PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Vengence 07 lis 2015, 17:02
kalikali1 napisał(a):Czy paro w wysokiej dawce np 60mg daje taki luz i pewność siebie jak klon czy alpra?,pytam bo zamierzam za niedługo przejść na paro.

Aż takiego jak benzo to nie daje, ale jest po tym pewność siebie konkretna. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 07 lis 2015, 22:48
kalikali1 napisał(a):
Czy paro w wysokiej dawce np 60mg daje taki luz i pewność siebie jak klon czy alpra?,pytam bo zamierzam za niedługo przejść na paro.

Aż takiego jak benzo to nie daje, ale jest po tym pewność siebie konkretna.

Kalikali ,
nie masz co porównywac obu grup leków .
60 mg Paro może Cię zmiażdzyć na tyle ,że na nic nie będziesz miał ochoty ,,, a lęki faktycznie może i znikną .
I po co od razu na 60 mg , nie możesz zacząć od 20 mg ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Psychopharm 08 lis 2015, 11:00
Ale paro możesz brać długo i do oporu bez żadnych przeszkód a benzo to ślepa uliczka.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 11:02
Może nawet ślepa uliczka ewolucji z dyszeniem selekcji naturalnej w kark chciałoby się dodać. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kalikali1 08 lis 2015, 19:06
Ja mam bardzo silną i poważną fobie społeczną,gdzie praktycznie nie wychodze z domu bez 1mg xanaxu.O pracy czy o szkole mogę pomarzyć.Odczówam silne lęki nawet jak mijam ludzi na ulicy,a w klasie jak siedziałem to czułem sie taki zlękniony że musiałem przerwać naukę.Oczekuję od paro że doda mi pewności siebie i zanik na tyle fobi społecznej żeby normalnie funkcjonować a nie żreć codziennie benzo.Obecnie jadę na 225mg klomipraminy ale słabo to działa na mnie.Oprócz tej fobi mam ZOK i depresje.

Zastanawiam się jeszcze nad moklobemidem,szkoda że fenelzyny u nas nie ma bo to podobno najlepszy lek na FS.A z paro będe chciał dojść do 60mg bo dawka na ZOK dobra zaczyna się od 40mg.

Jeśli żaden lek nie da mi takiej ulgi psychicznej żebym normalnie funkcjonował będe zmuszony przejść na benzo.Zdaję se sprawe z uzależnienia ale bardziej się boje kiszenia się cały czas w domu i marnowanie se życia.

przez Vengence 08 lis 2015, 19:09
kalikali1, Sadze, ze paro da ci to czego oczekujesz, ale będzie trzeba trochę czasu pobrać, żeby, się konkretnie
rozkreciła, ja byłem bardzo pewny siebie po tym leku, wręcz za bardzo. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zibstar 08 lis 2015, 21:28
sory pytanie pewnie bardzo dyletanckie, ale jeśli chodzi o antydepresanty to kompletnie nie jestem w temacie, moje doświadczenie jesli chodzi o leki psychoaktywne to tylko alprazolam....a więc słyszę tutaj bardzo dobre opinie na temat paroksetyny, czemu więc ludzie nie biorą ją przez dłuższy okres czasu skoro tak dobrze działa na fobię? mam na mysli parę lat... czy może jednak biorą?

przez click88 09 lis 2015, 01:44
Biorę obecnie 30 mg zwiekszylem w ciagu miesiąca . Kilka razy w zyciu bralem paroksetyne zamiennie z wenlfksyna. Inne leki srednio lubię. Ale ... W chwili obecnej paro działa beznadziejnie lęki drżenia palpitacje serca strach przed śmiercią...... Nie wiem zwiększyć? Czy zmienić na cos innego. Na dużych dawkch boje się tycia. Do tego biorę lamorrygine 100.g ktora chyba tez gowno daje....

