PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez tictac 04 mar 2016, 14:47
W jakim stopniu paroksetyna pomaga w zaburzeniach związanych z fobią społeczną, wycofaniem społecznym, brakiem pewności siebie, zawstydzaniem się, strach przed podróżami, kolejkami które kończą się atakiem paniki lub lękiem, ucieczką z zaburzeniami pracy serca oraz układu pokarmowego. Chciałbym po tym leku + ewentualnie doraźnie bezno w końcu wyjść do ludzi, poznać kogoś nowego, przejechać spokojnie busem 200 km, a nie myśleć tylko o tym czy zaraz złapie mnie serce czy biegunka jadąc 3 km sam po srajtaśme do małego sklepiku na wsi.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez benzowiec84 04 mar 2016, 14:54
PSSD to znikome przypadki,odsetek ludzi . bralem paroksetyne od 2009 do konca 2014 po odstawieniu wszystko wraca do normy . tera powrociłem do fluo . libido spadlo. dla mnie akurat dobrze ze libido spadlo, bo i tak nie wychodzę z domu więc po co mi libido . a jak chcę to mogę go postawić. i tak miałem, za duże libido , za ogromne :) trzeba się ogarnąć i się zastanowić czy libido jest dla nas sprawą pierwszorzędna , skoro tak to nie brać leków ssri . tak zawsze będzie mniejsze libido na SRI , zawsze.

-- 04 mar 2016, 13:55 --

tictac napisał(a):W jakim stopniu paroksetyna pomaga w zaburzeniach związanych z fobią społeczną, wycofaniem społecznym, brakiem pewności siebie, zawstydzaniem się, strach przed podróżami, kolejkami które kończą się atakiem paniki lub lękiem, ucieczką z zaburzeniami pracy serca oraz układu pokarmowego. Chciałbym po tym leku + ewentualnie doraźnie bezno w końcu wyjść do ludzi, poznać kogoś nowego, przejechać spokojnie busem 200 km, a nie myśleć tylko o tym czy zaraz złapie mnie serce czy biegunka jadąc 3 km sam po srajtaśme do małego sklepiku na wsi.

pomoze na to , juz pisalem.

przez Grabarz666 04 mar 2016, 14:55
Na te objawy, które opisujesz paroksetyna to jak najbardziej wskazany lek (jak i reszta SSRI). Nie mniej jednak SSRI mają skutki uboczne nie zawsze do zaakceptowania głównie przez mężczyzn - w związku z zaburzeniami libido, aczkolwiek nie u każdego.
A same SSRI różnią się od siebie i myślę, że w zależności o typu zaburzenia, niektóre z nich mogą "przypasować" bardziej (lub mniej).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 04 mar 2016, 14:59
Grabarz666: co się stało że masz remisje ?? u mnie chyba to nigdy nie nastąpi
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Grabarz666 04 mar 2016, 15:15
Dodałem escytalopram 5 mg do mirtazapiny 30 mg i jestem mniej nerwowy (bardziej uspokojony, pro społeczny), jednak mirtazapina mimo działania uspokajającego powodowała u mnie straszną nerwowość i impulsywność. Poprawił się również sen i trochę nastrój. SSRI i NaSSA świetnie się u mnie komponują.
W moim przypadku mirtazapina 30 mg spowodowała kolosalnie większą p;oprawę niż escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg.
I niezmiernie się cieszę, że wracam do normalności, po 3,5 latach walki z chorobą. Ciągnę 2 kierunki studiów podyplomowych, pracuję dużo efektywniej, dorabiam udzielając korepetycji z przedmiotów ścisłych, uczę się grać na gitarze, prowadzę bloga... to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie leki.

Polecam Grabarz Rocket Fuel: escytalopram 5 mg + mirtazapina 30 mg ;)

przez tictac 04 mar 2016, 15:40
Dzięki Wam za odpowiedzi,
No nic trzeba zaryzykować, każdy inny lek może powodować inne zaburzenia i niestety trzeba się z tym liczyć.
Czasami leki potrafią zaszkodzić, ale wiele osób nie miało by kompletnie życia bez nich.
Ja zajmowałem się nic nie robieniem i wmawianiem sobie ( przy doraźnym braniu benzo) , że nic mi nie jest, że sobie poradzę, że jakoś to minie 8 lat i nie minęło.
Teraz dostaję ataku paniki po Cappuccino , albo podczas naklejania szkła hartowanego na tel bo krzywo się przyklei, a jak dorzucę do tego brak fajek to już lepiej nie podchodzić :D

