PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez tomek0700 10 gru 2015, 20:07
jak najlepieje schodzić z paroksetyny? mam straszne jazdy po tym. Po drugie, w pon ide do lekarza, będę chciał brać Mirtazapine, pomoże mi to w jakimś lepszym zejsciu?>=

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 20:17
tomek0700 napisał(a):tak jak myslalem, mam podwyzszony poziom prolaktyny, norma do 15 ja mam 19. Czy to oznacza, ze powinienem rzucić prolaktyne? myślę nad citalopramem .

powinieneś brać chyba lek na obniżenie prolaktyny.

przez tomek0700 10 gru 2015, 20:31
tak ale jesli to paro powoduje to bez sensu bo bym musial ciagle brac na zrzucenie prolki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 10 gru 2015, 20:33
tomek700 , paro to raczej tak nie podbija prolaktyny, bierzesz jakiś neuroleptyk? ja mam prolaktynę na poziomie 10,8 a biore ssri od półtora roku. Robiłes sobie też badanie na testosteron i TSH?

przez Morphine90 11 gru 2015, 15:16
dei,
Schodziłam z paro tydzień - brałam zmniejszoną dawkę (10mg) i potem miałam zmienić na inny lek (wenlafaksynę). Z tym, że miałam taką jazdę, że po czterech dniach i tak wróciłam do brania paro. Lekarka namówiła mnie, żebym dała wenli szansę, więc potem dwa tygodnie brałam równolegle 10mg paro razem z obniżoną dawką wenli.. Czułam się tak źle, że padła decyzja powrotu do standardowej dawki paro 20mg. I jakieś dwa tygodnie po tych zawirowaniach zaczęło znowu działać to paro.
U mnie to się wydarzyło więc trochę przypadkiem, ale zazwyczaj robi się to w kontrolowanych warunkach, według wskazań lekarza, zazwyczaj w szpitalu.

-- 11 gru 2015, 14:22 --

tomek0700 napisał(a):jak najlepieje schodzić z paroksetyny? mam straszne jazdy po tym. Po drugie, w pon ide do lekarza, będę chciał brać Mirtazapine, pomoże mi to w jakimś lepszym zejsciu?>=

Jak ze wszystkim - pod kontrolą lekarza. Odstawianie paro to potrafi być ... (wstaw dowolne niecenzuralne słowo), więc warto to robić powoli i wsłuchiwać się w organizm, obserwować reakcję i dostosowywać się do niej. Jak czujesz uboki, znaczy, że odstawiasz za szybko, więc zmniejszasz tempo. I nastawiasz się na długą przeprawę.
Ja teraz biorę co trzeci dzień 10mg i już po 2 dniu bez muszę brać imbir na mdłości i benzo na koszmarne sny, jestem też bardzo rozdrażniona, mam gorączkę i dreszcze. Wobec tego dam sobie przynajmniej dwa tygodnie na tym reżimie zanim wydłużę do co czwartego dnia.
Powodzenia w każdym razie.

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 13:29
Wsłuchiwanie się w organizm nie oznacza nieustannego analizowanie każdego stanu lękowego bo to droga donikąd. O to mi chodziło.

przez Morphine90 12 gru 2015, 19:18
Pablo5HT1 napisał(a):Wsłuchiwanie się w organizm nie oznacza nieustannego analizowanie każdego stanu lękowego bo to droga donikąd. O to mi chodziło.

Nie, wsłuchiwanie się w organizm to obserwacja i reakcja. Tego człowiek się uczy np. biegając na długie dystanse - nigdy nie stosowałam żadnych pulsomierzy i innych cudów, tylko czułam po oddechu na jakim jestem etapie i reagowałam - zwalniając, przyspieszając, etc. I tak samo robię z lekami i ze swoją chorobą - obserwacja objawów i reakcja. To daje poczucie bezpieczeństwa - znajomość organizmu, jego ograniczeń i mechanizmów działania - i jak się biegnie bardzo daleko od domu w pustkę i jak się ma różne nerwicowo-depresyjne jazdy. Kiedyś jak czułam się bardzo źle potrzebowałam tzw. "telefonu do przyjaciela", teraz umiem zazwyczaj pomóc sama sobie. Kiedyś potrafiłam wybiec w trasę, narzucić sobie chore tempo i mieć problem z powrotem do domu, tak samo w chorobie. Teraz już raczej nie doprowadzam się do stanów ostatecznych, zatrzymuję się w odpowiednim momencie.
Ale wyszła dygresja.

przez depresyjny098 12 gru 2015, 21:27
Po jakim czasie można sie zdecydować na podwyzszenie dawki paro do góry? Biore 4 dni 20 mg. Nie powiem nie ma tragedi, jestem zaskoczony pozytywnie brakiem miazgi, bo przeszedlem z wenli i na razie dosyc łagodne przejscie. Ale chcialbym czuc fun podczas rozmow z ludzmi. Trochę towazyszy mi niedosyt. Tak bym sobie lezal i raczej tak asekuracyjnie. Wiec po jakim czasie mozna isc do gory? 8)

przez Don Corleone 12 gru 2015, 21:37
depresyjny098 , witam i pozdrawiam serdecznie.
Ja bym poczekal okolo 3 tygodni, zeby paro rozwinelo swoja pelnie dzialania. Dopiero wtedy mozna cos wiecej powiedziec.