-- 09 lis 2015, 00:45 --

Biorę obecnie 30 mg zwiekszylem w ciagu miesiąca . Kilka razy w zyciu bralem paroksetyne zamiennie z wenlfksyna. Inne leki srednio lubię. Ale ... W chwili obecnej paro działa beznadziejnie lęki drżenia palpitacje serca strach przed śmiercią...... Nie wiem zwiększyć? Czy zmienić na cos innego. Na dużych dawkch boje się tycia. Do tego biorę lamorrygine 100.g ktora chyba tez gowno daje....

przez Vengence 09 lis 2015, 10:09
Zibstar napisał(a):sory pytanie pewnie bardzo dyletanckie, ale jeśli chodzi o antydepresanty to kompletnie nie jestem w temacie, moje doświadczenie jesli chodzi o leki psychoaktywne to tylko alprazolam....a więc słyszę tutaj bardzo dobre opinie na temat paroksetyny, czemu więc ludzie nie biorą ją przez dłuższy okres czasu skoro tak dobrze działa na fobię? mam na mysli parę lat... czy może jednak biorą?

Są tacy co biorą latami, ja sam brałem prawie 2,5 roku, ale w przypadku fobii społecznej, trzeba wprowadzić jakieś zmiany, choćby psychoterapie, bo paroksetyna ci pomoże, ale jak przestaniesz brać to wszystko wróci do punktu wyjścia, najgorsze jest to, że po paro
nic się nie chce robić, choć to zależy od człowieka i też na co choruje, u mnie w przypadku depresji, nic się kompletnie nie chciało robić,
miałem wywalone na cały świat, to jest dobre na jakiś czas, ale z czasem staje się męczące. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 09 lis 2015, 10:53
Zibstar biorą latami, także tu na forum są takie osoby.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez tajemnica244 09 lis 2015, 14:50
Dajcie mi nadzieję, błagam!

Zaczynam swoją przygodę z paroksetyną, kiedyś już ją brałam, ale nie pamiętam czemu przestałam...
To co się dzieje teraz, jest dla mnie dramatem. Nie mogę wyjść z domu, ciało sztywnieje tak, że nie mogę ruszyć głową, zawroty głowy, serce wali. Lorafen 2,5 ; 5 mg nie pomaga. To jest moja ostatnia szansa...

Czy ktoś miał tak silne lęki i paro mu pomogła?
Od jutra 20 mg. I jeść nie mogę, ale wolę to niż lęk... Przejście z Asentry 150mg

edit.
ChAD.
lit 2 tabl
zolafren 10mg
lorafen

przez Vengence 09 lis 2015, 15:34
tajemnica244 napisał(a):Dajcie mi nadzieję, błagam!

Zaczynam swoją przygodę z paroksetyną, kiedyś już ją brałam, ale nie pamiętam czemu przestałam...
To co się dzieje teraz, jest dla mnie dramatem. Nie mogę wyjść z domu, ciało sztywnieje tak, że nie mogę ruszyć głową, zawroty głowy, serce wali. Lorafen 2,5 ; 5 mg nie pomaga. To jest moja ostatnia szansa...

Czy ktoś miał tak silne lęki i paro mu pomogła?
Od jutra 20 mg. I jeść nie mogę, ale wolę to niż lęk... Przejście z Asentry 150mg

Jeśli jakiś lek ma ci pomóc na lęki to z pewnością jest to paroksetyna, ale trzeba poczekać na działanie,
z miesiąc minimum, musisz przetrwać, ja sam czuje się tragicznie, brałem prawie wszystkie leki i
depresja nadal obecna. :x

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 09 lis 2015, 15:34
Paro najlepsza na lęki więc zadziała, nie martw się :)

przez tajemnica244 09 lis 2015, 15:40
oby,

oddam wiele, za kilka spokojnych dni...

dzięki :)

-- 09 lis 2015, 15:49 --

po jakim czasie zacznie działać?
2-3 tyg, standardowo?

ps. lorafen wzięty :(

Sortuj wg