przez benzowiec84 04 mar 2016, 15:41
Grabarz666 napisał(a):Dodałem escytalopram 5 mg do mirtazapiny 30 mg i jestem mniej nerwowy (bardziej uspokojony, pro społeczny), jednak mirtazapina mimo działania uspokajającego powodowała u mnie straszną nerwowość i impulsywność. Poprawił się również sen i trochę nastrój. SSRI i NaSSA świetnie się u mnie komponują.
W moim przypadku mirtazapina 30 mg spowodowała kolosalnie większą p;oprawę niż escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg.
I niezmiernie się cieszę, że wracam do normalności, po 3,5 latach walki z chorobą. Ciągnę 2 kierunki studiów podyplomowych, pracuję dużo efektywniej, dorabiam udzielając korepetycji z przedmiotów ścisłych, uczę się grać na gitarze, prowadzę bloga... to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie leki.

Polecam Grabarz Rocket Fuel: escytalopram 5 mg + mirtazapina 30 mg ;)

ja bralem mirtazepine i 45mg i 30mg , caly czas na sen , na mnie nie działa ten lek , ew jako nasenny tak samo miansa[wgole nie działaja antydepresyjnie,traktuje je jako środki nasenne] , tez z SSRI to brałem .

rocket to SNRI + mirta

przez tictac 04 mar 2016, 15:47
O właśnie panowie, a jak byście mieli świeżakowi wyjaśnić różnice między efektami pozytywnymi po paro, a efektami pozytywnymi po alkoholu to jak byście to opisali ?
Bo w początkowej fazie gwiazdą wsi byłem tylko po benzo ( duża dawka) , albo po alkoholu 2-3 piwka ( ale trwało to zaledwie 1h (( poprawa nastroju, chęć wyjścia do ludzi, banan na twarzy, rozluźnienie i gadatliwość)).) Jestem ciekaw ile wspólnego ma SSRI z alko pod względem odwagi, pro społecznych zachowań, otwartości i dobrego nastroju. Niestety potem miałem ataki paniki silnie powiązane z nieregularną pracą serca, dostałem 2 razy na kacu alkoholowym takiego ataku i grzecznie odstawiłem alko do tej pory, podobnie z papieroskami które podnoszą mi ciśnienie i wariuje mi po nich tętno ( palenie sprawia mi przyjemność tylko po dużej dawce benzo) .Kurde chyba dostanę bana za off-top :blabla:

przez benzowiec84 04 mar 2016, 16:03
tictac napisał(a):O właśnie panowie, a jak byście mieli świeżakowi wyjaśnić różnice między efektami pozytywnymi po paro, a efektami pozytywnymi po alkoholu to jak byście to opisali ?
Bo w początkowej fazie gwiazdą wsi byłem tylko po benzo ( duża dawka) , albo po alkoholu 2-3 piwka ( ale trwało to zaledwie 1h (( poprawa nastroju, chęć wyjścia do ludzi, banan na twarzy, rozluźnienie i gadatliwość)).) Jestem ciekaw ile wspólnego ma SSRI z alko pod względem odwagi, pro społecznych zachowań, otwartości i dobrego nastroju. Niestety potem miałem ataki paniki silnie powiązane z nieregularną pracą serca, dostałem 2 razy na kacu alkoholowym takiego ataku i grzecznie odstawiłem alko do tej pory, podobnie z papieroskami które podnoszą mi ciśnienie i wariuje mi po nich tętno ( palenie sprawia mi przyjemność tylko po dużej dawce benzo) .Kurde chyba dostanę bana za off-top :blabla:

w takich sytuacjach polecam baclofen skoro dobrze się czułeś po benzo i alko . ale to doraźne branie.
jak porónwąć SRI do alko ?? co to za pytanie . nie czaje . działa na zupełnej innej zasadzie , po za tym SSRI to lek, a alkohol to (depresant) to jak porównać ziólka na uspokojenie do benzo.
spróbuj a nie pytaj , bo błądzisz i nie wiesz z czym masz do czynienia .

