PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Marzipan 29 gru 2015, 17:14
Niestety musiałam dodać, a właściwie wrócić do tritico, na razie do najmniejszej daweczki na noc, abyzastymulowac paro do lepszego działania. Nie chce xanaxu!

przez Morphine90 29 gru 2015, 17:41
Marzipan napisał(a):Niestety musiałam dodać, a właściwie wrócić do tritico, na razie do najmniejszej daweczki na noc, abyzastymulowac paro do lepszego działania. Nie chce xanaxu!

No i git - trittico to spoko lek w przeciwieństwie do benzosów.

przez Marzipan 29 gru 2015, 17:50
Dziękuje Ci Morphine za słowa otuchy te i wcześniejsze. Muszę sobie wszystko poukładać w głowie. Mam w niej piekielny bajzel. Ale żeby myślec ja muszę być spokojna. Dziś xan jeszcze był . Nie jestem z tego powodu dumna i psycha siada.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 29 gru 2015, 18:20
Każdy ma czasem gorszy dzień i benzo idzie w ruch, to nie powód do obwiniania się.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez MarioW 29 gru 2015, 18:42
Po jakim czasie Trittico działa nasennie? Od 1 dawki? Czy trzeba kilka dni/tygodni pobrać? Też biorę paro i mam duże problemy z zasypianiem.

przez Morphine90 29 gru 2015, 19:00
Trittico działa od pierwszej dawki, najlepiej wziąć tuż przed snem, bo zmula tak po 20 minutach. Ja brałam 50mg na sen, ale są tu osoby, na które dobrze działa już 25mg - zależy w sumie jakie masz opakowanie, bo z tego 150 trudno wykroić 25mg ;)
Fear is the hand
that pulls your strings

przez MarioW 30 gru 2015, 00:32
Dzięki. W takim razie chyba poproszę psycha o przepisanie Trittico. Jest spoko, więc raczej się zgodzi.

przez Olalala 30 gru 2015, 10:28
Marzipan napisał(a):Dziękuje Ci Morphine za słowa otuchy te i wcześniejsze. Muszę sobie wszystko poukładać w głowie. Mam w niej piekielny bajzel. Ale żeby myślec ja muszę być spokojna. Dziś xan jeszcze był . Nie jestem z tego powodu dumna i psycha siada.

Marzipan, mi się wydaje, że duża role tu odgrywa własne nastawienie. Wiem z własnego doświadczenia. Ja akurat łykam sertraline, ale długo nie przyjmowałam do wiadomości, że ten lek może na mnie zadziałać. Gdy zmieniłam myślenie, a raczej zaczęłam myślec, że to ode mnie zalezy jak się będę czuć, a nie od cholernego leku to automatycznie mój nastrój się poprawił. Zaczęłam nawet drwić z własnych lęków i to mega pomaga. Nie daje im się sprowokować, a jak już są to staram się mówić: i co z tego? Świat sie nie zawali.

przez SZAv 30 gru 2015, 18:45
Powiem wam, że coś w tym jest jak się nakręcę, że mam niektóre objawy od rexetinku to koniec natrętna myśl się przylepia i tak trwa i trwa. Czasami, aż sam się wkurzam, że nam takie myśli. Zastanawiam się w jakim % nam te leki pomagają. Pamiętam, że jak kiedyś z dnia na dzień przeszedłem z 20 mg rexetniu na 20 mg seronilu nie było różnicy ciekawe czemu :?: :o

przez edytka1976 30 gru 2015, 22:49
Natrętne myśli są najgorsze. Bynajmniej u mnie mnie. Nienawidzę ich, bo tylko nie potrzebnie się pompuję. Obecnie jestem na 35 mg Paro i jest ok.
Podziwiam was że jesteście tak otwarci na branie leków. Ja się ich boję. Wydaje mi się że każde zwiększenie dawki pokazuje mi jak chora jestem.nie akceptuję tej choroby i pewnie dlatego jest mi ciężko to wszystko ogarnąć. :why: :time:
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Olalala 31 gru 2015, 10:58
SZAv napisał(a):Powiem wam, że coś w tym jest jak się nakręcę, że mam niektóre objawy od rexetinku to koniec natrętna myśl się przylepia i tak trwa i trwa. Czasami, aż sam się wkurzam, że nam takie myśli. Zastanawiam się w jakim % nam te leki pomagają. Pamiętam, że jak kiedyś z dnia na dzień przeszedłem z 20 mg rexetniu na 20 mg seronilu nie było różnicy ciekawe czemu :?: :o

SZAv to nakręcanie jest najgorsze. Ja jak zaczęłam kiedyś brać paro to w ogóle nie wiedziałam jeszcze co to są leki SSRI I nie miałam żadnych skutków ubocznych! Na sertralinie juz nie jest tak niestety (a wcześniej przestudiowałam listkę uboków...).

No własnie,w jakim %, może jedno to ich działanie, czyli zmniejszanie napięcia, lęku, a dwa to własna postawa?

przez Morphine90 31 gru 2015, 17:54
Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:
Fear is the hand
that pulls your strings

przez Olalala 31 gru 2015, 18:07
Morphine90 napisał(a):Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:

Morphine90, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Nie daj się temu dziadostwu! Myśl, że to nagłe pogorszenie jest spowodowane odstawieniem leku i tak musi być. Kochana, dasz radę!

A tak w ogóle to wszystkiego dobrego :-) Fajna data urodzin :-)

przez Vengence 31 gru 2015, 18:34
Olalala napisał(a):
Morphine90 napisał(a):Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:

Morphine90, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Nie daj się temu dziadostwu! Myśl, że to nagłe pogorszenie jest spowodowane odstawieniem leku i tak musi być. Kochana, dasz radę!

A tak w ogóle to wszystkiego dobrego :-) Fajna data urodzin :-)
Ja bym był ostrożny z dawaniem takich rad, nie wiesz jak ona się czuje, tylko ona to wie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg