PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez JERZY62 03 sty 2016, 18:43
freda, a no to fajnie a brak apetytu to może nie utyjesz... ja mam skłonności do tycia. Pozdrawiam ciplutko :smile:
♪♪♪

przez freda 03 sty 2016, 18:48
przez całe 11 lat z paro przytyłam 5 kilo,raczej nie od paro,ale pewnie z wiekiem.zresztą cieszę się z tych kilogramów :mrgreen: .też pozdrawiam w ten mroźny wieczór,u mnie -13,nawet pies nie chce iść na dwor za potrzebą
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez padaka 03 sty 2016, 19:05
Jakie można dodać leki do paroksetyny(oprócz tych, które mam w podpisie), aby jeszcze bardziej uderzyć w objawy nerwicy?

-- 03 sty 2016, 18:18 --

Konkretnie to w objawy somatyczne i w GAD.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenka33 03 sty 2016, 19:36
na bank bede chętna na psychoterapie , mysle ze psychiatra chce mi po prostu wprowadzic leki a na nastepnej wizycie zaproponowac psychologa. co do sensownosci brania paro... cholerka wydaje mi sie ze lęki się nasilały wiec padla decyzja by cos z tym zrobic... sama nie wiem ...
co do spania , 2 dzien nie biore tabletki NASEN , ciezko bo nie spie ale chcialabym choc z tego leku zejsc...
fajnie ze jestescie , ze rozumiecie ...
dzis rano naprawde mocno mnie trzepało (wewnetrznie ) i tak sie zastanawiam czy to skutek odstawiania NASEN czy skutek uboczny paro

przez Morphine90 03 sty 2016, 19:49
magdalenka33 napisał(a):na bank bede chętna na psychoterapie , mysle ze psychiatra chce mi po prostu wprowadzic leki a na nastepnej wizycie zaproponowac psychologa. co do sensownosci brania paro... cholerka wydaje mi sie ze lęki się nasilały wiec padla decyzja by cos z tym zrobic... sama nie wiem ...
co do spania , 2 dzien nie biore tabletki NASEN , ciezko bo nie spie ale chcialabym choc z tego leku zejsc...
dzis rano naprawde mocno mnie trzepało (wewnetrznie ) i tak sie zastanawiam czy to skutek odstawiania NASEN czy skutek uboczny paro

Niestety większość psychiatrów nigdy nie proponuje psychoterapii - powinien zrobić to na pierwszej wizycie. I pamiętaj - psychoterapeuta, nie psycholog. Tylko psychoterapeuta jest wyszkolony do prowadzenia terapii, a jedyną terapią, która daje efekty przy nerwicy (i w ogóle ma udowodnioną skuteczność) jest terapia w nurcie behawioralno-poznawczym (często terapeuci działają też w nurcie integracyjnym - zazwyczaj wtedy do beh-poz dodają jakieś inne elementy i to też jest spoko).

przez magdalenka33 03 sty 2016, 20:38
Morphine90 napisał(a):
magdalenka33 napisał(a):na bank bede chętna na psychoterapie , mysle ze psychiatra chce mi po prostu wprowadzic leki a na nastepnej wizycie zaproponowac psychologa. co do sensownosci brania paro... cholerka wydaje mi sie ze lęki się nasilały wiec padla decyzja by cos z tym zrobic... sama nie wiem ...

Niestety większość psychiatrów nigdy nie proponuje psychoterapii - powinien zrobić to na pierwszej wizycie. I pamiętaj - psychoterapeuta, nie psycholog. Tylko psychoterapeuta jest wyszkolony do prowadzenia terapii, a jedyną terapią, która daje efekty przy nerwicy (i w ogóle ma udowodnioną skuteczność) jest terapia w nurcie behawioralno-poznawczym (często terapeuci działają też w nurcie integracyjnym - zazwyczaj wtedy do beh-poz dodają jakieś inne elementy i to też jest spoko).

dziękuję , dajesz bardzo cenne rady

przez lunatic 03 sty 2016, 20:55
moze na początku nasilać lęki, czasem mocno, chociaż jak sie trafi na jakiegoś idiote to powie ze nie moze i ze to kwestia psychiki

przez magdalenka33 03 sty 2016, 21:01
lunatic napisał(a):moze na początku nasilać lęki, czasem mocno, chociaż jak sie trafi na jakiegoś idiote to powie ze nie moze i ze to kwestia psychiki

najciekawsze jest to ze lekarka nic mi nie powiedziala o ewentualnym nasileniu objawow na poczatku brania , nie dala mi tez zadnego ewentualnego wspomagacza na nwszelki wypadek.,, kolejna wizyte mam 25 stycznia i zobaczymy co mi powie wtedy

przez lunatic 03 sty 2016, 21:04
moze nie mówią żeby się nie nakręcać, nie u każdego tak jest, u mnie kiedyś paroksetyna od razu lęki wyciszyła, dlatego byłem zdziwiony jak następnym razem jak ją zaczynałem nasiliła je

przez Morphine90 03 sty 2016, 21:06
magdalenka33 napisał(a):
lunatic napisał(a):moze na początku nasilać lęki, czasem mocno, chociaż jak sie trafi na jakiegoś idiote to powie ze nie moze i ze to kwestia psychiki

najciekawsze jest to ze lekarka nic mi nie powiedziala o ewentualnym nasileniu objawow na poczatku brania , nie dala mi tez zadnego ewentualnego wspomagacza na nwszelki wypadek.,, kolejna wizyte mam 25 stycznia i zobaczymy co mi powie wtedy

A masz do niej numer? Zadzwoń i daj jej znać, że naprawdę źle się czujesz - powinna chociaż przekazać Ci receptę albo zadecydować czy masz dalej brać tylko paro.

przez Marzipan 03 sty 2016, 21:39
Morphine90 napisał(a):Marzipan, paro jest przeciwlękowa, ale bardziej na lęk uogólniony, fobię społeczną. Lęk napadowy można znacznie efektywniej, a na pewno szybciej niż uogólniony opanować psychoterapią - nie wiem więc po co dawać na to taki - umówmy się - kontrowersyjny lek, kiedy można pomóc bez uboków, PSSD i epopei z odstawianiem... :roll: Moim zdaniem w przypadku magdalenki branie paro nie jest konieczne, a jeśli już, to powinno iść w parze z psychoterapią - inaczej to tworzenie dodatkowego problemu. Paro przecież, tak jak i benzo - lęków nie leczy tylko łagodzi objawy, nie stanowi więc rozwiązania samo w sobie.
Mam wrażenie, że branie paro bez terapii to jest niczym leczenie raka akupunkturą bez chemii - w obu przypadkach to pierwsze powinno, jeśli już, iść w parze tylko z drugim, inaczej jest to odraczanie właściwego leczenia, a nie pomoc.

Myśle,ze psychoterapia dobra jest na wszystkie leki, czy bierze się leki czy tez nie. Paro sztucznie zatrzymuje naturalna serotoninę w organizmie, której brak prawdopodobnie powoduje leki uogólnione lub napadowe. Natomiast myśle, aby pójść na psychoterapię trzeba się w jakimś stopniu ustabilizować ,aby terapia przyniosła jakiś efekt. To jest oczywiście moje zdanie- cóż , wiem to z autopsji.

przez magdalenka33 03 sty 2016, 21:43
Morphine90 napisał(a):
magdalenka33 napisał(a):

A masz do niej numer? Zadzwoń i daj jej znać, że naprawdę źle się czujesz - powinna chociaż przekazać Ci receptę albo zadecydować czy masz dalej brać tylko paro.

niestety to lekarka w ramach NFZ wiec jakikolwiek kontakt przed wizyta pewnie bedzie ciezki ... moze dam rade dociagnac do tych magicznych dwoch trzech tygodni i wtedy ewentualnie ocenie sytuacje

przez Olalala 03 sty 2016, 22:01
Morphine90 napisał(a):Marzipan, paro jest przeciwlękowa, ale bardziej na lęk uogólniony, fobię społeczną. Lęk napadowy można znacznie efektywniej, a na pewno szybciej niż uogólniony opanować psychoterapią - nie wiem więc po co dawać na to taki - umówmy się - kontrowersyjny lek, kiedy można pomóc bez uboków, PSSD i epopei z odstawianiem... :roll: Moim zdaniem w przypadku magdalenki branie paro nie jest konieczne, a jeśli już, to powinno iść w parze z psychoterapią - inaczej to tworzenie dodatkowego problemu. Paro przecież, tak jak i benzo - lęków nie leczy tylko łagodzi objawy, nie stanowi więc rozwiązania samo w sobie.
Mam wrażenie, że branie paro bez terapii to jest niczym leczenie raka akupunkturą bez chemii - w obu przypadkach to pierwsze powinno, jeśli już, iść w parze tylko z drugim, inaczej jest to odraczanie właściwego leczenia, a nie pomoc.

Zgodzę się z Tobą Morphine90 w 100%. Leczenie zaburzeń lękowych (wszystkich, poza endogennymi) samymi lekami to dokładnie tak jak piszesz - leczenie raka akupunkturą bez chemii.

Ja brałam paro przez 8 lat i było fajnie, ale co z tego...kiedyś było w miarę normalnie bez leków :(

Morphine90 napisał(a):

Z tym też się zgodzę, moja pierwsza psychiatra spieprzyła sprawę, wysłała mnie do psychologa i to był duży błąd, niepotrzebnie wydana kasa przez wiele lat, ehhh.

