PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 25 sie 2015, 22:43
na niektórych na objawy nerwicowe dobrze działa sulpiryd/amisulpryd, kilka godzin i po objawach, nie trzeba tygodniami czekać na działanie leku jak przy ssri i męczyć się w międzyczasie ze skutkami ubocznymi

przez encyklopedia1 26 sie 2015, 10:03
mi sulpiryd pomógł, ale trzeba na niego uważać bo zaburza hormony i nie wspomnę już o tym że również pwooduje tycie, bo wszystkie powodują tycie prócz chyba fluoksetyny, dlatego na nią przechodzę, jak wyjść z nerwicy i depresji jak leki spowodowaly tycie i czlowiek znowu się zdołował. i tak w kółko. a ludzie nie wiedzą że to przez lekarstwa i nie rozumieją. myślą, że żre.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez lunatic 26 sie 2015, 10:14
u mnie jeszcze żaden lek nie spowodował tycia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 26 sie 2015, 20:55
Ja na parogenie 10kg...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez SZAv 26 sie 2015, 21:03
Siemka feniksx zapraszam do lektury "psychofarmakologia zaburzeń lękowych' wyd. termedia będziesz wiedział czy brać 30 , 40 czy 100 mg ;D <zart> bez irytacji . W skrócie układ serotoninowy potrzebuje min. 6 tyg. na stabilizację więc poczekaj grzecznie. Ja już wlazłem na 20 mg i było strasznie ciężko miałem też myśli samobójcze i połowę tego co jest napisane w ulotce o skutkach ubocznych. Mało tego nie wziołem ani jednej tab. afobamu czy hydro nic kompletnie porostu trzeba wysiedzieć na danej dawce min. 2 miesiące - i to jest 100 % fakt

-- 26 sie 2015, 21:07 --

A i co mi pomogło wyliczanie codziennie pozytywów z tych tabsów i mówienie sobie że jest lepiej jak tydz. wczesniej - pozytywne myslenie naprawde daje siły. skupianie sie na skutkach ubocznych niewiele pomaga. Mnie nie bylo miesiac na forum i od razu sie lepiej czulem a jak dzisiaj zajzalem z ciekawosci juz zaczalem wracac do poczatkow oczywiscie zlych . Pozdrawiam

przez cheiloskopia 26 sie 2015, 21:07
lunatic napisał(a):u mnie jeszcze żaden lek nie spowodował tycia

U mnie też nie, ale jeden lekarz "przestrzegł" mnie przed wzmożonym apetytem: Niech się pani nie przejmuje - mówił - to normalne.
Jako niezdiagnozowana anorektyczka charakteryzująca się silnym jadłowstrętem - przeraziłam się i to konkret. Nie pamiętam nawet nazwy tego leku, bo wzięłam może kilka tabletek i stwierdziłam, że się go boję (choć na nadmierny apetyt przez te kilka dni wcale nie narzekałam, chyba).

przez feniksx 26 sie 2015, 21:25
Szav ja juzb byłem 2miechy na 20mg, teraz minęły 2miechy na 30mg... ogólnie przy zwiększaniu czujjjjje ze jest lepiej ale po raz pierwszy poczułem osłabienie działania.. I zastanawiałem się czy zwiększenie trittico coś da czy lepiej zwiekszycb paro....

przez Siarlek 26 sie 2015, 22:57
Osłabienie działania to znaczy co? Bo jeżeli masz lekki spadek to może lepiej nic nie robić.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez lunatic 26 sie 2015, 23:07
SZAv napisał(a): W skrócie układ serotoninowy potrzebuje min. 6 tyg. na stabilizację

a piszą coś tam o jego późniejszej destabilizacji? po zakonczeniu kuracji ssri

przez feniksx 27 sie 2015, 19:56
Siarlek, gdyby to byl chwilowy kryzys przebolałbym go.... ale od tygodnia czuje oslabienie.... powiedzmy tak nie czuje nerwow i zdenerwowania ale objawy somatyczne sie nasilily i obojetnie jakie emocje to od razu pojawia sie mi odruch wymiotny, spotkanie z Tesciowa dzis odruch wymiotny plus myslalem ze glowa mi wybuchnie, nawet zaburzenia wzroku sie pojawily.... i jest mi ciezko.... i niestety znow siegnelem po Clonazepam..... bo juz myslalem ze udar mnie walnie za chwile takie przepelnienie w glowie i bol czulem....

przez SZAv 27 sie 2015, 21:07
a piszą coś tam o jego późniejszej destabilizacji? po zakonczeniu kuracji ssri
Właśnie nie LUNATIC. Za to jest mnóstwo na temat objawów ubocznych leków stosowanych w zaburzeniach lękowych.
Ogólnie mi coś też nie pasuje z tym lekiem po ok. 12-13 dniach na tym leku poczułem się wręcz euforycznie trwało to 2-3 dni później norma a teraz załamanie i powrót objawów ubocznych :
- parestezje
- drgania mięśni
- mimowolne ruchy mięśni
Trochę dziwna sprawa z tym lekiem. W tej książeczce pisze też, że pewne objawy uboczne mijają szybciej a pozostałe utrzymują się znacznie dłużej.
Wydaje się, że kwestia indywidualna.
A podam tylko ciekawy przykład kolega brał esci po 2-3 tyg. fajny nastrój itd. Zero skutków ubocznych. Po 3 miesiącach one się pojawiły a działanie leku osłabło.
Idąc tą logiką po 3 miesiącach u nas może odpali na dobre Fenixs wytrzymaj jeszcze miecha - chciałeś rady więc po wnikliwej lekturze stwierdzam a sory za błąd tam jest napisane po 6 tyg. układ serotoninowy zaczyna się stabilizować, podejrzewam, że to może potrwać kolejne 6 tyg.

-- 27 sie 2015, 21:21 --

Mam dla was też eksperyment myślowy tylko musi to być już w sytuacji lepszego samopoczucia. Sprawdźcie czy potraficie sobie ze szczególami przypomnieć jaką traumatyczną sytuację w waszym, życiu czekam na odpowiedzi...
Mam swoją teorię na temat działania tych leków, wydaje mi się, że działają na systemy pamięci umiejscowione w ciele migdałowatym i hipokampie.
Moje przypuszczenie potwierdzam własnym doświadczeniem, podczas wchłaniania się leku do organizmu miałem częste zjawiska deja vu , może mieliści coś podobnego tylko nie zwracaliście na nie uwagi ;D

przez feniksx 27 sie 2015, 21:31
Ja dziś zaryzykowalem i zwiekszylem tylko dawkę trittico z 1/3 na 2/3 tab zobaczymy czy coś pomoże.

przez lunatic 27 sie 2015, 22:44
SZAv napisał(a):Właśnie nie LUNATIC. Za to jest mnóstwo na temat objawów ubocznych leków stosowanych w zaburzeniach lękowych.

akurat ten objaw uboczny jeżeli tak to można nazwać wydaje się dosć poważny, z tego co czytałem dotyczy to zarówno zaburzenia mechanizmu wychwytu zwrotnego jak i liczby receptorów serotoninowych

przez SZAv 27 sie 2015, 23:24
ale co deja vu ? nie czytałem na ten temat to zjawisko związane z emocjami a wiadomo że ssri dzialają na układy związane z emocjami. To zjawisko psychologiczne które zdarza się każdemu z nas ok. 70 % ludzkości go doświadczyło więc tym bym się raczej nie martwił :D a poza tym należy do przyjemnych.

Sortuj wg