PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez woowoo 17 wrz 2015, 14:18
Ja już 3 lata na paro. Do tej pory zmienia działanie, raz dobrze raz słabiej.

Macie jakieś sposoby na te przytycie? NIe mam pomysłu na moje plus 8 kg.

przez jakistaki 20 wrz 2015, 17:29
Witam,

Czy paroksetyna obniża jakieś minerały w organizmie? Warto brać jakieś minerały stosując paroksetyne?

Pozdrawiam

przez mateusz2100 22 wrz 2015, 22:38
Czy orientuję się ktoś czy jest różnica w braniu zamienników? Bralem rexetin 20 mg w dawce 40 mg 1-0-0 przez 4 lara mam rok przerwy kiedys przewinął sie paxtin miałem większe lęki. Był tez paroxinor i teraz chce go wykupić nie wiem już sam mam leki na 100% wiec szukam tańszego. Przerwę z Rexetinem mam bo działanie osłabło. Po tylu latach norma. Dal.mi escitalipram ale zle sie czułem. Moj zestaw byl zawsze rexetin, lerivon 30mg i koonazepam doraźnie. Chcę brać paro bo czułem,że żylem a teraz deprecha wrócila. A cenowo to wiadomo na 100% wole zamiennik ,ale czy są różnice bo sam nie wiem. Po tym paxtinie jak wspomniałem gorzej było Bralem go kilka dni jak skończył sie rexetin. A paroxinor brałem i bylo niby ok ,ale sam nie wiem.czy to nie wmawianie sobie. Kiedys mialem seroxat i odnioslem.wrażenie.ze naprawdę działa dużo lepiej a może to tylko tez wkreta bo bylem wtedy bez leku 7 dni i wyrzulilem pelnoplatnie od farmaceuty bez recepty :D. Co myślicie ladowac ten paroxinor ? W koncu niby ten sam sklad pozdro. Paroxior tez bralem ale 2 tyg. Bo akurat byl tylko w aptece a wtedy mialem znizki to bralem rexetin. W lerivonie Nie widze roznicy biore najtanszy miansegen. Nie widze roznicy , ale nie wiem jakz paro. Jak ktos cos wie to dzieki za info.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez woowoo 23 wrz 2015, 14:44
Mateusz, żaden zamiennik nie będzie dawał innych efektów niż oryginał. Może placebo Ci ruszyło lęki, że słabiej działa, ale tak na prawdę nie ma takiej możliwości.

Ponawiam, czy ktoś próbował się odchudzać na paro, piszcie mi o swoich efektach, pomysłach, doświadczeniach,

przez Kalebx3 23 wrz 2015, 15:08
Ponawiam, czy ktoś próbował się odchudzać na paro, piszcie mi o swoich efektach, pomysłach, doświadczeniach,

ale o co Ci konkretnie chodzi ?
masz apetyt nie do opanowania?
Tyjesz pomimo ,że jesz mniej , normalnie ?
Określ swój problem dokładniej , moze wtedy ruszymy ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez woowoo 23 wrz 2015, 15:14
Hej kabelex :-)
Jem tak jak przed braniem leków, ale waga mi wzrosła o te 8 kg i tak sobie stoi.
Przeszłam teraz na najprostszą dietę MŻ (dużo ograniczyłam jedzenie) i widzę, że nie leci w dół tak jak kiedyś. Dodałam chrom jako suplementację.
Chodzi mi o wasze doświadczenia, czy próbowaliście diety na paro? Jak Wam wychodziło?

przez mateusz2100 23 wrz 2015, 16:30
Jeśli mogę napisać o swoich doświadczeniach to ja na paro i mianserynie przytyłem 25kg. Zeby schudnąć wiadomo dieta ,ale do tego ćwiczenia bez tego nie zwalisz. Wiadomo leki zwalniają metabolizm. Od roku odkąd nie biorę to jedząc tak samo.schudłem 24 kg. Bez jakis wielkich sportowych wyczynów. Pamiętam ,żeby nie tyć na paro unikałem cukru a wszędzie go pełno i zrezygnowałem z pieczywa i jedzeniu po 18. Dużo wody w organizmie niestety się gromadzi po paro niestety i się puchnie. Sprawa metaboliczna jednym słowem zaburzenia .Spróbuj unikać soli. Zastąp ją ziolami. A teraz znowu będzie paro więc będzie 1,5 h ćwiczeń codziennie żeby nie przytyć i rower 10km co najmniej inaczej Woowoo nie licz na to ,ze schudniesz sama dietą.

przez SZAv 26 wrz 2015, 18:50
Siemka
Male podsumowanie paroksetyna 20 mg po 7 tyg. i 1 dniu
Drodzy mili poprawa jest w 70 %
teraz plusy
- brak derealizacji
-lepszy sen
- więcej energii podczas dnia-
- bardzo fajne poranki
Minusy
- są jeszcze objawy uboczne np. drgania mięśni, nadmierne spięcie mięśniowe, lekkie obawy

Sprawa kluczowa jak mają działać tabletki SSRI - mój doktor dr hab. psychiatrii adiunkt i dyrektor katedry farmakoterapii jednego z UM w Polsce mówi wprost mają blokować odczuwanie emocji kropka. Pytany czy i jak długo mogą występować skutki uboczne - mówi to co cytowałem kiedyś z literatury po 6 tyg. zaczyna się stabilizacja leku w organizmie, jeżeli. działanie najczęściej zaczyna się już po tyg. a nawet kilku dniach reszta to skutki uboczne tak na marginesie te leki to jedne wielkie skutki uboczne. Kto by pomyślał że brak tych emocji może być skutkiem ubocznym leku a traktowany jest jako efekt leczniczy. Dodatkowo działają na pamięć ale tą emocjonalną umieszczoną m.in w hipokampie i ciele migdałowatym. A teraz wisienka na torcie "PROSZĘ SIĘ NIE NAKRĘCAĆ " - :D tak brzmi podstawowa rada doktora :mrgreen:

-- 26 wrz 2015, 18:54 --

Podsumowanie SSRIE SERWUJĄ nam Małą LOBOTOMIĘ chemiczną :great:

przez Dominik_wot 26 wrz 2015, 19:27
SZAvczyli że robią tzw. restart mózgu z tego co było kiedyś żeby można zacząć od początku ... + terapia bo wtedy mózg staje się bardziej plastyczny i łatwiej jest nam uwierzyć w to co mówi nam psychologo/terapeuta ? :D

przez SZAv 26 wrz 2015, 20:36
W sumie tak bo nasze poznanie świata opiera się na doświadczeniach i emocjach jedno idzie z drugim w parze. A jezeli nie ma emocji przeszlosc jest nam latwiej odgrodzic gruba krecha - tak to widze

Ale mnie wkurwiaja te mimowolne ruchy miesni i taki wkurw dzisiaj przez caly dzien oj :evil:

przez lunatic 27 wrz 2015, 13:40
SZAv napisał(a):Sprawa kluczowa jak mają działać tabletki SSRI - mój doktor dr hab. psychiatrii adiunkt i dyrektor katedry farmakoterapii jednego z UM w Polsce mówi wprost mają blokować odczuwanie emocji kropka.

w koncu ktoś kto nie owija w bawełne tylko mowi prawde

-- 27 wrz 2015, 12:44 --

Dominik_wot napisał(a):SZAvczyli że robią tzw. restart mózgu z tego co było kiedyś żeby można zacząć od początku ... + terapia bo wtedy mózg staje się bardziej plastyczny i łatwiej jest nam uwierzyć w to co mówi nam psychologo/terapeuta ? :D

nie robią zadnego restartu, restart byłby gdyby kasowały negatywne emocje z przeszłości i pozwalały zacząć nowe życie, tak doskonałe to aż nie są

-- 27 wrz 2015, 12:45 --

SZAv napisał(a): A jezeli nie ma emocji przeszlosc jest nam latwiej odgrodzic gruba krecha - tak to widze

tak, ale bez emocji nie będzie też zadnej przyszłości

przez elan 27 wrz 2015, 13:49
SZAv napisał(a):Siemka
Male podsumowanie paroksetyna 20 mg po 7 tyg. i 1 dniu
Drodzy mili poprawa jest w 70 %
teraz plusy
- brak derealizacji
-lepszy sen
- więcej energii podczas dnia-
- bardzo fajne poranki
Minusy
- są jeszcze objawy uboczne np. drgania mięśni, nadmierne spięcie mięśniowe, lekkie obawy

Sprawa kluczowa jak mają działać tabletki SSRI - mój doktor dr hab. psychiatrii adiunkt i dyrektor katedry farmakoterapii jednego z UM w Polsce mówi wprost mają blokować odczuwanie emocji kropka. Pytany czy i jak długo mogą występować skutki uboczne - mówi to co cytowałem kiedyś z literatury po 6 tyg. zaczyna się stabilizacja leku w organizmie, jeżeli. działanie najczęściej zaczyna się już po tyg. a nawet kilku dniach reszta to skutki uboczne tak na marginesie te leki to jedne wielkie skutki uboczne. Kto by pomyślał że brak tych emocji może być skutkiem ubocznym leku a traktowany jest jako efekt leczniczy. Dodatkowo działają na pamięć ale tą emocjonalną umieszczoną m.in w hipokampie i ciele migdałowatym. A teraz wisienka na torcie "PROSZĘ SIĘ NIE NAKRĘCAĆ " - :D tak brzmi podstawowa rada doktora :mrgreen:

-- 26 wrz 2015, 18:54 --

Podsumowanie SSRIE SERWUJĄ nam Małą LOBOTOMIĘ chemiczną :great:

Taka jest przeciez m.in. rola serotoniny w mózgu ,oddziałuje ona w układzie kary i blokuje negatywne emocje,blokuje lecz ich nie eliminuje-one pomimo zazywania SSRI nadal są w nas obecne.By je wyeliminowac pomocna moze byc psychoterapia lub introspekcja.
elan

przez Dominik_wot 27 wrz 2015, 14:13
no to luz czyli ssri działają dopóki się je bierze Tak ??? a potem wszystko wraca do normy ,,, ? phi :8): czyli co esseraje nic nie zmieniają na "trwałe" tylko zaleczają ...
to czym się terapia od prochów ... a depresja nerwica endogenna ?

przez Nim2 27 wrz 2015, 15:30
Czesc
Biore paroksteyne od 5 miesiecy i bardzo mi pomoglachociaz samopoczucie ciagle sie stabilizuje, poniewaz ja ok 3 lat trwalam w depresji i nerwicy bez lekarstw nieswiadomie walczylam sama z soba az w koncu mnie zwalilo mnie z nog tak ze z lozka nie wstawalam... W kazdym razie jest juz naprawde dobrze. Moje pytanie do was jest takie; Jak przyjumjecie paroksetyne? na czczo czy po sniadaniu? Ja przyjmowalam po sniadaniu, ale ostatnio dowiedzialam sie do mojej cioci, ktora tez choruje ze jej lekarz kazal ten sam lek przyjmowac na czczo. Wiec od dwoch dni przyjmuje przed sniadaniem i mam takie lekkie objawy jak na poczatku brania paroksetyny. Nie sa one takie silne, raczej takie w tle ale sa. Czy moze to byc spowodowane tym ze zaczelam brac lek na czczo i wieksza ilosc substancji zaczela byc whlaniana?Zaznacze prze jestem drobnej postury zaledwie 47 kg wiec kazdy mg leku myle ze ma znaczenie. Prosze o odpowiedz jak myslicie?.Zapytam lekarza przy najblizszej wizycie ale to dopiero za ok 2 tyg.
Jezu Ufam Tobie

Sortuj wg