Teraz mój psychiatra, który sam jest terapeutą, nie widzi innego wyjścia z tego gówna jak głównie przez terapię. Nie zgadza się tak szybko leków przepisywać.

Akurat z terapią poznawczo-behawioralną to nieprawda, że jako jedyna ma udowodnioną skuteczność naukową w leczeniu nerwic Morphine90, więc proszę nie przekazuj nieprawdziwych informacji. Na necie można znaleźć wiele badań na temat skuteczności terapii psychodynamicznej. Ba, nawet są badania, które wykazują, że po terapii psychodynamicznej efekt terapeutyczny jeszcze się długo utrzymuje po zakończeniu terapii i ulega wzmocnieniu, podczas gdy po terapii beh-poz jest zgoła inaczej - efekt terapeutyczny jest krótszy i nie ulega wzmocnieniu (odsyłam do badań: http://www.psychodynamika.wroclaw.pl/ma ... ie-artykuu

Zacytuję też: " Co ciekawe, można spotkać się często z opinią psychologów, iż psychoterapia poznawczo-behawioralna jest jedyną skuteczną i sprawdzoną badaniami, metodą psychoterapii, ale to nieprawda, na co wskazuje to badanie. Grupę 90-u pacjentów podzielono na trzy grupy, gdzie jedna grupa była leczona psychoterapią psychodynamiczną (dokładniej, to psychoterapią skoncentrowaną na przeniesieniu TFP), druga grupa terapią poznawczo-behawioralną (dokładniej, to dialektyczną terapią behawioralną DBT), a trzecia psychoterapią psychodynamiczną wspierającą. Okazało się, że zarówno psychoterapia psychodynamiczna, jak i psychoterapia poznawczo-behawioralna, uzyskały równy efekt około 0.92 w skuteczności leczenia ciężkich zaburzeń osobowości. Okazuje się też, że w leczeniu pacjentów z ciężkimi zaburzeniami osobowości, terapia poznawczo-behawioralna wcale nie wyróżnia się też większą szybkością uzyskiwanych efektów, a w niektórych aspektach (gniew, drażliwość) okazało się być odwrotnie."

"Jeśli chodzi o inne zaburzenia, to w przeglądzie badań nad skutecznością terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu depresji, uzyskano średną w postaci skuteczności na poziomie efektu 0.67 (Cuijpers i inni, 2010) W podobnym przeglądzie (Abbass, Hancock, Henderson i Kisely, 2006, za: Shedler, 2010) dotyczącym skuteczności krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej różnych zaburzeń, w tym depresji, uzyskano początkowo efekt 0.97, jednak kiedy ponownie zbadano osoby uczestniczące w leczeniu, już 9 miesięcy po zakończeniu leczenia, efekt wyniósł 1.51, co też zgadza się z ogólnymi obserwacjami, iż psychoterapia psychodynamiczna ma taki atut, iż jeszcze przez jakiś czas po jej zakończeniu, pojawia się jeszcze poprawa w funkcjonowaniu u pacjenta."

"Terapia dynamiczna jest równie skuteczna w leczeniu lęku społecznego, co terapia poznawczo-behawioralna (Bögels, i inni, 2014). Podobnie, psychoterapia psychodynamiczna jest też skuteczna w leczeniu zespołu uogólnionego lęku (Leichsenring i in., 2009; Salzer i in., 2011)."

-- 03 sty 2016, 22:14 --

Dodam jeszcze

W odróżnieniu od innych metod terapeutycznych, psychoterapia psychodynamiczna obejmuje leczeniem bardzo szerokie spektrum psychopatologii, uwzględniając Międzynarodową Klasyfikację Chorób (ICD-10, DSM - V).

Wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu: zaburzeń osobowości, zaburzeń depresyjnych, lękowych, nerwicowych oraz innych złożonych trudności emocjonalnych. Skuteczność terapii potwierdzona jest oraz weryfikowana wieloletnimi badaniami naukowymi (Shedler, 2010 w: American Psychologist, tom 65(2) Luty - Marzec 2010, s. 98 - 109, University of Colorado Denver, School of Medicine), z których wynika, że praca skoncentrowana jest nie tylko na redukcji objawów, ale również zakłada podstawowe zmiany w zakresie funkcjonowania społecznego i interpersonalnego.
Sertralina 50mg

przez Morphine90 03 sty 2016, 22:26
magdalenka, nie szkodzi, że na nfz - i tak spróbuj się dodzwonić.

Olalala - dla mnie psychodynamika, a więc psychoanaliza to bujda na resorach, ale myślę, że to jest dobre, co kto lubi i jeśli ktoś wierzy w moc takiego leczenia, to może mu to pomóc - warto poczytać o różnych nurtach, zobaczyć co nas przekonuje i wybrać do jakiego terapeuty się wybierzemy.
Fear is the hand
that pulls your strings

Sortuj wg