PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez zdesper 02 lip 2010, 21:17
A czemu nie bierzesz sertraliny?:)
zdesper

przez aree1987 02 lip 2010, 22:54
zdesper, nie działała na moją fobie społeczną, a z czasem miałem wrażenie, że jeszcze ją potęgowała no i spać mi się tylko ciągle po niej chciało. :/
A Ty czym sie teraz leczysz?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowkaa 02 lip 2010, 23:02
zdesper,tu Ci odpisze,bo stamtąd nas przegoniono ;)
depresja endogenna to raczej niemila diagnoza.Myslales o przebadaniu sie pod kątem niektorych chorob somatycznych?Szacuje się,że 40 proc. osob leczonych psychiatrycznie w kierunku nerwic i depresji jest leczonych nie na to co powinno.borelioza,chlamydioza,drożdżyca(prawdziwa plaga naszyych czasow).
Szkoda by bylo życia na nieefektywne leczenie,jesli np wystarczylo by zmieni dietę.
A zeby bylo na temat.Seroxat to moj faworyt-usuwa fobie spoleczna i léki.Haju po lekach tego typu nie mam,ale ten byl szczerze dobry.Szczzescia wszystkim,ktorzy go zaczynajá. :105:
Shadowkaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesper 03 lip 2010, 18:42
Nie badalem sie na te choroby ale to co ja mam to raczej nie moze byc spowodowane zadna choroba somatyczna(Chyba zadna z wymienionych przez Ciebie chorob nie powoduje ze wystepuje depresja w takiej postacji jak ja mam).A co gorsza niewiadomo czy mialbym byc leczony bo po kolejnym leku czuję sie jak na highu(fluwoksamina).Czysta paranoja;p

A co seroxatu to zgadzam sie.Zdecydowanie najlepszy lek jaki kiedykolwiek bralem (wtedy jak dzialal bez skutkow ubocznych) i jedyny po ktorym mialem trzezwe myslenie...ah
zdesper

przez Shadowkaa 03 lip 2010, 19:56
zdesper, fluwoksamina tak Ci uprzyjemnia bytowanie? :D Fajny lek,szybko odstawilam,bo bylam spragniona nowych wrażeń,ale wspomnienia mam cieple.
Shadowkaa

przez zdesper 04 lip 2010, 12:34
No czy dobry to sie jeszcze okaze:).Dobrze dziala w kwestii natręctw ale poki zwiekszyl mi bole miesni ..w tym karku.( :cry: ).
zdesper

przez Shadowkaa 04 lip 2010, 14:32
zdesper, ale lexapro nie powodowal tych bóli prawda?w minimalnej dawce tez sie nie sprawdzil?
Shadowkaa

przez tet 04 lip 2010, 14:55
pewno już była o tym mowa, ale zapytam jeszcze raz - może ktoś nowy się wypowie.
a więc: czy jest jakakolwiek odczuwalna różnica między tańszym ParoGen a droższym Seroxat?
zastanawiam się czy warto opróżniać portfel, przepaść cenowa między tymi dwoma jest dość spora...
tet

przez zdesper 04 lip 2010, 15:11
zdesper, ale lexapro nie powodowal tych bóli prawda?w minimalnej dawce tez sie nie sprawdzil?

no lexapro nie;) ale juz w dawce 2.5 mg wystapila u mnie mania.Zobaczymy co dalej...poki co na fluwo chce mi sie spaaac :mrgreen: .Tez tak mialas?
zdesper

przez Shadowkaa 04 lip 2010, 15:24
tet, jest różnica w substancji nośnej.Zdania psychiatrow są podzielone co do tego czy subst. nośna ma znaczenie w farmakodynamice czy nie.Niektorzy twierdzą,żę dziala na nich jeden konkretny generyk lub oryginal,innym wszystko jedno,co niesie podejrzenie,że subiektywny odbior danego odpowiednika to jedynie placebo...
zdesper, fluwo jedz na wieczór,jest to jedyny ssri,ktory zaleca sie na wieczor,bo ma dzialanie sedatywne.Ja jadlam go na noc i spalam dobrze...a senność w dzien..?przy przyjmowaniu na noc nie odczulam...tylko fluoksetyna mnie chyba usypiala..
Shadowkaa

przez aree1987 05 lip 2010, 18:18
Dzisiaj jestem 6 dzień na parogenie i muszę powiedzieć, że fobia społeczna zaczęła maleć jak na żadnym innym ssri/snri wcześniej. Dużym minusem to jest to, że nie mogę sie obudzić rano, nawet nie zwracam uwagi na budzik no i lekka senność w ciągu dnia. Ale póki co jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z działania paroksetyny.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez zdesper 05 lip 2010, 19:13
a no paro to jednak mistrz;)) z tym ze kiedys przestaje dzialac;P
zdesper

przez Shadowmere 05 lip 2010, 19:16
Ale spokojnie. aree1987, masz jakies 2,5 do trzech lat spokoju.Tak bylo u mnie.
Cholera wie jakby to bylo,gdyby sielanka sie nie skonczyla i nie zaczelo mi sie wszystko w życiu od nowa j*bać.
Shadowmere

przez aree1987 05 lip 2010, 20:11
No mam nadzieje, że bedzie działać jak najdluzej poki co nadłużej brałem wenlafaksyne 8mcy. zdesper, Ty bierzesz fevarin teraz a on jest bardzo podobny do paroksetyny podobno. Szkoda tylko, że nie ma żadnych zamienników.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg