PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 27 gru 2015, 17:22
ja nie znam zadnych innych sposobów

przez Vengence 27 gru 2015, 17:37
Marzipan napisał(a):A jak radzicie sobie z lekiem, czy z obniżonym nastrojem bez dodatkowych medykamentów?
Bieganie, siłownia, różne suplementy, jest tego mnóstwo, tylko trzeba poszukać i popróbować na sobie, bieganie jest chyba najlepsze 20-30 minut tempo zależne od kondycji, bieganie znacznie poprawia nastrój i paradoksalnie dodaje energii, mimo zmęczenia, żaden lek nie poprawił mi nastroju, a bieganie od ręki. :mrgreen:
O ile oczywiście ktoś znajdzie siłę do biegania, bo nawet osoby zdrowe mają z tym problem, a z depresją no to wiadomo jak jest.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Don Corleone 27 gru 2015, 17:39
Morphine90 , gratuluje 17 dni bez paroksetyny ;) Mysle, ze jakby mialo byc zle, to by nastapilo to juz po kilku dniach. Garatuluje tez zareczyn :brawo:
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 27 gru 2015, 18:09
Don Corleone napisał(a):Morphine90 , gratuluje 17 dni bez paroksetyny ;) Mysle, ze jakby mialo byc zle, to by nastapilo to juz po kilku dniach. Garatuluje tez zareczyn :brawo:

Dziękuję :smile:

Marzipan napisał(a):A jak radzicie sobie z lekiem, czy z obniżonym nastrojem bez dodatkowych medykamentów?

Z lękiem: staram się sprowadzić na ziemię. Jak zaczyna mnie ogarniać panika to zajmuję się czymś co nie ma prawa mnie samo z siebie zdenerwować: oglądam serial, który widziałam tysiąc razy (a więc wiem, co się w nim stanie), dzwonię do kogoś żeby porozmawiać o tzw. "dupie Maryni" - uspokaja mnie to co znane, przewidywalne, proste, nieskomplikowane.
Na sam obniżony nastrój: zajmowanie się czymś konkretnym, co daje wymierne efekty, np. czytanie (czegoś naukowego, "ambitnego"), robienie łamigłówek logicznych, decoupage (o dziwo jak wszystko mi z nerwów wypada z rąk, to jest jedyne, co potrafię robić) no i nauka szwedzkiego.
Vengence ma też rację co do wysiłku fizycznego - bieganie jest fantastyczne, jak ma się opanowane lęki i można wyjść w teren bez przeszkód. Ale aerobik w chałupie też niezgorszy ;)

przez lunatic 27 gru 2015, 18:41
ciekawe, bo u mnie wysiłek fizyczny nasila lęk, pojawia się lęk przed tym ze moj organizm zaraz padnie z przemęczenia, jakaś skrajna forma hipochondrii czy nie wiem co, cwiczyłem ostatnio dwa dni, wpadłem w silne zmęczenie co znacznie spotęgowało stan lękowy

przez Morphine90 27 gru 2015, 19:04
lunatic napisał(a):ciekawe, bo u mnie wysiłek fizyczny nasila lęk, pojawia się lęk przed tym ze moj organizm zaraz padnie z przemęczenia, jakaś skrajna forma hipochondrii czy nie wiem co, cwiczyłem ostatnio dwa dni, wpadłem w silne zmęczenie co znacznie spotęgowało stan lękowy

Wiadomo, że nie wszystko działa dobrze na każdego. Może narzucasz sobie za mocne tempo?

przez Marzipan 27 gru 2015, 21:23
Ponowię pytanie. Czy ktoś po około miesiącu brania paro, kiedy było w miarę dobrze przeżył kryzys w postaci powrotu niepokoju, leku i musiał wrócić do wspomagaczy typu xanax? Czy mogą wpłynąć na to święta.? Spotkania z rodzinka , niekoniecznie z osobami z którymi chciałoby się spotkać?

przez Morphine90 27 gru 2015, 21:46
Marzipan, ja cały czas biorąc paro miałam lęki :roll: Mniejsze, ale jednak. Miesiąc to dość krótko na wkręcenie leku, to raz. Dwa - trzeba się pogodzić z tym, że są sytuacje i dni, kiedy stres jest na tyle duży, że po prostu... jest. I trzeba to przeżyć i przeczekać. Nie da się żyć w wiecznym znieczuleniu każdego dnia. Po prostu ważne, żeby dawać radę wstawać rano i wyjść z domu - reszta to już terapia i czas.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez Marzipan 27 gru 2015, 22:17
Nie pocieszylas mnie. Biorę leki po to aby nie mieć leków i dobrze się czuć, mieć chęć do życia. Teraz wszystko mnie wkurza, denerwuje, nie jem. Będę w lepszej formie jeśli mi to rzeczywiście przejdzie. Bo zaczynam się denerwować, ze może lek nie trafiony.

przez Morphine90 27 gru 2015, 22:35
Nie miałam zamiaru pocieszać tylko napisać prawdę. Nie da się wyłączyć uczuć i zawsze będą gorsze dni. Póki wstajesz rano i dajesz radę chodzić do pracy - to tyle co farmakologia może zrobić dla Ciebie. I na to musisz dać paroksetynie chwilę. Reszta to praca nad sobą.
Cudowne i szybkie działanie mają tylko narkotyki. I dobrze wiemy, że za długo to wtedy nie trwa.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez lunatic 27 gru 2015, 22:41
da sie wyłączyć uczucia,a jeżeli nie wyłączyć to w dużym stopniu je zmniejszyć, większy problem jest z lękiem, coś co tłumi uczucia niekoniecznie stłumi tak samo skutecznie lęk

przez Morphine90 27 gru 2015, 22:54
lunatic, ale coś co zupełnie wytłumi lęk wytłumi też całą resztę - wiadomo jak działa np. benzo. Oczywiście, że moglibyśmy się nafaszerować clonem, zrobić sobie better living through chemistry, tylko wiadomo, że to raczej krótkowzroczna strategia. Myślę, że robimy sobie krzywdę oczekując, że czarodziejska różdżka zmiecie wszystko złe co nam się w życiu wydarzyło i nagle odmieni naszą wrażliwość. Jeśli będziemy tego oczekiwać od leków zawsze się zawiedziemy.
Chodzi o skalę lęku - czy daje funkcjonować. Leki mają dać funkcjonować. Jeśli wychodzisz z domu, rozmawiać z ludźmi, jeśli dajesz radę spać - to jest tyle ile możesz oczekiwać od paro. Reszta czyli to na ile dobrze się czujemy wychodząc z tego domu, rozmawiając z ludźmi i zasypiając zależy już od innych czynników.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez lunatic 27 gru 2015, 23:03
mowie o paroksetynie a nie o benzo, moze nie na kazdego tak dziala ale u mnie tłumi emocje z taka siłą z jaką nie robił tego zaden inny lek, tłumi je zdecydowanie silnej niż tłumi lęk, potrafi stłumić wszystkie pozytywne emocje które kiedyś miałem a lęk potrafi zostać, wiem ile czego moge oczekiwac od leków bo nie biore ich od wczoraj niestety

przez Morphine90 27 gru 2015, 23:20
lunatic, bo ja głównie do Marzipana tu pijęz tym benzo, a zwróciłam się do Ciebie, bo akurat o tym tłumieniu emocji pisałeś.
Fear is the hand
that pulls your strings

Sortuj wg