PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Martines 14 lut 2016, 00:49
Czy mieliście pogorszenia samopoczucia przy zwiększaniu dawki ? Z 20 na 30 nie odczułem pogorszenia a teraz jakby tak.

przez omeeena 14 lut 2016, 01:12
JERZY62, to niestety nie moje ;(
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez Marcin 81 14 lut 2016, 13:05
hey:) muszę stwierdzić,że dobrze się czuję po ostatniej zmianie leków.Biore taki zestaw jak w podpisię i jest ok,nawet nie tyje i nie mam wzmożonego apetytu,może w końcu bedzie dobrze-jestem pełemn nadziei na lepsze jutro :)
Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2
Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 lut 2016, 15:38
Marcin 81 napisał(a):hey:) muszę stwierdzić,że dobrze się czuję po ostatniej zmianie leków.Biore taki zestaw jak w podpisię i jest ok,nawet nie tyje i nie mam wzmożonego apetytu,może w końcu bedzie dobrze-jestem pełemn nadziei na lepsze jutro :)
Po takiej dawce benzo - lorazepamu, trudno jest czuć się zle!. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Marcin 81 14 lut 2016, 16:02
:D :D :D
Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2
Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

przez freda 15 lut 2016, 21:04
omeena ja też nie myślę o odstawce,źle na tym wychodzę :twisted:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez monapayne 15 lut 2016, 22:22
Neurosi, próbuj dalej.

Nie biorę leków cztery miesiące. Czytałam o czym tutaj piszecie. Leczenie lekami psychiatrycznymi to bardzo grona zabawa.

leki, które brałam to : od 2013 roku, od 1 załamania nerwowego: sertralina, clonazepam, depakine (kupiłam, ale wyrzucilam po przeczytaniu ulotki, od dobrego psychiatry-psychologa-seksualna w jednym, pan z Koszalina) potem paroksetyna, której tez nie brałam, bo czytałam w internecie, ze to złe, więc brałam tylko chorałem doraźnie. Potem miałam duże leki, zaczęły się paranoję. Próbowałam brać trochę escitalopramu, ale psychiatra powiedziała, ze uzależnilam się od dwóch opakowań cloranxenu w miesiąc i po tym jak miałam schize, ze wzięłam nóż i chciałam rozwalić komputer ojczyma to pojechałam do szpitala. Ja prosiłam o ten szpital z miesiąc. Wiem, ze to było paranoiczne zachowanie, do dzisiaj go nie rozumiem. Ale fakt, ze przemoc była w domu i ja nie mogłam tego znieść. Musielibyscie znać cała historie.

Druga cześć leków to leki, które mnie zabiły, moje zdrowie i wiarę w siebie, w człowieka:

Klozapina, abilify, akineton. To są bardzo niebezpieczne leki. Maja skuteczność w tym, ze cię obezwladnia. Sama odstawialam te leki. Było bardzo cieżko. Nigdy nie robiłam tego nagle. Odstawialam miesiącami. Dwa razy.

Tylko efekt jest taki, ze mimo ze odstawialam tak jak trzeba to to nic nie dało.

Mam dyskinezy późne. Odezwały się po 4 miesiącach stosowania leków.

Dlatego nie uważam, ze leki ratują życie. Życie może uratować spokój.

Ryzyko dyskinez nie jest takie rzadkie. Mi wciskają siła te leki, ja mdlalam. Trafiłam oddech. Nie wiem czy psychicznie jest lepiej. Moja ostatnia diagnoza to borderline. Nigdy nie chciałam brać leków. Za każdym razem w szpitalu prosiłam aby ich nie brać.

Idę w tym tygodniu do neurologa. Będę pisać co i jak. Oczywiście myśle o jednym.

Jeszcze dodam : czuje się dobrze psychicznie. Oprócz oczywiście uczucia zrezygnowania z powodu dyskinez.

Po stosowaniu niektórych leków łatwo jest wpaść w psychoze. Zwłaszcza mając borderline.

przez Don Corleone 15 lut 2016, 22:33
Martines , witam Cie i pozdrawiam serdecznie ;)
Przy zwiekszeniu dawki, nasilenie skutkow ubocznych to jest rzecz normalna. Ja ostatnio przy wchodzeniu z 20mg na 30mg odczuwalem nasilenie sie depresji i bardzo silny wewnetrzny niepokoj. Ten stan trwal u mnie okolo 2 tygodni. Pewnego dnia wstajesz i odczuwasz ulge, ze paro zaczyna dzialac ;)

3maj sie
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez horr 16 lut 2016, 08:50
Od kilku tygodni odstawiam paro. Z 60mg o 10mg co 5, 6 dni. Obecnie przez najbliższe pare dni łykam po połówce tabletki (10mg) i czuję się zadziwiająco dobrze. Oprócz kiepskich poranków, w ciągu dnia funkcjonuje już w miarę normalnie. Czy jeśli po tygodniu odstawię całkiem te 10mg, to mogę mówić o sukcesie, czy uboki mogą pojawić się z opóźnieniem? Brałem lek przez ponad pół roku i ewidentnie przestał już działać, poza tym ciągle mam problemy z osiągnięciem orgazmu, co jest dość dokuczliwe, stąd decyzja o odstawieniu. Cóż, jestem dobrej myśli, ale może jest to nad wyrost i wyprowadzicie mnie z błędu?
A w ogóle, jeśli uboki wrócą po czasie, do jakiej dawki powinienem wrócić, do tej dziesiątki, czy lepiej do conajmniej 20mg bądź więcej?

przez vica 16 lut 2016, 13:44
Ja zaczełam brać Parogen. Pierwszy tydzień 1/4 , drugi 1/2, i dopiero na trzeci wskakuje na 20mg. Boję się skutków ubocznych. Znajoma mówiła, że przez cały okres brania Parogenu miała poty. Oby tylko pomógł.
A co sądzicie o Efectinie? lekarz przepisał znajomej. Ponoć to nowsza generacja, i mniej skutków ubocznych.
I czym sie różni SSRI od SNRI?

przez bączuś 16 lut 2016, 13:57
vica napisał(a):Ja zaczełam brać Parogen. Pierwszy tydzień 1/4 , drugi 1/2, i dopiero na trzeci wskakuje na 20mg. Boję się skutków ubocznych. Znajoma mówiła, że przez cały okres brania Parogenu miała poty. Oby tylko pomógł.
A co sądzicie o Efectinie? lekarz przepisał znajomej. Ponoć to nowsza generacja, i mniej skutków ubocznych.
I czym sie różni SSRI od SNRI?

SSRI oddziałują selektywnie wyłącznie na serotonine,SNRI oddziałują na serotonine i noradrenaline,te ostatnie są skuteczne w depresji klinicznej zaś te pierwsze w depresji przebiegającej z nerwicą /lękiem.
bączuś

przez szaraczek 18 lut 2016, 14:56
bączuś, SNRI (w tym wenlafaksyna) też są skuteczne w nerwicach/lękach. Takie małe sprostowanie ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Psychopharm 18 lut 2016, 15:14
A SSRI w depresji klinicznej :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kot_ 18 lut 2016, 15:41
A SSRI i SNRI w depresji klinicznej i w zab. lękowych :)
Kot_

Sortuj wg