PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Don Corleone 27 lut 2016, 22:02
Jerzy , witam Cie i pozdrawiam serdecznie ;)
Ja juz z paro chyba nigdy nie zejde ;) Udalo mi sie zejsc z 30mg na 15mg. Bardzo dobrze sie czulem i powoli wracalem do mojego hobby jakim jest tworzenie muzyki.
Lecz wystarczylo kilka hipochondrycznych mysli, zaczalem sobie wkrecac jak zwylke smiertelne choroby ;) i nastapila szybka ucieczka do 30mg. Wiem, ze moglem zobaczyc jak bede sie czul np. na 20mg, ale wiem ze 30mg to jest dawka, po ktorej moje upierdliwe mysli sa blokowane. Poczekam az sie w pelni ustabilizuje i podejme kolejna probe zejscia, tym razem jeszcze wolniej.
Czego sie boisz najbardziej, ze nie bedziesz mogl paro odstawic ??

Pozdrawiam ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez JERZY62 27 lut 2016, 23:01
Don Corleone napisał(a):Czego sie boisz najbardziej, ze nie bedziesz mogl paro odstawic ??

Tak tego się właśnie boję bardzo że nie będę mógł odstawić paro tak jak Ty.

A powiedz mi ile już lat zażywasz paro?
I czy teraz paro Ci pomaga czy raczej szkodzi?
Dlaczego chcesz odstawiać paro?

Paro podobno działa sedatywnie (tak?), uspokajająco i myślę właśnie że dla mnie może by była odpowiednim lekiem.
Nie mam raczej lęków ale często jetem taki rozdrażniony a paro może by to zniesło i trochę by mnie uspokoiło.
Myślę że na mnie niewielka dawka paro by działała, 10mg.

Narazie, hej ;)
♪♪♪

przez dr. Psycho Trepens 28 lut 2016, 01:35
Czy ktoś ma doświadczenie w braniu Paroksetyny w uzależnieniach ?
Bo jestem narkomanem, nadużywałem kannabinoidów, aktualnie jestem czysty ponad miesiąc i szukam leku, który zniesie
mi głód narkotykowy, chęć ćpania z czym sobie nie radzę, a biorę Escitalopram, który
z drugiej strony bardzo dobrze toleruję (żadnych uboków), dobre działanie antylękowe i niezłe antydepresyjne.

Psychoterapia mi na razie nie pomogła i nadal nie pomaga w kwestii uzależnienia.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 28 lut 2016, 05:40
JERZY62, a co brales do tej pory? Ja jestem prawie od roku na paro 10 mg. Mialam wejsc docelowo na 20, ale okazalo sie, ze jestem w ciazy i przez caly czas bylam na 10, niedlugo planuje wejsc na 20, bo swego czasu 10 mg spisywalo sie swietnie jednak teraz po porodzie i paru duzych stresach widze, ze czegos tam brakuje do pelnego efektu...

A tak wogole pytanie do Was: myslicie, ze 10 mg dawka ma jakies dzialanie? Czy to placebo? Skoro dawka podstawowa minimalna podawana jest 20?
I czy odczuje roznice z takiego przejscia?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez komodo 28 lut 2016, 13:06
Witajcie.

Jestem w rozsypce, opisze pokrótce moja sytuacje, za kazda uwagę/porade będę bardzo wdzięczny, bo doszedłem do momentu w którym nie radze sobie prawie z niczym.

W przeszlosci leczyłem się paroksetyna dwukrotnie, pierwszy raz ok pol roku, drugi raz krócej. Bralem ja na fobie spoleczna, to nie jedyna dolegliwość która mi dokucza, ale jedyna która czasami uniemozliwia mi normalne funcjonowanie.. Okres brania lekow pamiętam niewyraznie, zapamietalem glownie ze lęki zniknely, zachowywałem się bardziej swobodnie i zamiast uporczywego natłoku myśli i strachu przed wszystkim byłem skierowany bardziej na działanie. Mialo to swoje zle strony, bo zamiast pracować nad sobą zaczalem imprezować(młody byłem i glupi), poczułem się na tyle pewnie, ze ja odstawiłem i przez jakiś czas było nawet ok.

Pozniej przeszedłem dlugotrwala terapie bez wspomagania się lekami, zakonczylem ja rok temu i choć bardzo wiele mi dala to nie zlikwidowala fobii i z początkiem tego roku, po małych turbulencjach w zyciu znowu czuje ze trace nad wszystkim kontrole, o ile już nie stracilem.

Ciezko było mi to przed sobą przyznać, ale zapisałem się już do lekarza, tylko nie wiem czy prosić znowu o paroksetyne. Nie pamietalem obniżonego samopoczucia przed "wejściem" leku, byłem trochę przymulony, ale było nawet ok. Ze skutkow ubocznych pojawilo się obniżone libido, oraz co dziwne pamiętam, ze zapach mojego potu się zmienil i zaczal mi bardzo przeszkadzać. Po odstawieniu libido wrocilo do normy, zapach potu znowu jest do wytrzymania. Lęki tez wrocily, ale to już dluzsza historia.

Lekarza oczywiście wypytam o wszystko, ale w kwestii lekow jestem zielony i chciałbym wiedzieć wcześniej czy mam jakas alternatywę, chciałbym o tym poczytać jak najwięcej zamiast lykac wszystko bez namysłu co lekarz przepisze. Nie będę ukrywal, ze wolalbym wiedzieć o skutkach ubocznych zanim kupie cokolwiek, Troche się wystraszyłem czytając o PSSD, chociaż teraz i tak to nie bylby problem. Tez można wyczytać o zmianach hormonalnych, o co chodzi, jakie to zmiany ?

I jeszcze jedno pytanie, bral ktoś tutaj paroksetyne dluzej niż rok ? Wyjscie z tego bagna w jakim się znalazłem zajmie mi dużo czasu, a sama swiadomosc ze będę bral cos bardzo długo żeby się pozbierać tez nie pomaga.

przez buszujacywtrawie 28 lut 2016, 13:26
komodo napisał(a):Witajcie.

Jestem w rozsypce, opisze pokrótce moja sytuacje, za kazda uwagę/porade będę bardzo wdzięczny, bo doszedłem do momentu w którym nie radze sobie prawie z niczym.

W przeszlosci leczyłem się paroksetyna dwukrotnie, pierwszy raz ok pol roku, drugi raz krócej. Bralem ja na fobie spoleczna, to nie jedyna dolegliwość która mi dokucza, ale jedyna która czasami uniemozliwia mi normalne funcjonowanie.. Okres brania lekow pamiętam niewyraznie, zapamietalem glownie ze lęki zniknely, zachowywałem się bardziej swobodnie i zamiast uporczywego natłoku myśli i strachu przed wszystkim byłem skierowany bardziej na działanie. Mialo to swoje zle strony, bo zamiast pracować nad sobą zaczalem imprezować(młody byłem i glupi), poczułem się na tyle pewnie, ze ja odstawiłem i przez jakiś czas było nawet ok.

Pozniej przeszedłem dlugotrwala terapie bez wspomagania się lekami, zakonczylem ja rok temu i choć bardzo wiele mi dala to nie zlikwidowala fobii i z początkiem tego roku, po małych turbulencjach w zyciu znowu czuje ze trace nad wszystkim kontrole, o ile już nie stracilem.

Ciezko było mi to przed sobą przyznać, ale zapisałem się już do lekarza, tylko nie wiem czy prosić znowu o paroksetyne. Nie pamietalem obniżonego samopoczucia przed "wejściem" leku, byłem trochę przymulony, ale było nawet ok. Ze skutkow ubocznych pojawilo się obniżone libido, oraz co dziwne pamiętam, ze zapach mojego potu się zmienil i zaczal mi bardzo przeszkadzać. Po odstawieniu libido wrocilo do normy, zapach potu znowu jest do wytrzymania. Lęki tez wrocily, ale to już dluzsza historia.

Lekarza oczywiście wypytam o wszystko, ale w kwestii lekow jestem zielony i chciałbym wiedzieć wcześniej czy mam jakas alternatywę, chciałbym o tym poczytać jak najwięcej zamiast lykac wszystko bez namysłu co lekarz przepisze. Nie będę ukrywal, ze wolalbym wiedzieć o skutkach ubocznych zanim kupie cokolwiek, Troche się wystraszyłem czytając o PSSD, chociaż teraz i tak to nie bylby problem. Tez można wyczytać o zmianach hormonalnych, o co chodzi, jakie to zmiany ?

I jeszcze jedno pytanie, bral ktoś tutaj paroksetyne dluzej niż rok ? Wyjscie z tego bagna w jakim się znalazłem zajmie mi dużo czasu, a sama swiadomosc ze będę bral cos bardzo długo żeby się pozbierać tez nie pomaga.

