PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 10:26
a jak to jest po braniu paro wzrasta pewność siebie poprzez serotonine ale spada z czasem dopamina poprzez osłabienie motywacji ale dlaczego to jest na stałe ???

a skoro sertralina działa + na dopamine to brak motywacji jest mniejszy albo może go nie być wcale ???

przez benzowiec84 11 sie 2015, 11:51
Dominik_wot napisał(a):a jak to jest po braniu paro wzrasta pewność siebie poprzez serotonine ale spada z czasem dopamina poprzez osłabienie motywacji ale dlaczego to jest na stałe ???

a skoro sertralina działa + na dopamine to brak motywacji jest mniejszy albo może go nie być wcale ???

serttalina jest pod 2 względem silna serotoninowy wśród SRi . zaraz za paroksetyną . ja na tym leku spałem nie mając na nic siły . jej wpływ na dopaminę jest nieistotny , serotonina zaleje dopaminę. Podobno nie podosi aż tak prolaktyny więc coś jest na rzeczy , ale jak jest w praktyce to nie wiem. wątpie w to . kosa serotoninowa i tyle. jak ci pomaga i nie czujesz spadku motywacji,apati,anhedoni że nic ci sie nie chcę to sie nei martw.
Te leki powodują takie coś po długim i nieprzerwanym okresie brania. a jak miałeś deficyd dopaminy i lek ci pomorze to nawet o tym nie będziesz rozmyślał. tak jak ja przez 6 lat i obudziłem się z ręką w nocniku . potem brałem bardziej z zależności i bojaźni przed ostawieniem i gwałtownych zmian , przy spadku serotoniny . potem już nie działają. puki działają dobrzę i nie ma amotywacji jest ok

-- 11 sie 2015, 11:05 --

co do 1 pytania . leki SSRI pomogą tylko wtedy gdy miało się deficyd sert . im większy tym lepsze działanie leku , to tak jak z dopaminergikami , im bardziej zjebany układ nagrody tym lepsze działanie agonistów dopaminy np.

największy zamulacz wśród SSRI może cię wtedy pobudzić,zaktywować,dodac sił, radości i pewnośći siebie.
dopamina spada z czasem poprzez zbyt wysoki poziom prolaktyny i ciagle zalewanie serotoniną. jest to tak zbyt długo robione i powtarzane że mózgowi ciężko wrócić do równowagi.

na odwrót . motywacja spada przez spadek dopaminy :).

powtarzam rok nie przerwanego brania ci nie zaszkodzi i mózg jak ta lala wróci do równowagi , ja byłem [przez 6 lat nie wiem juz nieprzerwanie na lekach SSRI , skakałem z jednego na drugi , tak zawsze przechodziłem . dlatego tak mam.

-- 11 sie 2015, 11:09 --

tak może być mniejszy niż po paro na sert. ale bardziej mniejsze jest po fluoksetynie ze względu na antagonizm 5ht2c i w ogole gdy brałem ją za 1 razem jest taka speedująca. daje troche po noradrenalinie. ja po paro 3 lata czułem się świetnie nie majac żadnych spadków motywacji itp . potem to przychodzi i sie budzisz z ręką w nocniku i przerabiasz kolejne SRI które już tylko zmulaja i śpisz , ja po paro chodziłem jak po kresce fety gdy działała ,z bananem na pysku i chęciami do życia,ale nic nie trwa wiecznie.także łykaj nie peniaj ale nie latami i nie nie przerwanie. teraz mogę ją brać jako dorażny lek nasenny :)

-- 11 sie 2015, 11:13 --

potem się już raczej tylko pierdoli a jak przyjdziesz do psychiatry i skarżysz się na brak chęci i sił i braku motywacji to powie ci że masz nawrót:))) to nic że przed leczeniem nigdy nie miałeś amotywacji ,ani zawsze miałeś siłe ,żeby choćby umyć morde . to jest nawrót i /cenzura/ :)
hehe. na szczescie spotkalem spoko psychiatre i mogę brać co chcę .

-- 11 sie 2015, 11:14 --

także p;onawiam pytanie.

[także chcia.łem opisać tutaj troche w złości i z lekką ironia mój stan beznadziejny i próbuje już wszystkiego mam zamiar sprobować agonistów D2/D3 ,przy Pirybedylu nawet piszę,oprócz działanie na parkinsona , jest stosowany też w leczeniu anhedonia,depresji atypowych. dlatego mam zamiar to połączyć z lekiem TLDP amitrypiliną. i może z tego coś wyjdzie . teraz łykam seleglenine do 10mg jako maoB. bez interakcji . ale nic dopci nie tyka .]

-- 11 sie 2015, 05:20 --

jak długo można brać taki pirybedyl , bo wiadomo tolerancja itp , czy przy odstawce nie będzie zjazdów , czy nie rozwalę sobię jeszcze bardziej układu nagrody ,dopaminy itd. i czy mozna to bez interakcji łączyć z amitrypiliną ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 12:17
ale ja mam po sertraline powera jak po fecie ale mam lęk uogulniony że coś się stanie którego wcześniej nie miałem

i nie wiem czy to dobrze czy źle czyli -

czy brać sertraline bo z czasem się uspokoje a motywacja nie spadnie

czy esci po którym nie mam lęku ale motywacja słabo i libido siadło

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 11 sie 2015, 12:23
Kiedyś byłem u takiej kutwy . którą tylko zbeształem i wyszedłem po 45 minutach rozmowy bez zapłaty. przychodzisz i mówisz że brałeś już wszystkie SSRI prawie i że jesteś spiący , zmęczony , nie masz na nic siły , nic ci sie nie chce a ona wyskakuje z takim czymś . "a escitaloparm pan bral??" po tym teksćie musiałem ją zbesztać i douczyć , i sprawdzić czy im firmy każą tak mówiż ze ssri są na wszystko czy oni naprawdę mają takie braki w dziedzinie biochemi mózgu i neurobiologi . no i niestety te tłuki nie wiedzą co to serotonina,dopamina,noradrenalina co to podreceptory i za co są odpowiedzialne itp wyskakuje mi z największym zamulaczem spośród SSRI totalnie selektywnym , nie chaczy o NRI jak paro nei chaczy o nic , tylko czysta sert która może pogłębić mój stan . na szczescie znalazlem spoko lekarza z ktorym moga wkoncu normalnie testować zapisuje mi od selegleniny po różnych agonistów dopaminy . także mam szanse na choćby chwile normalnośći

-- 11 sie 2015, 11:28 --

Dominik_wot napisał(a):ale ja mam po sertraline powera jak po fecie ale mam lęk uogulniony że coś się stanie którego wcześniej nie miałem

i nie wiem czy to dobrze czy źle czyli -

czy brać sertraline bo z czasem się uspokoje a motywacja nie spadnie

czy esci po którym nie mam lęku ale motywacja słabo i libido siadło

hmm czyli masz braki w serotoninie. bo tez miałem jak na fecie po paro a to najwiekszy zamulacz.ale lęki znikneły.
zalezy ile bierzesz sertalina i na co się leczysz . chcesz coś na lęki to nie łap sertaliny i fluoksetyny.
paroksetyne jest najlepsza na lęki,esci(ale to kompletny kastrator i mega selektywny)

słuchaj ja mam poważniejsze problemy :) i też szukam rady jak ktoś douczony mi pomoże. nie mam siły doradzać komuś. skoro sertalina cie pobudza a daje ci lęki to źle . zmień na paro ew cital.

-- 11 sie 2015, 11:48 --

oto chodzi że ciężko złapać rwnowage , fluo i serta może najmniej zaniżać motywacje ale być pro lękowa , szczegolnie w fazie wkręcania.
paro i esci są dobre na lęki ale z motywacją może być ciężko (chodz u mnie była motywacja puki działało paro)

dla mnie jest tylko 1 dobry SSRI jest nim paro.

-- 11 sie 2015, 11:49 --

poszukaj pokombinuj . każdy indywidualnie reaguje na dany lek
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Rocky2 11 sie 2015, 14:22
benzowiec84, Przeczytaj watki anhedonia, trwałe zmęczenie i doping mózgu na hyppereal, sądzę, że tam najszybciej odnajdziesz potrzebne informacje o substancjach, które mogły by ci pomóc.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 15:49
benzowiec84 a dlaczego esci to największy zamulacz ? chodzi o efektywność serotoniny względem dopaminy i nagromadzenie prolaktyny ?

a paro w teoria to nie jest największy zamulacz co czyni z Ciebie kozaka co niczego się nie boi :)

wiem że esci to kastrat (a wszyscy na forum się śmieją że to nie jest ważne i docelowo powinienem być szczęśliwym impotentem)

cital mniej kastruje ?

sertralina niby lepsza ale jak ja dostaje kur*** i mam ochotę każdemu zaje** po sertraline myślisz że jak zmniejszyć dawkę do 25mg to się przyzwyczaje bo po sertra mam pewność siebie osiedlowego dresa ale pod spodem dalej są lęki tym razem uogulnione i libido chociaż nie siada ;)

przez benzowiec84 11 sie 2015, 16:43
Rocky2 napisał(a):benzowiec84, Przeczytaj watki anhedonia, trwałe zmęczenie i doping mózgu na hyppereal, sądzę, że tam najszybciej odnajdziesz potrzebne informacje o substancjach, które mogły by ci pomóc.

przeczytałem wszystkie strony

przez Rocky2 11 sie 2015, 16:56
benzowiec84 napisał(a):
Rocky2 napisał(a):benzowiec84, Przeczytaj watki anhedonia, trwałe zmęczenie i doping mózgu na hyppereal, sądzę, że tam najszybciej odnajdziesz potrzebne informacje o substancjach, które mogły by ci pomóc.

przeczytałem wszystkie strony

I coś wyniosłeś z tego dla siebie?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 17:05
a czy po esci i paro są większe szanse na pssd skoro są największymi kastratami ?

przez Rocky2 11 sie 2015, 17:11
Dominik_wot napisał(a):a czy po esci i paro są większe szanse na pssd skoro są największymi kastratami ?

Ale ty /cenzura/ pytania zadajesz, masakra, a czy wydra wygra!? :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 17:23
Rocky2 napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):a czy po esci i paro są większe szanse na pssd skoro są największymi kastratami ?

a co w moich pytaniach takiego dziwnego ja nie chce zostać wesołym impotentem :P to sie kurw* pytam :P

przez Rocky2 11 sie 2015, 17:28
Dominik_wot napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

a co w moich pytaniach takiego dziwnego ja nie chce zostać wesołym impotentem :P to sie kurw* pytam :P

Jak chcesz mieć pewność, że nim nie zostaniesz to nie biesz Ssri!
A z takimi pytaniami to do wróżki, chyba, że ktoś ma ochotę ci odpowiadać, wszędzie zadajesz to samo pytanie! ty masz jakaś fobie czy ki /cenzura/, ludzie tu biorą prochy normalnie się pukają na wzajem i nic im nie jest, a większość ludzi bierze ssri na tym forum, więc masz odpowiedz na swoje pytanie.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 17:40
może i mam fobię a może po prostu nie chce zostać "wesołym impotentem"

a jeśli tak jest to co stanowi to jakiś problem bo to chyba jest forum nerwica.com to kurw** gdzie mam iść z takimi pytaniami zadzwonić do wróżbity Macieja czy ch* wie gdzie...

bo http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html z dupy sobie tego nie wymyślili

przez Rocky2 11 sie 2015, 17:51
Dominik_wot napisał(a):może i mam fobię a może po prostu nie chce zostać "wesołym impotentem"

a jeśli tak jest to co stanowi to jakiś problem bo to chyba jest forum nerwica.com to kurw** gdzie mam iść z takimi pytaniami zadzwonić do wróżbity Macieja czy ch* wie gdzie...

bo http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047.html z dupy sobie tego nie wymyślili

Więc masz wątek to tam sobie pisz i zadawaj pytania, od tego jest ten wątek, nie rób tutaj śmietnika, poza tym z tego co tam widzę to ten wątek jest praktycznie martwy.

-- 11 sie 2015, 17:53 --

Dominik_wot, Jeżeli tak bardzo się boisz o te sprawy, to zażywaj sertraline, na niej masz największe szanse na to by się nie załapać na PSSSD, możesz też dołożyć coś na dopaminę to wtedy na pewno nie będziesz miał żadnego PSSD, pozdro.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg