PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez SZAv 27 wrz 2015, 16:33
a powiedzcie mi macie doswiadczenie w przechodzeniu z paro na esci ? poczekam jeszcze miesiąc i przejde chyba na esci z paro nie jestem teraz zadowolony 3 miesiace tyle sobie dam i jeszcze poczekam na jakies efekty . Dlatego prosze o opinie ...
tez mieliscie odczucie ze za 2 razem lek dziala slabiej ? dodatkowo wolniej sie rozkreca ?

przez woowoo 28 wrz 2015, 16:02
Kilkakrotnie słyszałam, że za drugim razem może się wolniej wkręcać ( o miesiąc, a nawet dwa), albo w ogóle już nie zaskoczyć. Jednak to loteria, równie dobrze może zaskoczyć od razu.

przez Pablo5HT1 28 wrz 2015, 16:31
SZAv napisał(a):a powiedzcie mi macie doswiadczenie w przechodzeniu z paro na esci ? poczekam jeszcze miesiąc i przejde chyba na esci z paro nie jestem teraz zadowolony 3 miesiace tyle sobie dam i jeszcze poczekam na jakies efekty . Dlatego prosze o opinie ...
tez mieliscie odczucie ze za 2 razem lek dziala slabiej ? dodatkowo wolniej sie rozkreca ?

Za drugim razem po prostu może nie zadziałać wcale, miałem tak z wenlafaxyną, odstawiłem z powodu jakiś bzdurnych uboków, któe trzeba było przetrzymać, za drugim razem nie zadziałała wcale.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LDZkris 28 wrz 2015, 20:40
U mnie po 3 latach nerwica wróciła w postaci lęków, niepokoju i silnej hipochondrii.
Od miesiąca biorę wieczorem (około 21:00) 20mg Seroxatu i 0,5mg Zomiren SR. Według zaleceń lekarza, Zomiren SR już w fazie odstawiania (początkowo przez 3 tygodnie brałem 2 tabletki). Odczuwam sporą poprawę, złe myśli i lęki już tak nie męczą.
Mam natomiast pewien problem (o ile można to nazwać problemem). Odkąd biorę te leki, codziennie w nocy budzę się o tej samej porze - zazwyczaj w okolicach 3-4 nad ranem z parciem na pęcherz. Schemat jest ten sam: Zasypiam bezproblemowo o północy, nagle budzę się po tych ~4h, siusiu i kładę się spać, ale ten sen wydaje się być już taki spłycony aż do samego rana. Nigdy przedtem nie miałem potrzeby wstawania w nocy i od wieczora do rana spałem jak zabity. Mieliście podobne problemy przy Paroksetynie?

przez lunatic 30 wrz 2015, 18:26
Zażywanie na wieczór SSRI jest dośc nietypowe, może to od tego

przez zaznacz42 30 wrz 2015, 21:42
Ja jak kiedys bralam citronil to wlasnie na wieczor i nie mialam nic takiego, ale parogen biore tez na wieczor jakos tak.mimo ze lekarka kazala rano i tez sie budzilam czesto w nocy do lazienki. Teraz juz jest ok.

przez SZAv 01 paź 2015, 18:17
No to mamy zwyciezce ufff jaka ulga !!!
Wniosek który płynie z mojego już 2 leczenia paroksetyną czekać czekać czekaććććććć na efekt u mnie za 2 razem musiałem czekać 2 miesiące bylo chwilami cieżko ale naprawdę WARTO !

przez click88 01 paź 2015, 21:34
Witajcie biore obecnie wenlafaksyne 75/d. Mam problemy z cisnieniem tzn mam za wysokie. Wiele lekow juz przerabialem biore jeszcze lamotrygine 100mg. Po wiekszosci leków tyje. Trudno mi powiedziec co z wenla bo schudnąć na niej nie moge. Obecnie czuje sie slabo mam lęki bral pewnosci siebie i ciagle spie. Nie wiem co mam zrobic zmienic na paroksetyne? bralem kiedys bylo niezle ale boje sie tycia na niej i zmulenia. Co powiecie?
Najchetnie bralbym fluo ale niestety bralem ja i przez 3 tygodnie czulem sie błogo uspokojony bez lęków swietnie. Ale po 4 tyg zaczelo sie psuc do tego stopnia ze mialem takie lęki ze z fotela nie mogłem wstać z okropnym niepokojem.

przez Mili89 02 paź 2015, 01:43
a czy jest jakas roznica w dzialaniu paro jesli bierze sie na noc a nie rano ?
mi jakos lepiej brac przed spaniem, bo zawsze klade sie o tej samej godzinie, a jak chcialam brac w ciagu dnia to zawsze wychodzily parogodzinne roznice... :roll:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Psychopharm 02 paź 2015, 07:47
paro-godzinne różnice :D nie ma różnicy w działaniu czy się bierze na noc czy rano, niektórzy biorą na noc bo rano jak wezmą to ich usypia w ciągu dnia.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez SZAv 02 paź 2015, 19:07
ja biore 10 mg na rano i 10 mg na noc byłem 6 tyg. na noc na 10 mg pożniej zaczalem brac 10 mg na dzien. Co mogę powiedziec skutki uboczne bo pewnie o to wam głównie chodzi sa identyczne na noc (przynajmniej u mnie) na poczatku leczenia pobudzala za bardzo ale przekonalem sie pozniej ze po paru tyg. brania kiedy stan sie stabilizuje ta dawka na dzien tez potrafila mnie pobudzic do tego stopnia ze piszczalo mi w uszach i lezalem 2-3 godz. zaczym zasnalem.
Jesli chodzi o zdanie mojego lekarza nie ma roznicy. Ma racje bo widze ze w remisji 20 mg (kiedys bralem rano - ponad 4 lata) czy podzielenie jej na dwie 10 -tki nie ma zadnej widocznej roznicy - i tu i tu jestem w dzien senny okresowo.
Zreszta z tym snem sprawa jest jasna paroksetyna ma najsilniejszy profil przeciwlękowy. Zachecam do sportu jezeli ktos ma czas ;D

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 19:20
-stępienie uczuć. Często udaję emocje. Te złe czasem próbują sie przebić, ale je tłumię. Czuję czasami smutek ale nie mogę się wyplakać.
-zaniki pamięci krótkotrwałej. Gdy ktoś mi coś opowiada szybko gubię wątek a boję się prosić by ta osoba powtórzyła co mówiła wcześniej, żeby nie wyszło że nie słucham. Nie rozumiem też jak ktoś mi wydaje jakieś polecenie, pytam się trzy razy czy na pewno o to chodziło. Ciężko mi się myśli. Często się mylę przepisując coś. Nie pamiętam co robiłam wczoraj, co miałam na obiad itd. Czuję się jakbym miała Alzheimera.
- PSSD. Nigdy nie sądziłam że mnie to spotka. A jednak.
- Może i pomogło na fobię społeczną, bo nie stresuję się już ich obecnością, ale ludzie mnie irytują, często czuję złość, agresję. Nawet do obcych w tramwaju. Czasem mam ochotę kogoś pobić.
- nadmierna senność i koszmarne sny. Dzisiaj mi się śniło m.in że planowałam samobójstwo, a nie mam myśli samobójczych. Ciężko wrócić do rzeczywistości po czymś takim.

Nie wiem szczerze czy ten lek mi pomaga. O dokuczających objawach już zapomniałam, ale drażnią mnie te problemy z pamięcią. Nie mogę na niczym skupić uwagi na dłużej, bo mózg mi się wyłącza.

przez Wudezet 02 paź 2015, 19:46
bedzielepiej,

Mam podobnie co do witalności, pamięci, koncentracji. Może spróbuj taki lek jak wellbutrin zamiast paroksetyny. Antydepresant, który też troche powinien Cie zaktywicowac psychofizycznie. Ew. dodać piracetam do paroksetyny (poprawia pamięć i koncentracje). Na mnie osobiście piracetam nic nie działał, albo na granicy placebo, ale może Ci pomoże. Jak to będzie za mało (wellbutrin i/lub piracetam) to możesz spróbować wyprosić swojego psychiatrę o metylofenidat - to już dobitnie powinno Cię zaktywizować w kwestii poprawy pamięci, koncentracji, ogólnej witalności psychofizycznej.

Z leków/suplementów z nie naszego rynku (ale które możesz dostać w internecie) to noopept (1000 razy mocniejszy piracetam, z tym, że przyjmowany w dużo mniejszych dawkach) - to już działało na mnie fajnie, później troche tolerancja się wyrobiła, ale mimo wszystko było czuć działanie. Z innych afobazol, ladasten, fenotropil - z tych sprawdzałem tylko afobazol i fajnie działał nootrpowo (ogólnie poprawiał stan psychofizyczny - pamięć, koncentracje, witalność - coś jak noopept, z tym, że ma także działanie przeciwlękowe itp)

Ale na sam początek proponuję nasze polskie źródełko, także mykaj do psychiatry i spytaj o wellbutrin zamiast paroksetyny, jak to będzie za mało to dodaj piracetam, jak to też to możesz spróbować wyprosić metylofenidat (w co wątpie) Jak metylo Ci nie przypisze to napisz mi prywatną wiadomość, dam Ci źródło do rosyjskich leków stymulujących.

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 20:22
Nie stać mnie na Wellbutrin.
Piracetam bralam, to shit.
Jakie ruskie leki stymulujące chce wiedzieć :P

Sortuj wg