PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez tictac 04 mar 2016, 19:28
Jutro rozpoczynam leczenie bo czuje się z godziny na godzinę gorzej. Rozmyślanie, brak zajęcia, ogólnie nuda i siedzenie w domu pogłębia mi moje problemy szczególnie ogólne samopoczucie i myśli natrętne wracają.
Nie ma co zwlekać. Pokładam nadzieję, że okres pierwszych 2 tygodni obejdzie się bez większych skutków ubocznych i nie będę musiał uciekać w benzo. Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie , albo wrócić do pracy której nienawidze, bo siedzenie i gapienie się w ścianę oraz rozmyślanie o skutkach ubocznych paro mnie dobija totalnie .
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Grabarz666 04 mar 2016, 20:41
Nikogo nie namawiam do picia po lekach, wręcz przeciwnie, ale jak jest okazja to sobie nie odmawiam, i to sporych ilości i żadnych skutków ubocznych na połączeniu escytalopram 5 mg + mirtazapina 30 mg i etanol (wódka w dużych ilościach) nie zauważyłem :) A że etanol szkodzi to wiadomo… tyle ode mnie.

-- 04 mar 2016, 20:43 --

benzowiec84 napisał(a):alkohol to pozytywny allosteryczny modulator GABA-A (stad dzialanie przeciwlękowe, usypiajajace z czasem)

Skoro w temacie, to zapytam na jakie podjednostki receptorów GABA-A działa etanol i z jakim Ki (lub Kd lub EC50)?

przez Ricah 04 mar 2016, 22:08
Najczesciej wpadam na info o podjednostkach delta, ale nie doszukiwalem sie az tak bardzo szczegolowo. Znalazlem tez artykulik[1] o blokowaniu antagonisty do podtypow alfa i beta, ale nie zaglebialem sie znow, zatem zachecam do lektury. Z druga sprawa jest jeszcze ciezej, bo nie da sie znalezc tego tak 'normalnie' na pubmedzie czy innym, nawet mniej rzetelnym zrodle, zazwyczaj trafia sie na 'low concentractions of ethanol'. Aczkolwiek wpadlem tutaj na dosc rozlegly artykul[2], gdzie wspomniane jest 3-30mM, ale jedynie tylko, ze polepsza transmisje gaba-ergiczna. Pozostaje chyba jedynie uzywac malo jednoznacznego okreslenia, ze dziala 'silnie' w tej kwestii.

[1] http://www.pnas.org/content/103/22/8546.full.pdf
[2] http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2574824/
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez faeton 05 mar 2016, 02:18
Biorę od 3 tygodni 30mg i śpię całymi dniami i nocami, tyję :shock: . Mieliście tak?

przez benzowiec84 05 mar 2016, 03:22
faeton napisał(a):Biorę od 3 tygodni 30mg i śpię całymi dniami i nocami, tyję :shock: . Mieliście tak?

ja mam tak zawsze :) obojetnie czy cos biore czy nie :) hihihih

przez horr 05 mar 2016, 05:22
Ja za to chudłem jak szalony. Tyję natomiast po wszelkich trój- lub czteropierścieniowych.

przez Kot_ 05 mar 2016, 10:08
Grabarz666 napisał(a):
Kot_ napisał(a): za dużo badań za mało praktyki.

Wybacz, ale badania na setkach osób bardziej mnie przekonują niż twoja subiektywna opinia, tym bardziej, że paroksetyna była pierwszym antydepresantem, który brałem (aczkolwiek krótko, bo 6 dni) i wykastrowało mnie przez ten czas silniej niż fluwoksamina. A badania ukazują, że paroksetyna kastruje najspilniej, bo jest najsilniejszym inhibitorem SERT oraz inhibitorem syntazy NO i temu nie zaprzeczysz :roll:
Bo to prawda, nigdzie nie napisałem, że tak nie jest. Ja się odniosłem do samego wzwodu, z którym nie mam problemów na paro ani żadnym innym ssri.
Mnie escitalopram kastruje tak samo jak paroksetyna i sam się o tym musialem przekonać. Żadne badania nie odzwierciedlają do końca działania leku na danym człowieku. Ty już zakladasz z góry, że paro zaburza akomodacje i funkcje poznawcze, a lek brałeś sześć dni.
Kot_

przez tictac 05 mar 2016, 12:32
Dziś pierwsza dawka 10 mg i czuje się dziwnie bardzoooo :)
- rano mdłości , ale przeszły po godzinie jak zjadłem danio
- jednoczenie stępienie umysłu, odrealnienie dziwne, suchość w ustach, ciężko mi się skupić na czymkolwiek.
Może część sobie wkręcam, może początki są takie trudne, ale czuje się jak po 12 mg benzo , deprecha jeszcze gorsza.
Zobaczymy co będzie dalej :)

przez faeton 05 mar 2016, 22:46
Dzisiaj było lepiej, nie przespałem całego dnia. Ale cały dzień czułem jakby moje ciało było całe poobijane w dodatku raz mi zimno raz gorąco, szok. Musiałem wziąć 3mg Lexotanu pod koniec dnia, bo się nie dało wytrzymać i dziwne jest to, że wreszcie mogę się skoncentrować.