3maj sie i daj troche czasu paro, zeby mogla zadzialac ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Morphine90 12 gru 2015, 21:43
depresyjny098 napisał(a):Po jakim czasie można sie zdecydować na podwyzszenie dawki paro do góry? Biore 4 dni 20 mg. Nie powiem nie ma tragedi, jestem zaskoczony pozytywnie brakiem miazgi, bo przeszedlem z wenli i na razie dosyc łagodne przejscie. Ale chcialbym czuc fun podczas rozmow z ludzmi. Trochę towazyszy mi niedosyt. Tak bym sobie lezal i raczej tak asekuracyjnie. Wiec po jakim czasie mozna isc do gory? 8)

Zgadzam się z przedmówcą, trzymaj się najniższej skutecznej dawki. Iść do góry można zawsze, pytanie po co. Tym bardziej z lekiem, który potem przywiązuje prawie do grobu.

przez Don Corleone 12 gru 2015, 22:02
Morphine90 , Ciebie tez serdecznie pozdrawiam ;)

Nie chce w zadnym wypadku sie przemadrzac, ale branie SSRI co kilka dni, jest bardzo czestym bledem w trakcie odstawiania leku. Jest to robienie z naszego osrodkowego ukladu nerwowego, przyslowiowego "wariata". Paroksetyna ma stosunkowo, w porownaniu z innymi SSRI, krotki okres połowicznego rozpadu. Jest to okolo 24 godzin. Prawdopodobnie jest to przyczyna tak intensywnych symptpmow odstawienniczych. Po dwoch dobach nie ma juz paroksetyny w organizmie i pojawiaja sie pierwsze symptomy, tak jak opisujesz. Potem dostarczasz nastepna dawke za 3 dni i tak w kolko. Szczegolowo, jak najskuteczniej odstawic SSRi, jest napisane w ksiazce Dr. Peter Breggin pod tytulem "Your Drug May Be Your Problem"
Podczas mojej 12 letniej przygody z paroksetyna, probowalem juz wszystkiego, ale najbardziej nieprzyjemne bylo branie paro co 2, a potem co 3 dni. Poleglem tez gdy odstawialem zbyt szybko i spadki dawki byly zbyt duze.
Teraz redukuje po 2,5 mg i jest naprawde dobrze. Lekkie symptomy po redukcji ustepuja po okolo 2 tygodniach, potem nastepuje 2 tygodniowa stabilizacja i mozna schodzic dalej.

Zycze Ci z calego serca, zeby Tobie sie udalo. Jesli terazniejsza metoda sprawi Ci problemy, to wiesz przynajmniej, ze jest alternatywa ;)

Pozdrawiam

przez tomek0700 12 gru 2015, 22:05
Pablo5HT1 napisał(a):tomek700 , paro to raczej tak nie podbija prolaktyny, bierzesz jakiś neuroleptyk? ja mam prolaktynę na poziomie 10,8 a biore ssri od półtora roku. Robiłes sobie też badanie na testosteron i TSH?

paro podobno często podbija prolaktyne a biore ją jakies 4 lata. Nie, nie biore neuroleptyków.
Ostatnio jak lekarz mi rozpisal odłozenie paroksetyny to czułem się koszmarnie przez miesiąc. Dlatego sie pytam, jako, że paro pomoga mi z układem pokarmowym planuję zmniejszyć dawkę do 10 mg i zobaczyc jak układ pokarmowy będzie działał :) Planowałem przez tydzień brać jakieś 17 mg, w następnym 15 mg, potem 13 mg i 10 mg. Pomagają mi wszystkie lekarstwa, które oddziałują na receptor 5ht3. Nawet leki na mdłości w nowotworach mi pomagają bo są antagonistami 5ht3.
Citalopram pamiętam, że spowodował u mnie zaparcia więc wyeliminował biegunki, zastanawiam się nad mianseryna i mirtazapina.. ale chce lek, który najmniej oddziała mi na głowę w sensie na paro jestem: bez życia, wiecznie zmęczony, mogę spać pół dnia i tak jestem zmęczony, przymulony

przez Don Corleone 12 gru 2015, 22:16
tomek0700 , witam ;)
Plan masz juz dobry, tylko prosze Cie, rob to wolniej. Nikt cie nie goni, im wolniej tym slabsze symptomy odstawiennicze.

Pozdrawiam

przez depresyjny098 12 gru 2015, 22:18
Równiż pozdrawiam serdecznie Don Corleone, Morphine :-) dziękuje za cenne rady, tym bardziej że Don Corleone masz tak wielkie doświadczenie z paroksetyną. Dziękuje za ciepłe słowa 8)

Sortuj wg