PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 24 sty 2016, 14:44
to już Generics tego nie produkuje ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez edytka1976 24 sty 2016, 16:03
Paro na początku brania powoduje zwiększenie objawów choroby. Trzeba to przeczekać
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Neurosi 24 sty 2016, 16:18
Jejku, masakra. Schodzę z 80 mg Seroxatu do 60 mg. Czuję wszechogarniajacy, paralizujacy lęk, niepokój, ssanie od środka. Jak to jest możliwe, że jestem na dawce 60 mg Seroxatu i tak się wykanczam? Czy naprawdę nie ma już dla mnie ratunku? Biorę 60 mg paroksetyny i 45 mg mirtazapiny i cholernie się wykanczam przez lęk, niepokój, wszechogarniajace uczucie zagrożenia i nadciagajacej katastrofy.
Seroxat 60 mg
Mirzaten 45 mg
Tegretol 800 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marcin 81 24 sty 2016, 17:46
Neurosi napisał(a):Jejku, masakra. Schodzę z 80 mg Seroxatu do 60 mg. Czuję wszechogarniajacy, paralizujacy lęk, niepokój, ssanie od środka. Jak to jest możliwe, że jestem na dawce 60 mg Seroxatu i tak się wykanczam? Czy naprawdę nie ma już dla mnie ratunku? Biorę 60 mg paroksetyny i 45 mg mirtazapiny i cholernie się wykanczam przez lęk, niepokój, wszechogarniajace uczucie zagrożenia i nadciagajacej katastrofy.

Powinieneś mieć jakieś benzo uspokajające do tego.Ja miałem tak samo jak ty,teraz biorę lorafen i już mnie nie telepie od srodka.Wiem ze uzaleznia,ale cóż zrobić kiedy pomaga.

przez Kalebx3 24 sty 2016, 17:57
Wiem ze uzaleznia,ale cóż zrobić kiedy pomaga.

też tak uważam ,ale dziewczyna siedziała w benzo i teraz ma przed tym stracha .
Chyba sam osobiście wolałbym walić benzo niż tkwić w takiej rozpierdolce jaką przeżywa ta Niewiasta . :?

przez horr 24 sty 2016, 18:00
Neurosi napisał(a):Jejku, masakra. Schodzę z 80 mg Seroxatu do 60 mg

80mg? A czy 60mg nie jest przypadkiem najwyższą dawką terapeutyczną?

przez Kalebx3 24 sty 2016, 18:05
horr,
szczerze mówiąc dla mnie też te dawki jakie bierze Neurosi to kosmos horrorystyczny ;)

przez baraqs 24 sty 2016, 18:09
Mam pytanie, czy Deprexolet może mnie wyciszyć i zapobiec ewentualnym fazom, łatwiejszemu przyswojeniu paroksetyny?
A może całkiem zrezygnować z Paroksetyny i spróbować z Depralinem?
Ostatnio edytowano 24 sty 2016, 18:11 przez baraqs, łącznie edytowano 1 raz

przez Emilio 24 sty 2016, 18:10
80mg kosmos o0 ale wydaje mi się że max 60mg powinno się brać,ja max brałem 40mg i ładnie zadziałał na lęki.

przez Marcin 81 24 sty 2016, 18:13
Witam wszystkich.Od 10 dni biorę lorafen rano,do parogenu.Dziesięć miesięcy lecze się już na depresję,przerobiłem kilka leków począwszy od mianseryny,escilatopramu kończąc właśnie na takim zestawie jaki mam w podpisie.I musze stwierdzić ,ze jestem o niebo spokojniejszy,nie trzęsie sie juz we mnie wszystko tak jak to było wcześniej,mam jeszcze chwilowe załamania nastroju i myśli samobójcze ,ale to przechodzi.W sylwestra odstawiłem leki na dwa dni ,chciałem się zabawic,poczuć że zyję,wypiłem troche alkoholu-parę piw.Nastepnego dnia poszedłem do pracy zapominająć wziąć rano leki,myślałem ,ze umrę.Poty ,duszności ,przerażliwy lęk wszchogarniajacy i ten burdel w głowie,strach że umrę.Nie potrafiłem się na niczym skupić,musiałem udawać że wszystko jest ok i pracować.Przetrwałem tak do godziny 16,skończyłem prace i wróciłem do domu.Od razu wziąłem leki i poszedłem spać.Może w to nie uwierzycie ale taki stan lękowy trzymał mnie jeszcze kilka dni.Dziś z całą stanowczościa mogę stwierdzić,ze nigdy wiecej nie odstawię leków,bo ledwo przeżyłem.Mam nadzieję ze po obecnym zestawie będzie ok,wiem ze lorafen uzależnia,ale jestem o niebo spokojniejszy.Pozdrawiam i przestrzegam nie odstawiajcie leków na własną rękę.Ja miałem nauczkę.

-- 24 sty 2016, 18:24 --

Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 0
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-1
Mirtagen 30 mg.(mirtazapinum)0-0-1
Chlorprotixen 50 mg. 0 0 2
Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2
Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

przez Vengence 24 sty 2016, 19:04
Marcin 81, Sporo masz tam leków zamulających, mirta, olanzapina i chlorprotixen i do tego jeszcze lorafen, /cenzura/ jak ty na tym funkcjonujesz, nie jesteś zamulony ?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Marcin 81 24 sty 2016, 20:04
Wogóle nie jestem zamulony,czuję się tak jakbym nie brał tak silnych leków.Jestem raczej uspokojony.Wiem ,ze taki koktajl leków jaki ja biore to chyba konia by uspał,a ja normalnie funkcjonuję.

przez Morphine90 24 sty 2016, 23:20
Neurosi napisał(a):Jejku, masakra. Schodzę z 80 mg Seroxatu do 60 mg. Czuję wszechogarniajacy, paralizujacy lęk, niepokój, ssanie od środka. Jak to jest możliwe, że jestem na dawce 60 mg Seroxatu i tak się wykanczam? Czy naprawdę nie ma już dla mnie ratunku? Biorę 60 mg paroksetyny i 45 mg mirtazapiny i cholernie się wykanczam przez lęk, niepokój, wszechogarniajace uczucie zagrożenia i nadciagajacej katastrofy.

Prawdopodobnie przy takim zejściu z dawki, na której generalnie nie wiem jak można żyć, masz po prostu objawy odstawienia. Może spróbuj tę dawkę zmniejszać nie aż o 20mg naraz tylko bardziej stopniowo, np. co 5mg/na tydzień?

Kalebx3 napisał(a):
Wiem ze uzaleznia,ale cóż zrobić kiedy pomaga.

też tak uważam ,ale dziewczyna siedziała w benzo i teraz ma przed tym stracha .
Chyba sam osobiście wolałbym walić benzo niż tkwić w takiej rozpierdolce jaką przeżywa ta Niewiasta . :?

Do mnie pijesz?

przez Neurosi 25 sty 2016, 01:57
Kalebx3 napisał(a):horr,
szczerze mówiąc dla mnie też te dawki jakie bierze Neurosi to kosmos horrorystyczny ;)

Lekarka zdecydowala na zwiększenie dawki do 80 mg paroksetyny, bo odchodzilam od zmysłów z lęku. Stąd ta decyzja. I było lepiej chwilowo, a potem znów koszmar. Potworne lęki, niepokój, ssanie od środka. I napisałam o tym pogorszeniu do psychiatry i kazała zmniejszyć do 60 mg. Dlaczego te leki wszystkim pomagają tylko nie mi? Dlaczego życie ma być golgotą?

Sortuj wg