PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez SZAv 17 lip 2015, 18:57
asie25 napisał(a):Witajcie :)
Parogen 10 mg lykam drugi miesiac w zasadzie koniec drugiego miesiaca no i w sumie pomaga chyba.. zdarzaja sie jednak jeszcze jakies gorsze chwile no i od kilku dni mam jakby w sercu nerwowe skurcze dodatkowe ja juz kilka lat temu mialam straszna nerwice z tego powodu, a teraz to od kilku dni po kilka na dobe mnie nawiedza... nie musze mowic jak mnie to dobija odbiers momentami chec do zycia.. czy ktos ma tutaj problemy z sercem na tle nerwowym? Serce wedlug kardiologow mam zdrowe... ech... ale jak to ja zaraz wymyslam ze umre od tego, ze serce sie zatrzyma

Ja na 10 mg jestem jakiś miesiąć i tak samo są gorsze i lepsze dni oj mniej tego lęku ale zdarza się niepodziewanie rano jest oki. Ale wieczorami juz czuje spadek "formy" mam nadzieje ze sie lepiej wkreci z czasem na dobre. Jeżeli nie bede musiał się ogarnąć i zaczac brac 20 mg daje sobie jeszcze 2 tyg.
Jest jakas specjalna różnica pomiedzy tym co bylo u Ciebie miesiac temu a teraz po 2 miesiacach ?

przez Tańczący z lękami 17 lip 2015, 19:19
hej, ja na 15mg nie mam problemów z libido wręcz się poprawiło w porównaniu z sertraliną. Znów chce mi się codziennie, jak za starych, dobrych czasów... :twisted:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez asie25 17 lip 2015, 21:04
SZaV z tygodnia na tydzien jest lepiej. Wszystko powolutku sie prostuje moje mysli, samopoczucie itd. To sa takie leki i uwazam ze potrzeba czasu i stopniowo nawet niezauwazalnie zaczynasz.czuc sie coraz lepiej. Oczywiscie na poczatku dni zlych mialam duzo a teraz mam po prostu gorsze chwile momenty... czasami dluzsze czasami.krotsze.ale nie cale dni takie zle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ges 17 lip 2015, 22:01
asie25 napisał(a):Witajcie :)
Parogen 10 mg lykam drugi miesiac w zasadzie koniec drugiego miesiaca no i w sumie pomaga chyba.. zdarzaja sie jednak jeszcze jakies gorsze chwile no i od kilku dni mam jakby w sercu nerwowe skurcze dodatkowe ja juz kilka lat temu mialam straszna nerwice z tego powodu, a teraz to od kilku dni po kilka na dobe mnie nawiedza... nie musze mowic jak mnie to dobija odbiers momentami chec do zycia.. czy ktos ma tutaj problemy z sercem na tle nerwowym? Serce wedlug kardiologow mam zdrowe... ech... ale jak to ja zaraz wymyslam ze umre od tego, ze serce sie zatrzyma

"Serce wedlug kardiologow mam zdrowe" - no właśnie...
Wróć do lekarza, który przepisał Ci Parogen i mu o tym powiedz. Wygląda na to, że Twoja nerwica nie ustępuje, więc może powinien Ci zalecić wyższą dawkę?

-- 17 lip 2015, 22:02 --

Tańczący z lękami napisał(a):hej, ja na 15mg nie mam problemów z libido wręcz się poprawiło w porównaniu z sertraliną. Znów chce mi się codziennie, jak za starych, dobrych czasów... :twisted:

Ja, niestety, jestem na 40 mg :bezradny:
ges

przez SZAv 18 lip 2015, 09:07
Podłożem tych niemiarowych uderzeń serducha napewno jest lęk. Tak jak napisałaś nerwica wegetatywna - w twoim przypadku "uderzyło' w serducho. Głównie chodzi o wyrzut adrenaliny do krwi związanej z reakcją "walcz lub uciekaj". Standardowa reakcja w sytuacjach stresowych chociaz bardzo uciążliwa. :?

przez asie25 18 lip 2015, 10:20
Wiem, bo kilka lat temu mialam z tego powodu bardzo silna nerwice. Najpierw byl puls ponad setke codziennie, pogotowie, ekg, potem kardiolog jeden drugi, bo nie.wierzylam pierwszemu ze mam.zdrowe serce. Echo serca jakies inne badania. Najgorsze te dodatkowe uderzenia i skurcze serca masakra mialam je calymi dniami, plakalam... psychiatra wyjasnila mi ze to podstawowy objaw nerwicy lekowej to jej nie wierzylam, juz szykowalam sie na przeszczep serca. Pomogly mi wtedy leki antydepresyjne.calkowicie usunely te objawy. Nerwica odezwala sie znowu niedawno ale juz nie na tym tle mialam zupelnie inne objawy choc i te skurcze sie zdarzaja.

-- 18 lip 2015, 10:21 --

Niestety nie moge wiecej parogn

-- 18 lip 2015, 10:24 --

Niestety nie moge wiecej parogenu gdyz karmie.piersia, konsultowalam sie z psychiatra i powiedziala ze 10 mg pomoze mi i rzeczywiscie pomaga czuje sie.duzo lepiej, ale zdarzaja sie a to te skurcze, a to cos innego. Mam sie nie nakrecac tez

Niestety nie moge wiecej parogenu gdyz karmie.piersia, konsultowalam sie z psychiatra i powiedziala ze 10 mg pomoze mi i rzeczywiscie pomaga czuje sie.duzo lepiej, ale zdarzaja sie a to te skurcze, a to cos innego. Mam sie nie nakrecac tez

przez SZAv 18 lip 2015, 13:41
asie25 napisał(a):Wiem, bo kilka lat temu mialam z tego powodu bardzo silna nerwice. Najpierw byl puls ponad setke codziennie, pogotowie, ekg, potem kardiolog jeden drugi, bo nie.wierzylam pierwszemu ze mam.zdrowe serce. Echo serca jakies inne badania. Najgorsze te dodatkowe uderzenia i skurcze serca masakra mialam je calymi dniami, plakalam... psychiatra wyjasnila mi ze to podstawowy objaw nerwicy lekowej to jej nie wierzylam, juz szykowalam sie na przeszczep serca. Pomogly mi wtedy leki antydepresyjne.calkowicie usunely te objawy. Nerwica odezwala sie znowu niedawno ale juz nie na tym tle mialam zupelnie inne objawy choc i te skurcze sie zdarzaja.

-- 18 lip 2015, 10:21 --

Niestety nie moge wiecej parogn

Spoko , ja dzisiaj mam straszny dzien nadmiar wczorajszych emocji mnie wykancza ataku paniki nie dostalem ale mam uczucie ze wybuchne z tych emocji ... maskara

przez feniksx 18 lip 2015, 21:39
Ja jestem na 30mg, leki znikają czuje sie lepiej... Jedyne to nie mogę sobie poradIc z natrętnymi myślami które mi mówią ze jest ok to zaraz cos się wydarzy i sie spinam... Zastanawiam się czy nie zaproponuje wejście na 40mg. Jedyny efekt uboczny jaki mam to na 30mg zaczela mi się bezsenność. Masakra w nocy nie mogę spać, a rano jestem nie przytomny, oczy juz mnie bola...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez SZAv 18 lip 2015, 21:54
feniksx jak wchodziles na 20 mg to miales po niej bezsennosc? mnie 10 mg seduje w nocy ladnie spie jak niemowle, tyle ze ja biore ta 10 na noc. kurde pojade chyba do lekarza i zapytam czy nie moge wejsc na 20 mg ... ta 10 spoko ale jednak jakby czegos brakowalo nie trzyma mnie tak jakbym chcial. Albo niech dorzuci cos moze ponoc cos co sie zwie imipramina jest spoko w panice

przez ges 18 lip 2015, 22:08
Hej, mam pytanie z innej beczki.
Dziś bardzo dziwnie się czułem. Rodzaj zmęczenia, trochę depersonalizacji, taka trochę dziwna senność (a może i nie dziwna - przespałem się ze 3 godz. w ciągu dnia :))
Wczoraj trochę wypiłem. Wiem, wiem, proszę bez kazań ;) Ulotka mówi, że alkoholu się "nie zaleca". Ale się i nie zabrania...
Krótko - czy to połączenie może mieć inne skutki, poza standardowym osłabieniem działania paroksetyny? A może chodzi o coś innego - wczoraj wypiłem za mało i paro dopiero zaczęła działać...
_________________________________________________________________________________________
nerwica lękowa napadowa (diagnoza i początek terapii paroksetyną: marzec 2015)
Paroxinor 20 mg 2-0-0
Wellbutrin XR 150 mg 1-0-0
ges

przez feniksx 18 lip 2015, 22:11
Mialem jak wchodziłem na 20mg, ale taki to max. Tydzień budzily mnie poty, stres itp..., a teraz już jest drugi a sen mi się nie polepsza. Nie ma tego co wymieniłem ale jest bardzo plytki... Byle co mnie wybudza potem godzinę trwa nim zasne....
Ja wladnie biorę paro o 16... Zastanawiam się czy nie brać go rano....

przez Tańczący z lękami 18 lip 2015, 23:38
ges napisał(a):
Tańczący z lękami napisał(a):hej, ja na 15mg nie mam problemów z libido wręcz się poprawiło w porównaniu z sertraliną. Znów chce mi się codziennie, jak za starych, dobrych czasów... :twisted:

Ja, niestety, jestem na 40 mg :bezradny:

to zjedź na 30mg albo dołóż mianserynę/mirtę na libido. Osobiście preferuję 1 opcję.

-- 18 lip 2015, 22:43 --

feniksx, w pierwszym okresie wchodzenia na leki SSRI w tym paro często nasila się bezsenność i pobudzenie (agonizm 5ht2), to powinno przejść po 2tyg. A jak nie to trzeba wrócić do "nocnika". Cierpliwości i życzę, aby Ci przeszło, bo sam mam problemy ze spaniem i wiem, jak to unicestwia człowiekowi życie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Siarlek 19 lip 2015, 01:43
Też tak miałem, że wieczorem nie mogłem zasnąć w nocy się wybudzałem a rano byłem nie przytomny, czasami tak bardzo nie przytomny, że w ogóle nie miałem koncentracji i musiałem iść spać na 2h. Dostałem na to mirtę. Pomogło w tym sensie, że w końcu mogłem zasnąć i nie byłem pobudzony. Godzina i byłem tak zmęczony, że do piątego barana nie doliczyłem. W nocy przestałem się budzić. Jednak rano - co najgorsze wciąż nie mogłem się wybudzić, byłem nie przytomny tak samo. Musiałem spać do 11, albo 12 co najmniej.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez feniksx 19 lip 2015, 10:00
chłopaki jedno pytanie w środe wyrwano mi zęba, do dnia dzisiejszego mnie boli dziura... jest to nie do wyrobienia... ciągle łykam paracetamol, ale czy moge wziąść coś przeciwzapalnego??? bo czytałem w ulotce ze SSRI nie wolno łączyć z NLPZ... czyli np. ibuprom odpada.... raz wzielem nimesil to dostałem duszności.... i teraz boje się łyknąć cokolwiek.... co można a czego nie przy parogenie???

-- 19 lip 2015, 16:50 --

dla zainteresowanych odpowiedź tutaj: nlpz-a-ssri-t56150.html
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Sortuj wg