PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez bmwfan 02 paź 2015, 20:26
bedzielepiej napisał(a):-stępienie uczuć. Często udaję emocje. Te złe czasem próbują sie przebić, ale je tłumię. Czuję czasami smutek ale nie mogę się wyplakać.
-zaniki pamięci krótkotrwałej. Gdy ktoś mi coś opowiada szybko gubię wątek a boję się prosić by ta osoba powtórzyła co mówiła wcześniej, żeby nie wyszło że nie słucham. Nie rozumiem też jak ktoś mi wydaje jakieś polecenie, pytam się trzy razy czy na pewno o to chodziło. Ciężko mi się myśli. Często się mylę przepisując coś. Nie pamiętam co robiłam wczoraj, co miałam na obiad itd. Czuję się jakbym miała Alzheimera.
- PSSD. Nigdy nie sądziłam że mnie to spotka. A jednak.
- Może i pomogło na fobię społeczną, bo nie stresuję się już ich obecnością, ale ludzie mnie irytują, często czuję złość, agresję. Nawet do obcych w tramwaju. Czasem mam ochotę kogoś pobić.
- nadmierna senność i koszmarne sny. Dzisiaj mi się śniło m.in że planowałam samobójstwo, a nie mam myśli samobójczych. Ciężko wrócić do rzeczywistości po czymś takim.

Nie wiem szczerze czy ten lek mi pomaga. O dokuczających objawach już zapomniałam, ale drażnią mnie te problemy z pamięcią. Nie mogę na niczym skupić uwagi na dłużej, bo mózg mi się wyłącza.

Mam też te 2 pierwsze objawy, biorę escitalopram, nie wiem czy te problemy wynikają z leków, czy choroby, zamierzam poprosić o dołączenie wellbutrinu

przez KubaLDN 02 paź 2015, 21:04
Czesc,

biore seroxat 20 mg od 3 miesiecy, rok temu tez bralem przez jakies 3 miesiace, wiec teraz w sumie jest drugie podejscie. jest jakas masakra generalnie. mega ospalosc, jakies odrealnienie, wahania nastrojow. czasami wracam z pracy i potrafie ryczec po drodze. w ciagu dnia jest najgorzej, serce wali jak wyjde gdzies z domu, najchetniej bym nie wychodzil. Mam wrazenie ze ten lek nie działa, a moze nawet pogarsza. Wydaje mi sie ze jest gorzej niz przed tym jak zaczalem brac seroxat po raz2 w swoim zyciu. Nie wiem co robic. Cały czas mowilem sobie, ze moze to jeszcze jakies skutki uboczne, ze moze jeszcze sie lek rozkreca, no ale ile to moze jeszcze trwac to juz 3 miesiac. Z drugiej strony boje sie teraz rzucic znowu. Boje sie ze moze byc jeszcze gorzej, sam juz nie wiem co robic ;(

kuba
try to figure out who you are and go ahead

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 21:18
Nastąpiła widocznie tolerancja organizmu na lek i teraz aby w ogóle zadziałał musiałbyś zwiększyć dawkę. Ale nie radzę, bo 40 mg paro to już ryzyko krwotoków wewnętrznych i innych efektów ubocznych. Zresztą nie masz gwarancji że to zwiększenie dawki by Ci cokolwiek pomogło.
No nie działa, po co go bierzesz. Idź do lekarza jak nie wiesz co robić, albo szukaj innej formy pomocy, może nie w ortodoksyjnej medycynie ale poprzez zioła, suplementy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 02 paź 2015, 23:08
bedzielepiej, wystarczy, że spojrzę na Twój avatar i od razu mi lepiej :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez click88 02 paź 2015, 23:35
Jak u was z waga na tym?

przez szaraczek 03 paź 2015, 23:18
Wudezet, Gdzie Ty żyjesz? ;) Myślisz, że lekarz wypisałby Jej metylofenidat? Myślę, że nikłe szanse na to. A tak poza tym jeśli chodzi o Wellbutrin to moim zdaniem jest to bardzo przereklamowany lek. Tak jak i zresztą paroksetyna. Brałem i Wellbutrin i paroksetynę więc mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. No więc tak. Jeśli ktoś miewa lęki to Wellbutrin odpada już na starcie a paroksetyna to tylko zamulenie, senność i otępienie. Mogłaby za to zaproponować lekarzowi kurację sertraliną lub wenlafaksyną. U mnie sertralina bardzo poprawiła koncentrację, skupienie, zlikwidowała lęki. Być może tak samo będzie u Niej. Wenlafaksyna też świetna na depresję i lęki.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Mili89 04 paź 2015, 00:51
KubaLDN, a badales tarczyce ? jesli nie to zrob sobie badania tsh , ft 3 i ft4. moze to wina tarczycy, a nie skutki leku ..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez click88 04 paź 2015, 11:49
Słuchajcie jak bezpolesnie przejsc z wenlafaksyny 75 na paroksetyne? Czy tyjecie od paro?

przez szaraczek 04 paź 2015, 12:09
click88, Od tego jak bezboleśnie przejść z wenlafaksyny na paroksetynę jest lekarz a nie forum, ponieważ nikt z nas tutaj obecnych nie może kierować Twoim leczeniem. Ewentualnie ja ze swojej strony mogę napisać, żeby robić to ostrożnie, stopniowo. A od szczegółów jest już lekarz u którego się leczysz :smile:
Ja będąc na paroksetynie nie tyłem. Wręcz przeciwnie, schudłem i miałem jeszcze większą depresję i lęki. Do tego zamulenie, otępienie i senność. Po prostu na mnie ten lek dobrze nie działał, ale jest sporo pozytywnych opinii na jego temat więc to kwestia indywidualna akurat. Tak jak zresztą każdy z SSRI może działać zupełnie różnie na każdą z osób. Teoria jednak głosi, że akurat lecząc się paroksetyną jest największe prawdopodobieństwo przybrania na wadze w porównaniu do pozostałych leków z grupy SSRI.

Wenlafaksyna 225 mg

przez SZAv 04 paź 2015, 20:16
Paroksetyna - jest mocnym znieczulaczem. wywołuje tez u mnie pozytywne emocje, radość i zadowolenie. Jeśli chodzi o zamulenie zdarza się momentami to prawda.
Problemy z pamięcią to norma w końcu lek wg. zaleceń znajduje zastosowanie w PTSD, gdzie pierwsze skrzypce grają traumatyczne wydarzenia i ich reminiscencje. Osobiście traktuje to jako plus "po co martwić się przesłością" :D
Jeśli chodzi o WYRAZISTOŚĆ snów to będąc w terapii jest to również plus pozwala na samoobserwację i głębsze zrozumienie życia wewnętrznego.
Jak widać u jednej osoby np. sny czy nawet koszmary stają się czyms pozytywnym, a innej bedą przeszkadzac. Identycznie sprawa się będzie miała z resztą "objawów".
Z czasem też mam plan przejsc na lagodniejszy esci

przez horr 04 paź 2015, 23:18
Czy paro 60mg można łykać w jednej dawce, czy musi być podzielona?

przez szaraczek 05 paź 2015, 00:09
horr, Łykaj tak jak zalecił lekarz.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Tańczący z lękami 06 paź 2015, 13:34
czy paro można brać w 2 dawkach podzielonych, aby zminimalizować skutki uboczne?
horr, Tobie lekarz zalecił w dwóch, o której je bierzesz? Na ulotkach wszędzie jest napisane żeby brać rano
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 06 paź 2015, 22:31
Tańczący z lękami,
można, mi to mój lekarz kiedyś proponował właśnie w celu zmniejszenia skutków ubocznych

Sortuj wg