PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magdalenka33 03 sty 2016, 00:19
lunatic napisał(a):regularne napady niezwiązane z tego typu sytuacjami są jakimś tam wskazaniem do tego typu leku ale na pewno nie sam lęk przed badaniami lekarskimi, wiele osób boi się różnych badań, niektórym się słabo robi przy pobieraniu krwi, nie wyobrazam sobie zeby z tego powodu tylko od razu im ktoś podawał SSRI

mam regularne napady , sytuacje kiedy ide do lekarzy potęgują tylko objawy. to po prostu jatrofobia . poza tym ostatnimi czasy byle co potrafi wprowadzic mnie w lęk , nawet dzwieki czy jakas migawka czegos tam w tv /

przez feniksx 03 sty 2016, 15:11
jaka dawke tego dostalas ???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez magdalenka33 03 sty 2016, 15:38
feniksx napisał(a):jaka dawke tego dostalas ???

pierwsze 4 dni 10 mg , kolejne 20 mg... telepie mnie niemiłosiernie po tej wiekszej dawce ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SZAv 03 sty 2016, 16:43
Słuchajcie mam do was prośbę lunatic przede wszystkim do Ciebie. Postaraj się przez 2 tyg. pisać o której godzinie dostajesz ataku ? Ja zauważyłem pewną prawidłowość jeżeli też ją zauważysz proszę cie napisz zgoda?

przez Marzipan 03 sty 2016, 16:54
Paroksetynę jak najbardziej jest przeciwlekowa. U mnie leki zniknęły po około dwóch tygodniach stosowania, a tak regularnie od samego rana miałam piekielne leki. Podobnie jak Magdalenka jakaś muzyka, telefon, programy w tv potęgowały leki. Dodatkowow nie mogłam spać i wtedy dołączono mi trittico. Magdalenka myśle ze cierpliwość i siła woli jest Ci teraz najbardziej potrzebna. Natomiast myśle ze xanax uratował mnie nie wiem być może nawet przed śmiercią. Walczyłam z cholerstwem od września oraz z lekarzem który nie chciał mi zmienić leku nawet po miesiącu go brania i braku efektu. Dopiero paro mnie ustabilizowało.

przez deoodeoo 03 sty 2016, 17:40
pytanko mam co lepsze na natrecwa i leki paro czy anafranil ?

przez SZAv 03 sty 2016, 17:43
Prawda jest również taka jak pisalem parę postów wcześniej. Cyt. z książki "Wsłuchujac się w prozac" - " zadaniem lekarza jest dobrać pacjentowi tak lek aby miał jak najmniej objawów ubocznych" :shock: kurna chata ja was proszę to mówi lekarz psychiatra w bestselerze światowym. Naprawdę polecam wam tą lekturę. Im wiecej wiem o działaniu tych leków tym słabiej działają - niestety. Nasze przekonania na ich temat mają ogromną moc ...

-- 03 sty 2016, 18:05 --

Dla sprostowania mały komentarz do cytatu - chodzi o zadanie główne lekarza . a gdzie leczenie eheheh . Jest jak pisze dalej owy pan "wywołanie kontrolowanaej hipomanii" wniosek dlaczego niektóre leki są nieskuteczne ?
Bo po 1. jej nie wywołują - brak "widocznej zmiany samopoczucia" nawet na gorsze :?
2. paroksetyna jest silna na maxa więc coś wywoła przecież jak nie lekkie poczucie euforii, to może stywność karku suchość w ustach - więc działa a złudna gadka dam jej szansę brzmi poprostu w niektórych przypadkach zludnie
Zastanawiam się czemu wątek o paroksetynie ma tyle wyświetleń w porównaniu z innymi wątkami. Ciekawe czy chodzi tu o że lek jest tak wspaniały i każdy chce się podzielić jego super działaniem. Czy wynika raczej z dyskusji o jego "działaniu" bo coś tam jest nie tak jak trzeba ...
Sam ją biorę i powiem wam że nie neguje brania leków ale wsłuchujmy się w siebie. Prowadziłem mały dziennik przez miesiąc czasu złe samopoczucie występuje o tych samych porach.SKĄD TO wiem ponieważ po pobudzeniu lekowym występuje ta sama sekwencja objawów. A druga rzecz paroksetyna ma to szczęście że działa nieliniowo i łatwo odkryć jej podudzenie gdy przyjmuje się lek o stałej porze. Sprawdzcie na sobie o odróżnicie objawy choroby od działania leku :great:

przez Morphine90 03 sty 2016, 18:06
Marzipan, paro jest przeciwlękowa, ale bardziej na lęk uogólniony, fobię społeczną. Lęk napadowy można znacznie efektywniej, a na pewno szybciej niż uogólniony opanować psychoterapią - nie wiem więc po co dawać na to taki - umówmy się - kontrowersyjny lek, kiedy można pomóc bez uboków, PSSD i epopei z odstawianiem... :roll: Moim zdaniem w przypadku magdalenki branie paro nie jest konieczne, a jeśli już, to powinno iść w parze z psychoterapią - inaczej to tworzenie dodatkowego problemu. Paro przecież, tak jak i benzo - lęków nie leczy tylko łagodzi objawy, nie stanowi więc rozwiązania samo w sobie.
Mam wrażenie, że branie paro bez terapii to jest niczym leczenie raka akupunkturą bez chemii - w obu przypadkach to pierwsze powinno, jeśli już, iść w parze tylko z drugim, inaczej jest to odraczanie właściwego leczenia, a nie pomoc.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez freda 03 sty 2016, 18:11
7 stycznia stuknie mi 11 lat odkąd biorę paro,oczywiście z przerwami,ale raczej krótkimi :yeah:

-- 03 sty 2016, 17:11 --

7 stycznia stuknie mi 11 lat odkąd biorę paro,oczywiście z przerwami,ale raczej krótkimi :yeah:

przez Kalebx3 03 sty 2016, 18:19
freda,
freda, zazdrościć Ci czy płakać ? ;)
A teraz najważniejsze pytanie , jaki generyk/ oryginał bierzesz , i czy ma to dla Ciebie znaczenie .
Orion zszedł dla mnie na psy . Nic z tej firmy(Orion ) nie będę nic brał . Z paroxinoru wchodzę na Paxtin Sandoza .
Co te fińskie gnoje pakują do tabletek ,że bardziej one szkodzą niż pomagają ?
Dziś zrozumiałem jak wielkie znaczenie ma dobór najodpowiedniejszego generyku . Znaczy najczystszego .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JERZY62 03 sty 2016, 18:27
Kalebx3 napisał(a):Dziś zrozumiałem jak wielkie znaczenie ma dobór najodpowiedniejszego generyku . Znaczy najczystszego .

Skąd będziesz wiedział który lek jest najlepszy jak nie wypróbujesz go na sobie :bezradny:
♪♪♪

przez freda 03 sty 2016, 18:30
cieszyć się KALEBX ,tylko cieszyć :D

-- 03 sty 2016, 17:32 --

paroxinor biorę,ale dopiero od roku,wcześniej oryginał seroxat,roznicy żadnej w moim wypadku
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez JERZY62 03 sty 2016, 18:33
freda, a powiedz mi jak się czujesz na paro i jaką dawkę bierzesz? Oczywiście jak można wiedzieć :smile:
♪♪♪

przez freda 03 sty 2016, 18:37
JERZY62 biorę 20mg,na 10 nie bardzo się czuję.biorę i jest dobrze.nie czuję lęków,potrafię płakać,cieszyć się i złościć.dla mnie to super lek.mogę pracować,cieszyć się rodziną.ale muszę się wysypiać minimum 8 godz.inaczej czuję poddenerwowanie,mdłości i brak apetytu,poza tym git :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg