PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez woowoo 07 paź 2015, 13:59
Z tym tyciem widzę następujące tendencje, jak ktoś chciałby przytyć to na ssri chudnie, a jak chciałby schudnąć to tyje. Wredne leki ;-P
Ja zyskałam 8 paro kilo :why: przez 3 lata brania i nie da się rzucić, za to przytyć z łatwością.

przez horr 07 paź 2015, 14:05
Tańczący z lękami napisał(a):czy paro można brać w 2 dawkach podzielonych, aby zminimalizować skutki uboczne?
horr, Tobie lekarz zalecił w dwóch, o której je bierzesz? Na ulotkach wszędzie jest napisane żeby brać rano

Na początku brałem rano, ale całymi dniami przysypiałem, więc lekarz zmienił dawkę na wieczorną i dzienna senność zniknęła. Co do innych skutków ubocznych, pora brania nie wpłynęła jakoś zauważalnie na ich zminimalizowanie. No ale jadę na paro już czwarty miesiąc, więc żadnych dawno nie mam (nawet libido wróciło! choć przez dwa pierwsze miesiące było tragicznie; osiągnięcie orgazmu niemal fizycznie niemożliwe).

Acha, od początku przyjmuję w jednej dawce, nic mi nie wiadomo o dawkach podzielonych.

-- 07 paź 2015, 14:12 --

woowoo napisał(a):Z tym tyciem widzę następujące tendencje, jak ktoś chciałby przytyć to na ssri chudnie, a jak chciałby schudnąć to tyje. Wredne leki ;-P
Ja zyskałam 8 paro kilo :why: przez 3 lata brania i nie da się rzucić, za to przytyć z łatwością.

Coś w tym jest. W ubiegłym roku przytyłem 12kg na doksepinie. Potem miałem przerwę w tabletkach i waga spadła o jakieś 7/8kg. Generalnie zawsze wolałem być grubszy (miśkowaty) i ucieszyłem się zaczynając z paro, że kilka kilo odzyskam - a tu bach!, waga ostro w dół. Na szczęście już się zatrzymała.

przez szaraczek 07 paź 2015, 16:56
horr, Takie małe sprostowanie ;) Jeśli zaliczyłeś doksepinę do SSRI to jesteś w błędzie ponieważ to jest TLPD.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez horr 07 paź 2015, 17:57
szaraczek napisał(a):horr, Takie małe sprostowanie ;) Jeśli zaliczyłeś doksepinę do SSRI to jesteś w błędzie ponieważ to jest TLPD.

Wiem, po prostu w ubiegłym roku leczyłem się trójpierścieniowym, który odstawiłem w listopadzie, a w tym roku po raz pierwszy zacząłem z SSRI.

przez Don Corleone 07 paź 2015, 21:18
woowoo czytasz czasami prywatne wiadmosci ??? ;)

Ja podczas 12 lat brania Paro przytylem i zrzucilem 30kg, nie jest to latwe zadanie, ale mozna ;)
Co innego, ze po roku waga znowu wzrosla i teraz ponownie walcze :D
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Odstawienie paro

przez ska1977 11 paź 2015, 18:06
Byłem szczęśliwym człowiekiem, gdy po szczytowej dawce 30mg Parogenu zszedłem na 20 a potem na 10. Na tej najmniejszej dawce byłem ponad miesiąc, w końcu postanowiłem zupełnie rozstać się z paro. Po 3-4 dniach od tej decyzji zaczęły mnie jednak męczyć dziwne objawy - jakby mój mózg nie nadążał za zmysłami, np. wzroku. Odwracam głowę a mój mózg reaguje na to z ułamkosekundowym opóźnieniem. Do tego takie niby zawroty głowy, nie powodują nic w stylu przewracanie czy zachwianie, ale są uciążliwe. Z początku zrzucałem winę na niewyspanie, bo przez ponad tydzień miałem problem z tzw. dosypianiem, czyli budziłem się ok. 5 rano i nici ze snu. Ale nawet po solidnie przespanej nocy te niby zawroty i oszołomienie nie mija. No to rozważam powrót do 10mg, może ktoś coś dodać od siebie, czy takie objawy mogą mieć związek z odstawieniem paro? Dodam, że lęk czy nerwowość raczej nie występują. Nawet te objawy za bardzo mnie nie męczą w psychicznym sensie, ale w fizycznym tak.
Parogen 20mg

