PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

 
Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez jaro 16 maja 2010, 18:28
Zdiagnozowane mam zaburzenia depresyjno-lękowe. Biorę parogen prawie 3 tygodnie 20mg, zaczynając parę dni od połówki, pierwsze 2 tyg. to masakra, rozdrażnienie, lęki, senność, ale nie zrażałem się czytając forum, zacisnąłem zęby i przetrwałem, teraz jest lepiej, lęki i napięcie wewnętrzne zniknęło, nastroje depresyjne jakby zelżały, choć nie odczuwam jakiegoś polepszenia nastroju, dalej jest nie najlepiej, myśli samobójcze juz się nie pojawiają. I teraz pytanie do forumowiczów czy nastrój poprawi się po takim okresie? Motywacja dalej zerowa, energia życiowa zmalała podobnie jak potencja, czego można oczekiwać jeszcze po tym leku? Czekać jeszcze? Zasugerować lekarzowi zmianę leku? Co proponujecie? Efectin?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
16 maja 2010, 17:57

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 16 maja 2010, 19:24
Jaro Pelne dzialanie lekow antyderpesyjnych rozwija sie najczesciej dopiero po okolo 2-3 miechach zazywania.

Efectin to bardzo silny lek, nie ma po co do brac od razu.

Jaka jest etiologia twoich klopotow ? Masz jakies problemy przez ktore masz depre ? Czy to endogenna sprawa ?

Proch powinien dac sile azeby rozwiazac problemy, a jak icnh sie nie da rozwiazac to przynajmniej powinno Ci byc latwiej dane rzeczy zaakceptowac.

Jezeli masz depre reaktywna to pomocna bedzie tez terapia.

Na pewno nie ma sensu zmieniac leku szybciej niz za 2 miechy gdzies (o ile nie ma nadwrazliwosci).
Offline
Posty
3565
Dołączył(a)
09 kwi 2010, 17:23

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Venus 16 maja 2010, 20:25
Ja biorę paro już prawie rok. Na początku było ciężko, ale potem coraz lepiej.
Kiedy brałam półtorej tabletki było ciut gorzej z samopoczuciem, więc wróciłam na jedną
całą tabletkę. Trochę się polepszyło, ale już nie było tak super, jak wcześniej.
Jednak było naprawdę dobrze. Teraz od dwóch tygodni wróciły mi stany depresyjne.
Lęków nie mam, tylko ta deprecha. Zaczęłam się zastanawiać czy mój organizm się
jakoś na paroksetyne uodpornił czy co? Moja lekarz mnie uprzedzała, że może tak być, iż
zmniejszy się działanie leku. Może faktycznie mnie to dopadło? Sama nie wiem.
Bla bla bla...
Offline
Posty
707
Dołączył(a)
22 lis 2008, 18:43
Lokalizacja
Z Wariatkowa :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 17 maja 2010, 16:27
jaro napisał(a):Zdiagnozowane mam zaburzenia depresyjno-lękowe. Biorę parogen prawie 3 tygodnie 20mg, zaczynając parę dni od połówki, pierwsze 2 tyg. to masakra, rozdrażnienie, lęki, senność, ale nie zrażałem się czytając forum, zacisnąłem zęby i przetrwałem, teraz jest lepiej, lęki i napięcie wewnętrzne zniknęło, nastroje depresyjne jakby zelżały, choć nie odczuwam jakiegoś polepszenia nastroju, dalej jest nie najlepiej, myśli samobójcze juz się nie pojawiają. I teraz pytanie do forumowiczów czy nastrój poprawi się po takim okresie? Motywacja dalej zerowa, energia życiowa zmalała podobnie jak potencja, czego można oczekiwać jeszcze po tym leku? Czekać jeszcze? Zasugerować lekarzowi zmianę leku? Co proponujecie? Efectin?


I jak tam dostales wiadomosc ?

Jakbyco pisz tutaj.
Offline
Posty
3565
Dołączył(a)
09 kwi 2010, 17:23

Re: Seroxat

przez noowy6 18 maja 2010, 14:27
Ja biore 60 mg przedtem brałem 20 mg czułem się świetnie niestety lek przestał po tygodniu dzialać lekarz przepisał mi do tego promazyne i w polaczeniu z tym neuroleptykiem bylo wszystko ok ;) Niestety teraz jakoś tak nie działa jak wczesniej... coraz gorzej sie czuje depresja i nerwica powraca... Mozliwe ,ze to wina zażycia dwa tygodnie temu amfetaminy (wiem idiota ze mnie)
Śmiertelniczka mozesz zwiekszyć nic się nie powinno złego stać 10 mg to przecież bardzo mało... 20mg to minimum ;) Ile masz lat ?
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Seroxat

przez Nenaja 20 maja 2010, 11:56
Od jutra zaczynam przygodę z Seroxatem;) Zobaczymy jak to będzie;)
Nenaja
Offline

Re: Seroxat

przez Nenaja 22 maja 2010, 14:29
Nie mogę edytować, więc dopiszę pod;)

10mg już drugi dzień i czuję się o wiele lepiej, może dlatego, że od kwietnia brałam seronil (straszne lęki mi po nim zostały), więc skutki uboczne już mam za sobą :smile: trochę głowa boli, ale da się przeżyć, a co najważniejsze to te lęki mam o wiele mniejsze, jejku tak strasznie się cieszę :mrgreen: a to dopiero początek, więc mam nadzieję, że już tylko lepiej będzie:) teraz tylko psychoterapię muszę znaleźć :*
Nenaja
Offline

