PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Grabarz666 11 mar 2016, 09:39
benzowiec84 napisał(a):paro to chyba najszybciej wkręcający się SSRI za to fluo najdłużej.

Najszybciej "wkręca" się escytalopram.

tictac napisał(a):na libido możesz dodać to co wyżej napisane . trazodon ,mianse , mirte , może delikatnie pomoże , może nie .

Mianseryna i mirtazapina są w tej kwestii znacznie skuteczniejsze, bo w przeciwieństwie do trazodonu, oprócz blokowania receptorów 5-HT2A blokują receptory 5-HT2C.

tictac napisał(a):...jak już będziesz bardziej zaawansowany to selegline bym dodal 5mg

I zespół serotoninowy prawie pewny...

przez tictac 11 mar 2016, 10:01
Dzięki za odpowiedzi Wszystkim, na razie wstaje z mega dołem. Lęki jakie były takie są, stres przy wyjściu z domu, rozmowie z kimś itd czyli żadnych zmian, oprócz tego, że libido mnie psychicznie pogrąża.
Mówicie wszyscy, że to okres 2-3 tygodni i że się wkręca, może ktoś napisać jak zauważyć, że to się wkręca ? Czy będę mniej marudny, lepszy nastrój ? Spokojniejszy ?
Chciałbym iść na badania ale na razie się cykam mega o ataki paniki i nie chce przesadzać z benzo zanim to paro nie zaskoczy. Niech ktoś napiszę, w najlepszym razie jak to paro powinno się wkręcić, czy jest to nagła zmiana czy nie zauważalna.
Na razie 5 dni po 10mg i ostatnie 2dni po 15mg. Nasilają się myśli depresyjne, natrętne i lęki ( może to wina pogody, albo siedzenia ciągle w domu ) .

przez Psychopharm 11 mar 2016, 10:35
Kalebx3 no dobra, to miłość i wiosna tak działa :mrgreen:

-- 11 mar 2016, 10:45 --

Vengence da się, wszystko się da :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 11 mar 2016, 10:59
Ja na libido i wacława oprócz mianseryny biorę jeszcze żeń szen i ZMA. Do tego duża dawka witamin i minerałów. Wszystko firmy Olimp, bo mają najwyższe dawki i bardzo dobrą przyswajalnosć.

przez tictac 11 mar 2016, 11:21
Ja na razie poczekam, sama Mianseryna ma znowu tuzin skutków ubocznych http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=566 oczywiście, ktoś powie jak każdy lek, ale jest tego sporo :silence:
Nie stosować równolegle z innymi lekami przeciwdepresyjnymi.
Na razie poczekam, czy zadziała jakoś pozytywnie paroksetyna, może za jakiś czas będzie lepiej z libido, a może będę zmuszony odstawić ten lek jeśli nie przyniesie rezultatu.
Na razie dużo stresu, niepewności i nie ma co pchać się na kupę w tyle leków.
Żen-szeń czasami nie ma wpływu na serotonine ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Ashton 11 mar 2016, 11:29
Skutki uboczne ma prawie wszytko więc nie panikuj. Żeń szen pomyliłeś z dziurawcem pewnie.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez benzowiec84 11 mar 2016, 11:30
Grabarz666 napisał(a):
tictac napisał(a):...jak już będziesz bardziej zaawansowany to selegline bym dodal 5mg

I zespół serotoninowy prawie pewny...

jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje .

-- 11 mar 2016, 10:31 --

Grabarz666 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):paro to chyba najszybciej wkręcający się SSRI za to fluo najdłużej.

trochę praktyki , mniej teorii

przez Grabarz666 11 mar 2016, 11:56
benzowiec84 napisał(a):jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje.

Nie jesteśmy na per chłopie, to po pierwsze, po drugie cytat z ulkotki Seganu:

Ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich działań niepożądanych nie stosować równolegle z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (np. fluoksetyną, paroksetyną, sertraliną) lub w ciągu 5 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami; leczenie selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny można rozpocząć 14 dni po zakończeniu leczenia selegiliną.

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=716

benzowiec84 napisał(a):
grabarz666 napisał(a):

Jakieś przykłady badań czy tylko argumentacja: "bo tak" i agresja słowna?

-- 11 mar 2016, 13:36 --

To tak, żeby było wiarygodnie:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16421462
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez tictac 11 mar 2016, 13:43
Czy to normalne że jestem niespokokny po tym leku bardzo , rozdrażniony , nerwowy i ogolnie tak pobudzony agresywnie :( Straszenie nasilily mi sie myśli samobójcze i ogólnie siedzę taki jak bym miał za chwile wybuchnąć.Czy to minie ?

przez benzowiec84 11 mar 2016, 14:19
Grabarz666 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):jaki zespół serotoninowy chłopie ?? przy 5mg , gdzie jest selektywnym mao-b . sele powyżej 10mg wchodzi w mao-a i wtedy są interakcje.