Odstawienie paro

przez Pablo5HT1 11 paź 2015, 18:41
ska1977 napisał(a):Byłem szczęśliwym człowiekiem, gdy po szczytowej dawce 30mg Parogenu zszedłem na 20 a potem na 10. Na tej najmniejszej dawce byłem ponad miesiąc, w końcu postanowiłem zupełnie rozstać się z paro. Po 3-4 dniach od tej decyzji zaczęły mnie jednak męczyć dziwne objawy - jakby mój mózg nie nadążał za zmysłami, np. wzroku. Odwracam głowę a mój mózg reaguje na to z ułamkosekundowym opóźnieniem. Do tego takie niby zawroty głowy, nie powodują nic w stylu przewracanie czy zachwianie, ale są uciążliwe. Z początku zrzucałem winę na niewyspanie, bo przez ponad tydzień miałem problem z tzw. dosypianiem, czyli budziłem się ok. 5 rano i nici ze snu. Ale nawet po solidnie przespanej nocy te niby zawroty i oszołomienie nie mija. No to rozważam powrót do 10mg, może ktoś coś dodać od siebie, czy takie objawy mogą mieć związek z odstawieniem paro? Dodam, że lęk czy nerwowość raczej nie występują. Nawet te objawy za bardzo mnie nie męczą w psychicznym sensie, ale w fizycznym tak.

Tak mają te objawy związek z redukcją i odstawką paro. Proponowałbym Ci brać 10 mg jakiś czas ale 3-4 dni to zbyt krótko.
Z 10 dni. Potem możesz próbować brać 10 mg co drugi dzień.

przez Don Corleone 11 paź 2015, 21:42
ska1977 , wiatm Cie i pozdrawiam ;)

Ja biore Paro od kilkunastu lat, 30mg. Schodzilem juz kilkukrotnie, ale niestety zawsze bylem zbyt niecierpliwy i redukowalem za szybko.
Teraz od 18.05.15 odstawiam paroksetyne znacznie wolniej. Z 30mg na 25mg, z 25mg na 20mg, potem na 17,5mg i od kilku dni jestem na 15mg.
Wlasnie w tej dolnej dawce trzeba jeszcze bardziej zwonlic. Czytalem , ze 10mg zajmuje najwiecej receptorow i tu powinno sie schodzic nawet po 1mg co 4 tygodnie.
Tylko w ten sposob mozna uniknac nieprzyjemnych skutkow odstawienniczych. Oczywiscie duzo zalezy od dawki i od czasu przez jaki bralismy paro.

3maj sie , bedziemy w kontakcie ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Psychopharm 12 paź 2015, 08:18
Objawy odstawienne to jedno, na pewno występują na paroksetynie, bo wiele ludzi o tym pisze i lek jest znany z objawów odstawiennych. Inna sprawa, że u części osób po odstawieniu wracają niestety objawy choroby.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez psycho112233 12 paź 2015, 09:36
witam,

Czy połączenie 40mg paroksetyny + 60mg mianseryny jest bezpieczne?

Mianseryna w takiej dawce powinna zacząć już działać antydepresyjnie, będzie pobudzać czy nadal mogę stosować ją przed spaniem? Jakie są wasze doświadczenia?

przez Psychopharm 12 paź 2015, 10:30
Bezpieczne, ja brałem nawet do 120 mg mianseryny z 200 mg sertraliny. Możesz brać przed snem. Połączenie teoretycznie synergiczne w działaniu przeciwdepresyjnym.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez ska1977 12 paź 2015, 12:52
Psychopharm, Pablo5HT1, Don Corleone - dzięki.
Parogen 20mg

przez psycho112233 12 paź 2015, 14:19
skoro i paroksetyna i mianseryna zwiększa serotonine to nie grozi to zespołem serotoninowym ?

przez Psychopharm 12 paź 2015, 14:43
Mianseryna nie zwiększa wyraźnie serotoniny, ew. minimalnie w hipokampie, to za mało by spowodować zespół serotoninowy. W dodatku mocno blokuje receptory związane z wystąpieniem tego zespołu - 5-HT2a i c.

Sortuj wg