PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

przez Siarlek 28 lip 2015, 15:28
Ja rezygnuje z paro. Zszedłem z 30-20mg 3 tyogdnie 20-10mg 10 dni. Generalnie za drugim razem to paro to była tragedia. Zmarnowałem mnóstwo czasu. Jednak muszę oddać, że za pierwszym podejściem kiedy byłem w strasznym dołku to mi pomogło paro bardzo.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez feniksx 28 lip 2015, 15:31
a czemu mówisz, że drugi raz był straszny ???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Siarlek 28 lip 2015, 16:12
No za drugim razem, nie odniosło to pozytywnych efektów. przy tak samo męczących skutkach ubocznych. Nie mogłem zasnąć w nocy, dobudzić się rano, tycie (co w połączeniu z mirtą spowodowało tycie *10) - 20 kg w 5 miesięcy, niechęć. A lęków nie potrafiło stłumić. 30% poprawa przy takich skutkach ubocznych to po prostu uważam, że było trzeba wcześniej zrezygnować.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 28 lip 2015, 16:28
Siarlek napisał(a):No za drugim razem, nie odniosło to pozytywnych efektów. przy tak samo męczących skutkach ubocznych. Nie mogłem zasnąć w nocy, dobudzić się rano, tycie (co w połączeniu z mirtą spowodowało tycie *10) - 20 kg w 5 miesięcy, niechęć. A lęków nie potrafiło stłumić. 30% poprawa przy takich skutkach ubocznych to po prostu uważam, że było trzeba wcześniej zrezygnować.

I dobrze zrobiles, bardzo czesto jest tak, ze antydepresantami, ze za 2 razem nie chce odpalic, albo dziala slabo, albo wogóle nie dziala, paro nie jest zlym lekiem, ale tycie sennosc i zamula, dyskfalifikuja ten lek u mnie. :pirate:
Sennosc bym jeszcze przezyl, ale zamula i brak motywacji do czegokolwiek, no tego sie nie da przezyc.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ryska 28 lip 2015, 20:10
czy ktoś coś może powiedzieć w tym temacie? Ktoś tak miał?
alergia-skorna-na-paroksetyn-t56084.html
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez popiol 28 lip 2015, 22:14
Szjeeet. Mówiłem że nie mam skutków odstawiennych po odstawieniu paro z dnia na dzień, a jednak dziś mnie dopadło - zawroty głowy, brain zapy. Ale są też pozytywne skutki, wystrzelilo mi nastrój i libido do góry, zmniejszyła się anhedonia i znikła apatia. Zaczęła mi sie nawet podobac muzyka i posprzatalem w całym domu gdzie jeszcze kilkanaście dni temu nie chciało mi się zwlec z łóżka. No ale ja tak mam zawsze po odstawce paro, zresztą nie tylko ja. Szkoda , że ten miły stan znika po 2 tyg.

Siarlek, też za pierwszym razem miałem remisje na paro po okrutnej depresji. Kolejne podejścia do tego leku kończyły się fiaskiem. Jedynie działanie przeciwlkowe się utrzumuje, ale na nastrój dzialanie kiepskie - wypłaszczenie nastroju, apatia a nawet nasilona anhedonia która jest przecież moją najgorszą zmorą. Heh.

-- 28 lip 2015, 22:18 --

No i byłem wczoraj na siłowni :shock: :shock: :shock:
popiol

przez Vengence 28 lip 2015, 22:20
No i byłem wczoraj na siłowni :shock: :shock: :shock: Dobre :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez feniksx 28 lip 2015, 22:23
wiecie co a ja bym wam polecił zmusić się do wysiłku fizycznego, też miałem zmęczenie, nicm i się nie chciało, i zaczełem biegć wyszedłem bo mnie Żona zmusiła... i nie ukrywam, że z dnia na dzień było coraz lepiej to chroniczne znużenie i tumiwisizm zaczął znikać... musicie coś robić dla swojego organizmu.... a nie tylko praca, dom, praca, dom.... leki wszystkiego za nas nie zrobią.... a no i dodam, że do Paro dołączyłem sobie Ekstrakt z Żeń szenia i witaminami firmy olimp i też mnie trochę pobudził do działania...

przez Vengence 28 lip 2015, 22:27
feniksx napisał(a):wiecie co a ja bym wam polecił zmusić się do wysiłku fizycznego, też miałem zmęczenie, nicm i się nie chciało, i zaczełem biegć wyszedłem bo mnie Żona zmusiła... i nie ukrywam, że z dnia na dzień było coraz lepiej to chroniczne znużenie i tumiwisizm zaczął znikać... musicie coś robić dla swojego organizmu.... a nie tylko praca, dom, praca, dom.... leki wszystkiego za nas nie zrobią.... a no i dodam, że do Paro dołączyłem sobie Ekstrakt z Żeń szenia i witaminami firmy olimp i też mnie trochę pobudził do działania...

Zgadzam sie, ja trenuje caly czas, niezaleznie od tego jak sie czuje, no chyba, ze jest tak zle, ze nie moge chodzic, no to wtedy, trudno by jechac na silke i rzucac zelastwem, bieganie jest zajebista bronia do walki z depresja, wielu nie docenia roli wysilku fizycznego, mi wiecej daly treningi niz leki, powaznie, paroksetyna zniszczyla mi natrectwa i zaburzenia lekowe, reszte zrobilem juz sam. :great:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez popiol 28 lip 2015, 22:27
Jeeeaah. Zrobiłem przysiad, wiosło, klatkę, tric-bic i spiecia brzucha - takie tam FBW, a dziś mam taki zakwas, że stękam :D

Ta, nawet na foro mi się zachciało paplać :P hihi.

no i jeszcze bareczki sztankielkami pompowałem .
popiol

przez horr 29 lip 2015, 20:38
Biorę paro od dwóch miesięcy (20mg), kilka dni temu lekarz zwiększył dawkę (do 40mg) - czy działanie nowej dawki powinno nastąpić już po kilku dniach, czy znowu trzeba czekać miesiąc na rozkręcenie?

Mam jeszcze jeden kłopot, lekarzowi nie wspomniałem, bo myślałem, że to chwilowe. Otóż po sześciu tygodniach lek działał już dobrze, czułem się naprawdę świetnie. Aż nagle, dosłownie z dnia na dzień, przestał działać. Zupełnie bez powodu nastrój spadł (może nie od razu do depresji, którą miałem, ale jednak dość mocno). Nie było ku temu ani przyczyn zewnętrznych, ani wewnętrznych (interakcje z innymi lekami, czy coś). Czy takie rzeczy się zdarzają i czy mogę liczyć, że działanie znowu wróci?

przez KubaLDN 29 lip 2015, 22:59
Hej, znowu ja;)

wiec jestem dzisiaj 25 dzień na paro20mg. Jest to moje drugie podejscie, bralem paro w tamtym roku przez jakies dwa miesiace i pomogla bardzo, w takim stoopniu ze az przestalem ja brac. Niestety teraz mam dużo efektow ubocznych, generalnie nic mi sie nie chce, najchetniej z domu bym nie wychodzil. jestem ospały, lęki osłabły, ale ciągle są. Nie jest to taki efekt jakiego się spodziewałem. I teraz tak na prawdę nie wiem czy to jeszcze za wcześnie żeby oceniać sytuację, że może jeszcze się rozkręci, czy może jest to za niska dawka. Nie wiem już sam, ale jeśli się nie poprawi, to już chyba wolałbym się męczyć, bez tych efektów ubocznych. Sam nie wiem co robić…

ps: nie potrzebnie czytałem post kogoś wyżej, że za drugim razem nie zadziałało , bo jeszcze bardziej mnie to dobiło;/

Kuba
try to figure out who you are and go ahead

przez bmwfan 29 lip 2015, 23:07
KubaLDN napisał(a):Hej, znowu ja;)

wiec jestem dzisiaj 25 dzień na paro20mg. Jest to moje drugie podejscie, bralem paro w tamtym roku przez jakies dwa miesiace i pomogla bardzo, w takim stoopniu ze az przestalem ja brac. Niestety teraz mam dużo efektow ubocznych, generalnie nic mi sie nie chce, najchetniej z domu bym nie wychodzil. jestem ospały, lęki osłabły, ale ciągle są. Nie jest to taki efekt jakiego się spodziewałem. I teraz tak na prawdę nie wiem czy to jeszcze za wcześnie żeby oceniać sytuację, że może jeszcze się rozkręci, czy może jest to za niska dawka. Nie wiem już sam, ale jeśli się nie poprawi, to już chyba wolałbym się męczyć, bez tych efektów ubocznych. Sam nie wiem co robić…

ps: nie potrzebnie czytałem post kogoś wyżej, że za drugim razem nie zadziałało , bo jeszcze bardziej mnie to dobiło;/

Kuba

ja tak miałem, że przez pierwsze 2 tygodnie na 20 mg paro zostały zlikwidowane lęki, wzrosła strasznie pewność siebie, a potem nagle przestało działać i pojawiły się też takie skutki uboczne jak ospałość, niechęć, lekarz nie proponował mi zwiększenia dawki, tylko przepisał doxepin 150 mg. Generalnie myślę, że mógłbyś skoczyć na 40 mg, ale te efekty uboczne raczej nie znikną, na pewno nie jest to najlepszy lek na aktywizację.

przez Vengence 29 lip 2015, 23:08
KubaLDN napisał(a):Hej, znowu ja;)

Kuba

Choc nie lubie leków z tej grupy to ci odpowiem, 25 dni to jest krótko, poczekaj 6-8 tygodni i wtedy oceniaj, ssri potrzebuja troche czasu by sie rozkrecic na powaznie, choc pewna poprawa moze byc odczuwalna dosc szybko, dla pocieszenia powiem, ci ze czesto jest tak, ze jak bierzemy lek po raz 2 ten sam to moze zadzialac z bardzo duzym opóznieniem, ja bym poczekal z miecha jeszcze.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg