PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez zdesper 02 lip 2010, 18:28
a jakie mialas skutki uboczne po seronilu?
zdesper

przez love_caffeine 02 lip 2010, 18:36
Fizyczne: mdłości, sennośc, zmęczenie, bóle mięśni i bezustanne bóle głowy (jakby migrena pomnożona przez milion).
Psychiczne: do depresji doszły mi lęki, napady płaczu i paniki.
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez zdesper 02 lip 2010, 18:55
mdłości, sennośc, zmęczenie, bóle mięśni

Bardzo prawdopodobne ze moga wystapic u Ciebie takie skutki uboczne bo to dosyc popularna reakcja na lek:P.A co do reszty to juz zalezy konkretnie od osoby;)

Ale paroksetyna w opiniach jest lepsza niz fluoksetyna(seronil)
zdesper

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez aree1987 02 lip 2010, 19:08
Lili-ana, jestem hardcorem ;) i chce widzieć efekty brania a nie czekać w nieskończoność. Poki co 3 dzień dzien na paro 20mg, straszny ale to straszny ból głowy, nawet apap sobie nie radzi, w ogole jakoś nie mogę sobie znaleźć miejsca nie mogę leżeć, nie mogę siedzieć. Splątanie i zwiększony apetyt na chipsy, ciasteczka lody itp. Ale najgorszy jest ten ból głowy coś jak kac x100.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez love_caffeine 02 lip 2010, 19:19
Ale to dziwne, bo kiedyś brałam Bioxetin (fluoksetyna, jak Seronil) i czułam się rewelacyjnie..
No coż, zobaczymy jak będzie.. Chyba przestanę czytac te ulotki informacyjne, bo mnie stresują..
Dzięki za odpowiedź. :)
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez Zenonek 02 lip 2010, 19:25
Bralas Bioxetin i bylo dobrze, to czemu teraz nie wrocisz do niego ?

Seroxat jest ogolnie rzecz biorac lepszym, mocniejszym i skuteczniejszym lekiem niz Fluo. Zwlaszcza przy depresjach z towarzyszacym napieciem, lękiem itp itd.

Paroxetyna swietnie wycisza lęki.

przez love_caffeine 02 lip 2010, 19:30
Bo Bioxetin pomimo ciągłego zwiększania dawki przestał na mnie działac... Chyba potrzebuję czegoś mocniejszego. Na lęki mam benzo, przez jakiś czas mam brac razem z Seroxatem, trochę się boję tej mieszanki.

przez savior 02 lip 2010, 19:31
Kochani ból głowy na SSRI na poczatku to norma!!! chemiczna deprywacja snu nie moze dawac innych objawów.. dopiero z czasem nasz ukochany prekursor melatoniny-mianowicie serotonina po unormowaniu swojego niedoboru w mózgu zacznie tonizowac układ nerwowy.. na poczatku mamy do czynienia z deficytem serotoniny a co za tym idzie melatoniny co w konsekwencji powoduje bezsennosc a ona jak wiecie z koniecznosci wyzwala ból głowy...
savior

przez Zenonek 02 lip 2010, 19:37
love_caffeine napisał(a):Bo Bioxetin pomimo ciągłego zwiększania dawki przestał na mnie działac... Chyba potrzebuję czegoś mocniejszego. Na lęki mam benzo, przez jakiś czas mam brac razem z Seroxatem, trochę się boję tej mieszanki.

Tu akurat jestes w duzym bledzie, bo benzo dostalas wlasnie po to zeby uniknac skutkow ubocznych na poczatku SSRI.

Naprawde nie masz sie czego bac. Seroxat to super lek. Z benzo na 99% nie bedzie skutkow ubocznych.

przez love_caffeine 02 lip 2010, 19:49
Dzięki, to daje mi nadzieję, że przetrwam. :) To mój "pierwszy raz" z benzo, pod tym względem jestem zielona.

przez Zenonek 02 lip 2010, 19:53
Benzo to narkotyczne leki. Ich dzialanie jest bardzo silne. Wyluzowanie itp itd wlaczone.

Z reguly nie maja mocnych skutkow ubocznych. Co najwyzej sennosc i cos w tym stylu.

przez love_caffeine 02 lip 2010, 20:01
No czuję się trochę przycpana i ledwo się zwlokłam z łóżka, ale ogarnął mnie spokój...

przez aree1987 02 lip 2010, 20:12
Przy w chodzeniu na sertraline faktycznie bolała mnie też głowa, ale nie tak mocno jak teraz, a przy wenlafaksynie to w ogóle.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez zdesper 02 lip 2010, 21:14
Tu akurat jestes w duzym bledzie, bo benzo dostalas wlasnie po to zeby uniknac skutkow ubocznych na poczatku SSRI

Czyli po to dostala benzo aby uniknac lękow przy wchodzeniu na lek.A wiec tak jak mowila caffeine ..benzo dostala na lęki:)

Naprawde nie masz sie czego bac. Seroxat to super lek. Z benzo na 99% nie bedzie skutkow ubocznych.

Hm..odsetek prawdopodobienstwa wystąpienia skutkow ubocznych powinien byc raczej nieco mniejszy.Na 99% to bedzie sennosc w trakcie kuracjii lekiem:P
zdesper

Sortuj wg