PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 17 paź 2015, 09:18
biorę paro z przerwami od 10 lat.ostatnie pól roku brałam nieregularnie 10 mg.no i się pogorszyło.od tygodnia było gorzej.próbowałam przetrwać.ale w czwartek tak mną potelepało,że zadzwoniłam do lekarza i kazał mi brać 20 mg.znów mam skutki uboczne.zaczęlam pracę po raz pierwszy od 10 lat i znów jest źle.bez leków nie funkcjonuje normalnie.powiem krótko-będę je żarła do końca życia byle tylko czuć się dobrze.pewnie znajdę tu wielu przeciwników tego zdania,ale nie dam się cholerstwu i tyle.życie jest za krótkie,by przeleżeć je w łóżku.a poza tym dawno mnie tu nie było :D

przez Kalebx3 17 paź 2015, 16:57
.powiem krótko-będę je żarła do końca życia byle tylko czuć się dobrze.pewnie znajdę tu wielu przeciwników tego zdania,ale nie dam się cholerstwu i tyle.życie jest za krótkie,by przeleżeć je w łóżku.a poza tym dawno mnie tu nie było

Witaj Freda ;)
Jesteś zajebista .
Ja też mogę żryć pastylki do końca zycia ,żeby tylko nie utonąć w psychicznym odmęcie i zatraceniu .
Chu-j ,że to jakieś zniewolenie , dopuki towar jest w aptekach nie będziemy narzekać ;) .
Wiadomo ,że lepiej byłoby bez prochów , ale bez prochów w moim przypadku przynajmniej było by nieciekawie bardzo i to na każdej lini .
Ja od jakoś 4 lat zasuwam Paro w dawce średnio 10mg . Jakiejś cudownej szajby po tym nie mam , ale przynajmniej idzie ze mna wytrzymać ;)
pozdrawiam
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 17 paź 2015, 17:26
Kalebx 3 wiedziałam,że na Ciebie można liczyć. :D :D :D
a leki będę jadła ,byle tylko nie czuć się tak paskudnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 17 paź 2015, 17:43
a leki będę jadła ,byle tylko nie czuć się tak paskudnie.

- a jakże by inaczej ;)
byłem swego czasu w takim stanie ( przewlekłe, codzienne ataki paniki ),że i psie gówno bym zjadł - jakoś bym przełknął ) ,żeby tylko poczuć się normalnie . Tak więc nie straszna mi paroksetyna ( bez zapachu i smaku ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dotka 17 paź 2015, 19:57
Witam Was serdecznie jestem tu nowa zupełnie, szukałam informacji,która mnie interesuje ale jej nie znalazłam. Prosze Was o pomoc jeśli macie wiedzę w tym temacie,otóż czy można brać seroxat i loratydynę razem (seroxat rano,loratydyna wieczorem) ? Czy są wam znane jakieś interiekcje między tymi lekami,lub między seroxatem a jakimikolwiek innymi lekami antyhistaminowymi? Musze brać je oba niestety,pozdrawiam. :papa:

przez DOROTA777 17 paź 2015, 20:16
Ten kto naprawdę źle się czuł i widzi różnicę po braniu leków ma prawo do tego aby czuć się dobrze.Ja choć inny lek to też jeśli będzie działał to do końca życia mogę go brać.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez Don Corleone 18 paź 2015, 19:36
Witaj Dotka , pisalem juz kiedys o interakcji Paro i Loratadyny, ale moze na innym forum. Szukalem kiedys informacji na ten temat, w koncu sam musialem sie przekonac. Biore Paro od kilkunastu lat , a od 35 lat jestem alergikiem. Przez ostanie lata na okres wiosenny zawsze bralem Cetyryzyne, ale z biegiem lat dzialala coraz slabiej.
W tym roku postanowilem brac Loratadyne, niestety po kilku tygodniach mialem uczucie jakby Paro przestawala dzialac. Jako ze dzialanie Paro jest dla mnie wazniejsze niz cieknacy nos i szczypanie oczu, odstawilem Loratadyne. Po okolo 2 tygodniach zaczalem sie czuc lepiej psychicznie. Moze to byl poprostu czysty przypadek, bo po tylu latach Paro i tak u mnie coraz gorzej dzialala, ale ze byl to jedyny lek ktory bralem rownolegle, zwalilem wine na Loratadyne. To ze u mnie tak bylo, nie znaczy , ze u ciebie tez tak bedzie. W sieci nie ma zbyt wiele informacji na ten temat, wiec nie jest to jakis ogolny problem i moze wystepowac bardzo zadko.

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 19:55
Don Corleone, Literatura w większości przypadków milczy na temat interakcji paroksetyny z loratadyną. Można odnaleźć głównie informacje dotyczące interakcji na poziomie farmakokinetycznym- paroksetyna jako silny inhibitor CYP2D6 może podbijać stężenia loratadyny, która jest metabolizowana właśnie przez ten enzym (a także przez CYP3A4), działa to też do pewnego stopnia w drugą stronę- paroksetyna jest metabolizowana również przez CYP2D6, a loratadyna blokuje ten enzym. Reasumując te dwie substancje podbijają nawzajem swoje stężenia- z tego raczej mogłoby wynikać ewentualne pogorszenie samopoczucia(z potencjalnie nasilonej toksyczności czy nasilenia działań niepożądanych) aniżeli stricte ze zniesienia efektów paroksetyny przez loratadynę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Don Corleone 18 paź 2015, 20:25
Dark Passenger , napewno masz racje w tym co piszesz. Ta nasilona toksycznosc objawiala sie u mnie podobnymi skutkami jakie znam po radykalnej redukcji dawki lub przy wdrazaniu paroksety, czyli mdlosci, zawroty glowy i nasilona depresja.

Pozdrawiam
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez aniak80 20 paź 2015, 21:06
Witam ponownie

Dawno mnie tu nie było oj bardzo dawno ale wróciłam :(

Mam pytanko czy ktoś po paro albo rexetinie miał podwyzszone ciśnienie?.Paro i rexetin biorę już od paru lat zawsze na wymiankę rok ten potem drugi rok ten ponieważ po roku się uodparniałam.We wrześniu miałam akcję,że wzywałam pogotowie ponieważ skoczyło mi ciśnienie.Po paru dniach kontrolowania poszłam do rodzinnej i stwierdziła nadciśnienie dała Amlozek 5mg rano.W międzyczasie skonczył mi się Rexetin to poszłam do swojej Pani psych.i ona stwierdziła ze rexetin mi wywołał nadciśnienie (tyle lat brałam i nic} no ale kłucic się z nią nie będę.Przepisała mi coaxil 2 razy dziennie.Po półtora tygodniu myslałam ze zejdę z tego świata serce waliło jak durne po zrobieniu kroka na klacie 4 tony normalnie porażka.W piątek mi już nie kazała brać i przyjechac do niej/Pojechałam a ona mi zmieniła na paro.W niedziel wziełam i było ok a wczoraj ciśnienie 170/110.Rodzinna wsciekła ze ona mi prubuje regulować ciśnienie a ta mi świruje z lekami,Dziś poszłam do kardiologa i on mi kazał brac albo rexetin albo paro i dołożył propranolol 2 razy 20 mg plus rano amlozek.Chyba ze nie bedzie potzreby to brac propranolol raz dziennie.Od 13-stu lat choruję myslałam ze przeszłam już wszystko ale znów wraca jazda.

-- 20 paź 2015, 20:09 --

Don Corleone pozdrawiam Hamburg jestem tam dwa razy do roku :D :papa:

przez Kontrast 20 paź 2015, 21:18
aniak80, Ja bralem paro i po nim nie mialem wysokiego cisnienia, mialem chyba najlepsze cisnienie. Tez mam nadcisnienie i mialem rozne jaja ale ja biore betabloker i mam to z glowy. Żaden lek nie przeskoczył tego downgradu cisnienia, ani wenla i seratra w dawkach typowo sportowych. Teraz biore Tianeptyne i tez cisnienie mi nie wariuje, choc mialem troche zaburzen pracy bo czulem.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez aniak80 20 paź 2015, 21:23
Kontrast dziękuję za odpowiedź.Dlatego kardiolog mi dołożył pewno propranolol już na stałe bo też czasami go brałam doraźnie

przez Kontrast 20 paź 2015, 21:30
A jaka dawka paro? Propranolol to stary lek z tego co czytalem sa lepsze blokery. Moze mialas taka silna wkretke ale na paro to dziwne bo Paro ma profil lękowy.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez aniak80 20 paź 2015, 21:59
Paro 20mg dziennie.Propranolol 2 razy po 20mg chyba ze starczy raz dziennie i amlozek 5mg rano

Sortuj wg