PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: paxtin (moje wątpliwości)

przez jupix2 02 maja 2010, 11:02
Ludzie, ludzie ... Te leki zaczynają dzialac po 1-2 miesiącach. Po tym czasie znikaja tez dzialania niepozadane. Wkurza mnie gdy ktos 3 dzien bierze lek i panikuje, ze spac nie moze :evil:

przez Shadowmere 02 maja 2010, 12:25
bierz paxtin i zdrowiej.to znakomity lek.nawet jesli mysli samobojcze sie pojawia,bedziesz wiedziaal,że to skutki uboczne i przetrzymasz.
notabene-jak oceniasz lexapro?dobry jest?dziala na loęki i depresje?pozdrawiam.
Shadowmere

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Venus 03 maja 2010, 21:06
bax102 napisał(a):A ja wam i tak mówię, żeby nie brać tego cholerstwa :). Leki nie rozwiązują problemu, tylko go przysłaniają. Tak jak Somma u Huxley'a, nie dajcie się ogłupiać ;)

Ja tak właśnie próbowałam i sie doprowadziłam do takiego stanu, że byłam bliska szpitala.
Gdyby nie lek to psychoterapię mogłabym o kant tyłka roztrzaskać.
Więc zastanów się co piszesz.
Bla bla bla...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 04 maja 2010, 11:49
Shadowmere Z tego co sie orientuje to Escitalopram (Lexapro, Cipralex) to najlepszy lek z grupy SSRI. Dziala dosyc silnie przeciwdepresyjnie jak na SSRI plus wycisza lęki, niepokoje, uspokaja.

Ogolnie najlepszy SSRI. Tak sie ogolnie uwaza.

przez Shadowmere 04 maja 2010, 11:55
Zenonek, jednakże z opinii tutaj na forum wynika,że najbardziej pomaga ludziom paroksetyna.jak przeglądam topik np o paxtinie to wychodzi na to,że on w zasadzie wszystkim pomaga.A jak zajrzysz do dzialu o lexapro to wlasciwie wszyscy sie skarżą na niego.
W mojej opinii paroksetyna przebija wszystko co bralam-fevariny,bioxetiny,asentry,efectiny i ciatalopramy.wspaniale zadziałała na moje utrapienie-fobie społeczną.lęki w ogóle zniknely.zaczęłam normalnie żyć.
Shadowmere

przez Zenonek 04 maja 2010, 12:01
Shadowmere napisał(a):Zenonek, jednakże z opinii tutaj na forum wynika,że najbardziej pomaga ludziom paroksetyna.jak przeglądam topik np o paxtinie to wychodzi na to,że on w zasadzie wszystkim pomaga.A jak zajrzysz do dzialu o lexapro to wlasciwie wszyscy sie skarżą na niego.
W mojej opinii paroksetyna przebija wszystko co bralam-fevariny,bioxetiny,asentry,efectiny i ciatalopramy.wspaniale zadziałała na moje utrapienie-fobie społeczną.lęki w ogóle zniknely.zaczęłam normalnie żyć.

Ja Ci podaje dane wynikajace z badan usredniajacych z calego swiata.

Escitalopram usredniajac jet najlepszy ze wszystkicj SSRI. To jest pewne. Natomiast Twoja reakcja na lek bedzie sprawa indywidualna. Ale szanse na poprawe sa najwieksze na Lexapro.

przez Shadowmere 04 maja 2010, 12:08
Zenonek, a Ty bierzesz paxtin tak?Jeśli bierzesz,to bierz go dalej,na pelen efekt trzeba niekiedy czekać bardzo długo(nawet do trzech miesięcy!),ale zapewniam Cię,że warto. :105:
Shadowmere

przez zdesper 04 maja 2010, 12:12
Potwierdzam! Jeżeli ktos dobrze toleruje paroksetyne to jest na bardzo dobrej drodze do osiągniecia szczęscia w zyciu:))

[Dodane po edycji:]

Ja brałem rexetin 2 razy po 9 miesięcy i czulem sie dobrze a juz wręcz euforycznie po odlozeniu :105: (to byly czasy)...

Obecnie już nie toleruje tych lekow...eh
zdesper

przez Zenonek 04 maja 2010, 12:16
Shadowmere napisał(a):Zenonek, a Ty bierzesz paxtin tak?Jeśli bierzesz,to bierz go dalej,na pelen efekt trzeba niekiedy czekać bardzo długo(nawet do trzech miesięcy!),ale zapewniam Cię,że warto. :105:

Ja biore Asentre 50 mg 4 tygi i jest ok. Moze bedzie jescze lepiej.
Powinno :P.

Czytalas o tych nowych antydepresantach co wrzucilem w nowosciach?

przez zdesper 04 maja 2010, 12:19
Escitalopram czy tam citalopram(jeden grzyb jak dla mnie) jest o tyle moze lepszy w tych wszystkich badan poniewaz ma dobry stosunek skutecznosci do akceptowalnosci leku przez ludzi go biorących,ale raczej siłą dzialania nie moze rownac sie z paroksetyna ktora ma największy wychwyt zwrotny serotoniny z dostepnych na rynku lekow
zdesper

przez Shadowmere 04 maja 2010, 13:15
zdesper, nie prawda:) anafranil i escitalopram lepiej wychwytuje serotonine-nie mylic z citalopramem;/.to nie jest jeden grzyb.Zenonku,jeszcze nie czytalam,napewno zaraz obejrze.Też biore teraz asentre-pierwszy dzien 100:)Anafranil nnie byl dla mnie.
Shadowmere

przez paradoksy 04 maja 2010, 13:20
Shadowmere napisał(a):zdesper, nie prawda:) anafranil i escitalopram lepiej wychwytuje serotonine-nie mylic z citalopramem;/.to nie jest jeden grzyb.Zenonku,jeszcze nie czytalam,napewno zaraz obejrze.Też biore teraz asentre-pierwszy dzien 100:)Anafranil nnie byl dla mnie.

wg najnowszych rankingow, najlepiej jednak działają mirtrazepina, escitalopram, wenlafaksyna, sertralina, a dopiero potem jest citalopram.
paradoksy

przez zdesper 04 maja 2010, 13:38
zdesper, nie prawda:) anafranil i escitalopram lepiej wychwytuje serotonine-nie mylic z citalopramem;/.to nie jest jeden grzyb

Co do escitalopramu a citalopramu ->http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14665791.Duzo badan naukowych potwierdza ze jest to dokladnie to samo a czemu inna nazwa to raczej latwo sie domyslec

Masz racje escitalopram lepiej wychwytuje ale lepiej w tym przypadku znaczy ze selektywniej a jezeli chodzi o sile wychwytu to gorzej:)
zdesper

przez Shadowmere 04 maja 2010, 14:23
paradoksy, czytaj uważnie.właśnie to napisalam :roll:
Shadowmere

Sortuj wg