przez lunatic 06 mar 2016, 10:55
wystarczyło tylko że spóźniłęm się o pół dnia ze wzięciem kolejnej dawki, od razu osłabienie i nudności, niezły to ma potencjał uzależniający :pirate:

przez tictac 06 mar 2016, 12:38
faeton napisał(a):Dzisiaj było lepiej, nie przespałem całego dnia. Ale cały dzień czułem jakby moje ciało było całe poobijane w dodatku raz mi zimno raz gorąco, szok. Musiałem wziąć 3mg Lexotanu pod koniec dnia, bo się nie dało wytrzymać i dziwne jest to, że wreszcie mogę się skoncentrować.

Możesz się skoncentrować po bromazepamie lepiej niż po paroksetynie ? :D
Ja dziś druga dawka, jakiś taki wręcz odwrotnie pobudzony jestem dziwnie, jak bym chciał zrobić wszystko naraz ale pewnie sobie wkręcam.
Dziś wziąłem w trakcie posiłku i o wiele mniejsze nudności. Poza tym na razie cieżko cokolwiek powiedzieć bo to dopiero 2 dzień i tylko panikuje skutkami ubocznymi. Więc :uklon: i czekamy.
Na razie obyło się bez Sedamu ( brat Lexotanu) , ale boje się trochę bezsenności .

-- N mar 06, 2016 3:27 pm --

Czy wy też na początku leczenia czuliście jeszcze większą depresje i rozdrażnienie ?
No dosłownie nie chce wychodzić mi się z łóżka, myśli natrętne nasiliły się, jestem niespokojny, niecierpliwy, łatwo mnie zdenerwować, umysł otępiony i totalny spadek libido :shock: :shock:
Nawet w największym stresie, po najgorszym dniu pracy nie miałem takiego "braku kontaktu z bazą" jak ktoś to celnie ujął ?
Niech ktoś mnie pocieszy bo zwariuje jak będzie tak przez kolejne 2 tyg, a to dopiero 2 dzień :(((

przez Grabarz666 06 mar 2016, 18:40
Kot_ napisał(a):Żadne badania nie odzwierciedlają do końca działania leku na danym człowieku.

Tak, ale dla mnie bardziej przekonujące są subiektywne odczucia setek, tysięcy osób poddanych szczegółowym badaniom, niż subiektywne odczucia kilku użytkowników, mam tutaj na myśli reprezentatywność:

http://agrobiol.sggw.waw.pl/biometria/m ... isowa_.pdf

To tak w kwestii wyjaśnienia co mam na myśli. Swoją drogą jestem wielkim zwolennikiem wnioskowania statystycznego :]

Kot_ napisał(a):Ty już zakladasz z góry, że paro zaburza akomodacje i funkcje poznawcze, a lek brałeś sześć dni.

Prawo Muphirgo :D a skoro mogę czegoś uniknąć, to unikam, skoro escytalopram daje mi tą możliwość.
U mnie SSRI to tylko dodatek hamujący moją impulsywność i aspołeczność po samej mirtazapinie. Swoją drogą ostatnio zastanawiam się, skoro 20 mg escytalopramu i 150 mg trazodonu nie dało mi pełnego efektu terapeutycznego, to ciekawi mnie jak byłoby po 150 mg wenlafaksyny i 150 trazodonu.
Nie mniej jednak nic nie zmieniam, skoro mój stan jest obecnie bliski zdrowia (jestem w remisji).

przez feniksx 07 mar 2016, 15:58
tictac w wielu przypadkach na początku parotekstyna powoduje chwilowe zwiększenie naszych objawów depresyjnych itp.
mi też się nasiliło na początku przeszło po około 2 tygodniach...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez tictac 07 mar 2016, 17:02
Na razie jest ciezko , tepy bol glowy , jescze wiekszy dol i generalnie zadnych zmian na lepsze. Mysli natretne i samobojcze sie zwieszyly , dzis rano ztlumilem lęki sedamem 3mg i mimo iz wiem ze te leki nie powoduja ze soba interakcji to dostalem takiego dziwnego speeda , wrecz nie moglem usiedziec na miejscu , rozdrażnienie sieglo zenitu i jak bym wsiadl na. Rower to bym objechal caly swiat. W dodatku nagle skoczylo mi tak libido jak bym wzial wiagre, wrecz czulem sie agresywnie i niespokojnie. :bezradny:

-- Pn mar 07, 2016 5:32 pm --

Pomijajac te wszystkie fazy mam dwa pytania .
Jakie lekie przeciwbolowe mogę brać przy lykaniu paroksetyny ?
Czy kawe można pic spokojnie w pierwszych dniach leczenia czy lepiej odpuscic .?

Sortuj wg