Nie jesteśmy na per chłopie, to po pierwsze, po drugie cytat z ulkotki Seganu:

Ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich działań niepożądanych nie stosować równolegle z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (np. fluoksetyną, paroksetyną, sertraliną) lub w ciągu 5 tyg. po zakończeniu leczenia tymi lekami; leczenie selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny można rozpocząć 14 dni po zakończeniu leczenia selegiliną.

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=716

Jakieś przykłady badań czy tylko argumentacja: "bo tak" i agresja słowna?

ja właśnie poczułem się zaatakowany w 1 poście od ciebie ,dlatego tak odpisałem "chłopie"

co do sele jest tak napisane , bo powyżej 10mg wchodzi już w interakcje , moim zdaniem dawka 5mg jest jak , najbardziej bezpieczna.
szanujmy się , przecież wszyscy powinniśmy się wspierać :) a po za tym jestem zaburzony więc wybacz :)

-- 11 mar 2016, 13:24 --

mi się po paro zaczęło już poprawiać po 2 tygodniach a w 3 tygodniu już byłem cacy . za 2x po 3 tygodniach też . dlatego tak uważam . no ale według publikacji to escitaloparm , więc zgoda.

-- 11 mar 2016, 13:26 --

tictac napisał(a):Czy to normalne że jestem niespokokny po tym leku bardzo , rozdrażniony , nerwowy i ogolnie tak pobudzony agresywnie :( Straszenie nasilily mi sie myśli samobójcze i ogólnie siedzę taki jak bym miał za chwile wybuchnąć.Czy to minie ?

poczekaj , jak pisałem , na razie masz uboki to normalne z czasem sie ustabilizuję i będzie się poprawiać , różnie jest u mnie po 3 tyg poprawa , u ciebie może to być i nawet od 3 do 5 , zależy a może i dłużej, ale większość uboków ci stopniowo będzie mijać , organizm musi się dostosować , zaadaptować , nie panikuj tak :)

przez Grabarz666 11 mar 2016, 14:39
benzowiec84 napisał(a):ja właśnie poczułem się zaatakowany w 1 poście od ciebie ,dlatego tak odpisałem "chłopie"

Zwykła odpowiedź to nie atak.

benzowiec84 napisał(a):moim zdaniem dawka 5mg jest jak , najbardziej bezpieczna.

To twoje zdanie więc myślę, że ulotka jest bardziej "prewencyjna".

benzowiec84 napisał(a):szanujmy się , przecież wszyscy powinniśmy się wspierać :) a po za tym jestem zaburzony więc wybacz :)

Ja również jestem zaburzony, ale staram się nikogo nie atakować bez wyraźnego powodu. Jestem tu, żeby dyskutować, wymieniać poglądy uczyć się. Wybaczam.

przez tictac 11 mar 2016, 16:24
Paanowie , czy nieswiezy oddech na SSRI to normalne ? Wczesniej myslalem, ze jest po po papierosach , ale odstawilem ich a teraz mam caly czas suche wargi brak sliny i rano jest dosłownie tragedia w moich ustach jak i w pokoju. Czy suchość w ustach mija czy już tak mi zostanie ? Oczywiście źródło nieswiezego oddechu moze być wszedzie ale ten lek chyba bardzo zaburza produkcje śliny czy sa na to jakies sposoby ?

przez Grabarz666 11 mar 2016, 16:37
Tictac, skończ to ciągłe obserwowanie organizmu i wyszukiwanie nowych skutków ubocznych po SSRI, których nie ma. Jeżeli nie przestaniesz, to dojdzie do tego, że odstawisz lek i pogrążysz się w takiej depresji, że jedynym wyjściem będzie wydawać ci się samobój.
Zajmij się czymś co odwróci twoje myśli od twojej hipochondrii, książka, film...
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez tictac 11 mar 2016, 18:01
Grabarz666, masz rację po części , nie ukrywam, że przesadzam z rozmyślaniem i wypatrywaniem skutków ubocznych.

-- Pt mar 11, 2016 6:36 pm --

Ten lek jest jedną z ostatnich desek ratunku, znowu przeżyłem Atak Paniki juz trzeci w tym tygodniu, zaczelo sie niewinnie od wybiegniecia po schodach potem szybkie bicie serca , zimne poty , lęk ogromny no i reszta umierania bez powodu. Jestem wrakiem człowieka.

-- Pt mar 11, 2016 6:45 pm --

I znowu 3mg Sedamu . Uzależnie sie od tego benzo , paro prosze rusz odrobinkę.

Sortuj wg