PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez feniksx 09 sty 2016, 22:50
powiem tak ze mnie zrobilo kozaka... wykastrowalo mnie w pierwszym miesiacu.... potem kozak... a teraz moge powiedziec ze dolaczylem trittico i znowu jestem wykastrowany a niby trittico mial poprawiac co nieco :P
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez tomek0700 10 sty 2016, 15:45
można włączyć bromazepam na skutki odstawienia paro? te somatyczne typu kręcenie w głowie, mdłości itp

przez Vengence 10 sty 2016, 15:52
tomek0700 napisał(a):można włączyć bromazepam na skutki odstawienia paro? te somatyczne typu kręcenie w głowie, mdłości itp

Można.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 10 sty 2016, 16:28
Vengence napisał(a):
tomek0700 napisał(a):można włączyć bromazepam na skutki odstawienia paro? te somatyczne typu kręcenie w głowie, mdłości itp

Można.

a niby po co? to tłumi lęk a nie objawy odstawienne typu zawroty głowy czy mdłości, jedno z drugim nie ma nic wspolnego

przez Morphine90 11 sty 2016, 16:48
Dziś mijają 32 dni od ostatniego paro:
- objawy somatyczne nerwicy tak jak wróciły tak są, ale do opanowania (bóle brzucha, bóle pleców, nagle pojawiająca się gorączka)
- powrót free-floating anxiety, ale staram się używać standardowych metod relaksacyjnych z lepszym lub gorszym skutkiem
- obserwuję mniejszą skłonność do wychodzenia z domu, ale nie mam problemu z załatwieniem spraw, które załatwić muszę; brak problemów w komunikacji z obcymi co poczytuję jako ogromny plus
- zwiększona płaczliwość w stosunku do czasu kiedy brałam paro, pojawiają się momenty kiedy jestem w czarnej rozpaczy, ale mijają
- zasypiam szybko, sen spłyca się nad ranem, wybudzam się czasem; śpię za dużo, ok. 10 godzin dziennie
Podsumowując: czuję się bez paro tak jak czułam się na paro rok temu jak byłam w takiej samej sytuacji z pracą (szukanie, rozpoczynanie nowej, gorszej), a więc po co niszczyć wątrobę i zabijać libido, kiedy i tak wychodzi na to samo :roll: Po prostu potrzebuję stabilnej sytuacji finansowo-zawodowej... :(
Pozdrowienia dla paroksetyniarzy!
Fear is the hand
that pulls your strings

przez Vengence 11 sty 2016, 16:53
lunatic napisał(a):
Vengence napisał(a):

Można.

a niby po co? to tłumi lęk a nie objawy odstawienne typu zawroty głowy czy mdłości, jedno z drugim nie ma nic wspolnego
Jak ktoś potrzebuje być sprawny w pracy w czasie odstawienia to dlaczego ma nie zażyć benzo na to, ja brałem przy odstawce i pomaga, nie widzę żadnego problemu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 11 sty 2016, 16:55

dzięki Morphine90, :?

-
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dominik_wot 11 sty 2016, 17:58
Morphine90Po prostu potrzebuję stabilnej sytuacji
finansowo-zawodowej...

Ja też xd :D

przez Morphine90 11 sty 2016, 18:43
Dominik_wot napisał(a):Morphine90Po prostu potrzebuję stabilnej sytuacji
finansowo-zawodowej...

Ja też xd :D

Myślę, że każdemu by się przydała - chyba nic nie działało na mnie tak dobrze, jak zadowalająca, stabilna praca w stabilnych godzinach, na pewno żadne prochy. A już przechodzenie przez zmiany: kolejne nowe miejsca, zasady, ludzie to już w ogóle wprowadzają mój system nerwowy w overdrive :(

przez edytka1976 11 sty 2016, 21:34
Pytanie do palaczy.palicie więcej teraz niż przed chorobą? Ja zdecydowanie tak.staram się rzucić te cholerne fajki ale jakoś nie wychodzi. :szukam:

-- 11 sty 2016, 21:36 --

No i chyba w końcu te 40 mg zaczyna się wgrywać. Jeszcze nie jest dobrze ale lepiej. Wkurza mnie ta obserwacja mojego organizmu. Trzaśnie czy nie. Wywoła jakąś sytuacja napięcie czy nie. I to analizowanie :105:

-- 11 sty 2016, 21:56 --

Morphine bardzo się cieszę że dajesz radę bez leków i oby jak najdłużej! !!!! Mi też chce się czasami płakać zwłaszcza gdy nadchodzą te dni wtedy mam wkurw......ienie połączone z wyciem o byle duperelek
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Olalala 11 sty 2016, 22:00
Kalebx3 napisał(a):

dzięki Morphine90, :?

-

I ja też dziękuję, bo wracam do paro - kończę z sertraliną. Trochę szkoda,bo zaczęła działać, ale skutki uboczne przeważyły szalę.

przez Don Corleone 11 sty 2016, 22:45
Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

Jesli chodzi o palenie, to na paro wiecej pale. Jak dopada mnie depra i mam zle dni, to w ogole nie mam ochoty na papierosy.

Ja osobiscie doznalem porazki. Wrocily u mnie upierdliwe mysli hipochondryczne i wszedlem ponownie z 15mg na 30mg :( Jednak sie nie poddaje, i jak tylko sie ustabilizuje podejme ponowna probe zejscia z paro.

Morphine90, 3mam kciuki i kibicuje Tobie ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez edytka1976 11 sty 2016, 22:50
Don Corleone będzie wszystko dobrze. Upierdliwe myśli to masakra. Za tydzień już o nich zapomnisz :D

-- 11 sty 2016, 22:52 --

Don Corleone napisał(a):Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

Jesli chodzi o palenie, to na paro wiecej pale. Jak dopada mnie depra i mam zle dni, to w ogole nie mam ochoty na papierosy.

Ja osobiscie doznalem porazki. Wrocily u mnie upierdliwe mysli hipochondryczne i wszedlem ponownie z 15mg na 30mg :( Jednak sie nie poddaje, i jak tylko sie ustabilizuje podejme ponowna probe zejscia z paro.

Morphine90, 3mam kciuki i kibicuje Tobie ;)

Lekarz ci doradził od razu na 30 mg?

przez feniksx 13 sty 2016, 00:24
Don Corleone napisał(a):Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

Don walcz.... ja 2 razy juz schodzilem i po pol roku wszystko wracalo tez to odbierałem jako porazke... ale nie mysl o tym tak... bo to zle myslenie...
zaczelem to odbierac bardziej jako chorobe, ze mam grype i musze brac na nia leki....
tak samo miałem problem i załamywalem sie jak musialem wziasc clonazepam odbierałem to jako przegrana.... ale nie warto o tym myslec....
warto czerpac miłe chwile... i jak trzeba wziasc to trudno biore i lecimy dalej by nie psuc innym dnia itp itd...

Sortuj wg