PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ges 16 lip 2015, 15:54
Ukłony dla wszystkich; właśnie się zarejestrowałem na tym portalu.
Na paroksetynie jestem od 4,5 miesiąca. Mam trochę obserwacji i pytań. Mam nadzieję, że pierwsze pomogą komuś z Was a drugie otrzymają odpowiedź życzliwych :)

Pozytywy:
- napady lęku się nie zdarzyły; może bardzo drobne, z którymi łatwo dałem sobie radę. Inna rzecz, że przed leczeniem nie były jakieś szczególnie częste, nie miałem też np. agorafobii czy fobii społecznej.
- paro ponoć działa też na depresję; miewałem lekkie stany depresyjne, teraz czuję się dobrze, niekiedy wręcz euforycznie.

Negatywy:
- nadmierna potliwość (standardowy objaw uboczny). Zawsze pociłem się "nadmiernie" w sensie: szybciej i bardziej niż inni ludzie w tych samych warunkach. Ale to co się dzieje teraz to masakra. Ma ktoś jakąś radę?
- seks: przede wszystkim anorgazmia (jak to się ładnie nazywa ;)). Czytając o tym w ulotce nawet się ucieszyłem, bo choć nie jestem młodzieńcem, to zwykle miałem problem odwrotny (paro jest ponoć zapisywane zbyt szybkim młodzieńcom :)) Ale teraz jest dramat. Po prostu śmierć przez bongo-bongo (jeśli ktoś zna ten stary kawał). Choć powoli przestaje mnie to śmieszyć. Wpływu na libido nie jestem pewien, bo nigdy nie było u mnie szczególnie wybujałe. Nie wiem zresztą, czy spadek "ochoty" to bezpośredni skutek paro, czy raczej wtórny na zasadzie "po co zaczynać, jak nie można skończyć" ;)
- demotywacja: nic mi się nie chce. Przy czym nie jest to niechęć depresyjna, ale taki raczej tumiwisizm, nawet całkiem przyjemny. A może po prostu jestem leniwy?

Inne:
- depersonalizacja/odrealnienie: nawet bawię się tymi sytuacjami, w których patrzę z zewnątrz na faceta, który coś mówi, z kimś rozmawia. Nie wiem kiedy się pojawiała; możliwe, że przy zwiększaniu dawki. A może na skutek innych przyczyn?

Generalnie trudno mi ustalić (niektóre przynajmniej) związki przyczynowo-skutkowe, bo:
- po jakichś 2 miesiącach brania paro poszedłem do psychoterapeuty. To też (?) chyba (??) działa. Nawiasem - nie zauważyłem, żeby ktoś tu pisał o psychoterapii. A mnie psychiatra powiedział na pierwszej wizycie, że leczenie farmakologiczne jest objawowe, a jeśli chcę leczenia przyczynowego - to terapia poznawczo-behawioralna.
- w tym samym czasie zaszły istotne zmiany w moim tzw. "życiu prywatnym". A to przecież też zmienia całą optykę.

Pozdrawiam forumowiczów

Hm, miał się pojawić następujący podpis:
nerwica lękowa napadowa (diagnoza i początek terapii paroksetyną: marzec 2015)
Paroxinor 20 mg 2-0-0
ges

przez Don Corleone 16 lip 2015, 16:32
Czesc Ges , witamy w dziale paroksetyny ;)

Wszystko to co opisujesz wiekszosci tu jest na pewno znane, ale usmialem sie z tego bongo-bongo, znam ten stary kawal, ale nigdy go nie skojarzylem z paroksetyna :D :D :D
Jest niestety dokladnie tak jak piszesz, nie oplaca sie zaczynac, bo nie ma wizji na skonczenie ;) Na pocieszenie powiem Ci, ze po kilku tygodniach bez paroksetyny anorgazmia znika bez sladu i wszystko wraca do normy. Niestety po kilku miesiacach wrocilem do paro i problemy sie zaczely.

Pozdro dla wszystkich i milego popoludnia ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez feniksx 16 lip 2015, 20:39
A ja czuje sie lepiej w ciagu dnia... Natomiast odstawilem chlorprotixen bo zle na mnie dzialal... I teraz bym powiedzial ze cierpię na bezsenność... W nocy sie budzę 5-6 razy....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 16 lip 2015, 20:47
feniksx napisał(a):A ja czuje sie lepiej w ciagu dnia... Natomiast odstawilem chlorprotixen bo zle na mnie dzialal... I teraz bym powiedzial ze cierpię na bezsenność... W nocy sie budzę 5-6 razy....

Źle to znaczy jak?

przez feniksx 16 lip 2015, 21:10
Czułem sie otumaniony, zawroty głowy, rano nie mogłem zemleć się z wyra, A nawet jakie stałem to mialem zawiechy, dezorientacje, blaskiem jak we mgle na chlorze...

Parogen daje radę na 30mg...
Tylko grunt by bezsenność zniknelabteraz nie wiem czy to powód zwiększenia dawki parki czy odstąpienia chlora...

Na pewno ggteraz lepiej mi się wstaje, nie boję się auta prowadzić itp.

przez maniek123321 16 lip 2015, 23:34
jaki jest najtanszy lek ze skladem paroksetyny 20mg?
Paroxetine Aurobindo?Paroxinor?
mam zamiar powrocic do paro ale na 60mg.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez ges 17 lip 2015, 00:04
maniek123321 napisał(a):jaki jest najtanszy lek ze skladem paroksetyny 20mg?

Chyba paroxinor. Mój psychiatra mi to przepisuje, podobnie jak sildenafil w najtańszej wersji generycznej ;)
Nie pamiętam dokładnie, ale 30 tabsów kosztuje jakieś grosze.
ges

przez asie25 17 lip 2015, 11:44
Witajcie :)
Parogen 10 mg lykam drugi miesiac w zasadzie koniec drugiego miesiaca no i w sumie pomaga chyba.. zdarzaja sie jednak jeszcze jakies gorsze chwile no i od kilku dni mam jakby w sercu nerwowe skurcze dodatkowe ja juz kilka lat temu mialam straszna nerwice z tego powodu, a teraz to od kilku dni po kilka na dobe mnie nawiedza... nie musze mowic jak mnie to dobija odbiers momentami chec do zycia.. czy ktos ma tutaj problemy z sercem na tle nerwowym? Serce wedlug kardiologow mam zdrowe... ech... ale jak to ja zaraz wymyslam ze umre od tego, ze serce sie zatrzyma

przez cytrynka84 17 lip 2015, 13:37
ges napisał(a):
maniek123321 napisał(a):jaki jest najtanszy lek ze skladem paroksetyny 20mg?

Chyba paroxinor. Mój psychiatra mi to przepisuje, podobnie jak sildenafil w najtańszej wersji generycznej ;)
Nie pamiętam dokładnie, ale 30 tabsów kosztuje jakieś grosze.

Jest różnica kilku groszy między tymi 2 generyka mi P.Aurobindo 3,96,a Paroxinor 4,04.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez KubaLDN 17 lip 2015, 14:07
hej,

Z innej beczki, obejrzalem wczoraj jakis film dokumentalny n youtube o seroxacie, ktory generalnie go odradza brac. I niewiem czy to masa glupstw i obelg po prostu z konkurencyjnych producentow innych antydepresNtow, ale oczywiscie mam teraz lekki stres w zwiazku z tym ze to biore. Co o tym myslicie? Ogladaliscie to?

Kuba
try to figure out who you are and go ahead

przez cytrynka84 17 lip 2015, 14:27
Pewnie masz na myśli zwiększone ryzyko zachowań samobójczych lub samobójstwa nawet,występowanie agresji u młodych itp.Na początku leczenia,oglądałam takie filmy o Prozacu, czy Seroxacie i tez sie balam.Potem jednak stwierdziłam, że gorsze jest bycie w depresji/życie w ciągłym lęku niż ewentualne uboczne leków. Nieleczona depresja tez może prowadzić do samobójstwa. Bierz lek i nie przeszukuj netu.Wiem co pisze,bo sama szperalam zawsze w necie,przy nowym leku.Ciezko mi było nad tym zapanować. Teraz juz staram się nie czytać. Wychodzi mi to raz lepiej raz gorzej ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez KubaLDN 17 lip 2015, 14:53
To pewnie przez ta potrzebe kontrolowania wszystkiego :) staram sie nie naduzywac wujka Google :)
try to figure out who you are and go ahead

przez feniksx 17 lip 2015, 15:06
Ja też naduzywałembwujka Google... jak nie miałeś takich myśli i nie masz teraz to bierz dalej i się nie przejmuj... Ja chwale parogen.

przez elfrid 17 lip 2015, 16:57
feniksx napisał(a):Czułem sie otumaniony, zawroty głowy, rano nie mogłem zemleć się z wyra, A nawet jakie stałem to mialem zawiechy, dezorientacje, blaskiem jak we mgle na chlorze...

Parogen daje radę na 30mg...
Tylko grunt by bezsenność zniknelabteraz nie wiem czy to powód zwiększenia dawki parki czy odstąpienia chlora...

Na pewno ggteraz lepiej mi się wstaje, nie boję się auta prowadzić itp.

Te skutki uboczne powinny szybko przejść. Może dawka była za duża? W ogóle chloprothixen ma bardzo krótki okres półtrwania około 7,8 godzina, więc nie powinno się odczuwać jego działania na następny dzień.

Sortuj wg