PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elo 17 gru 2015, 20:21
Umpero napisał(a):Doradźcie co zrobić... zaraz zwariuje. Znaczy już dawno zwariowałem.
Escitalopram nie działa. Paro dała bezsenność w trakcie dwumiesięcznej przygody z tym lekiem przez co boję się panicznie dać mu drugą szansę
Ponawiam pytania...

Jak sobie radziliście z tą bezsennością w konfrontacji z koniecznością udania się na drugi dzień do pracy i wywiązywania się z obowiązków wobec pracodawcy ?
Jak funkcjonowaliście przez ten okres ?

elo teraz śpisz bez usypiaczy ?

1 do zadnej pracy nie chodzilam przez ten czas
2 w sumie to calkiem niezle
3 tak
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez feniksx 17 gru 2015, 22:27
Morphine90 - nie zgodze sie z byciem kastratem bo jestem na 40mg i moglbym sie kochac codziennie.... ochote mam non stop ;P był okres na poczatku brania czyli pierwsze 3 miesiace ze faktycznie nie brakowalo mi tego... ale teraz moge powiedziec ze czuje sie jak przed braniem... moja Żona ma mnie dość ;D ;D :D więc nie na każdego tak działa....

A jeśli chodzi o odstawienei to zszedłem 2 razyh z niego bez problemu.... żadnych skuków ubocznych.... zmniejszałem co dwa tygodnie o pół tabletki.... żadnych biegunek, nudności.... kazdy z nas jest inny....

Umpero - a co ja napisałem ?? że na parogenie byłem bezsensy tylko jak na niego wchodziłem lub zwiekszałem dawke.... pierwsze noce nieprzespane... po odstawieniu trttico oczywiscie kolejne noce rowniez byly nie przespane ale wkoncu to sie unormowało....
I owszem tak moze działać lek, albo Twoja głowa. Ale bardzo czesto po Paro na poczatku i podczas zwiekszania dawki wystepuje bezsenność. Naawet jest to wpisane w skutkach ubocznych.

-- 17 gru 2015, 22:46 --

ja jak mnie dopadło, nie chodziłem do pracy byłem 3 miesiace na l4, ale wkoncu wróciłem wiedziałem, że musze, walczyłem dla dziecka.... dla żony.... nie było łatwo... były chwile gdy uciekałem z biura do toalety schować się by się uspokoić, przetrwać atak lęku, sięgnąc po tabletke clona.... by nikt nie widział... ta choroba to nei bajka.... ale wkoncu udalo mi sie zapanowac nad nią.... wspomagają mnie oczywiscie leki... i chwała im za to że są.... bo teraz i ja moge cieszyc się z życia.... bezsenność trudno trzeba było okres przetrwać aż wkońcu się wyreguowało, w najgroszym okresie wspomagałem się trttico.... w pewnym momencie pogodziłem się, że musze życ i brac tabletki....

do teraz są chwile, że jak musze wziąść tabletke Clona to mam uczucie jakbym przegrywał walke ale potem sobie mówie, że musisz normalnie żyć...
najwazniejsza zasada to dac czas lekowi na rozkrecenie sie.... bezsennosc mija ale musisz ja przetrwac.... a jak nie mozesz wspomoz sie to nic złego...
bo faktycznie nasze choroby bardzo odbijają się na osobach bliskich....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Morphine90 17 gru 2015, 23:25
fenixs - jesteś zatem jednym z wyjątków. Pozostaje mi zazdrościć, bo gdyby nie anhedonia i anorgazmia pewnie dalej bym sobie brała Xetanor i żyła w bajkowym świecie spokoju i wyrąbania na wszystko.
Nie zmienia to faktu, że pod względem zaburzeń seksualnych paroksetyna jest jednym z gorszych SSRI, a lekarze zupełnie o tym nie uprzedzają, nie dając pacjentowi możliwości wyboru innego leku, o mniejszym potencjale zrujnowania na stałe życia. I mnóstwo osób maksuje sobie dawkę nie wiedząc, że skutki uboczne mogą trwać także po zaprzestaniu stosowania czyli rozwinąć się w PSSD.
To jest problem obecnej psychiatrii - seks jest wszędzie, tylko nie ma o nim mowy w gabinecie. A to, że można kogoś okaleczyć na całe życie nie jest godne nadmienienia.
Fear is the hand
that pulls your strings

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 18 gru 2015, 16:01
To jest problem obecnej psychiatrii - seks jest wszędzie, tylko nie ma o nim mowy w gabinecie. A to, że można kogoś okaleczyć na całe życie nie jest godne nadmienienia.

można , ale to jest cena za jaką płacimy za względne zdrowie
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez feniksx 18 gru 2015, 17:31
A mnie lekarz ostrzegł... I wchodząc na lek i zwiększając dawkę.

przez Pablo5HT1 18 gru 2015, 18:18
Moim zdaniem esci bardziej "kastruje" niż paro, swego czasu brałem paro po 60 mg i wrócliło libido po 2 tyg. esci nie biore 3 tygodnie i jest słabe.

przez Tańczący z lękami 18 gru 2015, 20:29
Umpero, feniksx, to prawda bezsenność potrafi być straszna. Sam jej doświadczyłem i potwierdzam, że paro na ten problem jest bardzo dobrym lekiem, ale potrzebuje czasu na rozkręcenie. Wiem również, jak choroba potrafi wpłynąć nie tylko na Twoje zdrowie, ale przede wszystkim na Twoje relacje z rodziną, bliskimi i znajomymi, na Twoją pracę zawodową, na stosunek do samego siebie i na obraz widzenia świata. Nie ma innej drogi - tylko się leczyć, wówczas można odzyskać to, co się utraciło. Ja paro zawdzięczam naprawdę wiele...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez feniksx 18 gru 2015, 22:48
ja tak samo.... Paro to jest lek ktory mnie uratował, bo zamknełem sie w domu nie chciałem wychodzic z niego... bałem się wyjść... bałem się że coś mi sie stanie przy rodzinie i jaki to wstyd będzie.... z córką na plac zabaw nie chciałem iśc bo bałem się że dostane ataku i zostanie ona sama na tym placu i nie trafi do domu.... kryzys z Żoną też był która zaczeła mnie oskrazac ze moze chce byc w centrum uwagi i dlatego sie tak zachowuje ze udaje te wszystkie objawy.... do pracy nie chodziłem bałem się.... moje życie było wegetacją... na szczescie tyle rozumu mi zostało by jak poprosili bym poszedl do psychiatry to sie udałem do niego.... wróciłem teraz 3 raz na paro.... mimo ze za 3 razem rozkrecalo sie prawie 3 miesiace.... było warto... mam dawke 2x wieksza niz na poczatku ale znowu zyje znowu zachowuje sie normalnie.... przytyłem niestety ale dzieki temu lekowi odzyskałem życie i rodzinę....
wolałbym nawet miec PSSD o którym tak tu marudzi Morphina... ale żyć z rodziną ją mieć i cieszyć się każdym dniem...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Kot_ 18 gru 2015, 23:12
feniksx napisał(a):A mnie lekarz ostrzegł... I wchodząc na lek i zwiększając dawkę.
To Twój lekarz jest wyjątkiem potwierdzającym regułę :)
Kot_

przez edytka1976 18 gru 2015, 23:36
dzis czulam sie juz bardzo dobrze, ale podkusilo mnie zeby isc do psychiatry ktöry mnie nie zna(byl w zastepstwie mojego lekarza).
i oczywiscie zaczelam zadawac pytania czy Paro jeszcze u mnie dziala itd. no i powiedziala ze moze byc ze nie dziala za bardzo i wtedy trzeba przejsc na inny lek.citalopram. ja po wyjsciu od lekarza panika,bo Paro to möj pierwszy lek i biore go od 4 lat ,
wkurza mnie okropnie moje panikowanie i rostrzäsywanie tematu.w kölo macieja wracam do durnych mysli testowych.na zasadzie szarpnie mnie czy nie.zygac sie chce normalnie
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez padaka 19 gru 2015, 18:45
Co sądzicie o połączeniu paro + ola? Bo takie biorę.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Kalebx3 19 gru 2015, 20:29
padaka, lipa !

-- 19 gru 2015, 19:29 --

padaka, lipa !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez padaka 19 gru 2015, 22:07
Czemu lipa? Ani jedno ani drugie mnie nie zamula.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Morphine90 20 gru 2015, 21:00
feniksx napisał(a):ja tak samo.... Paro to jest lek ktory mnie uratował, bo zamknełem sie w domu nie chciałem wychodzic z niego... bałem się wyjść... bałem się że coś mi sie stanie przy rodzinie i jaki to wstyd będzie.... z córką na plac zabaw nie chciałem iśc bo bałem się że dostane ataku i zostanie ona sama na tym placu i nie trafi do domu.... kryzys z Żoną też był która zaczeła mnie oskrazac ze moze chce byc w centrum uwagi i dlatego sie tak zachowuje ze udaje te wszystkie objawy.... do pracy nie chodziłem bałem się.... moje życie było wegetacją... na szczescie tyle rozumu mi zostało by jak poprosili bym poszedl do psychiatry to sie udałem do niego.... wróciłem teraz 3 raz na paro.... mimo ze za 3 razem rozkrecalo sie prawie 3 miesiace.... było warto... mam dawke 2x wieksza niz na poczatku ale znowu zyje znowu zachowuje sie normalnie.... przytyłem niestety ale dzieki temu lekowi odzyskałem życie i rodzinę....
wolałbym nawet miec PSSD o którym tak tu marudzi Morphina... ale żyć z rodziną ją mieć i cieszyć się każdym dniem...

Feniks, nigdzie nie napisałam, że każdy dostaje PSSD, ale że jest to ryzyko, które podejmujesz biorąc SSRI - a paro w szczególności.
Ja brałam paro przez 2 lata, więc nie pisz też, że ustąpienie objawów ze sfery seksualnej jest związane z czasem.
Chodzi o to, żeby osoby, które wchodzą na to forum dostawały zgodne z prawdą informacje o każdym leku - dlatego z jednej strony mają historię Twoją, której prawdziwości nigdy nie negowałam i której bardzo Ci zazdroszczę, a z drugiej moją. I mają informację ode mnie jakie mogą być konsekwencje brania paro dla sfery seksualnej i mogą się utrzymywać z niektórych przypadkach do końca życia. I chodzi o to, żeby mając tę informację każdy podjął decyzję co do swojego leczenia.
I nie pisz proszę, że wolałbyś cośtam od czegośtam, kiedy tego nie przeżyłeś. Nie wiesz jak wyglądałaby relacja z Twoją żoną, gdyby się okazało, że już nigdy nie będziecie się mogli kochać.

Sortuj wg