-- 04 mar 2016, 15:08 --

Ja jak zaczynałem brać paro , to wogole nie czytałem o tym w internecie , po prostu sobie brałem i jakoś sobie żyłem , potem się zmieniłem , podniosła mi się pewność siebie i gadatliwość,nastroj, wszystko ogolnie,miałem nawet hipomanie (w takim stanie chciałbym być cały czas) , ale tego na leku nie zauważysz , inni to widzą ty nie za bardzo , myślisz że to naturalne , jak się zejdzie to to widać że to jednak lek robił . w ogole nie czytałem o skutkach ubocznych i jak to działa , nie wiedziałem co biore . wiedzialem tylko ze antydepresant . dopiero jak przestało działać i źle sie ze mną działo , zacząłem czytać .

przez tictac 04 mar 2016, 16:18
Ja myślę, że moje czytanie , rozkminianie jest głównie związane z tym jak się czuje w chwili obecnej ile lęku jest w moim życiu i jak blokuje się na zmiany mimo, że wiem że stabilność w domu rodzi
depresje, pogłębia problemy, potem kończy się kasa i jeszcze trudniej porozmawiać z kimkolwiek i wyjść do ludzi. Widać w jak tragicznym jestem stanie, że 3 dzień zwlekam by zacząć brać paroksetyne coś co teoretycznie może mi bardzo pomóc. Za to nie boje się wypić kawy ( przed chwilą to zrobiłem) i czuć nieprzyjemnego speeda i kłucie w sercu. Jestem po prostu zablokowany bardzo na nową substancję z lęku, że będzie jeszcze gorzej bo sobie nie wyobrażam , żeby było jeszcze gorzej chyba, że pod stałą opieką lekarza.
Benzo jak zaczynałem brać ( na własną rękę ) to zaczynałem od 0,25 Sedamu mg potem stopniowo dorzucałem więcej by spr. jak organizm zareaguje ale byłem wtedy w o wiele lepszym stanie psychicznym.
Każdy mi mówi, nie czytaj ulotek , nie nakręcaj się tylko bierz i poczekaj cierpliwie na działanie.

przez Ricah 04 mar 2016, 16:21
tictac, alkohol to pozytywny allosteryczny modulator GABA-A (stad dzialanie przeciwlękowe, usypiajajace z czasem), uwalnia rowniez dopamine (z tego zas wynika dzialanie nagradzajace). Alkohol w wiekszych ilosciach uwalnia rowniez niewielkie ilosci serotoniny (generalnie jednak prowadzi do spadku jej poziomu, stad nie warto laczyc alkoholu z lekami serotoninowymi). To co tak lubisz w dzialaniu alkoholu wynika glownie z oddzialywania na GABA-A i dopamine. SSRI zas generalnie podnosza poziom serotoniny poprzez blokade wychwytu zwrotnego, a to prowadzi do zmniejszenia lękow (np. poprzez receptory 5-HT1a, 5-HT2a/c).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez benzowiec84 04 mar 2016, 16:34
Ricah napisał(a):tictac, alkohol to pozytywny allosteryczny modulator GABA-A (stad dzialanie przeciwlękowe, usypiajajace z czasem), uwalnia rowniez dopamine (z tego zas wynika dzialanie nagradzajace). Alkohol w wiekszych ilosciach uwalnia rowniez niewielkie ilosci serotoniny (generalnie jednak prowadzi do spadku jej poziomu, stad nie warto laczyc alkoholu z lekami serotoninowymi). To co tak lubisz w dzialaniu alkoholu wynika glownie z oddzialywania na GABA-A i dopamine. SSRI zas generalnie podnosza poziom serotoniny poprzez blokade wychwytu zwrotnego, a to prowadzi do zmniejszenia lękow (np. poprzez receptory 5-HT1a, 5-HT2a/c).

Ricah hehe z taką gadką to nie do niego :)) ale dobrze wytłumaczone . dokładnie tak jak opisał Ricah . jeżeli zrozumiesz tictacu :)

przez tictac 04 mar 2016, 16:40
benzowiec84 napisał(a):Ricah hehe z taką gadką to nie do niego :)) ale dobrze wytłumaczone . dokładnie tak jak opisał Ricah . jeżeli zrozumiesz tictacu :)

Czemu z góry zakładasz, że nie zrozumiem ? Akurat odpowiedź wyczerpująca moje pytanie , resztę sobie wygoogluję. :uklon:

przez benzowiec84 04 mar 2016, 16:43
spoko . napisałem to pół żartem :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg