PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 09:58
Psychopharm napisał(a):Od siebie mogę dodać, że sertra jest słabsza na lęki od paro (tak było u mnie) - mnie mocniej pobudzała (co miało też swoje plusy, bo dodawała energii i nie było takiej zmuły).

a fluo ??? możesz porównać działanie serty do fluo ? :)

-- 17 wrz 2015, 10:14 --

szaraczek bo taki ma teoretycznie profil serta i fluo mają profil aktywizujacy a esci i paro anksjolityczny czyli przeciw lękowym tyle teoria ale wiesz każdemu inna podnieta ;) i serta też działa b. dobrze przeciwlękowo - jak np. u Ciebie :) - ale ma komponentę pobudzajacą tak jak fluo i może paradoksalnie powodować zwiększenie lęków przez działanie aktywizujace ale generalnie wszystkie ssri mają leczyć z depresji i zniwelować lęki ...

najważniejsze by zadziałały :D

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 10:15
Tak, brałem fluo, u mnie nie było podobne do sertry, chociaż ja brałem sertrę w różnych dawkach, najwięcej speedowała w dawce 200 mg. Fluo doszedłem do 40 mg, u mnie to był łagodny lek, bez pobudzenia, stosunkowo mało uboków, czułem, że jest słabszy serotoninowo od sertry, o paro nie wspominając. Chociaż fluo nie brałem długo, góra miesiąc. Najdłużej brałem sertrę i paro. Czuję, że paro jest najmocniejsza serotoninowo, chociaż sertra zaraz za nią - mimo tego chyba ten efekt dopaminowy sertry powoduje, że nie jest tak skuteczna na moje lęki jak była paro. Paro w wyższej dawce, brana przez parę miesięcy była bezkonkurencyjna.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 10:28
Psychopharm napisał(a):Tak, brałem fluo, u mnie nie było podobne do sertry, chociaż ja brałem sertrę w różnych dawkach, najwięcej speedowała w dawce 200 mg. Fluo doszedłem do 40 mg, u mnie to był łagodny lek, bez pobudzenia, stosunkowo mało uboków, czułem, że jest słabszy serotoninowo od sertry, o paro nie wspominając. Chociaż fluo nie brałem długo, góra miesiąc. Najdłużej brałem sertrę i paro. Czuję, że paro jest najmocniejsza serotoninowo, chociaż sertra zaraz za nią - mimo tego chyba ten efekt dopaminowy sertry powoduje, że nie jest tak skuteczna na moje lęki jak była paro. Paro w wyższej dawce, brana przez parę miesięcy była bezkonkurencyjna.

no ale podobno fluo dopiero po miesiącu zaczyna działać ?
na lęki jest jeszcze dobre esci ale mnie musi ciekawe czy się "ocknie" ;) ?
czyli mówisz że fluo była bardzo lekkim i delikatnym lekiem ? a jak z kastracją i libido ?

dziękuję za odpowiedź :)
Ostatnio edytowano 17 wrz 2015, 10:30 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 10:30
Możliwe, to było w czasach gdy nie brałem leków wystarczająco długo by sprawdzić czy działają. Nie pamiętam wpływu na libido, dość dawno to było.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 10:31
działać ?
na lęki jest jeszcze dobre esci ale mnie musi ciekawe czy
się "ocknie" ?
bo fluo i serta ma też niby działanie na dopamine co może spowodować lęki :?

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 10:43
Escitalopram wspominam jako łagodny SSRI, miał chyba najmniej uboków z wszystkich eseserajów, niestety - słabszy od paro, a co za tym idzie słabsze działanie na lęk i inne objawy (o depresji nie mówię, bo żaden SSRI nie działał u mnie na nią dobrze).

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 10:52
bo mnie np. serta aktywizowała ale chyba aż za bardzo zresztą nie wiem bo dostałem ją od dinozaura :shock: amitryptylinum vp + serta na raz mam wstręt do serty bo nie wiem czyje działanie było serty a czyje ami :?
Ostatnio edytowano 17 wrz 2015, 10:58 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 2 razy

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 10:55
No ami może dawać dużo uboków więc nie wiadomo który lek mieszał. To nie jest popularne połączenie.

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 11:05
a debil dinozaur dał to na dzień dobry a potem eksperymentował z 2 ssri na raz :-|

a pozatym naderwałem sobie mięsień czy sciegno
poprzez zwykle przekadanie się z boku na bok na łóżku
tj. jakby serta powodowała sztywność karku mięśni i stawów albo podatność na zlamania etc. ...

-- 17 wrz 2015, 11:22 --

Psychopharm myślisz że warto dać jej jeszcze jedną szansę ... tzn. sertralinie a Ty co teraz bierzesz ? ;)

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 12:06
Z lekami to jest tak, że każdy może dawać dane objawy - nie są np. często ale u danej osoby może taki objaw wystąpić. Chociaż np. u mnie SSRI rozluźniają napięte mięśnie.

Sertralina to dobry lek i myślę, że warto go spróbować odpowiednio długo. Ja za parę dni będę wchodził na wenlafaksynę bo nigdy nie brałem tego leku przez dłuższy czas.

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 12:14
a takie skakanie z leku na lek nie jest szkodliwe i ile to "odpowiednio długo" ma trwać ? ;)
żeby porównać uboki do działania faktycznego danego leku ?
2tyg max 1 miesiąc ???

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 12:25
Szkodliwe nie ale bezsensowne. Jak już się zaczyna brać lek to powinno się mu dać te 6-8 tygodni czasu.

przez Dominik_wot 17 wrz 2015, 12:39
bo działają na inne receptory 5htp... i mają inny stopień wychwytu zwrotnego serotoniny a jak się już mózg zacznie przyzwyczajax downregulacja to następuje zmiana Tak ?
a ile trzeba poczekać na zmianę leku na inny?
chociaż wszystko to leki z tej samej podgrupy ssri...

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 13:41
Nie no, dlatego, że skacząc z leku na lek nigdy się nie sprawdzi żadnego konkretnie, a przez to raczej bardziej oddala się znalezienie działającego leku niż przybliża. Chodzi mi oczywiście o skakanie w rozumieniu - zmiana leku przed czasem 6-8 tygodni, później znowu zmiana leku itd. Jak pisałem, każdemu lekowi przeciwdepresyjnemu warto dać 6-8 tygodni zanim orzeknie się czy działa czy nie i ew. zmianą. Zmianę można przeprowadzić z dnia na dzień, nie ma z tym problemu.

Sortuj wg