PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez zdesper 26 maja 2010, 15:16
a co Tobie przytrafilo sie?
zdesper

przez gnom 26 maja 2010, 16:00
Mam ochotę po tym ku.rewskim leku (jednym z ssri rzecz jasna) pociąć się na wszelkie możliwe sposoby,ale to jeszcze mało.Mam ochotę miażdżyć sobie kości,łamać ręce i tłuc głową w ścianę.
Leczyłem kilka lat fobię społeczną tym gó.wnem.Po zakonczeniu terapii przyszedł syndrom odstawienia,a że lekarz każe mi wracać do leczenia,to wracam i codziennie odmawiam długie modlitwy.Zastanawiam się czy ocaleję.
Pozdrawiam,
Tomasz
"Kto nie zna prawdy jest głupcem.Kto zna prawdę i nazywa ją kłamstwem,jest przestępcą"

Arketis (paroxetinum) 20mg

przez szakruk 26 maja 2010, 16:06
Witam mam zapytanie w sparawie Arketisu którego przepisał mi lekarz już około 3 miesiące temu i jak narazie do dnia dzisiejszego nie potrafiłem się zmusić do jego brania pozatym postanowiłem wyrównać poziom tsh który jak się okazało był bardzo wysoki teraz mam około 2 i musze przyznać że znacznie się lepiej czuje ale tak jak by nie do końca do znacznego poprawy stanu psychicznego pokładam nadzieje w Arketisie który czały czas mi towarzyszy ale tak jak wcześniej pisałem strasznie boje się dosłownie jego (tzw tych wszystkich ubocznych skutków o którym piszą pacjęci na róznych stronach)

Wiem że musze się w końcu przełamacz ale to jest tak nie wyobrażalnie trudne lekarz kazał własnie od podzielenia jednej tabletki na 4 części i jej brania przez 4 dni po ćwiartce pózniej przez kolejne 4 po pół a po 8 dniach już całej.
Ale jak tu już się przemóc ??

2 sprawa jest taka że lekarz który mi przepisał lek kazał mi go brać po południu a wszędzie piszą że najlepiej go brac ranno w trakcie jedzenia ? A jak byłem w szpitalu ostatnio i rozmawiałem z lekarzem to on także mówił że najlepiej brać jest tego typu leki ranno i on bardziej poleca Rxetin a o arketisie nigdy nie słyszał oraz o firmie produkującej owy lek VIPHARM S.A, ale jak już mam zakupiony to narazie zostać prz nim.

I jeszcze jedno najważniejsze pytanie, czy jak bym dzisiaj i przez najbliższe dni się odważył i rozpoczoł leczenie od ćwiartke tabletki to czy moge normalnie funkcjonować czyli: napić się kawy, ćwiczyc na siłowni, basen prowadzić samochód czy zamknąć się w domu i przeczekać ten początkowy okres ?

Bardzo prosze o pomocne odpowiedzi.

[Dodane po edycji:]

Pomoże ktoś ???? :((( jeszcze raz bardzo prosze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez niespokojna 26 maja 2010, 17:13
Niewiem w jaki sposób Pan to zroumiał z tych google bo to wyszlo maslo maślane. Bezsens! Pozatym niewiem czy wogole to sie opiera na czyms powaznym.
start 10 luty/ 1x rexetin - rano / 1x depakine chrono 300 - wieczorem. Nie jest zle.

przez Anonymous 26 maja 2010, 17:41
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez gnom 26 maja 2010, 18:06
Kto usunął? Może ktoś z firmy farmaceutycznej...
"Kto nie zna prawdy jest głupcem.Kto zna prawdę i nazywa ją kłamstwem,jest przestępcą"

przez Shadowmere 26 maja 2010, 20:00
Tak,ja jesem przedstawicielką GlaxoWelcome cos tam.
Ten lek uratowal mi życie.Gnomie nie siej paniki,wielu wrażliwcow czyta co piszesz,przejmują się,sugerują,a jak wiemy sugestią można sobie wszystko wywolac-cialo poslusznie będzie reagować.. :?
Shadowmere

przez gnom 26 maja 2010, 20:10
Szkoda więc,że sugestią nie można zniwelować działania leku...

przez Anonymous 26 maja 2010, 20:24
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez Sebsun 27 maja 2010, 00:25
Zazwyczaj do 20 mg (zaczynasz od 10-tki).

Nie jestem przedstawicielem farmaceutycznym, ale też właśnie akurat Seroxat już po raz wtóry ratuje mnie z fobii społecznej i depresji.
Żadne jego zamienniki na mnie nie działały, gdyż pomimo tej samej substancji czynnej i dawki, na wchłanianie leku w organizmie wpływają różne czynniki. 20 mg przyjętego leku (zamiennika) nie gwarantuje 20 mg wchłaniania leku. To tak najprościej. W końcu coś z toksykologii ze studiów mi pozostało.

Pozdrawiam

Re: Arketis (paroxetinum) 20mg

przez megiss 27 maja 2010, 18:45
Ja też dostałam wczoraj ten sam lek, trochę o nim poczytałam i boję się go wziąć, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym lekiem?

[Dodane po edycji:]

Ja też dostałam wczoraj ten sam lek, trochę o nim poczytałam i boję się go wziąć, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym lekiem?

przez Sebsun 28 maja 2010, 23:55
Pytałaś o ile zwiększana, a nie do ilu.

Istotnie, dawka zwiększana jest do bodajże max 60 mg/dobę w zależności od reakcji organizmu.

Zawsze zaczyna się od najmniejszych dawek i obserwuje się - oby - poprawę.

przez Paranoja 29 maja 2010, 01:07
ja zaczynalam od 20, teraz łykam 40. Tak już pół roku, do tego cloranxen 5 mg, czasem afobam, i w sytuacji gdy nie mogę zasnąć to mianseryna (tyje po niej, dlatego nie chcę jej brać, ale czasem pomaga)

niestety zauważyłam, że leki mi już chyba nie pomagają, albo organizm domaga się większych dawem, zaczyna wracać mi kula histeryczna, pojawiają się lęki...
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez kezsicnarFf 29 maja 2010, 04:39
Zaczynałem brać od 20mg.Wcześniej brałem effectin 150mg niestety nie działał w moim przypadku, w ogóle na lęki.
Pierwsze 2-3 tygodnie były super[zaczął działać po ok 10 dniach], biegałem przez cały dzień z uśmiechem od ucha.Do tego stopnia, że współpracownicy zaczynali coś podejrzewać.

Niestety po tym czasie działał nadal, ale praktycznie spałem na stojąco.
W nocy się budziłem i czułem jak pulsowały mi dziąsła.
No i do tego głupawka, śmiałem się praktycznie non-stop i z byle czego.

Zmniejszyłem dawkę do 10mg, biorę go z przerwami około 1.5 roku, może więcej i nadal praktycznie śpię na stojąco oraz jestem bez powodu, cały czas bardzo zmęczony.

Obecnie łykam 5mg.
Nie jestem już, aż tak śpiący za dnia - natomiast nie wiem jak działa na lęk/lęki.
Przejdę konkretne crash-testy od początku lipca.

Sortuj wg