PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Morphine90 12 gru 2015, 22:35
Don Corleone,
Kiedyś już odstawiałam paroksetynę - przestałam brać z dnia na dzień, jak przychodziły mdłości to brałam jedną dawkę i tak jechałam kolejne dni - w sumie po mięsiacu byłam czysta. Pewnie masz rację, że to daje w kość, ale nie mam siły babrać się z tym G* ani chwili dłużej niż muszę, więc zagryzam zęby. Ale chyba masz rację, że to może słabo iść - jak nie stchórzę to zamiast brać jutro, tak jak to powinnam, kolejne 10mg wezmę benzo i w tej osłonie spróbuję przetrwać te najgorsze dni głodu - zrobię rapid detox. Zobaczymy czy to zda egzamin.

przez Don Corleone 12 gru 2015, 22:54
Jak ja doskonale Cie rozumiem ;)
Po tylu latach tez mam ochote wyjsc z tej banki mydlanej. Czuje sie caly czas strasznie znieczulony uczuciowo. Teraz, po zejsciu z 30mg na 15mg, czuje sie kompletnie jak na golasa ;) Przejmuje sie kazdym gownem, co kto powie, jak ktos zareaguje itd. To wszystko nie zmienia faktu, ze paro ma moc i jest swietnym lekiem, bo przez pierwsze lata pomogla mi wyjsc z tarapatow mojej hipochondrii. Zamiast po paru latach ja odstawic, z wygody bralem dalej ;)

Ciesze sie, ze to forum istnieje. Udzielam sie od ponad 10 lat na forach niemieckojezycznych, ktore tez intensywnie zajmuja sie odstawianiem SSRI i innych psychotropow, ale nie ma to jak pisac w ojczystym jezyku ;)

Mysle, ze damy rade :yeah:
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Morphine90 12 gru 2015, 23:40
Don Corleone napisał(a):Jak ja doskonale Cie rozumiem ;)
Po tylu latach tez mam ochote wyjsc z tej banki mydlanej. Czuje sie caly czas strasznie znieczulony uczuciowo. Teraz, po zejsciu z 30mg na 15mg, czuje sie kompletnie jak na golasa ;) Przejmuje sie kazdym gownem, co kto powie, jak ktos zareaguje itd. To wszystko nie zmienia faktu, ze paro ma moc i jest swietnym lekiem, bo przez pierwsze lata pomogla mi wyjsc z tarapatow mojej hipochondrii. Zamiast po paru latach ja odstawic, z wygody bralem dalej ;)

Ciesze sie, ze to forum istnieje. Udzielam sie od ponad 10 lat na forach niemieckojezycznych, ktore tez intensywnie zajmuja sie odstawianiem SSRI i innych psychotropow, ale nie ma to jak pisac w ojczystym jezyku ;)

Mysle, ze damy rade :yeah:

No niestety - mnie też paroksetyna bardzo pomogła, stwierdzić to muszę z bólem. Gdyby nie jej wpływ na sferę seksualną brałabym to do końca świata i jeden dzień dłużej, jak nic...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotlet123 13 gru 2015, 17:32
Witam. Ja po długim okresie brania 20 a potem 10 mg, ze względu na dziewczynę oraz dobry stan - zszedłem na 5 mg.

Kilka miesięcy było dobrze, ostatnio jakby troszke gorzej. Niepokój, lęki. Nawet jak czytam forum to mi się mini-lęki włączają.
Zastanawiam się czy czekać na unormowanie się jeszcze tej dawki, ( bo przez ostatnie tygodnie ze 2 razy w tyg. spozywalem 2-3 piwa w domu)

Niebawem zaczynam psychoterapię, a mam lęki napadowe.

Jak przebiega taka terapia dla osób z zespołem lęku napadowego, czego można się spodziewać, czy daje efekty i ktoś mógłby się tym podzelić? Proszę o odpowiedź pozdrawiam wszystkich...

przez tomek0700 13 gru 2015, 21:23
Don Corleone napisał(a):tomek0700 , witam ;)
Plan masz juz dobry, tylko prosze Cie, rob to wolniej. Nikt cie nie goni, im wolniej tym slabsze symptomy odstawiennicze.

Pozdrawiam

Czy możesz mi doradzić jak inaczej zejść tzn wolniej? np. 2 mg co 2 tygodnie? Zrobię wszystko by uniknąć objawow odstawiennych - sa u mnie bardzo duzo. Dzisiaj odjąłem pierwsze 2 mg :)

przez Don Corleone 13 gru 2015, 22:04
Czesc Tomek ;)
Zalecane jest schodzenie po 10% od dawki wyjsciowej, ale oczywiscie kazdy robi to indywidualnie. Ja staram sie utrzymac obnizona dawke przez 4 tygodnie. Po okolo 2-3 dniach od redukcji zaczyna sie czasami cos dziac, zazwyczaj po 2 tygodniach symptomy ustepuja. Jesli czuje sie juz stabilnie, to czekam jeszcze okolo 2 tygodni i schodze dalej.
Im blizej zera tym mniejsze redukcje. Ale tu jeszcze dluga droga, jestem dopiero na 15mg ;)
Jak cos to pisz na priv.
3maj sie ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez ges 15 gru 2015, 13:52
kotlet123 napisał(a):Niebawem zaczynam psychoterapię, a mam lęki napadowe.

Jak przebiega taka terapia dla osób z zespołem lęku napadowego, czego można się spodziewać, czy daje efekty i ktoś mógłby się tym podzelić? Proszę o odpowiedź pozdrawiam wszystkich...

Świetnie, że zaczynasz terapię! Ja już jestem po (też z diagnozą nerwicy lękowej napadowej) i czuję się uwolniony - właśnie schodzę z paro.
Myślę, że terapia da fajne efekty pod warunkiem, że idziesz na nią dobrowolnie, bo wiesz, ze pomoże, i jeśli zaufasz terapeucie - warto, bo oni są po to, żeby pomagać.

Pozdrawiam
ges

przez Morphine90 15 gru 2015, 14:14
Składam meldunek dla zainteresowanych szybkim detoxem:
-ostatnia dawka paro 10mg była 10 grudnia, a więc mija dziś 5 dni bez
-brak mdłości
-przy przyjmowaniu na noc 5mg klorazepatu brak koszmarów sennych
-odczucia: duże rozdrażnienie, łatwe poddawanie się irytacji
Fear is the hand
that pulls your strings

przez depresyjny098 15 gru 2015, 17:54
Siema. Dawkę 40 mg lepiej brac cala rano, czy pol rano pol w poludnie?

przez Morphine90 15 gru 2015, 18:20
depresyjny098 napisał(a):Siema. Dawkę 40 mg lepiej brac cala rano, czy pol rano pol w poludnie?

A czemu miałoby służyć to rozdzielenie?

przez tomek0700 15 gru 2015, 18:57
Don Corleone napisał(a):Czesc Tomek ;)
Zalecane jest schodzenie po 10% od dawki wyjsciowej, ale oczywiscie kazdy robi to indywidualnie. Ja staram sie utrzymac obnizona dawke przez 4 tygodnie. Po okolo 2-3 dniach od redukcji zaczyna sie czasami cos dziac, zazwyczaj po 2 tygodniach symptomy ustepuja. Jesli czuje sie juz stabilnie, to czekam jeszcze okolo 2 tygodni i schodze dalej.
Im blizej zera tym mniejsze redukcje. Ale tu jeszcze dluga droga, jestem dopiero na 15mg ;)
Jak cos to pisz na priv.
3maj sie ;)

Masakra. Zmniejszylem lek o 2 mg.. i co??????? SIEKA 3 dzien na 18 mg moze i zaczela sie jazda - biegunki max.

przez depresyjny098 15 gru 2015, 18:58
Mniejszym skutkom ubocznym (?) Działaniu rozlożonym na dłuższy okres czasy (?)

przez Morphine90 15 gru 2015, 19:15
depresyjny098 napisał(a):Mniejszym skutkom ubocznym (?) Działaniu rozlożonym na dłuższy okres czasy (?)

To tak nie działa. Dla skutków ubocznych ma znaczenie raczej dawka (czy bierzesz 40mg bo nie działało 20mg? Czy dałeś dawce 20mg odpowiednio dużo czasu na zadziałanie?), a nie czy ją przyjmiesz rozdzieloną na pół czy na 10. No i oczywiście to czy akurat na Ciebie trafią. Jeśli chodzi o czas działania - paroksetyna jest lekiem, który przyjmuje się raz dziennie, a więc stworzonym po to, by przez te 24 godziny działać odpowiednio, tj. utrzymywać odpowiednie stężenie cały ten czas.

przez Kalebx3 15 gru 2015, 19:16
będę próbował zamienić paro na seronil .
Straczy tej paropapki mózgowej.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg