopaminy.

W jakim obszarze mózgu?

przez benzowiec84 12 mar 2016, 14:15
tego nie wiem .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Grabarz666 12 mar 2016, 15:11
benzowiec84 napisał(a):tego nie wiem .

Proszę bardzo:

Serotonina odgrywa ważną rolę w działaniu wzmacniającym sygnałów (bodźców) mających charakter pozytywny (nagradzający) bądź awersyjny. Neurony 5-HT są w kontakcie synaptycznym z neuronami DA układu mezolimbicznego w obszarze nakrywki brzusznej (ventral tegmental area, VTA). Obszar ten związany jest ściśle z układem nagrody. Wzrost stężenia 5-HT w obrębie vrA prowadzi do zwiększenia uwalniania DA w strukturach limbicznych. W zjawisku tym biorą udział serotoninergiczne receptory 5-HT1B, które hamują układ GABA-ergiczny w obszarze VTA, co w wyniku powoduje "odhamowanie" układu DA. Wspomniane receptory są, jak uprzednio wspomniano, także autoreceptorami hamującymi neurony 5-HT, w grę wchodzić może zatem obniżenie następcze funkcji tego układu.
Hamujące działanie układu 5-HT na neurony DA w obrębie VTA znoszone jest przez antagonistów receptorów 5-HT2A. Antagoniści, nasilają nieznacznie aktywność neuronów VTA i uwalnianie DA w obrębie struktur "docelowych" - jądrze półleżącym (nucleus accumbens) i (o czym dalej) - w korze przedczołowej. Główną rolę w tym procesie odgrywają receptory podtypu 5-HT 2A, nieselektywni antagoniści 5-HT2 hamują katalepsję u szczurów po podaniu haloperidolu, jednak działanie to nie jest zbyt silne, ponieważ okazuje się nieskuteczne wobec większych dawek neuroleptyku. Ponadto antagoniści tego receptora nasilają aktywność neuronów DA w korze przedczołowej , określaną uwalnianiem dopaminy przy zastosowaniu metody mikrodializy. Co ważniejsze, podobne działanie wywierają także atypowe neuroleptyki, np. klozapina, a więc leki wykazujące szczególne powinowactwo do receptora 5-HT2A.
Charakterystyczną cechą leków trójpierścieniowych (ILPD) jest nasilanie funkcji receptorów postsynaptycznych 5-HT1A w wyniku ich "upregulacji," podobne działanie mają elektrowstrząsy. Receptory te uznawane są za szczególnie ważne w działaniu przeciwdepresyjnym wielu leków.

przez lunatic 12 mar 2016, 17:46
ciekawe jaki jest receptor odpowiedzialny za przemądrzalstwo

przez Grabarz666 12 mar 2016, 17:57
lunatic napisał(a):ciekawe jaki jest receptor odpowiedzialny za przemądrzalstwo

Na pewnie nie ten, który odpowiada za zazdrość i zawiść.

:roll:

przez faeton 12 mar 2016, 18:28
Nie wykastruje to nie Androcur.

przez benzowiec84 12 mar 2016, 18:53
Grabarz666 napisał(a):

Na pewnie nie ten, który odpowiada za zazdrość i zawiść.

:roll:

jaka zawiść ? kopiuj , wklej :) http://old.ipin.edu.pl/fpn/archiwum/199 ... 997-02.pdf

-- 12 mar 2016, 17:54 --

5+

przez Grabarz666 12 mar 2016, 19:38
Nigdzie nie twierdziłem, że to mój tekst. Sam nie potrafiłeś podać (ani nawet znaleźć) odpowiedzi, więc ją przytoczyłem, a to że zrobiłeś z nią "kopiuj-wklej" w wyszukiwarce i podałeś źródło to nic odkrywczego, no chyba, że dla ciebie :D
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Sortuj wg