PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Psychopharm 24 paź 2015, 08:24
Mili89 wszystkie SSRI zmniejszają wychwyt serotoniny do płytek krwi, przez to mniej się one zlepiają co chroni w pewnym sensie przed zatorami. Nie wiem czy można to nazwać rozrzedzeniem krwi.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez SZAv 24 paź 2015, 19:55
ale sny są cudnowne na paroksetynie :great:

przez Martiszon 25 paź 2015, 18:36
Powiem Wam, że dziwna sprawa. Od wczoraj mam na tej cholernej paro takie jakby uderzenia w głowę (jak przy schodzeniu z leków antydepresyjnych!!!). Dawki nie zmieniłam, nadal 40mg. A te niby prądy mam, plus oczywiście zawroty. O diabła tu chodzi?! :evil:

Jeszcze jedno pytanie: paro na lęki jest bardzo ok. Niestety po jakimś czasie (u mnie) pojawia się mega zmęczenie i zawroty głowy. Nic mi się nie chce. Mogłabym spać codziennie do 14. Czy jest sens np. dodać do paro jakiś lek aktywizujący, również z grupy SSRI? Sertralina, wenla? Jakie są Wasze doświadczenia?

P.S. Wizytę u psychiatry mam przełożoną. Przeziębiłam się.
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 25 paź 2015, 19:40
Czy jest sens np. dodać do paro jakiś lek aktywizujący, również z grupy SSRI? Sertralina, wenla? Jakie są Wasze doświadczenia?

eeeee raczej nie ma sensu dadawać czegokmolwiek co działa na wzrost serotoniny . Może jakiś neuroleptyk aktywizujący ,,, może
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Umpero 25 paź 2015, 20:20
Witam

Brałem do tej pory escitalopram. Mam nerwice lękową. W ciągu roku zdarzały mi się 2-3 większe ataki lęku, a tak to czułem się dobrze. Po ostatnim ataku lekarz zmienił mi na paroksetyne (parogen) i dorzuciłe trittico, które brałem od około 2 miesięcy. Usypiało bardzo dobrze, ale bardzo mi zatykało nos więc w porozumieniu z lekarzem odstawiłem. Od momentu gdy odstawiłem czuję się jak kupa wiecie czego. Boję się przyjmowania paroksetyny bo wmawiam sobie, że to przez nią się tak czuję. Nie mogę sypiać bo ciągle mam lęki. Czuję się sparaliżowany i najchętniej skuliłbym się w kłębek i leżał. Najgorsze jest to, że nie mogę spać bo się boję dosłownie wszystkiego. Chłonę problemy i lęki jak nigdy. Zazwyczaj coś je wywoływało co się wydarzyło, teraz siedzi mi w głowie mnóstwo rzeczy, których się boję, a nie mają miejsca. Czy to możliwe, że paroksetyna robi mi taką sieczkę w głowie, a póki brałem trittico to jakos mnie asekurowało po przesiadce z escitalopramu? Teraz ciągle myślę, że bez leków nasennych nie będę mógł spać. Poradźcie coś bo jestem wyjęty z życia.

przez Martiszon 25 paź 2015, 21:53
Kalebx3 napisał(a):
Czy jest sens np. dodać do paro jakiś lek aktywizujący, również z grupy SSRI? Sertralina, wenla? Jakie są Wasze doświadczenia?

eeeee raczej nie ma sensu dadawać czegokmolwiek co działa na wzrost serotoniny . Może jakiś neuroleptyk aktywizujący ,,, może

Ano właśnie lekarka wspominała o sulpirydzie jako aktywizującym. Ale kurczę, neuroleptyk?

przez Ricah 25 paź 2015, 21:56
Martiszon, w niskich dawkach aktywizuje, dopiero w wyzszych dziala przeciwpsychotycznie, aczkolwiek z tego co sie orientuje, jego dzialanie moze po pewnym czasie znikac.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Umpero 25 paź 2015, 23:49
Wiem, że do psychiatry z takimi pytaniami powinienem się udać, ale powiedzcie co byście zrobili na moim miejscu? Porzucić tą paroksetynę i szukać czegoś innego czy wracać do escitalopramu?

przez hania33 26 paź 2015, 09:43
Umpero Od kiedy bierzesz paro?

-- 26 paź 2015, 09:45 --

Witam Was Wszystkich ...3 lata na paro, kłopoty z pamięcią , płakać trudno..nerwobóle..ale nadal nadzieja , ze wszystko bedzie ok.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Vengence 26 paź 2015, 09:48
Martiszon, Jeśli nie masz schizofrenii albo jakiejś choroby psychicznej, to trzymaj się od neuroleptyków jak najdalej. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Umpero 26 paź 2015, 12:18
hania33 jadę ponad miesiąc czasu. Dzisiaj kolejna noc bez snu, a właściwie 2h przespałem, a później się wybudziłem i nie mogłem spać. Na esci nigdy tak nie miałem :( Czuję się jak szambo. Lekarz mówi, żeby dorzucić mirtor, ale ja się boję, że jak będę brał i jedno i drugie i jak po jakimś czasie odstawię mirtor to znów paro będzie mi taką sieczkę robiło.
Leczę się na nerwicę lękową i zawsze w sytuacjach kryzysowych był powód. Teraz go nie ma, a czuję jak by to była kumulacja wszystkich kryzysów. Lekarz twierdzi, że paro nie powinno tak na mnie działać i że musi być jakiś powód. Help bo się wykończę od tego stanu.

przez Kalebx3 26 paź 2015, 12:25
Martiszon, w niskich dawkach aktywizuje, dopiero w wyzszych dziala przeciwpsychotycznie, aczkolwiek z tego co sie orientuje, jego dzialanie moze po pewnym czasie znikac.

Ricah,
może ??? ,,, znika na pewno i to szybciej niż można przypuszczać .
Opcją jest jeszcze dodanie niskich dawek metylofenidatu + acety-l -Tyrozyny . Na rozruch .
Można dowalić również Rhodiolę do SSRI , ale to ryzykowna akcja ( przy wysokich dawkach SSRI ). Nawet dodanie niskiej dawki Mao , może napędzić stracha . Choć mnie Rhodiola pobudza ( delikatnie ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez hania33 26 paź 2015, 12:51
Umpero U mnie takie uboki trwaly 3 miesiace, jezeli masz sile poczekaj. Jaka dawke bierzesz.

-- 26 paź 2015, 12:53 --

Bierzesz paro rano czy wieczorem..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Umpero 26 paź 2015, 13:11
Hania biorę rano 1 tab czyli chyba 20mg rano. Napisałaś we wcześniejszym poscie, że po 3 latach paro masz kłopoty z pamięcią. Rzeczywiście paro tak ryje, że później są kłopoty z pamięcią? Na escitalopramie jechałem około 5 lat i nie miałem takich kłopotów, a pracuję umysłowo. Czy w ogóle te leki tj paro, esci czy jakieś inne wpływają na kojarzenie, zapamiętywanie itp ? Jak to przeczytałem to od razu dostałem skojarzeń z klejem (którego oczywiście nie kosztowałem :) ) i dziurach w mózgu. Też miałaś problemy z bezsennością na paro? Jeśli tak to jak sobie radziłaś z tym ? Jak obecnie spisuje się paro ? Rozumiem, że jest ok skoro nie zmieniłaś?

Sortuj wg