PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Olalala 03 sty 2016, 23:14
Morphine90 napisał(a):magdalenka, nie szkodzi, że na nfz - i tak spróbuj się dodzwonić.

Olalala - dla mnie psychodynamika, a więc psychoanaliza to bujda na resorach, ale myślę, że to jest dobre, co kto lubi i jeśli ktoś wierzy w moc takiego leczenia, to może mu to pomóc - warto poczytać o różnych nurtach, zobaczyć co nas przekonuje i wybrać do jakiego terapeuty się wybierzemy.

Psychodynamiczna to nie psychoanaliza :-) jasne, korzysta z psychoanalizy, ale to nie to samo.

Mysle, ze duzo prawdy jest w tym co piszesz -co kto lubi, co bedzie dla kogos lepsze pod katem jego osoby. Nie przekreslalabym natomiast jednego nurtu terapeutycznego z powodu braku dowodow naukowej skutecznosci, bo tak nie jest.

W ogole to czytalam, ze tak naprawde nawet nie sam nurt jest wazny, co osoba TERAPEUTY - jego osoba odgrywa kluczowa role w procesie zdrowienia. Dlatego warto udac sie do jakiegos np. z polecenia. Ja sama waham sie czy nie zrobic jeszcze rozeznania z innym terapeuta.

przez Morphine90 03 sty 2016, 23:23
Na pewno sam terapeuta jest istotny - ja już znalazłam swój typ i uważam, że trafiłam bez pudła, ale sugerowałam się nurtem i szczególnym doświadczeniem zawodowym tej konkretnej osoby.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez dr. Psycho Trepens 04 sty 2016, 01:42
skoro nie pomaga mi 20-30mg Escitalopramu, to jest szansa ze Paroksetyna w normalnych dawkach mi pomoże ?
na ciężką depresję z lękiem uogólnionym.

jak szybko mozna poczuc efekt Paro ?
bo ESCI juz po 3-4 dniach jest efekt.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olalala 04 sty 2016, 18:23
dr. Psycho Trepens napisał(a):skoro nie pomaga mi 20-30mg Escitalopramu, to jest szansa ze Paroksetyna w normalnych dawkach mi pomoże ?
na ciężką depresję z lękiem uogólnionym.

jak szybko mozna poczuc efekt Paro ?
bo ESCI juz po 3-4 dniach jest efekt.

Zawsze jest szansa, bo paroksetyna to inna substancja czynna.

Jak przy każdym leku SSRI, lek może się rozkręcać nawet do 12 tygodni, ponoć pierwszą poprawę można poczuć po 2 tygodniach.

Na każdego działają inaczej te leki.

przez SZAv 04 sty 2016, 18:28
kurde ile się stabilizuje paro w organizmie. Bo mnie ta jego nieliniowość w działaniu już osłabia. A pobudza jak dobra amfa. Po esci tez sa takie jazdy bo zasanawiam sie czy nie zmienic ? rozdraznienie mniejsze ale depreche mam rano straszna po nim. Mieliscie cos takiego , no i koncze 2 miesiac a dalej mi miesnie drza np lydek plecow i mam mrowienia konczy chyba za mocne teraz to paro dla mnie

-- 04 sty 2016, 19:22 --

kur......wa jakiś plam dostałem na czole po pobudzeniu tym paro -schodzi powoli

przez Tojaaa 05 sty 2016, 23:33
Czesc kto mnie zna i kto nie zna :D dawno mnie nie bylo.,dla przypomńienia, od grudnia 2013 zaczelam przygode z esci, dopadla mnie nerwica lekowa, ponad rok wytzymalam na tabletkach ziolowych, potem rozwalilo mnie. Lek uogolniony 24 h, oprocz tego naradtajacy lek w dzien. Esci zwiekszalam do 20 mg do marca i d..a. Potem saczelam schodzic z esci dodajac paro. Najpierw 10 paro, potem 20, 30 i ciagle bez szalu. Potem dr zwiekszyla paro do 40, mimo tej dawki wciaz czulam calodzienne podesranie, taki lęk z d..y, nie wiadomo skad i dlaczego. Koszmar, nie dawalam juz rady. Paro dopiero zaskoczylo po pol roku, cos zaczelo isc w dobrym kierunku. Od listopada jestem na 20 i tfu tfu ......

przez Tańczący z lękami 06 sty 2016, 15:56
po przebudzeniu, czyli o 11.00 mam takiego lenia, że nie potrafię się przemóc, aby coś zrobić przez kolejne 2-3h. Popołudniu jest nieco lepiej, ale ogólnie czuję te poranne deficyty energii baardzo...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Vengence 06 sty 2016, 16:05
Tańczący z lękami napisał(a):po przebudzeniu, czyli o 11.00 mam takiego lenia, że nie potrafię się przemóc, aby coś zrobić przez kolejne 2-3h. Popołudniu jest nieco lepiej, ale ogólnie czuję te poranne deficyty energii baardzo...
Mam podobnie do tego dochodzą przelotne mysli "s".

Tojaaa, Cześć tooja, pisałem ci kiedyś właśnie, że im dłużej bierze się ssri to tym lepiej działają,
Jak coś to ja Patryk29, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 06 sty 2016, 16:46

Vengence, to Ty jesteś Patryk 29 ?
Kurka wódka , a tak czasami myślałem gdzie się podział ten stary poroksetyniarz ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tomek858 06 sty 2016, 16:51
Wrocilem do paro po esci, ktore nie bardzo mi pomagalo. Biore 3 tyg w dawce 20mg. Jak narazie w ogole nie niweluje moich lekow, ba jestem nawet pobudzony, bardziej nerwowy i spie po 5-6h i jestem wyspany, co jest dla mnie ewenementem. Moze potrzebuje wiekszej dawki, jak myslicie? Mozliwe jest zeby dawka byla dla mnie za niska i dlatego lek dziala na mnie zupelnie inaczej niz powinien ( likwidacja lekow) ? Przez pierwsze 2 tygodnie nie czulem, zebym w ogole cos bral, jakbym witaminki lykal. To pobudzenie, czasem euforia kolo polnocy jak i napady goraca mam jakis 3-4 dni. Czasem czuje sie jak w piecyku i musze wyjsc sie przewietrzyc.

przez Vengence 06 sty 2016, 17:15
Kalebx3 napisał(a):

Vengence, to Ty jesteś Patryk 29 ?
Kurka wódka , a tak czasami myślałem gdzie się podział ten stary poroksetyniarz ;)
Tak to ja, piona Kaleb :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez aniak80 06 sty 2016, 20:58
Hejka

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku mniej lęków i leków :)

Nurtuje mnie pytanie o alkohol.Przy braniu paro pijecie jakieś alko? Chodzi mi ie o "chlanie" tylko nie raz gdzieś się pójdzie czy ma się ochotę na lampkę winka czy jedno pifko.Ja jak chcem wypić to rano poprostu nie biorę leków a;e nie raz się nie da zaplanować.Jak to u Was kochani wygląda?

przez Kalebx3 06 sty 2016, 21:07
Tak to ja, piona Kaleb

Piona ! fajnie ,że jesteś ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 06 sty 2016, 21:30
aniak80 napisał(a):Hejka

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku mniej lęków i leków :)

Nurtuje mnie pytanie o alkohol.Przy braniu paro pijecie jakieś alko? Chodzi mi ie o "chlanie" tylko nie raz gdzieś się pójdzie czy ma się ochotę na lampkę winka czy jedno pifko.Ja jak chcem wypić to rano poprostu nie biorę leków a;e nie raz się nie da zaplanować.Jak to u Was kochani wygląda?
Sporadycznie można się napić, ale upijać się to już nie bardzo.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg