PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

przez Kalebx3 25 sie 2015, 17:33
a lęki i "wkurwy" są ... ?

lęków nie ma , na początku sa wkurwy, ale z czasem staja sie mniejsze, pobudzenie . Niektórym może po tym leku odbijać w drugą strone : hipomania , zawyżanie swoich możliwośći etc .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 25 sie 2015, 17:45
Dominik_wot napisał(a):
lunatic napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):Serta nie ma nic wspólnego z dopaminą . To bajki .

To jedyny lek na którym odczuwałem chyba normalnosć. Powróciła motywacja, energia, pasja do wykonywania różnych czynnosci i radość, coś czego na innych ssri a szczególnie paroksetynie się nie uświadczy i to nie są bajki. Jedyną jej wadą u mnie były te nieszczęsne skutki uboczne

jakie uboki bo ja już nie wiem czy te "wkurwy" to są skutki uboczne i mi to minie np. za miesiąc to bym wtedy się jeszcze pomęczył :roll: ale jak to jest już działanie tego leku na mnie - to ja dziękuję :evil: ...

chodziło mi o somatyczne skutki uboczne, miałem sporo z tych które są wymienione w ulotce i musiałem lek odstawić, tzn dopiero po sporym czasie bo na początku nie miałem pojęcia ze to od leku, co do niestabilności emocjonalnej to ja miałem na odwrót, na początku dobre działanie, po ok 6 miesiącach spadek samopoczucie w strone właśnie rozchwiania emocjonalnego, łatwej irytacji itp. ale o umiarkowanym nasileniu, bo były leki które potrafiły coś takiego znacznie mocniej, no ale po 6 miesiącach to juz sie zbliżał czas zeby lek odstawiać i organizm pewnie w ten sposób dawał znać ze już ma dość, niestety ani ja ani lekarz nie potrafił tego dostrzec

przez Dominik_wot 25 sie 2015, 18:10
Kalebx3
fluo działa bardzo energetycznie , wręcz pobudzająco , lepiej trafia w natręctwa i sobie z nimi radzi .
lęków nie ma , na początku sa wkurwy, ale z czasem staja sie mniejsze, pobudzenie . Niektórym może po tym leku odbijać w drugą strone : hipomania , zawyżanie swoich możliwośći etc .

a serta tak nie działa > to czym one się różnią w działaniu
:8): bo działają chyba bardzo podobnie ;)
jaka jest znacząca różnica między sertą...fluo ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez encyklopedia1 25 sie 2015, 18:39
elo napisał(a):mi tak wlasnie odstawiali w psychiatryku gdzie bylam pod stala obserwacja i nic sie nie zadzialo zadnych ubokow nie mialam wprost przeciwnie czulam sie coraz lepiej

Jak? od razu ? ;)

przez feniksx 25 sie 2015, 18:50
Wizyt u lekarza mam dopiero 10wrzesnia. To co zrobić wsiąść juz 40mg paro czy po eksperymentować i zwiększyć trittico??

Dzis juz w robocie,myślałem ze leb mi pęknie i niestety siegnelem po clonazepam...

przez elo 25 sie 2015, 18:59
encyklopedia1 napisał(a):
elo napisał(a):mi tak wlasnie odstawiali w psychiatryku gdzie bylam pod stala obserwacja i nic sie nie zadzialo zadnych ubokow nie mialam wprost przeciwnie czulam sie coraz lepiej

Jak? od razu ? ;)
tak od razu zamiana lekow nastapila
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez lunatic 25 sie 2015, 19:01
z tą zmianą leków to każdy lekarz robi inaczej, mój mowił ze robi sie trzy dni przerwy przechodząc między różnymi ssri

przez encyklopedia1 25 sie 2015, 19:54
to ja juz nie wiem komu wierzyc, jak kazdylekarz mówi inaczej. najwyzej nie wstane ...
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Dominik_wot 25 sie 2015, 20:10
encyklopedia1 napisał(a):to ja juz nie wiem komu wierzyc, jak kazdylekarz mówi inaczej. najwyzej nie wstane ...

jak nie wstaniesz - wstaniesz wstaniesz :) uszy do Góry będzie dobrze ;)

zamiana leku to nie tragedia chodzi o to żeby organizm się zdążył przyzwyczaić do zmiany bez ubokow

można z dnia na dzień ale to raczej hardcore :P a lekarza to guzik obchodzi ...

powoli zmniejsz dawkę dzień przerwy (ewentualnie 2 na raz niskie dawki ) i nowy psychotrop powoli zwiększając dawkę

ale ja jestem tylko forumowym wariatem i powinnaś się słuchać swojego lekarza albo go zmienić ;) na takiego któremu ufasz D

przez feniksx 25 sie 2015, 20:19
A doradzi ktoś mi? Czasami mam wrażenie ze moje posty są niewidoczne...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez lunatic 25 sie 2015, 20:42
feniksx napisał(a):A doradzi ktoś mi? Czasami mam wrażenie ze moje posty są niewidoczne...

pytasz o to jakie dawki leków masz brać i sie dziwisz ze nikt nie odpisuje? dziwne to by było jakby ktoś napisał bierz tyle tego i tyle tego, to nie jest internetowy gabinet lekarski przecież gdzie sie takie rzeczy ustala :pirate:

przez feniksx 25 sie 2015, 21:19
niby tak ale sa tu juz ludzie z doswiadczeniem, ktorzy wiedza co jest bezpieczne i moga np oszczedzic mi nieprzyjemnych wrazen aktualnie....
bo np. lekarz powiedział mi że trittico 75 moge zwiekszyc do calej tabletki.... a moje pytanie jest takie czy to cos da ????
sa osoby ktore sie znają.... czy np lepiej meczyc sie na 1/3 i dolozyc 10mg parogenu do 40.... bo np trittico nic nie zmieni....
pytam osob z wiekszym dosiwadczeniem juz nie raz na tym forum widzialem jak ludzie sobie doradzaja lunatic i sami eksperymentuja.... poza tym tak jak wyzej ktos pisal co lekarz to inne zdanie.... oni nie biora tych tabsow tylko my wiec kto ma wieksze doswiadczenie - oni może wiedze, my wiemy z praktyki....

poza tym nigdy nie mialem tak ekspresowego słabniecia działania leku.... wiec tez moze ktos mi doradzic typu idz natychmiast do lekarza lub wytrzymaj... lub doloz cos.... spoko moge wam tu nie truc... bede bral clonazepam codziennie i jakos dotrwam do wizyty... ale czy nie po to jest forum by dyskutowac i sobie pomagać???

przez lunatic 25 sie 2015, 21:36
jak ktoś się uważa za jasnowidza to może doradzać,reakcja na leki jest tak indywidualna że można sobie gdybać czy masz zrobić tak czy tak, a to co da lepszy efekt i tak trzeba sprawdzić na sobie, co zresztą przyznał mi kiedys jeden psychiatra, leczenie tymi lekami to strzelanie na chybił trafił, moze się uda trafić a może nie, jak jest jakiś dobry lekarz to może troche lepiej celuje, ale nie na forum na podstawie jakichś szczątkowych informacji o swoich objawach

przez feniksx 25 sie 2015, 21:53
dlatego głownie odpowiadalel Kalebx i inni bo znaja raczej od poczatku co i jak u mnie...
widzisz tak Ci powiedzial psychiatra, czyli jednym slowem powinienem zaryzykowac i podniesc np trittico a jak nic nie da to podniesc parogen i strzelac a jak sie nie uda to 10 wrzesnia powiem lekarzowi ze niestety musimy zmienić coś....

Sortuj wg