PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez KubaLDN 29 lip 2015, 23:21
Dzieki wielkie, poczekam jeszcze z 2 tygodnie, jak nic sie nie zmieni, zglosze sie do lekarza.
try to figure out who you are and go ahead

przez amandia 30 lip 2015, 07:37
Oj wiele się działo gdy zniknęłam na chwilę. Po wizycie u lekarza, gdy przepisał mi leki pomyślałam, że poczekam jeszcze dzień, potem kolejny. Jakoś zaczęło mi być lepiej - stąd moja nieobecność na forum. Świadomość, że w każdej chwili mogę wrócić do paro (za zaleceniem lekarza) mnie uspokoiła, a przepisany doraźnie Xanax dodał lekkiej pewności.
Objawy raz są raz ich nie ma, ale nie na tyle silne bym musiała sięgnąć po leki - to mogę zrobić w każdej chwili. Ot jakoś się trzymam, choć chwilami bardzo dużo siły wkładam w pracę nad sobą by przezwyciężyć lęki i olać natręctwa.
Zastanawia mnie ostatnio (pod wpływem przeczytanej książki) czy możliwe jest pomylenie zaburzeń lękowych i zespołu natręctw (które mam zdiagnozowane) z chad lub schizofrenią? Wiem, że wyszukiwanie chorób to również moje natręctwo, ale nurtuje mnie to pytanie, a do wizyty jeszcze tydzień.

przez feniksx 30 lip 2015, 16:10
KubaLDN napisał(a):Dzieki wielkie, poczekam jeszcze z 2 tygodnie, jak nic sie nie zmieni, zglosze sie do lekarza.

Czekaj czekaj.... Ja wracam 3 raz na paro... za drugim razem rozkręca się dużo dłużej... teraz wróciłem po raz 3.... zaskoczył dopiero po pełnych dwóch miesiącach... ale efekt teraz był ciut słabszy i podjęliśmy decyzję wejścia na 30mg, po dwóch tygodniach poczułem się o wiele lepiej....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asie25 01 sie 2015, 10:58
Moge powiedziec ze drugi miesiac na 10 mg paro i w koncu jest fantastycznie!!! Nie ma lekow, strachow, minelo zle samopoczucie a jak cos tam sie pojawia to szybko znika gdyz po prostu przestalam sie bac. Po miesiacu lęki i negatywne objawy byly wiec to bzdura ze trzeba po miesiacu zwiekszac dawke trzeba czasu

przez feniksx 01 sie 2015, 16:06
Lek się rozkręca do 6 tygodni.

-- 01 sie 2015, 19:40 --

dopiero po 6 tygodniach jest sens zwiększania dawki.... fakt czasem już na początku tak słabo działa, że lekarze podejmują decyzje wcześniej.... ale my sami musimy wiedzieć czy to z czym się zmagamy jest nadal nie do wytrzymania czy damy rade te pare tygodni i koszmaru nie bedzie....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez horr 02 sie 2015, 18:36
Chciałem przypomnieć moje pytanie z poprzedniej strony; czy ktoś mógłby odpowiedzieć?

horr napisał(a):po sześciu tygodniach lek działał już dobrze, czułem się naprawdę świetnie. Aż nagle, dosłownie z dnia na dzień, przestał działać. Zupełnie bez powodu nastrój spadł (może nie od razu do depresji, którą miałem, ale jednak dość mocno). Nie było ku temu ani przyczyn zewnętrznych, ani wewnętrznych (interakcje z innymi lekami, czy coś). Czy takie rzeczy się zdarzają i czy mogę liczyć, że działanie znowu wróci?

przez Rocky2 02 sie 2015, 18:47
horr napisał(a):Chciałem przypomnieć moje pytanie z poprzedniej strony; czy ktoś mógłby odpowiedzieć?

horr napisał(a):po sześciu tygodniach lek działał już dobrze, czułem się naprawdę świetnie. Aż nagle, dosłownie z dnia na dzień, przestał działać. Zupełnie bez powodu nastrój spadł (może nie od razu do depresji, którą miałem, ale jednak dość mocno). Nie było ku temu ani przyczyn zewnętrznych, ani wewnętrznych (interakcje z innymi lekami, czy coś). Czy takie rzeczy się zdarzają i czy mogę liczyć, że działanie znowu wróci?

Zwiększ dawkę, ale na cuda nie licz.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez woowoo 03 sie 2015, 22:37
Ja tak mam od początku na paro Co jakiś czas wchodzę na dobry stan i później znów lekka depra. 3 lata z paro, zmiany dawki na nic nie wpływają.

przez Rocky2 03 sie 2015, 23:01
woowoo napisał(a):Ja tak mam od początku na paro Co jakiś czas wchodzę na dobry stan i później znów lekka depra. 3 lata z paro, zmiany dawki na nic nie wpływają.

Może nie wpływają przeciwdepresyjnie, ale działanie na zaburzenia lękowe oraz zok, paroksetyna wykazuje na wyższych dawkach, poza tym każdy ma inaczej z antydepresantami, w przypadku tego kogoś z góry, to działanie już nie wróci, prawdopodobnie lek przestał działać, co jest śmieszne po 6 tygodniach, zwiększenie dawki może pomóc, ale nie musi.
Ja jak brałem paroksetyne kiedyś to jej super działanie odczuwałem przez kilka miesięcy, potem było coraz gorzej. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez amandia 04 sie 2015, 06:51
U mnie znow huśtawka. Brac lek czy nie brać. Zanim pierwszy raz zaczełam brac patoksetyne bylo to samo, bronilam sie rekami i nogami. Potem jak juz zaczela dzialac myslalam: czemu tak pozno sie zdecydowalam. Teraz nie biore od prawie 3 miesiecy i znow jest to samo. Nie radze sobie, hustawka nastrojow mnie dobija ale tez nie moge sie zdecydowac by zaczac brac lek...

przez feniksx 04 sie 2015, 17:34
Lepiej brać... też mialem problem z decyzja, Ale jak przypomniałem sobie jak było fajnie na nim to zaczęłam brać, początek zawsze jest trudny.
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Tańczący z lękami 06 sie 2015, 16:32
kurna przyznaje, że na 20mg paro nic mi się nie chce, najgorzej jest rano: zmęczenie w cholerę. Wieczorem za to trochę lepiej. Lęków nie mam w ogóle, więc tu paro działa świetnie. Tylko to zmęczenie i lekka depresja/amotywacja. Jeśli za 2-3 tyg uboki nie przejdą to rozważę zmianę na wenlę.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez kingtodd 06 sie 2015, 17:27
hej, jaki jest kolejny krok po paroksetynie, która okazuje się za słaba dla mnie, co zasugerowac lekarzowi, z SRI to chyba właśnie ona jest najmocniejsza...

przez coyot.inc 06 sie 2015, 18:28
Dzień Dobry,

dziś byłem u psychiatry i przepisał mi: Arketis (paroksetyna), Afobam (0,25), oczywiście dodatkowo przez chyba 12 dni.

Coś możecie powiedzieć o tym połączeniu? Boję się bardzo, bo są to moje pierwsze leki tego typu. Właściwie pierwsze leki w życiu. Nigdy na stałe nie miałem leków i boję się m.in. skutków ubocznych itp.

Mam zdiagnozowaną podobno nerwicę lękową no i jakieś tam stany depresyjne, ale to chyba standard.

P O M O C Y ! :)

Sortuj wg