PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Dominik_wot 28 sie 2015, 11:15
SZAv a jest coś napisane mądrego w tej książce o pobudzeniu lękach atakach paniki i wkurwie przy stosowaniu sertraline czy to jest tylko objaw uboczny i minie - tylko po jakiś czasie ? + ewentualne porównanie działania serty vs fluo :arrow:

przez SZAv 28 sie 2015, 14:05
Siemka właśnie rzecz polega na tym, że wszystkie ssrie sa wrzucone do jednego worka - tu może być zagadka dla dociekliwych bo snri , czyli wenlafaksyna itd, oraz snre czyli coaxil slynna tineptyna ( rzekomo nic nie warta ) wywołują takie same skutki uboczne takie same skutki odstawienne.
Zgodze się z jednym ssrie - jeden mechanizm działanie - czyli jak wyżej te same skutki uboczne te same odstawienne, ale co z pozostałym skoro mają inny sposób działania. Dlaczego również wg. danych statystycznych i badań działają tak samo jak ssrie?
Mało tego gdyby poszperać w danych naukowych ze stron zagranicznych okaże się, że same ssrie rożnią się (znów rzekomo) pod wpływem działania jedne silnie na te receptory inne na inne. Ciekawe prawda ?
Co z opiniami lekarzy o których piszecie - jeden lekarz radzi tak inny tak a trzeci sam sie juz w tym gubi.
Zastrzegam, że nie twierdzę że leczenie nimi jest złe. Myśle tylko, że ich mechanizm działania polega w niewielkim stopniu na tym o czym piszą w książkach naukowych, a podpieram to tym, że jeżeli otworzymy dwa tytuły
"lęk w zaburzeniach psychicznych" , posiadam przeczytane
"farmakologia zaburzeń lękowych" , posiadam przeczytane
Wsztystkie dostępne informacje są określone jako HIPOTEZY, ciekawe na kim są sprawdzane ...?

przez Rocky2 28 sie 2015, 14:30
SZAv napisał(a):Siemka właśnie rzecz polega na tym, że wszystkie ssrie sa wrzucone do jednego worka - tu może być zagadka dla dociekliwych bo snri , czyli wenlafaksyna itd, oraz snre czyli coaxil slynna tineptyna ( rzekomo nic nie warta ) wywołują takie same skutki uboczne takie same skutki odstawienne.
Zgodze się z jednym ssrie - jeden mechanizm działanie - czyli jak wyżej te same skutki uboczne te same odstawienne, ale co z pozostałym skoro mają inny sposób działania. Dlaczego również wg. danych statystycznych i badań działają tak samo jak ssrie?
Mało tego gdyby poszperać w danych naukowych ze stron zagranicznych okaże się, że same ssrie rożnią się (znów rzekomo) pod wpływem działania jedne silnie na te receptory inne na inne. Ciekawe prawda ?
Co z opiniami lekarzy o których piszecie - jeden lekarz radzi tak inny tak a trzeci sam sie juz w tym gubi.
Zastrzegam, że nie twierdzę że leczenie nimi jest złe. Myśle tylko, że ich mechanizm działania polega w niewielkim stopniu na tym o czym piszą w książkach naukowych, a podpieram to tym, że jeżeli otworzymy dwa tytuły
"lęk w zaburzeniach psychicznych" , posiadam przeczytane
"farmakologia zaburzeń lękowych" , posiadam przeczytane
Wsztystkie dostępne informacje są określone jako HIPOTEZY, ciekawe na kim są sprawdzane ...?

Tianeptyna to, nie żadne snri, tylko niby ssre, tak do nie dawna twierdzono, teraz wiadomo, że ten lek ma nieznany do końca mechanizm i jeśli ogólnie ma cokolwiek wspólnego z serotoniną, to tylko na początku działania, lek, działa przez system glutaminergiczny, plus zwiększa wydzielanie dopaminy, co do ssri, to każdy z nich działa na serotonine, z tym, że każdy robi to z różną siła, generalnie we wszystkich tych lekach chodzi o to samo, czyli zwiększenie wychwytu zwrotnego serotoniny, działanie to po czasie powoduję downregulacje receptorów serotoninowych i jakiś tam efekt terapeutyczny.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SZAv 28 sie 2015, 15:52
Doskonale znam mechanizmy działania leków również na sobie :lol: , ja zostawiłem wam moje pytania pod indywidualne dyskusję dla samych siebie.
pozdrawiam

przez Rocky2 28 sie 2015, 15:58
SZAv napisał(a):Doskonale znam mechanizmy działania leków również na sobie :lol: , ja zostawiłem wam moje pytania pod indywidualne dyskusję dla samych siebie.
pozdrawiam

No może znasz nie przeczę, ale napisałeś, że tianeptyna to snri, widocznie się pomyliłeś w pisowni, pozdro. :P
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez woowoo 04 wrz 2015, 15:45
Na co zmienić paro, gdy ma się problem z lękami? Chodzi mi o lek na którym będę miała szansę zrzucić gratisowe 10 kg, które wpędza mnie codziennie w głęboką depresję :-( (próbowałam, diet i ćwiczeń na paro- o kant dupy).

przez feniksx 04 wrz 2015, 21:39
zacznij biegać szybko schudniesz :P
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Tańczący z lękami 07 wrz 2015, 18:35
woowoo napisał(a):Na co zmienić paro, gdy ma się problem z lękami? Chodzi mi o lek na którym będę miała szansę zrzucić gratisowe 10 kg, które wpędza mnie codziennie w głęboką depresję :-( (próbowałam, diet i ćwiczeń na paro- o kant dupy).

na wenlafaksynę oczywiście
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez zaznacz42 08 wrz 2015, 12:38
Witam, jestem na parogenie 10 mg od konca maja. Moge powiedziec ze pomoglo. Jednak dzis.mialam rano megasny atak paniki. Zrobilo mi.sie slabo, od razu rewolucja w brzuchu, serce jak mlot, dreszcze brrrr minelo po godzinie... ale takie ataki podczas samej nerwicy mialam codziennie. Cale wakacje jednak bylo ok wszystko. Mysle ze czasami jeszcze moga zdarzac.sie.takie sytuacje tylko ze ja.zawsze mysle ze to juz koniec, ze umieram... zabezpieczam sie wtedy dzwonie do mamy, do meza i mowie ze cos sie zlego dzieje.potem wszyscy sie z tego smiejemy ale mi.zbytnio do smiechu nie jest kiedy sobie o tym pomysle... jestem na 10 mg bo karmie.piersia i jakos chce.wytrwac jak najdluzej w sumie to pomoglo na tyle ze na co dzien jednak zapominam.o nerwicy i.tylko takie syt jak dzisiejsza.mi o niej.przypominaja i sprawiaja.ze.odwiedzam forum :) pozdrawiam

przez Mili89 15 wrz 2015, 02:18
zaznacz42, ja tez biore 10 mg seroxatu, bo jestem w ciazy i nie moge zwiekszyc dawki...czasem zdarza sie jakis lekki atak, ale naprawde jest roznica pomiedzy tym co bylo...
mysle, ze takie ataki raz na x czasu to normalne- najwazniejsze, ze nie pojawiaja sie tak czesto jak kiedys ( u mnie byly codziennie )
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez szaraczek 15 wrz 2015, 13:35
woowoo napisał(a):Na co zmienić paro, gdy ma się problem z lękami? Chodzi mi o lek na którym będę miała szansę zrzucić gratisowe 10 kg, które wpędza mnie codziennie w głęboką depresję :-( (próbowałam, diet i ćwiczeń na paro- o kant dupy).

woowoo, Na wenlafaksynę albo na sertralinę.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez nedo0000 16 wrz 2015, 13:51
ja bym powiedział ,ze lepiej na wenle albo esci ,bo sertra słabo działa na lęki

przez szaraczek 16 wrz 2015, 21:30
nedo0000, Nie powiedziałbym, że sertralina jest słaba przeciwlękowo. Wręcz przeciwnie. W moim przypadku działa silnie przeciwlękowo. Tak jak kiedyś wenlafaksyna.

-- 16 wrz 2015, 20:43 --

nedo0000, No a poza tym jak możesz twierdzić, że sertralina jest słaba na lęki skoro polecana jest w fobii społecznej związanej przecież z lękiem pośród ludzi, myślach natrętnych u podstawy których leży lęk, itd. Co? :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Psychopharm 17 wrz 2015, 09:43
Od siebie mogę dodać, że sertra jest słabsza na lęki od paro (tak było u mnie) - mnie mocniej pobudzała (co miało też swoje plusy, bo dodawała energii i nie było takiej zmuły).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Sortuj wg