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez sew333 23 maja 2010, 09:23
Czesc. Biore ten lek od 5 dni jakoś. I zaczalem sie zle czuć. Myslalem ,ze to wynik mojego nakrecania sie. Mojej psychiki tylko. A jednak nie. Zgadza sie wszystko co opisaliscie. Mam nasilenie lekowe jeszcze mocniej, nastrój depresyjny, poczucie niepokoju mam duze, przestraszony jakby jestem, mam w sobie napiecie dziwne. Poza tym mam reakcje opóznioną , takie spowolnienie i otepienie. To jakieś gówno jest.
I z tego co wyczytalem to moze tak byc na początku? Ale ja tak nie chce ! Obecnie chodze na kurs , tam są ludzie i chciałbym normalnie funkcjonowac. Nie wiem , co ten lek robi czy za bardzo pobudza czy co? Jeśli chodzi o sprawy osobiste to kompletnie nie moge osiągnąć wzwodu i erekcji. Po prostu nie moge po tym leku. Beznadzieja......odstawić to ? Mineło 5 dni wiec nie bedzie problemu i objawów odstawiennych? ODpisz ktoś miły......... albo podam gg: 9082163


Jest gorzej niz było po tym leku !!!!!!!!!! Ta lekarka co mi przypisywała powinna albo mi wytłumaczyc jak moge sie czuć, albo nie polecac tego leku. Paranoja;/
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
08 lut 2009, 18:19

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 23 maja 2010, 10:35
To fakt powinna Ci wytłumaczyć i Cię ostrzec. 5 dni to w sumie mało i pewnie przechodzisz efekt początkowy. Powinieneś wytrwać bo u większości stan poprawia się po upływie tygodnia, czasami dwóch - zależy od organizmu. Możliwe też, że nie tolerujesz tego leku i będzie Ci on tylko szkodził, ale żeby się o tym przekonać musisz wytrwać dłużej.
miko84
Offline

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez sew333 23 maja 2010, 10:54
A pytalem sie jej, jaki to lek . I,że mi zalezy na baaaardzo lekkim, słabym . I moglem jej nie sluchac,ale skad mialem wiedziec, ze takie objawy mogą być.
A teraz co chwile mnie żoladek boli , polączony ze strachem , lekiem , napieciem to tez normalne? I jak przerwe ten lek to minie wszystko?


Kurrr jakby mi wytlumaczyla co sie moze dziać to z miejsca bym nie brał ! Mówilem,ze ogólnie leków sie boje brać i boje sie objawów. I jak moze byc z tym? I nic konkretnie nie powiedziala. Opie rdole tam tą placówke chyba.;/
Jeść nie moge nawet;/

[Dodane po edycji:]

No zrobilem sobie gorącą melisse i Okropnyyyyy ból żołądka minął !!! DZIEKUJE CI BOŻE !!!!! Jezu tak bolało,ze normalnie nie moglem sobie miejsca znalezc, lezec tez nie moglem........obym nie zapeszył , ale pije melisse dalej.

[Dodane po edycji:]

Chociaz dalej pobolewa.

[Dodane po edycji:]

Taki gorąc rozprzestrzenia mi sie po brzuchu jakby.

[Dodane po edycji:]

Pieknie przestal bolec i od razu przeszly troche leki . Teraz moglbym do ludzi wyjsc. I moglbym w oczy patrzec. Juz myslalem ze cos powaznego, myslalem o plukaniu żołądka w panie. Ale narazie przeszlo jest ok , po tej melissie.:) POlecam jak kogos bedzie bolec żołądek po tabletkach, to melissa z 2 torebeczek , pić gorącą. A co do wzwodu i wytrysku dalej cienko. Ale to przejdzie? Odpowie ktos? Wiem,ze to troche intymne,ale prosze;) W końcu jesteśmy tymi samymi istotami:)

[Dodane po edycji:]

Swoją drogą ja chodze na kurs aktywizacyjny z urzedu pracy. I troche na naćpanego wygladam po tych tabletkach. Mam nadzieje,ze mi sie tylko wydaje. No i tak sie czuje, tez.
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
08 lut 2009, 18:19

Re: Seroxat

przez Anonymous 23 maja 2010, 11:33
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous
Offline

Re: Seroxat

przez sew333 23 maja 2010, 12:14
Mam pytanie. Jak biore lek i jestem w 5 dniu , i nagle go rzuce to nie bedzie tych objawó odstawiennych? Skoro bralem tylko 5 dni.
A chce zerwac , poniewaz efekty początkowe mam;/

[Dodane po edycji:]

Mega ogromne bóle brzucha, żoładka, rozsadza mnie normalnie. I zamulenie 100%. Wszystko co najgorsze. Opózniona orientacja, spowolnienie. Ja pier...........Chociaż chociaz mimo to ostatnio na kursie dobrze sobie radzilem , blyszczałem ! To chyba 1 raz w zyciu. BO zawsze cichutko siedze. To moze faze jakąś mialem:P
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
08 lut 2009, 18:19

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 23 maja 2010, 13:57
Może przejdzie, ale pamiętaj, że branie leków to w większości przypadków wyrzeczenia. Wielu ludzi musiało wyrzec się swojej seksualności na 'eseserajach'.
miko84
Offline

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez sew333 23 maja 2010, 15:35
Nic sie nie stanie jak bralem 1 tabletke dziennie przez 5 dni? I nagle jutro przestane po prostu? Bo cos pisali ze nie mozna odstawiac nagle, ale to jakby sie ile bralo? Moze mi ktos odpowiedziec?
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
08 lut 2009, 18:19

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 15 gości

Przeskocz do