PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez coyot.inc 18 sie 2015, 19:13
12 tygodni to długo. Słabo tak się męczyć przez 3 miesiące. Mam nadzieje że jakieś efekty szybciej przyjdą.

Generalnie jestem na etapie gdzie czuje ze nic mi nie pomoże :/ zobaczymy.

przez bmwfan 18 sie 2015, 19:17
coyot.inc napisał(a):12 tygodni to długo. Słabo tak się męczyć przez 3 miesiące. Mam nadzieje że jakieś efekty szybciej przyjdą.

Możesz spróbować z niskimi dawkami neuroleptyków np. rispolept 3 mg silniej działał na mnie przeciwlękowo niż niejedna benzodiazepina.

przez coyot.inc 18 sie 2015, 19:55
bmwfan napisał(a):
coyot.inc napisał(a):12 tygodni to długo. Słabo tak się męczyć przez 3 miesiące. Mam nadzieje że jakieś efekty szybciej przyjdą.

Możesz spróbować z niskimi dawkami neuroleptyków np. rispolept 3 mg silniej działał na mnie przeciwlękowo niż niejedna benzodiazepina.

Wole juz nie brać żadnych dodatkowych leków. To moje pierwsze w życiu leki które muszę brać regularnie wiec nie chce szaleć. Tylko po prostu zastanawiam się czy faktycznie ta paroksetyna pomoże.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 19 sie 2015, 11:43
A czy ktoś wie czy askorbinian sodu ma gr brać z moimi lekami??? Mam go w formie sproszkowanej....

-- 19 sie 2015, 21:12 --

Kolejne pytanie.
Od 3 dni śnią mi się koszmary.
I to strasznie realistyczne.
Dlaczego?? Czy może to być Werona któregoś z leków??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Morfeusz33 20 sie 2015, 11:30
Po pół roku z xetanorem 20mg po wczorajszej wizycie u psychiatry podniósł mi dawkę do 30mg ponieważ czuje jakby przestawał działać tzn. wróciły lęki szum w uszach, zawroty głowy co prawda nie tak mocne ale coraz częściej. Zobaczymy co będzie dalej mam już powoli dosyć nerwicy tego ciągłego oczekiwania na atak pieprzone życie z tym gównem.

przez onet700 20 sie 2015, 16:58
Witam!
Powiedzcie mi jak w miarę bezpiecznie odstawić "Parogen"? Biorę go w dawce 40 mg, od początku stycznia. Na początku było 20 mg, a od końca lutego 40 mg. Mam nerwicę natręctw i widzę, że w tej dawce właściwie ustały, w dodatku przez ten lek czuje się taki senny, że zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Na dodatek nie mogę dostać się do psychiatry, albo ten był na urlopie, a dzisiaj jak pojechałem to okazało się, że kasa jest nie czynna, bo mają urlopy i jedna osoba jest do południa, a pracuję, wiec nie mogę iść do południa. Także zostałem z tym sam. Albo biorę leki dalej i liczę, że w końcu się do niego dostanę, albo zaczynam powoli odstawiać póki mam jeszcze zapas. Jak wy odstawialiście? Z tego co czytam to muszę się przygotować na najgorsze, ale chcę to zrobić, bo na dłuższą metę to nie jest to dobry lek, chociaż na natręctwa pomaga, trzeba przyznać. Ale na samopoczucie ogólne wpływa negatywnie co jest główną przyczyną mojej decyzji o odstawieniu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

przez Rocky2 20 sie 2015, 19:05
onet700 napisał(a):Witam!
Powiedzcie mi jak w miarę bezpiecznie odstawić "Parogen"? Biorę go w dawce 40 mg, od początku stycznia. Na początku było 20 mg, a od końca lutego 40 mg. Mam nerwicę natręctw i widzę, że w tej dawce właściwie ustały, w dodatku przez ten lek czuje się taki senny, że zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Na dodatek nie mogę dostać się do psychiatry, albo ten był na urlopie, a dzisiaj jak pojechałem to okazało się, że kasa jest nie czynna, bo mają urlopy i jedna osoba jest do południa, a pracuję, wiec nie mogę iść do południa. Także zostałem z tym sam. Albo biorę leki dalej i liczę, że w końcu się do niego dostanę, albo zaczynam powoli odstawiać póki mam jeszcze zapas. Jak wy odstawialiście? Z tego co czytam to muszę się przygotować na najgorsze, ale chcę to zrobić, bo na dłuższą metę to nie jest to dobry lek, chociaż na natręctwa pomaga, trzeba przyznać. Ale na samopoczucie ogólne wpływa negatywnie co jest główną przyczyną mojej decyzji o odstawieniu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Jeżeli naprawdę chcesz odstawić to bez lekarza to schodz o 5 mg tygodniowo, na początek możesz zejść na 30 mg od razu a potem po tygodniu możesz zejść na 20 mg i od 20 mg już 5 mg co tydzień, na samym końcu przy 5 mg, możesz jeszcze kilka dni pobrać 2,5 mg, po pół roku nie powinieneś mieć jakiejś strasznej jazdy przy odstawieniu, powodzenia.
Ale pamiętaj, też o tym, że istnieje duże ryzyko, że wszystko co zaleczyłeś wróci.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez lunatic 21 sie 2015, 20:21
Ten lek masakrycznie wszystko zobojetnia,nawet przy polowce dawki,nie wiem jakim cudem ktos go zaklasyfikowal jako antydepresant,on w ogole tak nie dziala

przez feniksx 21 sie 2015, 21:46
ja nie narzekam... chociaż właśnie 30mg własnie chyba przestaje działać lub osłabł, bo w ciągu dnia czuje sie lekko poddenerwowany,,,,
najchetniej bym siegnal po clonazepam.... ale nie chce.... dlaczego za kazdym kolejnym razem lek slabiej działa ??
czy może być, powodem nagłego pogorszeia to, że odstawiłem IPP - Helides ??? czy to ma jakiś wpływ na leki ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez horr 23 sie 2015, 13:20
Czy jeśli 40mg paro działa całkiem nieźle (depresja i fobia społeczna; trzeci miesiąc brania), to czy podwyższenie dawki da jeszcze lepszy rezultat, czy to już bez większego znaczenia?

przez Rocky2 23 sie 2015, 13:43
horr napisał(a):Czy jeśli 40mg paro działa całkiem nieźle (depresja i fobia społeczna; trzeci miesiąc brania), to czy podwyższenie dawki da jeszcze lepszy rezultat, czy to już bez większego znaczenia?

Bierz dalej, nie ma sensu zwiększać dawki, 3 miesiąc to początek, dopiero co lek się konkretnie rozkręcił.
Dawka 40 mg to całkiem dobra dawka, zawsze bierze się najmniejszą skuteczną dawkę
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Kalebx3 23 sie 2015, 19:07
to czy podwyższenie dawki da jeszcze lepszy rezultat, czy to już bez większego znaczenia?

horr,
- podwyższanie dawki leku w tym przypadku może tylko pogorszyć sprawę . Skoro jest dobrze na tej dawce , to nie kombinuj ,,, bo z tymi cukiereczkami to różnie może być ,,, nie zawsze kolorowo .To są leki na mózg , a z mózgiem to nie jak z żóładkiem ,ten w razie czego wypluje , mózg juz nie ;)

-- 23 sie 2015, 19:11 --

najmniejszą skuteczną dawkę

fakt , akuratnie u mnie jest to od dłuższego czasu 10mg . Szału dupy nie ma , ale idzie jakoś funkcjonować i to już jest niejako "szczęscie " , lekowe szczęście ;) .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tańczący z lękami 23 sie 2015, 22:06
Kalebx3, wiem, że oprócz paro posiłkujesz się jeszcze innymi dropsami, m.in. buspironem. Pytanie mam jednak inne: czy kiedykolwiek brałeś lamotryginę i ew. jak na nią reagowałeś?

-- 23 sie 2015, 21:10 --

Od 4 tyg niezmiennie jadę na 20mg paro i poza świetnym wpływem antylękowym równie dobrze sypiam. Wręcz wróciło to kiedy brałem paro przez kilka lat za 1 razem: wreszcie mogę ucinać sobie drzemkę za dnia ;) Do szczęścia brakuje mi tylko trochę lepszego nastroju i energii, ale i tak się cieszę, z tego jak jest- piekiełko minęło :twisted:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez encyklopedia1 24 sie 2015, 11:27
Witam ponownie na forum.
Pytanie do doświadczonych :

Jak przejść z paroksetyny na fluoksetynę? (Paroxinor>Bioxetin).
Biorę raz dziennie 20 mg pół roku.

Mam silną nerwicę lękową, ale po paroksetynie znów bardzo przytyłam, wysmiewają sie ze mnie. Nie radzę już sobie, cała spuchłam. Kiedyś zmieniałam paro na fluo. Wiem, że fluoksetyna nie działa tak dobrze na lęki, jednak niektórzy czują się na tym dobrze, ja kiedyś dłuższy czas brałam i chyba było ok.

Na jakąś fobie fluoksetyna chyba działa, skoro psychiatrzy też ją na nerwicę przepisują?

:why:

Sortuj wg