Odpowiem na jedno z pytań: brałem Seroxat w latach 2008-2011 i super na mnie działał.

przez Don Corleone 28 lut 2016, 15:01
Czesc Jerzy , u mnie jest ciezko z odstawieniem, bo biore paro juz ponad 12 lat. Mimo tak dlugiego okresu czasu lek ten dziala u mnie bardzo dobrze. Jesli chodzi o efekt uspokajajacy, to potrafie sie wyciszyc i zrelaksowac. Bez paro bylo to prawie nie mozliwe, zawsze czulem silny wewnetrzny niepokoj i mnostwo upierdliwych mysli.
Pewnie nie myslalbym o odstawieniu, gdyby nie nadwaga i zaburzenia orgazmu. Nad nadwaga mozna w miare panowac, przytylem po paro 30kg, ale tez pozniej schudlem 30kg.
Trzeba utrzymywac dyscypline, jesc malo weglowodanow i slodyczy. A to jest akurat trudne, bo jak sie czlowiek po paro lepiej poczuje, to ma wilczy apetyt na slodycze. Nie musi to byc u wszystkich, ja pisze tu tylko o sobie.
Znam kilka osob, ktore biora 10mg i w zupelnosci im to wystarcza. Wszystko zalezy od schorzenia i jego intensywnosci.

Pozdrawiam wszystkich i zycze pieknej niedzieli ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez omeeena 28 lut 2016, 21:30
Mili89 napisał(a):JERZY62,
A tak wogole pytanie do Was: myslicie, ze 10 mg dawka ma jakies dzialanie? Czy to placebo? Skoro dawka podstawowa minimalna podawana jest 20?
I czy odczuje roznice z takiego przejscia?

Jeśli przy odstawianiu leku różnicę robią nawet okruszki tabletki, to 10 i 20 mg jest zdecydowaną różnicą.

I ogólnie: więcej dystansu do opisywanych tu doświadczeń, każdy choruje inaczej i inaczej toleruje leki.

-- 28 lut 2016, 20:50 --

komodo napisał(a):Witajcie.

...I jeszcze jedno pytanie, bral ktoś tutaj paroksetyne dluzej niż rok ? Wyjscie z tego bagna w jakim się znalazłem zajmie mi dużo czasu, a sama swiadomosc ze będę bral cos bardzo długo żeby się pozbierać tez nie pomaga.

Ja biorę od 2012. To trzeci lek po nieudanych próbach z innymi.

Po powrocie do żywych oczywiście przerażająca myśl: co będzie jak przyjdzie do odstawienia? Jak dam radę? Czy wróci to, co było? A może się uzależnię? Albo paro przestanie działać i trzeba będzie zacząć wszystko od nowa? Czy zacząć odstawkę już, czy jeszcze poczekać? Czy może już mój mózg jest naprawiony i będzie działać bez wspomagacza?

I wiesz co? Między innymi właśnie przejmowanie się tym, co będzie kiedyś, wpędziło mnie w chorobę.
Więc olałam to. Tzn. te dywagacje.
Przyjęłam odwrotne założenie: nie ma nic złego w jechaniu na leku do końca życia.
Ludzie działają dzięki insulinie, antyhistaminie, lekom przeciwodrzutowym i na ciśnienie, dlaczego ja nie mogę funkcjonować z paro?
Po co mam ryzykować próbę odstawienia, skoro lek mi pomaga?
Będę o tym myśleć, jeśli coś się zmieni, teraz po prostu ŻYJĘ.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez rabbithearted 29 lut 2016, 15:39
Dziewiąty dzień na paro, czwarty na 20 mg.... Mam wrażenie, że organizm dość dobrze toleruje lek, tylko ta senność? Jak by się tu zaktywizować nieco? Jakieś pomysły? :(

przez komodo 29 lut 2016, 23:26
Pijesz kawe ? Jak ja bralem paroksetyne to wtedy jeszcze nie pilem, a pamiętam, ze ziewałem caly czas. Jestem ciekawy czy kofeina to wyrownuje.

przez Mili89 01 mar 2016, 19:43
ja pije kawe i jest ok.

mam do Was pytanie, czy jesli wczoraj pominelam dawke paro to mozliwe, ze przez to dzis mam wysoki puls ??
po paro mi sie unormowal, a teraz dzisiaj mam 95:/

przez JERZY62 01 mar 2016, 21:07
Mili89, tak jest to możliwe że masz większy puls.
♪♪♪

przez Mili89 02 mar 2016, 04:24
JERZY62, dziekuje. Wzielam lek wieczorem i puls wrocil do 70.

Przymierzam sie do wskoczenia na 20 mg moze to przelamie w pelni moja agorafobie, jak myslicie?

przez Gaillardia 02 mar 2016, 07:11
rabbithearted napisał(a):Dziewiąty dzień na paro, czwarty na 20 mg.... Mam wrażenie, że organizm dość dobrze toleruje lek, tylko ta senność? Jak by się tu zaktywizować nieco? Jakieś pomysły? :(

Jakieś roślinne specyfiki, np. źeńszeń, korzeń arktyczny (Rhodiola rosea), aralia mandźurska itd.

Sortuj wg