PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez tomek0700 18 sty 2016, 21:57
hehe, mam to samo .. :(

przez woowoo 19 sty 2016, 12:44
Hej Wam :-)
Jestem na 10 mg już z 3 miesiące, zaczęłam z paro 4 lata temu (30mg), kiedy wybuchła nerwica. Od początku świetnie zadziała na lęki, fobie, sen. Niestety praktycznie od początku przywlokła z sobą deprę (nie wiem czy efekt leku czy to depresja ponerwicowa )
Jeśli chodzi o tycie to 7 kg i tak jakby napuchnięcie, ah strasznie mi sie to nie podoba, z miłą chęcią przeszłabym na coś co nie powoduje tycia, ale większość leków ma z tym problem. No i jak sobie myślę, że zmiana leku kosztowałaby mnie kolejny kg plus, to aż mną wzdryga.

Emocje- czuję sie jak w kloszu, tylko że takim smutnym. Utrzymałam pracę, ale nie mam ambicji na kolejne kursy, studia, zmianę stanowiska, wiszę w próżni. NIC MI SIĘ NIE CHCE- choć w duszy wiem że powinnam się rozwijać i to powoduje konflikt,

Najgorzej, że nie wiem co z tym moim leczeniem, Trzymałam się paro jak nawiedzona z obawy. Bardzo, bardzo mi zaszkodziły dwa pierwsze leki (sertralina, wenaflaksyna). Stąd strach przed zmianą leku i obawa, że : stan się pogorszy, przytyję.

Mam Państwową Panią doktor- ale ta dama to sie tylko do recept nadaje. Tylko jak znaleźć psychiatrę z wiedzą, na którym mogłabym polegać w wawie?

Miłego dnia :-)

przez Ricah 19 sty 2016, 20:04
woowoo, w jakim sensie zaszkodzila Ci sertralina? Probowalas juz kiedys jakiegos dopaminergika (np. bupropion, metylofenidat)? Badalas sobie poziom prolaktyny?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez edytka1976 19 sty 2016, 20:23
woowoo napisał(a):Hej Wam :-)
Jestem na 10 mg już z 3 miesiące, zaczęłam z paro 4 lata temu (30mg), kiedy wybuchła nerwica. Od początku świetnie zadziała na lęki, fobie, sen. Niestety praktycznie od początku przywlokła z sobą deprę (nie wiem czy efekt leku czy to depresja ponerwicowa )
Jeśli chodzi o tycie to 7 kg i tak jakby napuchnięcie, ah strasznie mi sie to nie podoba, z miłą chęcią przeszłabym na coś co nie powoduje tycia, ale większość leków ma z tym problem. No i jak sobie myślę, że zmiana leku kosztowałaby mnie kolejny kg plus, to aż mną wzdryga.

Emocje- czuję sie jak w kloszu, tylko że takim smutnym. Utrzymałam pracę, ale nie mam ambicji na kolejne kursy, studia, zmianę stanowiska, wiszę w próżni. NIC MI SIĘ NIE CHCE- choć w duszy wiem że powinnam się rozwijać i to powoduje konflikt,

Najgorzej, że nie wiem co z tym moim leczeniem, Trzymałam się paro jak nawiedzona z obawy. Bardzo, bardzo mi zaszkodziły dwa pierwsze leki (sertralina, wenaflaksyna). Stąd strach przed zmianą leku i obawa, że : stan się pogorszy, przytyję.

Mam Państwową Panią doktor- ale ta dama to sie tylko do recept nadaje. Tylko jak znaleźć psychiatrę z wiedzą, na którym mogłabym polegać w wawie?

Miłego dnia :-)

To tylko ci pozazdrościć że jesteś na 10 mg.ja biorę ten lek od 4,5 roku i nigdy nie udało mi się zejść tak nisko. Najniżej byłam na 20 mg.obecnie 40 mg bo natrętne myśli i napięcia nie dawały żyć.
Obecnie czuję się dobrze.
Nie mam takich stanów jak opisujesz że czuję się inna po leku. Dalej jestem wesoła lubię śpiewać itd.przytyłam 25 kg w ciągu pierwszych 6 mcy i mam to w nosie. Ważne że żyję. ...

przez woowoo 19 sty 2016, 21:39
Ricah - to był mój pierwszy lek. Wspominam to jak rzeź bez znieczulenia. Pogorszył mój stan z wyjściowej średniej nerwicy do skrajnej nerwicy u myśli samobójczych.
Edytka nie widzę dużej różnicy między 30 a 10 mg,ale ta depra buuu wciąż na każdej dawce.

przez Tańczący z lękami 19 sty 2016, 22:19
edytka1976 napisał(a): przytyłam 25 kg w ciągu pierwszych 6 mcy i mam to w nosie. Ważne że żyję. ...

o kur.a...to ja tylko 10kg w niecały rok. Coś tam ten lek pomógł, ale ostatnio mam wzrost wewnętrznego napięcia i nie wiem w którą stronę iść, czy przeczekać stojąc w miejscu
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez sebo001 19 sty 2016, 22:40
Lek powinni stosować jako środek do kastracji chemicznej. Lek spowodował, że niepokój wrócił z podwójną siłą.

przez woowoo 20 sty 2016, 12:46
tanczacy- ja bym przeczekała. Podczas 4 lat, paro działa u mnie mieszkanie i do tej pory mnie zaskakuje.
sebo001-niepokój wrocił po odstawieniu?

przez sebo001 20 sty 2016, 13:43
woowoo, niepokój wrócił po zastosowaniu Paro. Nie potrzebuje leku o profilu sedatywnym tylko aktywizującym, dlatego zmiana na Wenlę. Poza tym ja źle reaguję na duże dawki leków.

przez Peter007 20 sty 2016, 16:31
sebo001 napisał(a):woowoo, niepokój wrócił po zastosowaniu Paro. Nie potrzebuje leku o profilu sedatywnym tylko aktywizującym, dlatego zmiana na Wenlę. Poza tym ja źle reaguję na duże dawki leków.

Wenela jest BOSS !!!

przez Vengence 20 sty 2016, 16:48
Peter007 napisał(a):
sebo001 napisał(a):woowoo, niepokój wrócił po zastosowaniu Paro. Nie potrzebuje leku o profilu sedatywnym tylko aktywizującym, dlatego zmiana na Wenlę. Poza tym ja źle reaguję na duże dawki leków.

Wenela jest BOSS !!!
Do czasu. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 21 sty 2016, 17:57
Paroxinorowi firmy Orion serdecznie dziękujemy za długoletnią współpracę. Od niedawna przestałem ufać tej firmie .Przejechałem się na Pralexie i uważam ,że to najgorsze Esci jakie istnieje .
Od jutra przerzucam się na Paxtin Sandoza .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez sebo001 22 sty 2016, 12:36
Od poniedziałku jestem bez zestawu Paro+mianseryna+ketrel i mam następujące wnioski: głowa zdecydowanie lepiej myśli, język delikatnie się rozwiązał, apetyt wzrósł, lepsze samopoczucie, spanie wcale nie gorsze bez mianseryny. Na minus cały dzień pulsujacy ból głowy, nasiliły się głupie myśli w głowie, wrażenie bycia na lekkim haju i brain zapy.

przez Kalebx3 22 sty 2016, 19:49
sebo001, to czym się teraz leczysz ? Dieta -cud , czy jakie inne witaminoterapie ? ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg